Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

qrde z orba wychodzi mi ze w 3dmarku06 to jakies 2000pkt :( prawda to, dobrze ocenilem?

Markiem to sie mozna, za przeproszeniem, podetrzec ;) Poczytaj testy porownawcze (jest tez bardzo fajny topic z testami na forum, w tym dziale) i sam zdecyduj.

Moim zdaniem czy kupisz 8600GT, czy 7900GS, to bedziesz zadowolony, bo grafy te sa porownywalne (w jednej grze prowadzi jedna, w innej druga, a roznice i tak sa zazwyczaj w granicach bledu pomiarowego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha! to jednak w niektórych 7900gs można było odblokować potoki do pełnego 7900GT. Firma BFG wypuściła karty na czipach z oznaczeniem G71-GT-N-A2, w których nic laserem nie odcinano ale tylko w biosie zablokowano...

link:

http://www.sharkyforums.com/showthread.php...93587&pp=15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie chłopy, kupiłem sobie GF 7900GT Leadteka za 400zł z roczną gwarą, jako że cena nie duża to nie bedzie wielka szkoda sfajczyć pomyslałem...jak pomyślałem tak przystapiłem do dzieła, OC jądra i pamięci, cooler to standardowe gowienko NV, poszedł z 450/1320 na 500/1440Mhz, więcej nie chciałem ruszać bo karta czerwona z gorąca ;) 76C w stresie przy zamkniętej obudowie. Wynik w smarku03 około 16700. Dzisiaj polazłem do zaprzyjaźnionego sklepu i kupiłem po taniosci Zalmana VF700-Cu. Posmarowałem jądro Arctic Ceramique bo to co było z zalmanem nawet z tubki nie chciało wyjść. I zacząłem @...wynik: 551/1488Mhz, jesten dość zadowolony, smark skoczył na 18700, lost planet ma "nawet znośne" fpsy, gierki działają ładnie. Temperatura jądra w stresie nie przekracza 56C. ALE MAM JEDEN PROBLEM. I TU PROSZE O PODPOWIEDŹ. Gdy ustawie pamięci na 1500Mhz wszystkie gierki śmigają, 3dmark itd. ale Lost Planet w połowie ladowania zamiera, robi sie czarny ekran (monitor nie traci polaczenia z kartą) i dziala tylko Ctrl+Alt+Del...myslicie ze te 1488Mhz to max bez modów? Czy ustawienie 551/1488Mhz jest w miare bezpieczne przy tym chłodzeniu i wentylowanej budzie (Thermaltake Soprano) czy lepiej z nich zejść?

post-13870-1183580513_thumb.jpg

post-13870-1183580530_thumb.jpg

post-13870-1183580543_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie chłopy, kupiłem sobie GF 7900GT Leadteka za 400zł z roczną gwarą, jako że cena nie duża to nie bedzie wielka szkoda sfajczyć pomyslałem...jak pomyślałem tak przystapiłem do dzieła, OC jądra i pamięci, cooler to standardowe gowienko NV, poszedł z 450/1320 na 500/1440Mhz, więcej nie chciałem ruszać bo karta czerwona z gorąca ;) 76C w stresie przy zamkniętej obudowie. Wynik w smarku03 około 16700. Dzisiaj polazłem do zaprzyjaźnionego sklepu i kupiłem po taniosci Zalmana VF700-Cu. Posmarowałem jądro Arctic Ceramique bo to co było z zalmanem nawet z tubki nie chciało wyjść. I zacząłem @...wynik: 551/1488Mhz, jesten dość zadowolony, smark skoczył na 18700, lost planet ma "nawet znośne" fpsy, gierki działają ładnie. Temperatura jądra w stresie nie przekracza 56C. ALE MAM JEDEN PROBLEM. I TU PROSZE O PODPOWIEDŹ. Gdy ustawie pamięci na 1500Mhz wszystkie gierki śmigają, 3dmark itd. ale Lost Planet w połowie ladowania zamiera, robi sie czarny ekran (monitor nie traci polaczenia z kartą) i dziala tylko Ctrl+Alt+Del...myslicie ze te 1488Mhz to max bez modów? Czy ustawienie 551/1488Mhz jest w miare bezpieczne przy tym chłodzeniu i wentylowanej budzie (Thermaltake Soprano) czy lepiej z nich zejść?

W swoim czasie na miernym Gf7900gs(720/1600 :lol2: ) i C2D(z opisu) robiłem ponad 24k punktów więc nie ma czym sie zachwycać. Kreć CPU do rozsądnego poziomu, bo Ci blokuje grafe.

Pozatym O/C GPU daje lepszego kopa jak kręcenie memek. Zapodaj wiec karcie "delikatnego" Vmod-a w postaci 1.5V na rdzeniu :D

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec: proc nie idzie wiecej w OC, mam bluescreeny itd. nie wiem czemu, dowiem sie pewnie jak zmienie memki i zaloze zalmana na NB...

 

Ja sie niczym nie podniecam, tylko sie zastanawiam co moze byc przyczyną tego ze lost planet nie idzie powyzej 1490mhz na pamieciach, wszystko tylko nie ta gierca...a w necie w testach mi tu pokazuja ze spokojnie dzialaja 7900GT na 620/1600Mhz bez modów :| OCB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj wiec karcie "delikatnego" Vmod-a w postaci 1.5V na rdzeniu :D

7900GT refencyjny ma na gpu 1.2v , także to 1.5v nie będzie delikatne :wink:

 

Na 1.4v karta powinna robić w granicach 700mhz na gpu.

 

@Axl2000

 

Jeżeli pamięci słabo lecą to raczej są zasilane dość niskim napięciem , z pewnością masz na karcie pamięci 1.4ns. Więc z tymi 1600mhz-a na pamięciach nie powinno być problemu.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7900GT refencyjny ma na gpu 1.2v , także to 1.5v nie będzie delikatne :wink:

 

Na 1.4v karta powinna robić w granicach 700mhz na gpu.

 

@Axl2000

 

Jeżeli pamięci słabo lecą to raczej są zasilane dość niskim napięciem , z pewnością masz na karcie pamięci 1.4ns. Więc z tymi 1600mhz-a na pamięciach nie powinno być problemu.

No dobra. 1.4V jest optimum dla w miare średnio dobrego chłodzenia. U mnie było założone Hr-03 wiec o temperature sie nie bałem(56'C w wirującym "kudłaczu" ATI Tool).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci na więcej niz 1500 nie ustawialem, przy 1500mhz i tak juz lost planet szwankuje (a 10 innych gier nie...), 1488mhz dziala miodzio, nie rozumiem tego ;) po ustawieniu 551mhz na jądrze riva tuner dalej odmowil wspolpracy i mowi ze sie wiecej nie da ;P wiec zostawilem 551/1488Mhz, teraz juz nawet memek nie moge @ więcej bo mowi ze nie mozna, strace OC jądra bo potem nie dojde do 551mhz znowu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim czasie na miernym Gf7900gs(720/1600 :lol2: ) i C2D(z opisu) robiłem ponad 24k punktów więc nie ma czym sie zachwycać. Kreć CPU do rozsądnego poziomu, bo Ci blokuje grafe.

Pozatym O/C GPU daje lepszego kopa jak kręcenie memek. Zapodaj wiec karcie "delikatnego" Vmod-a w postaci 1.5V na rdzeniu :D

hmm no mi juz pykneło 26k :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam małą prośbę, ostatnio podkręcalem sprzęt za czasów 9550 i Athlona Mobile więc teraz jestem troche w tyle. Szczególnie chodzi mi wlasnie o karte 7900

Zakupilem takie cudo:

http://www.allegro.pl/item208193870_galaxy...0_gs_1_2ns.html

I mam pytanie odnośnie podkręcania. Do jakich bezpiecznych wartości bez v-modów i zmiany chlodzenia moge podkręcić tego Galaxy?

Czym teraz to sie robi:P ostatnio w radku sprawdzalem w atitool osiagi i zmienialem bios na stale. Czy w Ge-forcach jest tak samo tzn czy da rade atitoolem? I czy najlepiej jest zmieniac caly bios karty?

Jeszcze jedna sprawa wentylator na tej karcie jest troche luzny tzn mozna o pare milimetrow pokrecic go w lewo i prawo , czy to jest normalne? przykrecony jest na maxa chyba jakis h..wy patent.

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Zdaje sobie sprawe że gdzieś w tym temacie są odpowiedzi ale liczba stron odrzuca od lektóry:( wiec proszę o wyrozumiałość

Edytowane przez Ares1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok udało mi się podkręcić karte na 550/1540Mhz i uwaga: Lost Planet zaczelo dzialac...:| nie kumam tego absolutnie. Temperatura rdzenia po 3h grania nie przekracza 56C, srednio 54C, wszystkie gierki śmigają jak nalezy (bez artów). Problem sprawia tylko 3DMark03 ktory w tescie Nature pokazuje (zawsze w tych samych miejscach) arty, chwilowy trojkatny krzaczek na trawie gdzies na poczatku testu i podobny podlużny 3kąt gdzies w połowie testu. Dodam ze to samo było przy 1500Mhz, przy 1490Mhz nie przypominam sobie...co to może być? Niedowoltowanie memek? Bo wątpie by przy 1540Mhz i coolerkach Zalmana + 3 wiatrakach w budzie były źle chłodzone?

 

EDIT: 3DM05 tez ma arty w tescie Nature :/

 

Gry sprawdzone dzialajace bez artów: Call of Juarez, Driver 4, Supreme Commander, Vice City, San Andreas, TDU, GT Legends, Lost Planet (DX9 demo)

 

co to moze byc?

Edytowane przez Axl2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko

kto wie gdzie sie znajduje albo chociaz jak znalesc moze nazwa albo cos ? czujnik temperatury na galaxy 7900gs coolermaster 1.4ns

a moze jest tak jak w nowych prockach ze z diody pokazuje temperature ?

bo ogolnie chodzi mi o to ze mam w idle 52 w stresie 76 w gothicu III 79 nawet i czy otwarta obudowa etc to tak gora 2 stopnie mniej (bo w sumie mam dobrze wentylowana)

zdziwilem sie poniewaz takie same temp. mam po zmianie na pentagrama 70cu ktory jest dokrecony do oporu ;)

plytke mam p5b dlx wifi i po drugiej stronie jest ten caly heatpipe miedziany na chipsecie ktory jest zaj..... goracy ;) na niego dodatkowo przykleilem aluminowy radiator ktory tez sie nagrzewa tzn no reke mozna utrzymac ale i tak bardzo goracy jest ;p dzieki temu jakby chlozdenie chipsetu zwiekszylo swoja wysokosc i sie konczy tak na wysokosci rdzenia karty graficznej mozna powiedziec tak wiec jest blisko, jesli czujnik jest wlasnie gdzies moze z 2 strony gpu to by tlumaczylo ta temp.. bo juz nie wiem co robic jak widze ludzie maja po 50 iles w stresie max 65 etc gpu posmarowany as5

pozdr

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z katą GF 7900 GS Galaxy na AGP. Przy każdej grze w którą gram po około pięciu minutach lub mniej obraz się zatrzymuje, nie reaguje na alt=ctrl+delete, dźwięk też się zacina i wyłącza, jedynym wyjściem jest reset. :mur:

Najlepsze jest ze jak w riva tunerze obniże taktowanie z 550/1400 na 451/1302 problem pojawa się po około 15 minutach lub trochę dłużej. Sterowniki mam ForceWare 93.71 temperatura w idle 41C a w stresie to nie wiem bo nie mogłem tego sprawdzic, ale po tyvh kilku minutach było coś około 45-46C, sprawdzałem tuż przed zacięciem w panelu nvidi we właściwościach karty.Z góry dzięki za pomoc.

 

PS. Zasilacz mam nowy kupywany razme z kartą Amacrox Warrior 400 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg a co mi sie przytrafilo...

 

zostawilem sklep w Cabalu Online i polozylem sie na wyrku (monitor wylaczony, mp3 w tle)

 

gdy sie obudzilem muzyka nadal gra, lecz gdy wlaczylem monitor w lewym gornym rogu ekranu migal tylko "_" (jak pod Dosem)

 

WTF??

 

nie wiem chyba oddaje ta grafe bo to juz mnie przerasta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...