Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

100Mhz

16x

zainteresowałem sie "tym" gdyz mój kumpel ma też dfi ultra D i procka podobnego (Venice 3000 @ 2.7GHz) i 7900GS identyczną jak moja i wszystko w porządku u niego. Jak masz możliwość weź tego x800GTO i sprawdź u siebie lub jakąś inną kartę nawet 7300gt lub cos podobnego i porównaj do podobnych osiągów w interniecie. Edytowane przez yoko240

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka mam na codzien ustawionego 2800Mhz (311HTTx9) 1.43v. Co do Battlefield'a 2 to na 6600GT gralem (jak juz wczesniej napisalem) na high/medium, czyli wazne rzeczy(tekstury itd) na medium, a te mniej wymagajace na high (swiatla itd). Chodzilo mi bardzo plynnie. Zmienilem grafe glownie do tej gry, bo w nia najwiecej gram! Bylem pewny ze bedzie mi chodzic na MAX detalach, poniewaz kolega z klanu ma +/- podobnego kompa do mojego tylko ze ma grafe X800GTO

Akurat tekstury najbardziej zawalają pamięć RAM i nic dziwnego że jak przestawiłeś je z medium na high to pojawiły się zaciachy i możesz mi wierzyć na 100% nie są one od karty graficznej. Wystarczy popatrzeć sobie na diodkę na dysku czy gra mieli plik wymiany, jeśli tak to pozostaje tylko zoptymalizować windowsa, powyłączać wszystkie programiki działające w tle, lub jeśli nie pomoże dokupić ramu.

 

Niestety trzeba sobie uświadomić że dzisiaj 1GB dla mocnego kompa to ledwie rozsądne minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100Mhz

16x

EDIT:Kazdy chwali ta karte i nie zgadza sie z moim zdaniem. To prosze o jakies konkrety...np.tylul gry+detale+fps. Najlepiej aby za przyklad posluzyl Gothic 3, Oblivion i Call Of Juraez.

Sprawdz sobie tescik:

http://www.frazpc.pl/artykuly/484/MSI/7900...950GT/I/7900GTX

 

Pozatym grafa wyjasnia w 1280x1024 z AAx5 AFx16 w BF2142, a ty tu ze starszym wyjezdzasz :D Na full detalach to na 7600gt juz chlopaki graja, a ta karta jest jak 2x7600GT polaczone w SLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DeeJayWaski

 

Moim zdaniem, zrób format - potem wszystkie stety od płyty i grafy (najnowsze ze stronki Nvidii) + riva tuner. Tak szczerze mowiac nawet bf2 (2142) nie powinny rwać na high textach bo gto ma 512 ram. Dziwna sprawa i tylko. Coś masz nie tak w systemie/oprogramowaniu/sterach.

W Call Of Duty 2 testowana dziś karta zachowuje się niemalże identycznie jak GeForce 7900GTX, jednocześnie zdecydowanie wyprzedza ona Radeona X1900XT 256MB! I to wszystko na karcie w cenie <1000PLN!

Ta karta w wiekszosci testów wygrywa z radosławem no i OC. Coś musisz miec nie tak ze sterami.

 

BTW jak sprawdzić czy dane MSI 7900gto ma pamieci 1.1 a nie 1.4 ? bo na pódełku o tym nic nie ma a sprzedawcy o takich rzeczach nie wiedza :/

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwna sprawa :) Ja na swoim 7900GT stock tylko procek krecony smigam w Battlefield 2 i Battlefiedl 2142 na max detalach w rozdzialce 1280/1024 i czasami sa minimalne przycinki z powodu braku wlasnie RAMU. Tak to smiga plynniutko jak nalezy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100Mhz

16x

EDIT:Kazdy chwali ta karte i nie zgadza sie z moim zdaniem. To prosze o jakies konkrety...np.tylul gry+detale+fps. Najlepiej aby za przyklad posluzyl Gothic 3, Oblivion i Call Of Juraez.

Do Gothica3 + wszystko na high to z 1gb ramu nawet nie podchodz - ciągle będzie doczytywać. Oblivion równiez rewelacyjnie na 1gb ramu nie chodzi, ale lepiej niz G3, i powinno się dać grac w 1280x1024 + wszystko na max + AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwna sprawa :) Ja na swoim 7900GT stock tylko procek krecony smigam w Battlefield 2 i Battlefiedl 2142 na max detalach w rozdzialce 1280/1024 i czasami sa minimalne przycinki z powodu braku wlasnie RAMU. Tak to smiga plynniutko jak nalezy :)

Witam!

Widze ze masz podobny sprzet (amd+dfi+1GB)! I piszesz ze grasz w full detalach w battlefield'a 2 z minimalnymi przycinkami, a mi przycina przez caly czas...moze to jakies ustawienia w biosie? Juz sam nie wiem o co tu chodzi....

Co do systemu to juz pisalem ze mam tzw."swiezaka"-swiezy system+nowe stery+gra.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi czy przestawiles sloty pci-x 16 na tryb pracy *8, bo majac zalmana na mostku grafa musi byc w dolnym slocie.

Sorrki za wprowadzajacy w blad sig...mam zalmana ale jeszcze nie montowalem go wiec karta jest w gornym slocie!

EDIT:Musza byc podlaczone dwa kable z zasilaniem do karty czy wystarczy jeden?

Edytowane przez DeeJayWaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki za wprowadzajacy w blad sig...mam zalmana ale jeszcze nie montowalem go wiec karta jest w gornym slocie!

EDIT:Musza byc podlaczone dwa kable z zasilaniem do karty czy wystarczy jeden?

jezeli chodzi tobie o podlaczenie dwoch molexow -> pci-e, to tak, musisz podlaczyc oba, jakby mozna bylo podlaczyc tylko jeden, to po cholere dawali by dwa molexy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA Frazpc.pl chwala GTO i nie nazekaja ze jakos kuleje takze dziwne mnie sie to wydaje, a jak myslicie, jak bedzie z X10? jest sens czekac 0.5 roku na G80 cczy kupic GTO a wymysla jakies "cos" na XP zeby taki Crisis smigał na GTO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA Frazpc.pl chwala GTO i nie nazekaja ze jakos kuleje takze dziwne mnie sie to wydaje, a jak myslicie, jak bedzie z X10? jest sens czekac 0.5 roku na G80 cczy kupic GTO a wymysla jakies "cos" na XP zeby taki Crisis smigał na GTO ?

 

a ile musiales czekac na gty uzywajace dx9 po jego premierze?? jak siegam pamiecia to pierwszy byl mark a gry jakies pol roku pozniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mu pewnie o 2 molexy w przejsciowce. - Czytanie z zrozumieniem sie klania.

Tak podepnij dwa, pod dwie osobne linie 12V

raczej pod dwie osobne wiazki molexow :) zasilacze chyba w wiekszosci przypadkow zasilaja wszystkie molexy z jednej linii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy 7900gs spotkał się z czarnym ekranem podczas wychodzenia z gier? Zaznaczam że tylko wtedy. Czasami, jeśli się odczeka pare minut i coś na czuja powłącza na pulpicie to ekran da się przywrócić, ale w większości przypadków reset. Interesuje mnie, czy ta karta tak ma, czy to odosobniony przypadek?

Edytowane przez grandzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Dzisiaj zrobilem test w 3D Marku 2003 i wyszlo mi na default 20000pkt-podobnie jak w testach w necie. To tym bardziej mnie zdziwilo dlaczego tak slabo chodza mi gry...

Podrawiam

 

dzieci neo atakują

Tylko przypominam,ze za obrazanie innych userow forum sa nakladane ostrzezenia...

Z drugiej strony przykro mi ze wyciagasz tak pochopne wnioski tym bardziej, ze masz klopoty z czytaniem ze zrozumieniem i wlasnie Ty jestes ostatnia osoba, ktora ma prawo mnie oceniac.

PS.Sorry za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do Was pytanie.

Kupiłem galaxy 7900gs 512/zalman........no i jest problem.

wszędzie jets napisane ,że zegary są 540/1500, po czym włączam powerstrip i ntune a tu mi wychodzi 540/750.....co jest grane ??

A o pojeciu DDR slyszales.

 

750*2 to jest 1500, czy sie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, mark 03 i 05 wyniki w normie.

Odpalam COD2 wszystkie opcje jakie mozliwe na max, tekstury recznie wszystkie 3 opcje na extra, rozdzialka 1280x1024 AAx4 i Anizo (?) ustawione w grze.

Srednio 40klatek, niekiedy dojdzie do 90, ale jak np bylem w misji co trzeba zalatac kabel telefoniczny to w pomieszczeniach gdzie bylo duzo dymu mialem spadki nawet do 21fps !

W nastepnej misji, jak sie juz broni stacji kolejowej mialem spadek do 19fps w niektorych momentach jak robilo sie goraco i lezalo duzo cial.

Czy ta gra ma takie wymagania ?

PS. Nie piszcie ze mam za malo ramu, bo o tym wiem, szarpniec niema, tylko fps zjezdzaja w dol a potem wracaja do 40 na przyklad.

Wszystko mierzone frapsem.

 

Aha malo tego w tej misji z kablem jak bylem w pomieszczeniach z dymem, wylaczylem AA i dalej mialem min 24 klatki !!!

 

System swierzyna po formacie, poprzednio na 9700pro nie mialem zadnych problemow, oczywiscie adekwatnie do mozliwosci tamtej karciochy.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, mark 03 i 05 wyniki w normie.

Odpalam COD2 wszystkie opcje jakie mozliwe na max, tekstury recznie wszystkie 3 opcje na extra, rozdzialka 1280x1024 AAx4 i Anizo (?) ustawione w grze.

Srednio 40klatek, niekiedy dojdzie do 90, ale jak np bylem w misji co trzeba zalatac kabel telefoniczny to w pomieszczeniach gdzie bylo duzo dymu mialem spadki nawet do 21fps !

W nastepnej misji, jak sie juz broni stacji kolejowej mialem spadek do 19fps w niektorych momentach jak robilo sie goraco i lezalo duzo cial.

Czy ta gra ma takie wymagania ?

PS. Nie piszcie ze mam za malo ramu, bo o tym wiem, szarpniec niema, tylko fps zjezdzaja w dol a potem wracaja do 40 na przyklad.

Wszystko mierzone frapsem.

 

Aha malo tego w tej misji z kablem jak bylem w pomieszczeniach z dymem, wylaczylem AA i dalej mialem min 24 klatki !!!

 

System swierzyna po formacie, poprzednio na 9700pro nie mialem zadnych problemow, oczywiscie adekwatnie do mozliwosci tamtej karciochy.

 

Słaby proc. Tak, nie dziw się. Athlon 64 @ 2700MHz czasami nie wystarcza dla 7600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co kupic na s939 zeby mi nie hamowalo karty ? Przesiadka na inna platforme nie wchodzi w gre.

Raczej każdy dostępny proc będzie hamował, chyba ze bedziesz miał jakiegos X2 @ 3GHz na codzien. Najlepiej to Conroe, bo po o/c takiego procka karta rozwija w 100% skrzydła, co widac po wynikach w 3dmarkach i po minimalnych FPSach w grach, ktore są zawsze wyzsze niz w przypadku Athlonow czy innych procków AMD o tym samym taktowaniu. Niestety bez przesiadki na inną platformę karta bedzie ograniczana przez procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej każdy dostępny proc będzie hamował, chyba ze bedziesz miał jakiegos X2 @ 3GHz na codzien. Najlepiej to Conroe, bo po o/c takiego procka karta rozwija w 100% skrzydła, co widac po wynikach w 3dmarkach i po minimalnych FPSach w grach, ktore są zawsze wyzsze niz w przypadku Athlonow czy innych procków AMD o tym samym taktowaniu. Niestety bez przesiadki na inną platformę karta bedzie ograniczana przez procka.

Ano fakt, kazdy z tanszych prockow na 939 ta karte bedzie dusil.

 

X2 Grzes powiadasz hmmm, a moze jakis fajny SD 3700+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano fakt, kazdy z tanszych prockow na 939 ta karte bedzie dusil.

 

X2 Grzes powiadasz hmmm, a moze jakis fajny SD 3700+.

 

Pewnie pomiędzy X2 @ 3GHz i SD @ 3GHz nie bedzie róznicy, bo jak narazie to gier obsługujących i korzystających z dwóch rdzeni praktycznie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pomiędzy X2 @ 3GHz i SD @ 3GHz nie bedzie róznicy, bo jak narazie to gier obsługujących i korzystających z dwóch rdzeni praktycznie nie ma.

Ale bedzie roznica w cenie :D A 1MB L2 sie przyda zawsze. I sadze, ze znacznie latwiej bedzie zmusic takiego SD do pracy na 3GHz niz X2.

 

btw : @ adamlop

 

Ty masz tam tylko jedna kosc 512MB czy jak ? Single or dual ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...