Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Przejściówka jak przejściówka, ale czy starczy mu mocy :angry:

Ten 7900GS nie jest aż tak prądożernym potworem jakby się mogło wydawać, widzę że procka ekstremalnie nie kręcisz więc zasiłka powinna dać sobie radę. Monitoruj tylko napięcia, nie rób v-modów itp., wywal zbędne urządzenia i wszystko będzie ok. Możesz też pobawić się w zmniejszanie napięcia prockowi, zaoszczędzisz w ten sposób parę watów. Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie tak spokojnie, chodzi to zapewne na "maxymalnych obrotach"

no raczej tak, ustawienia takie jak w sygnaturce i komputer chodzi bez żadnych zwiechów, rdzenia na karcie wiecej nie da się podkręcić, ale to raczej nie jest wina słabego zasilacza? a procesora wyżej nie próbowałem kręcić, a pewnie się da...

Edytowane przez mario79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, mam sprzet taki jak w sygnaturze i ilosc punktow w markach taka jak widzac obok ( mniej wiecej ) no i chcialem sie zapytac bo chyba czy cos jest z nimi nie tak , jak dla mnie ciutke przy male porownujac je z innymi na tym forum z procesorami Venice podkeconymi podobnie. Czego moze byc przyczyna, instalowalem system, grzebalem wszedzie gdzie umiem i nic caly czas ten sam wynik ... dodam ze na nie podkreconym procku i nie podkeconej karcei wyniki sa tylko troszke mniejsze tak na przyklad w 3D '03 mam 15800 a po podkreceniu wyszstkiego 16600 i tutaj pojawia sie pytanie co musze zrobic dzieki z gory i przepraszam za nie do konca poprawne wyslawianie sie

 

Moze poprostu procek nie wyrabia z ta karta ale przeciez go podkrecam

Edytowane przez byBlackBelieve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byBlackBelieve -> sprawdź czy nie masz w sterach włączonego antialiasingu albo aniso, wina procka to na pewno nie jest, powinieneś mieć lekko z 9,5 tys. w 3DMarku05.

Drugie co przychodzi mi do głowy, to spróbuj podkręcać kartę czymś innym np. Powerstripem. U mnie Riva robi jakieś cyrki, nie chce mi pamięci podkręcać, po resecie ustawienia wracają do defaultowych.

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i po klopocie w 3D '03 z 16000 zrobilo sie 20000 w '05 z 7700 9688 zaraz zobacze jak mi sie uda jeszze podkrecic to bedzie fajnie papa dzieki

 

 

z drugiej strony poweim szczerze ze zawsze uwazalem ze testy robi sie w jakosci no ale sie mylilem ..juz wiem skad moja flustracja

Edytowane przez byBlackBelieve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i po klopocie w 3D '03 z 16000 zrobilo sie 20000 w '05 z 7700 9688 zaraz zobacze jak mi sie uda jeszze podkrecic to bedzie fajnie papa dzieki

z drugiej strony poweim szczerze ze zawsze uwazalem ze testy robi sie w jakosci no ale sie mylilem ..juz wiem skad moja flustracja

złe założenia

Gram w 1600x1200 z AA i Anizo i jakość na max

Benczuje na def ze sterami na max wydajnośc ...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamlop

Ja znalazłem coś takiego: http://www.allegro.pl/item139353659_micros...bit_1_1ns_.html.

Fakt jest faktem ze na allegoro można juz ta karte kupić tylko od jednago sprzedawcy.

 

Dziwi mnie tylko fakt ze na allegro jest drożej niż w komputroniku: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=33191.

Ciekaw jestem jak tam ceny u Niemca ;] może ceny różne bo pamieci różne. Niby na Msi7900gto sa tylko 1,1ns ale w jakiś sklepie widziałem (oczywiście linka nie pamietam) przy pamieciach 1,4 ns chociaż cena i tak była koło 1,1K zł.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obdzownilem prawie cala Polske gdzie teoretycznie powinny byc GTO ale niestety nikt juz nie ma, zostaly wykupione w masakrycznym tempie :) to wszystko przez ta recke na pclabie :/ yh ;), jedynie chyba esc.pl ma kilka/kilkanascie sztuk na cala Polske , normalnie masakra :) i nikt nie wie czy beda jeszcze dostawy, kazdy mowil ze prawdopodbnie juz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://gral.pl/preview/MSI/%FFGeForce7900G...92.php?wywol=lm

Ten czerwony napis po prawej, hmm ciekawe jaki powod wycofania...

dzwonilem do nich , ten powod wycofania to po prostu brak tej grafy u dystrybutorow i tylko tyle

 

BTW zamowilem sobie ta grafe 7900GTO w esc.pl , prawdopodobnie to juz ostatni sklep w PL ktory ma ta grafe , MSI 7900GTO to limitowana seria i prawdopodobnie juz w PL jej nie zobaczymy ,wiec kto chce niech sie lapie po ostanie sztuki, kompa skladam dopiero po 20-tym listopada a grafa jakas tak czy siak musi byc a do tego czasu wszystkie 7900GTO zostana wykupione na 100% a na DX10 nie bedzie mnie stac , na DX10 zmieni sie za rok moze 1,5roku , wole bardziej high-end grafe DX9 niz low-end DX10, nie wiem moze zle zrobilem ale co stalo sie to stalo , teoretycznie zostalem posiadaczem MSI 7900GTO a praktycznie to pewnie w poniedzialek ;),

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.esc.pl/product_info.php?product...382822dd3814848

 

tylko cena coś podrożała.niedawno kosztowała 999zł a teraz 1199zł

logiczne, dra kase bo wiedza ze to ostanie sztuki i trudno dostepne i juz nie bedzie moze GTO w PL

 

tak czy siak po podkreceniu masz lepsza grafe od GTX'a wiec jestes ponad 600zeta do przodu , wczesniej sie bylo 800pln do przodu, sam zaluje ze nie kupilem wczesniej za 1000zeta ,ale kto to wiedzial? wiedzialem ze to limitowana seria i MSI wypuscilo okreslona ilosc dla Polski, ale przez tego arta na pclabie zrobil sie boom na ta karte i zostaly natychmiastowo wykupione jak ktos wczesniej pisal jak "swieze buleczki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.esc.pl/product_info.php?product...382822dd3814848

 

tylko cena coś podrożała.niedawno kosztowała 999zł a teraz 1199zł

Faktycznie...nawet na to nie zwrocilem uwagi...Mieszkam 2 km od ESC.pl swietny sklep i ma jeszcze kilkanascie sztuk. Cena jest "wysoka" poniewaz ludzie i tak sie na nia rzuca, a sklep zarobi wiecej. Patrzac po sklepach to esc.pl jako jedyny ma w ofercie ta karte. W "gral'u" mowili ze to "wersja limitowana" i juz sie nie pojawi.

PS.Na szczescie kupilem ja za 999zl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do was. Czy mój zasilacz NeoTec 420W uciągnie tego MSI 7900GTO ? Czy warto za 1199zł brać tą kartę ?

 

Czy może lepiej wziąć Galaxy 7900GS Zalman ?

 

Karta ta bedzie chodzić na:

A64 3000 + Abit NV8 + 2x512DDR + NeoTec 420W ... Jest to sprzęt na s.754 z Pci-e.

Edytowane przez humax5400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do was. Czy mój zasilacz NeoTec 420W uciągnie tego MSI 7900GTO ? Czy warto za 1199zł brać tą kartę ?

 

Czy może lepiej wziąć Galaxy 7900GS Zalman ?

 

Karta ta bedzie chodzić na:

A64 3000 + Abit NV8 + 2x512DDR + NeoTec 420W ... Jest to sprzęt na s.754 z Pci-e.

Tak, bezproblemowo uciągnie ten sprzęt. Pewnie i w SLI by poszło ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do was. Czy mój zasilacz NeoTec 420W uciągnie tego MSI 7900GTO ? Czy warto za 1199zł brać tą kartę ?

oczywiscie ze warto , GTO jest ewenement wsrod graf , jedyny wniosek sie tylko nasuwa ,iz pokazuje jak bardzo jestesmy robieni w bambuko i jak by chcieli to by mogli duzo opuscic ceny z bardzo drogich graf po 2000pln , produkcja bardzo drogich graf i tak kosztuje grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro 7900GTO kosztuje teraz 1200zł,to bardziej opłaca się kupić Galaxy 7900GS 512MB 540/1500 1.2ns za 900zł.

Czemu ? Jakbym brał Galaxy to ten model 7900GS 256MB za 749zł ... i dlatego się zastanawiam czy warto dopłacać do GTO, czy ten mój procesor nie będzie blokował tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...