Skocz do zawartości
ropersik

barracuda 5 80 giga czy caviar 60 giga 8mb cache????

Rekomendowane odpowiedzi

Chce sobie sprawic nowy dysk i plasuje obok barakudy piatki 80 giga za 477 zl lub cawiarka z 8 mb cache za 555zl.Zalezy mi bardziej na wydajnosci i szybkosci co mi da te 8 cachu na caviarku w porownaniu do 2 mb cachu na barakudzie-co byscie brali-mowie do tych co bawili sie tymi dyskami.

barakuda zato jest chyba cichsza -ale to sa tylko porownania z gazet-poradzcie

P.S

Jak to bylo to sorki ale ni mom czasu na net (sesja) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caviar jest rzeczywiście tak szybki jak mówią ludzie !!! mam sam 60Gb i jestem z niego dumny :wink: film z partycji na partycje targa w parenascie sekund, a co do głosności to nie jest głośny przy zamknietej budzie nie słychac go pozatym wentyl zagłusza go. :roll: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na dyskach to sie za duzp nie znam ale juz mi w moim krotkim zyciu 3 caviary padly ..... co prawda to byly stare dyslki i nie wiem jak jest teraz z tym...... ale sa chyba jakies dyski maxtora i tych innych firm ktore na bank beda mialy 8mb cacheu

ja osobiscie pr3eferuje seagate'a ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze wzgeldu na to ze mam Wb, to polece ci cavaira.

ale proponuje brac wersje 80GB ze wzgladu ze na to za i tak sa to nadal dwa talerze i wydajnosc nie spada, a i cena niewele wyzsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zrowno tgo WD caviar jak i barracude... jestem baaardzo zadowolony z barracudy, ale caviar tez jest nielzy i nigdy nie bylo problemow... osobiscie zdecydowanie wybralbym tego Seagate Barracuda V !! niech inni sie wypowiedza, a zrobisz jak zechcesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Western Digital 80GB 7200-obr (WD800JB) 8MB Cache,- dokładnie ten model kosztuje w ACTION 531zeta już z Vatem więc biorąc pod uwagę Twoje zasoby finansowe właśnie ten dysk Ci polecam, sam go posiadam i naprawdę jest GIT, myślę że już się naczytałeś na jego temat ale jakby co to masz tutaj linka :), Seagate raczej nie polecam, potem bedziesz musiał czytać posty z serii ''Padające Barraki'' jaki to niedawno post widziałem na forum :):):)

 

 

Western Digital 80GB Special Edition hard drive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypadkiem nie pomylila ci sie ta Barracuda? Barracuda V 60gb za 477zl ? Chyba raczej chodzi ci o IV. Sprobuj zainwestowac moze w Caviara :)

Nie pomylila mi sie -sam bylem zdziwiony razem z sprzedawca w sklepie ale to prawda tyle kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba jest Barracuda IV 60 za 477

Barracuda V 80 - ok 510 zł

 

ja bym wziął B5 80 GB większa pojemość a róznica w szybkości nie jest aż taka duża - niekróre testy barracuda wykonuje najszybciej.

Padały kiedyś Barracudy 4 80 GB (nie słyszałem by B4 20GB 40GB czy 60GB kiedykolwiek padła)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez niedlugo bede kupowal dysk i nie wiem za bardzo jaki. Tez cos slyszalem,ze barakudy padaja. A co mozecie powiedziec o dyskach Maxtora? Bede chyba wybieral miedzy :

1. MAXTOR DM+9 6Y060L0 60GB 7200/ATA133

2.SEAGATE - 60GB BARRACUDA ATA IV 7200OBR

3.CAVIAR - 60GB ATA100 7200OBR. WD600BB

4.SEAGATE-60GB ATA100/7200 ATA V ST360015A

 

Nie wiem jeszcze dokladnie dlatego prosilbym o wypowiedzi na ich temat. Zalezy mi na dysku,z ktorym nie bede mial problemow. Ktory nie padnie po roku. Nie proponujecie mi proszke dysku z 8mb cache,bo nie mam tyle pieniedzy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac każdy chwali to co ma .A ja tez pochwale sie moim maxtorkiem super mi sie z nim pracuje .Mojemu koledze nawet spadł z wysykosci 30 cm i sie nic nie stało (no moze kilka rys na dysku ale parkiet cały :D :D) Ale cichutki jest mo moze jak na maxa go zapełnisz to go troszke słychac ale jak przystawisz ucho .Ten co podałes ma 8mb cashu ja bym sie na niego skusił. zobacz se tu http://twojepc.pl/artykuly.php?id=cztery_dyski_ata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy mi bardziej na wydajnosci i szybkosci co mi da te 8 cachu na caviarku w porownaniu do 2 mb cachu na barakudzie

Te 8 MB to daje taki efekt szybkosci jak roznica szybkosci pomiedzy 5400obr/min a 7200 obr/min dysków z 2MB Bufforem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore jednak caviara(dzisiaj) 80 giga jb za 540 zl-mam pytanko widzialem na sieci ze ten dysk jest w wersji special edition -kabel okragly hdd pudelko i takie tam-czy to prawda?????bo znajac gosci w sklepie to mi to powyciagaj -a jak bede pewny to sie z nimi troche pokluce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak slyszalem ze kable dodaja ( czy okragle to nie wiem ) musisz tez dostac stery do twardziela (chodzi o te 8mb)

 

ja nad tym problemem tez sie zastanowialem wybralem BV 60g (jeden talerz) jak jest wiecej to juz inaczej chodzi, nie grzeje sie u mnie chodzi po 10 godzin dziennie i jest ok.

nad CD tez sie zastanowialem ale jednak znam sporo ludzi co maja te dyski z bad sektorami (nawet na stronie producenta pisze ze maja mniejsza wytrzymalosc na wstrzasy niz B) -tzn. widac z opisu. WD na pewno sa szybsze i glosniejsze od B to jednak cisza i troszke wieksza wytrzymalosc.

nie wiem czy to cie przekona ale na alegro wiecej jest uszkodzonych WD niz B

 

najwarzniejsze jest to ze wedlog polskiego prawa (od stycznia) masz gwarancje na 2 lata a nie na rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie zamowilem Caviara 80GB SE mam nadzieje ze mi sie spodoba, bralem jeszcze pod uwage tylko Maxtora z 8MB ale przewazyla gwarancja ktora u maxtora to tylko 1 rok...

 

 

BTW. Jak sie pakuje dyski ? Co dostane z dyskiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli preferujesz prędkoś to weź WD. 8Mb cache daje dużo.

 

A tak co do cen:

Baracuda V 491zł - 80GB

Caviar z 8mb cache 862zł - 80GB

A tak do cen to chyba ci sie troszke pomylilo kupilem dzis tego caviara 80 giga 8 mb cache za 540 zloty w czewie -sklep profit-sprowadzany z Lodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie sterowniki do 8mc chache, ja mam wdc 120Gb i żadnych kabelków ani sterowników nie dostałem. z netu ściągnąłem tylko soft do partycjonowania WD.

wlasnie jakie sterowniki nic nie dostalem-mam cos pociagnac ze strony wd?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...