Skocz do zawartości
juicepp

[recenzja] Asus A6ja-q006h

Rekomendowane odpowiedzi

@kucyk, jak pierwsze wrażenia odnośnie tej matrycy? Rzeczywiście taka kiepska?

powiem tak - matryca jest zdecydowanie lepsza niż w 1694 Acer-a

tam była tragedia

w asus na pewno są lepsze konty boczne, kolory i większa jasność, w Acerze wszystko było takie wyblakłe, wyprane :unsure:

autor recenzji poprostu przesiadł się z 17tki więc nie dziwie się, że tak narzekał

dzisiaj wieczorem klepne swoją recenzję jak tylko znajdę czas to poczytacie na jego temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - matryca jest zdecydowanie lepsza niż w 1694 Acer-a

tam była tragedia

w asus na pewno są lepsze konty boczne, kolory i większa jasność, w Acerze wszystko było takie wyblakłe, wyprane :unsure:

autor recenzji poprostu przesiadł się z 17tki więc nie dziwie się, że tak narzekał

dzisiaj wieczorem klepne swoją recenzję jak tylko znajdę czas to poczytacie na jego temat

podaj model matrycy :) wyczytasz w everest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam co user z pierwszego posta, sprawdzałem

nie chcę mi się tego instalować teraz

 

najlepsze że Acer miał coś bardzo podobnego - właściwie różniły się tylko dwie literki z tego co pamiętam, mimo tego tu zdecydowanie lepsze są kąty boczne i jasność

 

nie krecilem jej bo po co? skoro wszytskie gry chodzą mi plynniusko :)

zainstaluj stery OMEGI, wzrost wydajnosci o jakies 10%.

 

co do matrycy to porownywalem ostatnio w sklepie do matrycy w innych lapkach asusa powyzej 4000zł i we wszystkich takie same laty widzenia, ale katy widzenia w matrycach innych lapci z tech glare nie byly wcale duzo lepsze o ile w ogole byly lepsze na pierwszy rzut oka...

jak instalowałem Omegi to wykrywało mi karte jako m56 - nazwa kodowa, bałem się tak zostawić, aby uniknąć braku kompatybilności w grach itp, a jak to wygląda u Ciebie?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam co user z pierwszego posta, sprawdzałem

Jeśli tak to musze ciebie zmartwić:

 

masz B154EW01 V9 View Angle (H/V) 80 / 40

acer ma Samsunga LTN154X3-L01 VIEWING ANGLE(H/V) 90/65

 

wiec jak na to nie patrzec to acer ma lepsze kąty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to musze ciebie zmartwić:

 

masz B154EW01 V9 View Angle (H/V) 80 / 40

acer ma Samsunga LTN154X3-L01 VIEWING ANGLE(H/V) 90/65

 

wiec jak na to nie patrzec to acer ma lepsze kąty

niestety nie zmartwisz mnie, być może u Ciebie występuje matryca Samsunga, ale ja miałem model 1694 i niemiał matrycy samsunga tylko opto coś tam

różniły się dwie literki od tej która jest teraz - też opto coś tam

a po za tym nie wiem czym mnie chcesz zmartwić - nawet jakby miał kąty 180/180 i z tyłu było by też widać to i tak bym nie zatrzymał tego złomu

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - matryca jest zdecydowanie lepsza niż w 1694 Acer-a

tam była tragedia

w asus na pewno są lepsze konty boczne, kolory i większa jasność, w Acerze wszystko było takie wyblakłe, wyprane :unsure:

autor recenzji poprostu przesiadł się z 17tki więc nie dziwie się, że tak narzekał

dzisiaj wieczorem klepne swoją recenzję jak tylko znajdę czas to poczytacie na jego temat

Moja odpowiedz dotyczyła postu wyżej

Ponieważ ja mam matrycę samsunga to zakładałem że ty też taką miałeś - model acera bardzo podobny i stad moja opinia, chciałem tylko zrobić małe sprostowanie żeby inni użytkownicy nie opierali się wyłącznie na Twojej opinii

 

a po za tym nie wiem czym mnie chcesz zmartwić - nawet jakby miał kąty 180/180 i z tyłu było by też widać to i tak bym nie zatrzymał tego złomu

każdy ma prawo do własnej opinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam co user z pierwszego posta, sprawdzałem

nie chcę mi się tego instalować teraz

 

najlepsze że Acer miał coś bardzo podobnego - właściwie różniły się tylko dwie literki z tego co pamiętam, mimo tego tu zdecydowanie lepsze są kąty boczne i jasność

jak instalowałem Omegi to wykrywało mi karte jako m56 - nazwa kodowa, bałem się tak zostawić, aby uniknąć braku kompatybilności w grach itp, a jak to wygląda u Ciebie?

tak dokladnie tak bylo, niektore gry mi nie chcialy chodzic(swat 4 dodatek) wiec wywalilem omegi i jade na oryginalnych sterach i wszystko jest w jaknajlepszym porzadku...

 

Jeśli tak to musze ciebie zmartwić:

 

masz B154EW01 V9 View Angle (H/V) 80 / 40

acer ma Samsunga LTN154X3-L01 VIEWING ANGLE(H/V) 90/65

 

wiec jak na to nie patrzec to acer ma lepsze kąty

faktycznie olbrzymia roznica :)

czy masz kat do gory 20 stopni czy 32.5 stopnie to jak dla mnie to jest zadna roznica, mozna by sie bylo cieszyc jesli mialbys katy widzenia conajmniej 120/120 czyli 60 stopni do gory i na dol...

roznica 10 stopni nie ma zadnego praktycznego znaczenia, oczywiscie dla mnie, bo na pewno znajdzie się ktoś kto powie ze 5 stopni to juz duza roznica i ze on ją widzi znam takie osoby.... :D

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie przymierzam się do zakupu A6JA, ale po tym co sobie poczytałam na temat matrycy, to zaczynam się zastanawiać. Czy naprawdę jest tak tragicznie, że po godzinie siedzenia oczy pieką?. W sumie to nie wiem już w co zainwestować, bo interesuje mnie komp o podobnych parametrach i w podonej cenie.

W każdym razie mam pytanie jak prezentują sie matryce HP w porównaniu z Asusem i czy ktoś miał do czynienia z hp:nx9420, ewentualnie z hp:nc6320?

To ma byc mój pierwszy laptop i nie chce dać [gluteus maximus], wiec prosze o rade.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica 10 stopni nie ma zadnego praktycznego znaczenia, oczywiscie dla mnie, bo na pewno znajdzie się ktoś kto powie ze 5 stopni to juz duza roznica i ze on ją widzi znam takie osoby.... :D

Nie będę sie sprzeczał czy duża czy mała bo nie widziałem twojego asusa

 

Fakty są takie że kąty ma większe - podam dokładnie 20/45/45/45 a nie 32,5 do góry tylko 20

Rozmawiamy o faktach a nie o odczuciach użytkowników (mój kolega kupował samochód w nocy i myślał że jest czerwony a rano się okazało że czarny - to jest fakt).

 

Jeśli porównasz te dwie matryce to na korzyść twojej przemawia tylko szybszy czas reakcji 16ms podczas gdy w samsungu jest 25ms pozostałe parametry samsung ma lepsze lub takie sam jak w twoim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedz dotyczyła postu wyżej

Ponieważ ja mam matrycę samsunga to zakładałem że ty też taką miałeś - model acera bardzo podobny i stad moja opinia, chciałem tylko zrobić małe sprostowanie żeby inni użytkownicy nie opierali się wyłącznie na Twojej opinii

każdy ma prawo do własnej opinii

dobre założenie, ale się nie sprawdziło, mimo małej różnicy w naszych laptopach

kiedy kupowałeś swojego? bo ja 3 miesiace temu, pewnie zależało to od serii co montowali do środka

 

Witam

 

Właśnie przymierzam się do zakupu A6JA, ale po tym co sobie poczytałam na temat matrycy, to zaczynam się zastanawiać. Czy naprawdę jest tak tragicznie, że po godzinie siedzenia oczy pieką?. W sumie to nie wiem już w co zainwestować, bo interesuje mnie komp o podobnych parametrach i w podonej cenie.

W każdym razie mam pytanie jak prezentują sie matryce HP w porównaniu z Asusem i czy ktoś miał do czynienia z hp:nx9420, ewentualnie z hp:nc6320?

To ma byc mój pierwszy laptop i nie chce dać [gluteus maximus], wiec prosze o rade.

 

Pozdrawiam

mnie nic nie piecze, autor topica przesadził trochę poprostu, ogólnie nie wypowiem sie na temat hp bo nie widziałem tego w akcji, w asusie matryca jest ok, ale na pewno duzo brakuje jej do mobilnych 17tek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę sie sprzeczał czy duża czy mała bo nie widziałem twojego asusa

 

Fakty są takie że kąty ma większe - podam dokładnie 20/45/45/45 a nie 32,5 do góry tylko 20

Rozmawiamy o faktach a nie o odczuciach użytkowników (mój kolega kupował samochód w nocy i myślał że jest czerwony a rano się okazało że czarny - to jest fakt).

 

Jeśli porównasz te dwie matryce to na korzyść twojej przemawia tylko szybszy czas reakcji 16ms podczas gdy w samsungu jest 25ms pozostałe parametry samsung ma lepsze lub takie sam jak w twoim.

myslałem że te 65 stopni dzieli sie na dwa jak i u mnie (dlatego napisalem ze masz 32.5 stopnie do gory i tyle samo na dół) ale skoro jest tak jak mowisz to znaczy ze jest tak samo w pionie do góry jak u asusa :)

ponieważ Ty u siebie w acerze masz 20 stopni do góry i ja rowniez mam 20 stopni do góry, tak czy siak wynika z tego ze obie te matryce sa po prostu kiepsciarskie i tyle... a to że asus ma bardzo dobry kontrast i nasycenie kolorów to jest jasne, nie wiem jakie nasycenie kolorów i kontrast ma acer wiec na ten temat sie nie wypowiadam...

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kucyk

Weź coś skrobnij o tej matrycy, jak ogląda się na niej filmy, czy jest pikseloza? Kąty widzenia szczególnie góra/dół? Ile toto cudeńko na beterii ciągnie??? itd itp Tylko obiektywnie prosiłbym bardzo!!! Odrzuć emocje związane z nowym sprzętem tzn. zabawką ;p

Edytowane przez nieo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gora dół to mega kicha, boki lepiej, kolory ok, pikselozy nie ma no chyba, że spojrze totalnie z dołu na matryce, ale tak sie filmów nie ogląda, ogólnie 15,4 w tym ASUSie to matryca zdecydowanie nie do filmów

i tak jestem w 7 niebie bo jest lepsza od tej w ACER, ale do doskonałości jej brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gora dół to mega kicha, boki lepiej, kolory ok, pikselozy nie ma no chyba, że spojrze totalnie z dołu na matryce, ale tak sie filmów nie ogląda, ogólnie 15,4 w tym ASUSie to matryca zdecydowanie nie do filmów

i tak jestem w 7 niebie bo jest lepsza od tej w ACER, ale do doskonałości jej brakuje

pikseloze likwiduje wgranie nowego biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie przymierzam się do zakupu A6JA, ale po tym co sobie poczytałam na temat matrycy, to zaczynam się zastanawiać. Czy naprawdę jest tak tragicznie, że po godzinie siedzenia oczy pieką?. W sumie to nie wiem już w co zainwestować, bo interesuje mnie komp o podobnych parametrach i w podonej cenie.

W każdym razie mam pytanie jak prezentują sie matryce HP w porównaniu z Asusem i czy ktoś miał do czynienia z hp:nx9420, ewentualnie z hp:nc6320?

To ma byc mój pierwszy laptop i nie chce dać [gluteus maximus], wiec prosze o rade.

 

Pozdrawiam

Jak chcesz zobaczyć w akcji hp:nx9420 udaj się do sklepu Vobisu, ukazały się w katalogu na kwiecień , więc możliwe że są w sklepie do oblukania. Powinna być dobra matryca, bo ma 17" WXGA+ i rozdziałkę 1440 X 900 , a w notkach Hp obraz ma duże kąty i ładne kolory.

Tak nażekacie na Acera a widziałem w Vobisie model Aspire 5513 za 3899zł z ekranem 15,4" WXGA 1280X800 I muszę powiedzieć że obraz był wspaniały kąty też, przyglądałem się z różnych kierunków i nie widziałem efektów na jakie się uskarżaliście w związku z Asusem. Sądzę więc że Acer Aspire 5652 będzie też miał dużo lepszy obraz od Asusa.

Ale na prawdę będę mógł to stwierdzić jak zobaczę i Asusa i Acera na własne oczy a nie w internecie czy w katalogu.

A propo Asusa to chyba warto dopłacić do modelu A7J i mieć ekran 17" i podejżewam też że lepsze kąty i kolory, albo poczekać bo w przeciągu miesiąca lub dwuch ma się ukazać wersja A6J z matrycą o większej rozdzielczości , co też pewnie poprawi wszelkie parametry obrazu. Pozdrawiam wszystkich fanów giercowania na lapkach. :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć .

Znalazłem coś dla fanów ASUSa na stronach niemieckich :

"A6JM-AP007H T2400 (1.83GHz/2MB/667FSB) 1024MB(1x1024) 120GB DVD Super Multi DL XPHome NVIDIA GeForce 7600 512MB WLAN 15,4" WXGA"

Ciekawe kiedy pokaże się w Polsce?

Wreszcie by można było zakupić lapka z GForcem Go 7600 znanej i lubianej przez was firmy.

Podejżewam że będzie miał już ten lepszy ekranik o wyższej rozdziałce i lepszych kątach widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem prawia caly temat :)

 

Ten ASUS to calkiem dobra rzecz ale z jakas dobra matryca "bez szyby"... ciekawy wydaje sie byc tez HP NX9420... 17" w lapie :)

 

Apropos "szyby" to mialem kiedys stycznosc przez chwilke z CRT Samsunga i oddalem go po 30 minutach do sklepu... nie wszystkim moze odpowiadac "szyba"... w moim przypadku pieczenie oczu a poza tym ten odblask..cos fatalnego... :) Obecnie mam zwykly LCD Belinea i jest super...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkiem fajna recenzja :). Zwlaszcza ze zastanawiam sie nad kupnem tego lapka. Po przeczytaniu tego watku jedyne co mnie martwi to matryca, bo raczej nie bede mial okazji zobaczyc sprzetu przed kupnem. Szkoda tylko ze musze go kupic w polsce. Brak mozliwosci zamowienia innego dysku niz 4200 rpm, czy ramu w 1 kosci to imo zenada. W cywilizowanych krajach taka mozliwosc istnieje, niestety do polski jak zwykle trafia szmelc jako ze "polski klient jest miej wymagajacy" . Wracajac jednak do tematu. Prosilbym o opinie jak sprawuje sie dysk przede wszystkim w przypadku gier, bo jednoczesnie z zamiarem zakupu lapka zastanawiam sie czy nie kupic od razu dysku 5400/7200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosilbym o opinie jak sprawuje sie dysk przede wszystkim w przypadku gier, bo jednoczesnie z zamiarem zakupu lapka zastanawiam sie czy nie kupic od razu dysku 5400/7200.

aktualnie gram w Ubersoldier, i prawde mowiac nie widze problemow jesli chodzi o predkosc dysku.

bardziej przeszkadza mi to podczas uzywania samego systemu, szczegolnie, ze przesiadlem sie z Raid0, wiec tutaj roznica jest dosc widoczna. Aktualnie zastanawiam sie nad Hitachi 60GB 7K100.. moze wymienie, dla samej poprawy dzialania systemu. wydaje mi sie, ze ten Hitachi nie bedzie sie zbytnio grzal pomimo tego, ze ma 7200rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też przymierzam się do zakupu tego Asusa - choć może nie dokładnie ten sam model A6Jc - Q028 różnie się głównie zastosowaną kartą grafiki zamiast radeona ma Nvidia Go7300 - dla mnie w zupełności wystarczająca. Ale (właśnie ale) nie widziałem szyby ASUSa w akcji widziałem matrycę bez glara w A3c oraz M6va - faktycznie kąty w poziomie mają takie sobie natomiast w pionie jest już dużo gorzej - da się pracować ale trzeba dobrze mieć ustawiony ekran. Czy matryca Asusa (ta z szybą prawdopodobnie będzie ta B154EW01v9) zachowuje się podobnie? Pewnie ktoś kto ma A6J już porównywał i może mi napisać. Pytam bo jak zwykłę nie mogę go wcześniej zobaczyć.

 

Widziałem natomiast FSC Amilo 1437 - i muszę napisać - oczarowała mnie ta matryca, ekstra kolory a widoczność w każdą stronę wg mnie doskonała. Porównywałem Amilo do Toshiby M70 - i znowu muszę powiedzieć że matryca Toshiby mi się podobała, kolorki jakby trochę bladsze i kąty troszeczkę węższe ale różnica naprawdę niezauważalna.

Napiszcie proszę czy faktycznie to co ktoś pisał kilka stron temu że te matryce ASUS , Toshiba , FSC niewiele się różnią na pierwszy rzut oka. Czy tych słabych kątów w pionie faktycznie nie widać - czy może pisał to ślepy. Bo w A3c od razu rzuca się to w oczy.

 

Muszę wybrać w tym tygodni miedzy

A6Jc -q028

albo

FSC Amilo M1437

bądź

FSC Amilo Pi 1536 - nie oglądałem jeszcze go ale mam możliwość przetestowania przed zakupem (może Karen nie taki zły jak go malują)

 

Boje się tylko jednego - że srebrna farba z FSC po roku mi się zdrapie choć o tym ludzie różnie piszą. Może ktoś dorzuci trzy gorszę choć to temat o Asusie.

 

 

Pozdrawiam i dajcie jakąś odpowiedź.

Albert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od niedawna stalem sie posiadaczem laptopa asus a6ja. Chcialbym troszke obnizyc mu temperature, poniewaz dysk grzeje mi sie do 59-60 st.C w stresie, procek tez w tych granicach. Kiedys na tym forum czytalem o podstawkach chlodzacych do lapciakow - tylko nie moge znalezc tego watku :blink:. Czy ktos z forumowiczow wie moze gdzie mozna kupic taka podstawke pod lapka 15,4'' albo chociaz pod jakim haslem tego szukac :).

I jeszcze pytanie odnosnie NHC - nie wiem dlaczego ale nie chce mi dzialac :/. Program uruchamia sie, pokazuje temperatury, mnozniki, napiecia, ale ustawienia CPU speed, CPU voltage nic nie zmieniaja :/, a ATI clock control nie pozwala mi ustawic czestotliwosci karty. Bylbym wdzieczny za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od niedawna stalem sie posiadaczem laptopa asus a6ja. Chcialbym troszke obnizyc mu temperature, poniewaz dysk grzeje mi sie do 59-60 st.C w stresie, procek tez w tych granicach. Kiedys na tym forum czytalem o podstawkach chlodzacych do lapciakow - tylko nie moge znalezc tego watku :blink:. Czy ktos z forumowiczow wie moze gdzie mozna kupic taka podstawke pod lapka 15,4'' albo chociaz pod jakim haslem tego szukac :).

I jeszcze pytanie odnosnie NHC - nie wiem dlaczego ale nie chce mi dzialac :/. Program uruchamia sie, pokazuje temperatury, mnozniki, napiecia, ale ustawienia CPU speed, CPU voltage nic nie zmieniaja :/, a ATI clock control nie pozwala mi ustawic czestotliwosci karty. Bylbym wdzieczny za wszelkie podpowiedzi.

spoko nic mu nie bedzie!

co do NHC to u mnie w ogóle on nie chciałdziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko nic mu nie bedzie!

co do NHC to u mnie w ogóle on nie chciałdziałać.

hehe no niby nie - ale przy wiekszym obciazeniu (np w battlefieldzie 2) zalaczaja sie wysokie obroty wiatraczka i mam wtedy suszarke w pokoju <_<. Boje sie bac co bedzie jak sie zrobi naprawde goraco B).

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy NHC u mnie działał, co prawda nic za bardzo nim nie probisz, bo właściwie nasze procki, albo biegają 1,0ghz albo 1,66, wypadało by odinstalować sterownik intela, bo jak w nhc dawałem na max performance to dalej było 1,0 :blink:

grafe możesz podkręcić/odkręcić narazie tylko programem systool

co do chłodzenia od lapka to coolermaster robi taki bajer, nazywa się to notepal, titan też robi coś takiego, ale wygląda z [gluteus maximus] :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy NHC u mnie działał, co prawda nic za bardzo nim nie probisz, bo właściwie nasze procki, albo biegają 1,0ghz albo 1,66, wypadało by odinstalować sterownik intela, bo jak w nhc dawałem na max performance to dalej było 1,0 :blink:

grafe możesz podkręcić/odkręcić narazie tylko programem systool

co do chłodzenia od lapka to coolermaster robi taki bajer, nazywa się to notepal, titan też robi coś takiego, ale wygląda z [gluteus maximus] :rolleyes:

no wlasnie - to samo u mnie - max performance nie nie daje - szkoda bo myslalem ze sobie poustawiam napiecia na poszczegolnych mnoznikach i ze bedzie troszke chlodniej :rolleyes:

co do grafiki to fajnie jakby byl program ktory przy przejsciu do trybu 3d zmienialby czestotliwosci rdzenia i pamieci na standardowe a po przejsciu do 2d odpowiednio je underclockowal :rolleyes: - tak jak moze to robic *bodajze* ati tools.

a to chlodzenie do lapka to nawet fajnie wyglada - dzieki za podpowiedz. Jestem ciekawy jak wydajnie takie cuś potrafi chlodzic :)

O, a moze moglby ktos polecic jakies inne stery do grafiki w asusie a6ja? bo smoke'i w csie mnie dobijaja :P

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...