Skocz do zawartości
malcik441

Jak To Wlutowac? Gniazda Do Rekorda.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie musze wlutowac gniazda do rekorda tylko niewiem jak.

Gniazda mają miec gwint 3/8cala w środku aby wkręcic krócce.

Czym to lutowac???? i czy w taki sposób jak ja chce nie spowoduje rozlutowania nagrzewnicy????

Czu da rade to zalutowac takim palniczkiem co sa na allegro po 6,50zł??? pisze ze 1100'C osiągają.

Jak ktoś to robił w taki sposób to niech opisze co i jak.

Wlutowanie w inny sposób odpada bo juz i tak prawie do zasilacza w obudowie dotyka.

 

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tym "palniczkiem" bedzie ciężko to zlutować, prawdopodobnie bedziesz musiał podgrzać na kuchence tą nagrzewnicę i dopiero "palniczkiem", jelsi w ogole mozna tak to urządzenie nazwać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytnij rurki przy samych zbiorniczkach, i przylutuj kwadraciki z cienkiej miedzi zeby zaslepic otwory po wyprowadzeniach. rozgrzej blaszki nad kuchenka i "rozlej na nich troche cyny, nagrzej troche zbiorniczki przy nagrzewnicy ale nie przesadz zebys jej nie rozlutowal. i polacz to jak obydwa elementy beda nagrzane, blaszki tak aby cyna na nich byla plynna i to polacz. co do wlutowania gniazd, wywierc otwory tam gdzie zaznaczyles (wielkosci srednicy wew nakretki) dokladnie wyplucz z nagrzewnicy opilki mosiadzu a dalej postepuj tak jak z "przyklejaniem" latek na otwory, czyli rozgrzej mocno nakretki i na jednej sronie rozpusc cyne i przyloz do nagrzanej nagrzewnicy. powinno byc wszystko ok.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie musze wlutowac gniazda do rekorda tylko niewiem jak.

Gniazda mają miec gwint 3/8cala w środku aby wkręcic krócce.

Czym to lutowac???? i czy w taki sposób jak ja chce nie spowoduje rozlutowania nagrzewnicy????

Czu da rade to zalutowac takim palniczkiem co sa na allegro po 6,50zł??? pisze ze 1100'C osiągają.

Jak ktoś to robił w taki sposób to niech opisze co i jak.

Wlutowanie w inny sposób odpada bo juz i tak prawie do zasilacza w obudowie dotyka.

Dołączona grafika

Jedna bardzo ważna uwaga!!!

 

Każdy Harrison jest wewnątrz bardzo delikatny!!! Wystarczy "dotknąć" wiertłem konstrykcji wymiennika ciepła i klapa!!! Zalecam ostrożność!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CarsonPoland wielkie dzieki, już mi troche rozjaśniłes, ciekawe czy przy takim lutowaniu nie zrobi sie tzw. zimny lut????

Ale sprubuje tak zrobic, tylko najpierw zrobie odpowiednie gniazda.

 

 

dc10 bede ostrozny najpierw wywierce nałym wiertłem a potem bede zwiekszał srednice.

Mam wiertarke stołowa i moge regulować obroty. Bede uważał.

Edytowane przez malcik441

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma za co ;) jezeli odpowiednio mocno nagrzejesz w lutowanych miejscach nagrzewnice to bedzie ok, tylko nie pzesadz bo rozlutujesz "sprzet". a dodatkowo mozesz wlozyc nagrz. do miski z lodowata woda i podgrzac w jednym miejscu "fanem" taka mocniejsza suszarka i bedzie git. a nakretke nagrzewaj do oporu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanko zdaje sie że mam zapchany kanał tak jak lezy nagrzewnica na zdjeciu to 1 od lewej strony. bo jak wlewam goracą wode to ta strona sie słabo nagrzewa dopiero dwa kanałuy wyżej jest gorąca. I pytanie czym ten kanał odblokować????? góre mam czysta bo moment sie robi goraca.

chyba zrozumieliscie???

gotujacy ocet lałem z 6 razy to samo ukrop z kwaskiem cytrynowym, proszek do prania sypałem z gorącą woda, i jakiś CIF chyba, i nadal wydaje sie zapchany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuchenka odpada, ja w kadecie wlutowałem złaczki w orginalne miejsca ale musialem gwint ze szlifowac aby ładnie pasowął w otwory tu masz na mod-planet jak to robilem http://www.mod-planet.com/forum/viewtopic....er=asc&start=40

co do lutowanie uzyłem patetu z mokrymi szmatkami wokół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuchenka odpada, ja w kadecie wlutowałem złaczki w orginalne miejsca ale musialem gwint ze szlifowac aby ładnie pasowął w otwory tu masz na mod-planet jak to robilem http://www.mod-planet.com/forum/viewtopic....er=asc&start=40

co do lutowanie uzyłem patetu z mokrymi szmatkami wokół.

 

Wydaje mi się że tymi złączkami od kranu niepotrzebnie zweziłeś otwory w nagrzewnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, najbliższe prace wykonam może w sobote. Jak zrobie coś wiecej to zapodam foty.

 

 

 

 

Jeszcze małe pytanko..

Czy moge wlać pełno octu do srodka nagrzewnicy i zostawić na noc???

Edytowane przez malcik441

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tymi złączkami od kranu niepotrzebnie zweziłeś otwory w nagrzewnicy...

co do zwezania otworow to zmniejszylu sie o ok 2 mi;limetry mam złaczki sm 9/12 wiec i tak bedzie si jak kupie tygona to zrobie test jak to sie ma do wydajnoscizawsze mozna je rozwiercic :).

co do srednicy otowró to szybkosc przepływu w mniejszych srednicach jest wieksza wiec i tak tak za bardzo nie strace na wydajnosci. jedynie co to pompka moze troche odczuc ale to beda róznice w granicach błedu pomiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiłem to: poniżej marnej jakosci zdjecia ale troche widać.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Przed

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Po

 

I jak wam sie podoba??? Lutowałem taką lutowniczką za 4,5zł tzn gaźniczka.

Chyba szczelnie bo nie cieknie jak narazie i sprawdzałem powietrzem to nigdzie nie ucieka.

 

Gniazda oczywiście z mosiądzu. Gwint 3/8 cala.

Edytowane przez malcik441

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro dotre te pieniązki i wygładze luty i całość wypoleruje na lustro.

Chyba bede musiał te zbiorniczki psiuknać lakierem bezbarwnym bo zrobią sie brzydkie. co???

Lakier obawiam się że nie będzie się chciał zbytnio trzymać. Ja zastanawiam sie nad jakimś mleczkiem z teflonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzystając z tematu

jak to upiekszyć. spód jest wypucowany na lusterko góra też bedzie ale jak ukryć te luty bo nie są estetyczne

Dołączona grafika

zdjecie strasznie słabe

zrobiłem coś takiego jak autor sie pytał, wcześniej króćce były zamotowane pionowo teraz do nowej budy bedą mi pasować tylko poziomo

jak zamaskować to !?

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wam sie podoba??? Lutowałem taką lutowniczką za 4,5zł tzn gaźniczka.

Chyba szczelnie bo nie cieknie jak narazie i sprawdzałem powietrzem to nigdzie nie ucieka.

 

Gniazda oczywiście z mosiądzu. Gwint 3/8 cala.

MI sie bardzo podoba ... super. Teraz tylko troche szpachli ... czarnej farby i bedzie wypasik. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakbyś lutował to lutownicą (?) ewentualnie malutkim palniczkiem.

Jak już wspomniał ryba dużo szlifowania Cie czeka.

tak lutowałem to lutownicą bo palnikiem nie dawałem rady za ciężko jak dla mnie

a później malować to jakimś lakierem, bo zastanawiam sie i chyba całą chłodnice zrobie na czarno !?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem. A sprawdziłeś szczelność? Bo lutownicą nie wygrzałeś dobrze części mosiężnych- stopiłeś cynę- OK- ale tylko w niewielkim stopniu "chwyciła" ona mosiądz.

W takim przypadku szlifowanie tych lutów odpada- jest lut-na-lucie i zakładając że luty są szczelne szlifowanie może je rozszczelnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img377.imageshack.us/img377/2674/image8877gw.jpg

http://img377.imageshack.us/img377/4786/image8887tf.jpg

 

jak juz o tym temat to ja na życzenie klientowi tak zrobiłem ; ]

tak z nudów je zrobiłem, szczelne i jak dla mnie wystarczajace :)

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem. A sprawdziłeś szczelność? Bo lutownicą nie wygrzałeś dobrze części mosiężnych- stopiłeś cynę- OK- ale tylko w niewielkim stopniu "chwyciła" ona mosiądz.

W takim przypadku szlifowanie tych lutów odpada- jest lut-na-lucie i zakładając że luty są szczelne szlifowanie może je rozszczelnić.

no ja sie wsumie nie znam w pełni na tym

czyli tak mam rozgrzeć to do czerwoności i dopiero lutować ?

mam podobny do tego palnik http://www.allegro.pl/item91626004_palnik_...xtra_cena_.html

tylko że zamiast takiej buteleczki jest taka puszka jak od dezodorantu albo lakieru do włosów itp.

jaką to cyną lutować bardzo grubą czy raczej cienką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja sie wsumie nie znam w pełni na tym

czyli tak mam rozgrzeć to do czerwoności i dopiero lutować ?

mam podobny do tego palnik http://www.allegro.pl/item91626004_palnik_...xtra_cena_.html

tylko że zamiast takiej buteleczki jest taka puszka jak od dezodorantu albo lakieru do włosów itp.

jaką to cyną lutować bardzo grubą czy raczej cienką ?

do czerwonosci to lutujesz twardo w fc

ja taki lutowałem, grzejesz dopóki cyna przytknięta do metalu nie rozpłynie sie po nim... chyba jasne ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czerwonosci to lutujesz twardo w fc

ja taki lutowałem, grzejesz dopóki cyna przytknięta do metalu nie rozpłynie sie po nim... chyba jasne ; ]

aha to teraz jasne

zobacze bo w tym tygu bede miał nową bude (chiefteck BT) to jak mi chłodnica na wysokość nie wiedzie to zrobie zbiorniczki z pleksy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...