Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie cos dziwnie sie karta zachowuje (7900GS Galaxy). Max co mi sie udalo 'w miare' stabilnie to 580/870. Po vmodzie A+Gnd oraz R3 zamalowane do ~50kOhm, karta dostala 1.5V, i ewidentnie zaczela sie bardziej grzac. Natomiast taktowania hm... po ustawieniu 600 w AtiTool i skanowaniu po paru chwilach arty, tak samo jak przed vmodem. Pomyslalem ze moze R3 zbedne, dzisiaj usunalem, i dalej to samo. Natknelo mnie zeby dac wyszkiwanie max'a dla rdzenia, dolazlo do 650 i sypnelo sie, potem dlugoo.. bezblednie testowalo na ~645. Ustawilem recznie taka wartosc i spokojnie juz leci 15minute bez bledow :mur:

ATITool winny czy karta ma humory?

Tutaj fotka jakby kogos interesowalo w ogole :

 

[FOTO]

IMO ATI Tool winny :)

Mi przy taktach 500@600/1400 wywalał arty, a po 3 godzinach gry i kilku pętlach 3DMarka na taktach 675/1760 zero oznak niestabilności :) Wywal tego ATI Toola i nie patrz na jego 'skanowanie artefaktów' bo to często kłamie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za zawracanie [gluteus maximus] "KAMILcom" albo ktos inny, mógłby narysowac na Tej fotce co z czym polaczyc zeby uzyskac 1,5v, bo cos dzis ciezko ogarniam. tzn od isl a i b da mi 1,5 ale gdzie do masy ?? :P

sprawdz miernikiem jakie masz napiecie

u mnie standardowo jest 1,31v w takim razie łącze punkt A tak jak leci żółta kreseczka (to obok to jest masa) i mam 1,51v

jak masz 1,2v to powinieneś połączyć A i do tego B pomijając punkt C

 

czaisz ? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO ATI Tool winny :)

Mi przy taktach 500@600/1400 wywalał arty, a po 3 godzinach gry i kilku pętlach 3DMarka na taktach 675/1760 zero oznak niestabilności :) Wywal tego ATI Toola i nie patrz na jego 'skanowanie artefaktów' bo to często kłamie :wink:

Dzieki troche mnie podniosles na duchu :)

 

A jak to jest u innych na 7900? wysokie zegary w 3Dmarkach/grach/ogolnie bez zastrzezen, czy sa ludzie ktorzy patrza tylko na ATIToola i im nie wywala bledow na takich taktowaniach i jego wskazania odzwierciedlaja sie w grach/markach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś pomysł, co i jak bo jak zrobie tak ze zamaluje A + GND to zwieksza sie napiecie czyli ok,ale jak odpale 3dmarka to po 10sek pojawai sie czarnny ekran. Ide dale jak cos takiego sie robi zamalowuje rezystor tak jak jest napisane :P i dalej jest to samo :/

Wie ktos o co chodzi, bo ja juz nie mam siły do tego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki troche mnie podniosles na duchu :)

 

A jak to jest u innych na 7900? wysokie zegary w 3Dmarkach/grach/ogolnie bez zastrzezen, czy sa ludzie ktorzy patrza tylko na ATIToola i im nie wywala bledow na takich taktowaniach i jego wskazania odzwierciedlaja sie w grach/markach?

Miałem to na moim R9550, teraz na 7600GS i wcześniej na 7800GT :) Większości ludzi tak przekłamuje. Pisałem już o tym kilka razy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to na moim R9550, teraz na 7600GS i wcześniej na 7800GT :) Większości ludzi tak przekłamuje. Pisałem już o tym kilka razy :wink:

Czy ktoś do diagnozy Forda używa oprogramowania do Opla? Nie...

Niech więc do kart NVIDII nie używa ATIToola, proste :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dzisiaj stalem sie wlascicielem galaxy 7900gs zalman stoi przedemna zapakowana w pudelku i czeka na reszte configu ehhh wyglada bajerancko ;) wrazenie b pozytywne pudelko kojazy mi sie z pudelkiem dfi lanparty

 

witam i pozdrawiam forumowiczow :banana: :banana: :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - wczoraj wieczorkiem pobrałem z netu najnowszy nTune5.05.22.00 LINK i ku mojemu zdziwieniu znalazłem AKTYWNĄ opcję bezpośredniej regulacji wentylka na Galaxy 7900GS :-P

 

Tak to wygląda w akcji:

 

Dołączona grafika

 

125% w nTune odpowiada 100% według Riva Tuner, zaś 100% - 80% w RT.

 

Regulacja działa od ręki - zatwierdzamy i mamy żądane obroty. Niestety brak opcji by zapisać to jako profil. Po restarcie opcja mi się zeruje tzn. zaznaczona jest "automatyczna regulacja wentylatora".

 

Na screenie z RT widać przejście z 20% (default dla idle) przez 80% i 100%. Spadek temp z 52C na 43C więc jak widać działa jak powinno.

A mi podczas instalacji (właściwie przygotowywania) wyskakuje taki błąd.

 

post-143236-1169852798_thumb.jpg

 

Wy też tak mieliście? Jak temu zaradzić? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie temperatura mojej Galaxy 7900GS Zalman (Premium):/

Idle: 46 st C

Stress: powyżej 65 st C (pomiary RivaTuner)

Buda otwarta.

Karta i chłodzenie (~3k obrotów) jak w podpisie, pasta srebrna, co może być nie tak?

Wydaje mi się, że 1 dnia karta była dużo chłodniejsza, po kilku godzinach załapała takie temperatury i tak trzyma.

Reklamacja, czy norma?

Czytałem różne testy i tam temperatury były niższe na tym małym aluminiowym kręciołku od Zalmana a u mnie miała na nim 50 st C w idle :U

Edytowane przez P!xelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie temperatura mojej Galaxy 7900GS Zalman (Premium):/

Idle: 46 st C

Stress: powyżej 65 st C (pomiary RivaTuner)

Buda otwarta.

Karta i chłodzenie (~3k obrotów) jak w podpisie, pasta srebrna, co może być nie tak?

Wydaje mi się, że 1 dnia karta była dużo chłodniejsza, po kilku godzinach załapała takie temperatury i tak trzyma.

Reklamacja, czy norma?

Czytałem różne testy i tam temperatury były niższe na tym małym aluminiowym kręciołku od Zalmana a u mnie miała na nim 50 st C w idle :U

zmień paste na AS5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mianowicie mam taki sam problem z 7900Gs temperaturki sa moim zdaniem zbyt wysokie albo tak ma byc zmienilem paste niby dobrze dokrecilem Zelmana ale dalej tem przy stresie 73C a w IDU 58 to max co mi sie udalo obnizyc przy zalozonym z boku wiatraczkiem czy wie ktoś moze co by było nie hallo karta do wymiany ( chodz na niej wszystko dobrze smiga gry filmy itp ) z gory dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P3ch: takie temperatury to zazwyczaj mają karty chłodzone pasywnie, które dla grafy nie są jeszcze straszne, wiec nie panikuj. Ale mimo wszystko, ja na AS5 jak jeszcze była chłodzona zalmanem to temperatuy wyglądały następująco:

42C - idle

66C - stres

(bez żadnego dodatkowego nawiewu przy temp otoczenia ok 22C)

Teraz na WC mam:

33C - idle

39C - stres

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Miazga nie panikuje lecz kurcze przez graficzke napewno mi temp otoczenia rosnie zamiast fajnie wszystko chlodzic to grafika grzeje mimo to , moze jakaś mala porada co do schlodzenia tej karty lub obnizenia jej temp ? wymiana chłodzenia ? jeśli tak to na jakie żeby to zdało egzamin , w pracy mam tutaj 7300 GT chłodzenie nawet nie na zelmanie a temp 38 C troszke mi gałki wyszly hehe jeszcze raz THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Miazga nie panikuje lecz kurcze przez graficzke napewno mi temp otoczenia rosnie zamiast fajnie wszystko chlodzic to grafika grzeje mimo to , moze jakaś mala porada co do schlodzenia tej karty lub obnizenia jej temp ? wymiana chłodzenia ? jeśli tak to na jakie żeby to zdało egzamin , w pracy mam tutaj 7300 GT chłodzenie nawet nie na zelmanie a temp 38 C troszke mi gałki wyszly hehe jeszcze raz THX

Podkręć obroty zalmana w riva tuner...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręć obroty zalmana w riva tuner...

Ile można powtarzać, że regulacja wentylka poprzez Riva Tuner w 7900GS nie działa a już z pewnością nie w Galaxy .... :mur:

 

U góry strony @Radeon91 cytuje mojego posta wraz z obrazkiem z solucją na ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile można powtarzać, że regulacja wentylka poprzez Riva Tuner w 7900GS nie działa a już z pewnością nie w Galaxy .... :mur:

 

U góry strony @Radeon91 cytuje mojego posta wraz z obrazkiem z solucją na ten problem.

Eh, sry :P Chodziło mi własnie o nTune, od niedawna sam tym reguluje obroty na moim Gainwardzie i działa wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie odnoście kart 7900GT. Jakie chłodzenie można na to cudo założyć ? Ale interesuje mnie coś jednoczęściowego (chodzącego rdzeń i pamięci) np. Accelero, tak by można było to zdjąć bez problemu z karty w razie reklamacji. Nie wchodzą w grę żadne Zalmany i Pentagrany, które mają przyklejane radiatorki na pamięci, bo potem jest bardzo ciężko zdjąć je bez zabawy z lodówką albo rozgrzewaniem. Istnieje coś takiego jak Accelero tylko, ze pasujące na 7900GT ?

Pozdrawiam i proszę o pomoc,

hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo nareszcie coś zmieniłem. W łapy wpadł mi 7900GS super marki Pal i Ty. 1 minuta zabawy i wynik 9300 nie jest źle ...

 

Zastanawiałem się nad Galaxy ale chyba nie warto dokładać prawie 100 do Zalmana, tym bardziej ze chłodzenie na Palicie (udawany Zlewman) jest całkiem dobre ... karte wychaczyłem u siebie w mieście za 550.

 

EDIT: Przebijam na 625/1600 i 9504 pkt :D

Dołączona grafika

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!mam problem karta taka jak w podpise...gdy daje rdzen na 550MHz to mam arty w grze F.E.A.R znów przy 525MHz jest wszystko ok...pamięci działają na 1600MHz i jest full stable 525Mhz i 1600MHz.Co jest przyczyną że tak słabo mi rdzeń idzie?Czy może mi ktoś pomóc?Mam najnowsze sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!mam problem karta taka jak w podpise...gdy daje rdzen na 550MHz to mam arty w grze F.E.A.R znów przy 525MHz jest wszystko ok...pamięci działają na 1600MHz i jest full stable 525Mhz i 1600MHz.Co jest przyczyną że tak słabo mi rdzeń idzie?Czy może mi ktoś pomóc?Mam najnowsze sterowniki.

Widocznie GPU juz nie wyrabia, potrzebny bedzie V-Mod. Po tym zabiegu pewnie bedziesz mogl dalej krecic. Napisz jeszcze jak w innych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie GPU juz nie wyrabia, potrzebny bedzie V-Mod. Po tym zabiegu pewnie bedziesz mogl dalej krecic. Napisz jeszcze jak w innych grach.

Zauwazyłem że karta podkrecona 550MHz gpu dobrze działa bez artow gdy gry nie włańczałem od save pewnego,jednak gdy gre saveowalem w innych momentach to nic sie nie dzialo,czy jest to mozliwe ze to save z gry sie zwalil?Bo karta na 565 gpu i 1600mem dziala dobrze w markach05 i 06 i w innych grach i fear tez ale nie od tego jednego savu(po wykasowaniu save i dojscu do tej samej lokacij i zapisaniu gry nastepnym razem bylo wszytko dobrze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...