Skocz do zawartości

dc10

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    39
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez dc10

  1. U mnie AP700 działa z 3 bloczkami i kadetem. Bloczki to x3n (proc), xc1 (nb) i przerobiony orbital (na gpu) przepływ o.k. i cisza jak makiem zasiał.
  2. Witam, Mam taki dziwny problem z firefoxem - nie mogę zainstalować żadnego dodatku. Logująć się do suse jako root nie ma problemu natomiast jako "normalny" user nie mam możliwośći zainstalowania czegokolwiek. Dodatek jest prawidłowo ściągany jednak przy próbie instalacji wyświetla mi błąd. Jestem mało doświadczonym linuxowcem i liczę na pomoc bardziej zaawansowanych.
  3. Masz na myśli Chiefteki z serii produkowanej przez sirteca? Takie jak np. CFT-500-A12S ?? http://zenfist.pl/pID/298.htm Natomiast co do FSP to czy ten Amacrox którego podałem nie jest właśnie produkowany przez FSP? Co jest z nim nie tak? Bo szczerze mówiąc był moim liderem. (z pośród oczywiście tych trzech wymienionych przeze mnie w 1 poście).
  4. Mam mały dylemat bo nie wiem który z trzech poniższych zasilaczy kupić. Ze względu na cenę waham się pomiędzy trzema: 1. Amacrox Frei Erde 500W http://zenfist.pl/pID/1020.htm 2. Tacens Valeo Smart 480W http://zenfist.pl/pID/794.htm 3. Topower TOP-520P5 U12 EV 520W http://zenfist.pl/pID/45.htm Zasilacz chcę kupić przyszłościowo pod procesor dwurdzeniowy z mocną linią 12V. Aktualnie mój stary Chieftec 350W nie wyrabia przy obecnej konfiguracji (solidnie podkręcony socket A) i dla tego chce coś kupić "na wyrost" żeby za parę miesięcy znowu nie szukać następnego. Chętnie poczytam wszystkie za i przeciw. Może znacie w podobnej cenie do ok. 300 coś innego godnego polecenia z mocną linią 12V?
  5. Czepiacie się panowie jak zwykle! Bloczek ładny choć konstrukcja staaaaaara jak świat. Myślę że zrobienie spodu jeszcze bliższego orbitalowi dałoby większą wydajność i wizualną "lekkość" Jaki jest wymiar podstawy bloku?
  6. Panowie może powie mi ktoś jaki jest rozstaw kołeczków mocujących radiator?
  7. dc10

    Zasilacze Fortron

    Jak już jesteśmy przy tym temacie to mam pytanie: Z jakiej lini jest zasilany procesor i pamięci na Abicie AN7 ?
  8. Hm, na promosa stronie trafiłem na dokumentację i nie pasuje niestety do moich kości http://www.promos.com.tw/website/html/engl...8C2512804SB.pdf Może ma ktoś inny pomysł co to mogą być za kości?
  9. Podepnę się do posta i rónież poproszę o identyfikację kości na mojej pamięci AM1 (czyli Apacer) Pamięc jest na BP (chociaż na rodku pomięczy pamięciami nie ma nadruku BP) Pamięc nie lubi podnoszenia napięcia ani niskich timingów. Zeby zejść z timingami trzeba obniżać napięcie do 2.5V. Standardowo na 200MHz ma 2,5-4-4-8. Pamięci nie podkręcałem więc nie powiem ile da się z niej wycisnąć. Sceena z A64tweaker też nie podam bo działam na nForce2. Poniżej fotka. Edit: dodatkowe zdjęcie
  10. Szczerze mówiąc jestem zielony w linuxe - dopiero zaczynam moją przygodę z tym systemem. Uruchamiając go z CD nie wiem jak się loguje bo o nic nie pyta. Zmiany prubuję robić w konsoli. Jak sprawdzić czy jestem w koncie roota?
  11. Mam taki oto problem ze zmianą adesu MAC. Już po wpisaniu ifconfig eth0 down odpowiada mi brak dostępu Nie mam jak zmienić MAC'a i w związku z tym nie mam dostępu do internetu. (z windą żaden kłopot) Oczywiście próba zmiany bez tego polecenia nic nie daje. Linuxa mam liveCD Knopix Edu CD 0.5.1 Da radę coś poradzić?
  12. W jaki sposób mierzona jest temp. CPU z płytach AN7? Pytam bo w starszych płytach Abita, z tymi co miałem doczynienia (KT7, NF7, itp) jest termistor umieszony w gnieździe pod procesorem i on podaje informacje do systemu. W AN7 nie ma tego termistora ani u mnie na płycie ani nie znalazłem go na zdjęciach w necie. I to jest jedna sprawa (pytanie) A problem mam nastpujący: nie mam pomiaru temperatury CPU. W biosie pokazuje 0 MBM również pokazuje 0. Czy to normalne? - wg mnie nie, ale jestem początkującym userem AN7 i może po prostu o czymś nie wiem. Chętnie dowiem się wiecej na ten temat. Pozdrawiam
  13. Panowie, mam jedno głupie pytanie dot. AN7. Musze sprawdzić procesor Athlon 900MHz (100x9) i nie wiem czy na tej płycie da rade. Niby producent określa FSB od 266 (133MHz) ale w ustawieniach biosu jest 100MHz. Nie chciałbym ryzykować uszkodzenia płyty. Jak to jest? da rade?
  14. Lakier obawiam się że nie będzie się chciał zbytnio trzymać. Ja zastanawiam sie nad jakimś mleczkiem z teflonem.
  15. Ja podziękuje, już kupiłem. Ascona, ciut wyższa/dłuższa od kadeta.
  16. Jak stan ok i cene udało by ci się zbić to i ja mógłbym się zainteresować.
  17. Elektroliza utlenia miedź!!! Jest to jedyny i wystarczający powód żeby jej nie stosować do czyszczenia nagrzewnic. Kiedyś pisałem topic z przemyśleniami na temat elektrolizy i jej szkodliwości przy czyszczeniu nagrzewnic, ale zainteresowanie było na tyle małe że gdzieś tam sobie umarł.
  18. Możesz jak najbardziej. Nalej wrzącego lepiej sobie z ewentualnym kamieniem poradzi.
  19. Wydaje mi się że tymi złączkami od kranu niepotrzebnie zweziłeś otwory w nagrzewnicy...
  20. Jedna bardzo ważna uwaga!!! Każdy Harrison jest wewnątrz bardzo delikatny!!! Wystarczy "dotknąć" wiertłem konstrykcji wymiennika ciepła i klapa!!! Zalecam ostrożność!!!
  21. Spóźniłeś się, oddałem po kosztach 2 dni temu jednemu z forumowiczów... a pisałem że mam i oddam...
  22. Rozlutowywać na pewno musisz nagrzewniczki typu łada, fiat, polonez, itp tzn takie które mają element korodujący wewnątrz. W przypadku kadeciaków nie jest to konieczne a nawet ci którzy "przerobili" kilka takich nagrzewnic piszą że jest to dosyć ryzykowne. Najlepiej zobacz podwieszony topic o chłodzeniu (jest tam sporo o nagrzewnicach ze zdjęciami i opisami co i jak było robione). Dowiesz się co i jak. Sam właśnie bawię się w różne i fiaciory i kadety i nagrzewnica nagrzewnicy nie równa (w sensie syfu wewnątrz). Po wyglądzie zewnętrznym nie da się ocenić niestety. Kadeciaki czy ogólnie harrisony mają też różne wymiary - na to też zwróć uwagę. Poza tym średnica króćców oryginalnych jest wg. mnie za duża więc dochodzi albo całkowite usunięcie rurek i wlutowanie gniazda lub króćców albo wlutowanie króćców w rurki.
  23. Pewnie wypowie się zaraz jakiś bardziej zaawansowany user ode mnie ale to co ja moge powiedzieć to te nagrzewniczki są jak najbardziej dobre i wydajne. Ale musisz wiedzieś że czeka Cie sporo roboty żeby je oczyścić z tego co w środku zdążyło się osadzić. Jak masz zapał i czas to jak narbardziej polecam - jak nie masz ochoty się bawić w czyszczenie płukanie dorabianie końcówek pasujących do Twojego projektu to lepiej dołożyć kilka pln i kupić już wyczyszczoną.
  24. A jaki kawałek Cię interesuje? Miałem sam się bawić i próbować coś samemu wyskrobać ale jakoś nie mam mobilizacji ani czasu. Jak byś chciał to mam 2 kawałki 50x50x5 moge po kosztach odsprzedać. Jakby co to wal na PRIV
  25. Od jakieś już czasu czytam tłika ale jak dotąd nie pisałem zbyt wiele. Ale do napisania skłonił mnie fakt coraz częstszego używania do czyszczenia chłodniczek elektrolizy. Jako że sam również czasem czasem się w to bawię (tzn. w nagrzewniczki) to postanowiłem napisać moje przemyślenia na temat elektrolizy. Zaznaczam że jest to moja opinia i chętnie posłucham co inni mają na ten temat do powiedzenia. Otóż wg tego co sobie wydumałem, co mnie nauczyli w szkole i co sam wypróbowałem elektroliza nie jest dobrą metodą do czyszczenia miedziano mosiężnych nagrzewnic (głównie delikatnego kadeciaka). Elektroliza jak wiadomo powoduje utlenianie się miedzi/mosiądzu (w naszym przypadku) podobnie jak to się dzieje w przypadku trawienia płytek elektronicznych w chlorku żelaza. Nie wiem zatem jaki jest sens stosowania tej metody do czyszczenia czyli głównie odkamieniania, odtłuszczania, itp. Przecież oprócz pozbycia się zbędnych „gości” wewnątrz nie potrzeba pozbywać się miedzi z kanałów, finów czy innych elementów nagrzewnic. Wręcz może być to przyczyną rozszczelnień a na pewno pocienień ścianek kanałów i finów w wiekowych już przecież sprzętach. Miedź głównie utlenia się z miejsc nieosłoniętych (tzn. Niezamalowanych, niezaklejonych czyli po prostu czystych). Oczywiście zaśniedzenia też usuwa ale równocześnie z miedzią z innych miejsc. Żeby już zbytnio nie przedłużać (mam nadzieję że za bardzo nie namieszałem i wiadomo o co mi chodzi) na razie zakończę moje przemyślenia i czekam na opinie innych czyszczaczy nagrzewnic. Wg mnie elektrolizy stosować nie warto a wręcz nie powinno się. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...