Skocz do zawartości
juicepp

[recenzja] Asus A6ja-q006h

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Stali bywalcy forum wiedzą, iż zwróciłem się do nich z prośbą o rade odnośnie zakupu laptopa.

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Po wielu napisanych postach, przeczytanych forach, polskich jak i zagranicznych, nadszedł czas na zakup. Poprzedni sprzęt, jaki miałem był to HP Pavilion ZD8000 przywieziony z USA, wiec czasami będę się odwoływał do tamtego monstera.

 

Wybór padł na ASUS A6JA-Q006H T2300/ 15.4/ 80/ 1024/ R.X1600/ DVDSM/ WIFI/ BLUET/ V-C/ XPH

 

Procesor :arrow: Dwurdzeniowy procesor Intel Core Duo T2300 (1.66GHz, 2MB pamięci L2 Cache, 667 MHz)

Matryca :arrow: 15,4" TFT WXGA 1280x800 COLOR SHINE

Pamięć :arrow: 1024MB (512x2), DDR2 533MHz SDRAM, 2 gniazda SO-DIMM z możliwością rozszerzenia pamięci do 2GB

Dysk Twardy :arrow: 80GB, 2.5" - 9.5mm, IDE UDMA 100, 4200RPM

Napęd optyczny :arrow: Nagrywarka DVD Super Multi (DL)

Fax-modem :arrow: 56kb/s

Karta sieciowa :arrow: 10/100/1000 Mbps + 802.11 a/b/g WLAN + Bluetooth 2.0

System operacyjny :arrow: MS Windows XP Home Edition PL

Dodatkowe oprogramowanie :arrow: Symantec Norton Internet Security 2005, Adobe Acrobat Reader 7.0, NERO Express V6.0, ASUSDVD XP V4.0, Power Director V3 DE, ASUS Live Update

Karta graficzna :arrow: ATI Mobility Radeon X1600 z 256MB własnej pamięci VRAM (512MB HyperMemory)

Wbudowana kamera :arrow: Wbudowana kamera internetowa o rozdzielczości 1.3 MPix.

Audio :arrow: Wbudowany głośnik oraz mikrofon. Zintegrowany kodek dźwiękowy zgodny ze standardem AC 97, wyposażony we wsparcie dla efektów 3D i tryb Full Duplex.

Porty i/o :arrow: 4xUSB, 1xIEEE 1394, 1xS-video, 1 x VGA, DVI-D port, czytnik kart pamięci (4 w 1), we zasilania, 1xPCMCIA 2.1, 1xIrDA, 1xRJ-11, 1xRJ-45, we mic., wy słuchawkowe,

Rodz.akumulatora :arrow: 8 KOMOROWA, 4800mAh, 71Whrs

Wymiary :arrow: 354 x 284 x 35.2 mm

Waga :arrow: 2.85 kg

Gwarancja :arrow: 2 lata międzynarodowej gwarancji - roczna gwarancja na baterię

Wyposażenie :arrow: firmowa torba i myszka optyczna w zestawie

Opis mobilny chipset Intel 945 PM

 

CENA : 6270zł

24 miesiące gwarancji międzynarodowej. 12 miesięcy na baterie.

 

PUDEŁECZKO.

To tyle specyfikacji, przejdźmy do opisu tego sprzęciku...

Pudełko o standardowym wyglądzie, szary karton a w nim: kolejny szary karton, obok niego torba na laptopa (torba na laptopa nie jest ciekawa, zwykła jednokomorowa, bardzo cienka z dodatkową zapinaną na rzepy komorą na dokumenty, raczej nie wsadziłbym do niej takiego laptopa, ba, żadnego laptopa bym tam nie wsadził, no, ale zawsze to coś, zwłaszcza, że nie wszyscy producenci dają torby w zestawie)

W drugim kartonie znajduje się laptop, zabezpieczony dodatkowymi tekturowymi wstawkami na pewno nie ulegnie uszkodzeniu podczas transportu, do matrycy przyczepiono folię ochronną zabezpieczającą matryce podczas transportu, dodatkowo pomiędzy klawiaturę a ochronna folie włożoną jest specjalna cieniutka pianka. W pudełku z laptopem znajduje się także karton, w którym znajdują się:

• zasilacz z kablem koniczynką

• przejściówka s-video-chinch

• zestaw instrukcji oraz płyt z dodatkowym oprogramowaniem

PIERWSZE OGLĘDZINY.

Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne, obudowa jest solidna, ładnie wykonana, twarda. Kolory są dobrze dobrane, nic nie razi w oczy. Matryca jest przymocowana do reszty komputera trzema zawiasami, cały mechanizm otwierania i zamykania matrycy jest bardzo dobrze wykonany. Mamy tutaj dwa zatrzaski zamykające matryce, co sprawia, że nic się nie odgina i zamknięta matryca przylega idealnie do reszty komputera. Jeśli chodzi o gniazda to mamy wszystko, co potrzeba a nawet i więcej. Z tyłu mamy 4 porty usb, gniazdo na zasilacz, oraz porty DVI-I i VGA, z lewej strony nagrywareczka dvd, z prawej mamy slot PCMCIA, czytnik kart, FireWire, wyjście na telefon, Ethernet, AViVo, trzy gniazda audio (wejście liniowe, wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe). Nasz asus udostępnia ponadto nowy moduł WLAN (802.11a/b/g). Notebook udostępnia także moduł Bluetooth oraz port IrDA.

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Pod spodem z przodu mamy umiejscowione głośniki, które grają dość nieźle... Również z przodu mamy umiejscowioną konsolę audioDJ za pomocą, której możemy odtwarzać muzykę bez potrzeby włączania komputera.

Nad matrycą umiejscowiona jest kamerka 1.3MP wraz z mikrofonem, musze przyznać fajna sprawa, siadamy sobie na wykładzie i nagrywamy gadatliwego profesorka ;)

Nad klawiaturą mamy umiejscowionych 5 hot-keysów, dzięki którym mamy bezpośredni dostęp do: Power4 Gear + (różne opcje dostosowania zasilania), emaila, browsera, blokady Touchpada oraz najważniejszy hotkeys POWER.

Laptopik jest w miarę lekki, aczkolwiek po kilku godzinach trzymania go na kolanach można odczuć lekki ucisk.

To tyle na temat design'u, pora na to, co pod maską.

 

CISZA JAK MAKIEM ZASIAŁ.

Jeśli chodzi o hałas, jaki z niego dochodzi to nie ma go praktycznie wcale, nie przesadzam, na pracy na bateriach dosłownie nic nie słychać, jeśli trochę bardziej spocimy procesor to słychać lekki szum, bardzo cichutki. Więc za to ogromny plus. Sprawa się diametralnie zmienia, jeśli do gry wkracza napęd optyczny Matshita, nie będę owijał w bawełnę, jest on dość głośny.

 

SZYBKI JAK RAKIETA.

Niewątpliwie ogromną zaletą tego laptopa jest dwurdzeniowy procesor, oraz szybka karta graficzna, która w połączeniu z szybką pamięcią ddr2 533/677 tworzy naprawdę wydajny zespół. Zresztą widać to bardzo dobrze na załączonych screenach. Co tu dużo mówić, żadne najnowsze gry nie są nam groźne, wszystkie pozycje powinny nam pójść płynnie w natywnej rozdzielczości przy wysokich ustawieniach detali.

Jeśli chodzi o dysk, to mógłby być przynajmniej 5400rpm, ale co zrobić jak dystrybutor tego modelu na Polskę twierdzi, że nam polakom 4200 wystarczy, tutaj minus.

 

JEDZIE POCIĄG Z DALEKA.

Jeśli chodzi o mobilność to nie jest źle :) W porównaniu do mojego poprzedniego laptopa jest conajmniej 2 razy lepiej. bateria wytrzymuje 1.30-2.30h w zależności od tego, co robimy oraz co mamy włączone (np WiFi). Nagranie nawet długiego wykładu wchodzi w grę, lub obejrzenie filmu.

 

MATRYCA.

kolory są bardzo dobre, soczyste i przejrzyste matryca oczywiście nie jest tak dobra jak w moim poprzednim lapku 17".

Kąty widzenia są standardowe jak w tej klasy laptopach.

 

A CO Z WYGODĄ?

Jak już pisałem powyżej laptop jest cichutki. Jeśli dołożymy do tego duży touchpad oraz doskonałą klawiaturę otrzymujemy sprzęt, który jest naprawdę wygodny w użytkowaniu.

Gdyby nie matryca, o której pisałem wyżej sprzęt byłby naprawdę idealny i najlepszy w swoim przedziale cenowym.

 

OPROGRAMOWANIE.

Oprogramowanie komputera stanowi:

• MS Windows XP Home Edition PL

• NERO burning room OEM SUITE

• Asus driver and utility

• Medi@Show SE 2.0

• PowerDirector PRO

• AsusDVD

• Norton Internet Security

 

TESTY.

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

na sterach omegi widać przyrost wydajności o niecale 10%

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

EDIT: Zmienilem dysk na SEAGATE MOMENTUS ST98823A 80GB 8MB Cache 5400rpm...

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

widac roznice nie tylko w testach, ale chociażby przy samym ładowaniu się windowsa, zgrywaniu plikow po sieci, komp juz tak nie muli...

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

PODSUMOWANIE.

Jak widać po testach sprzęt pierwsza klasa, bardzo dobrze wykonany, wydajna karta graficzna i super wydajny procesor. Posiada wszystko, co potrzeba. Matryca jak w tej klasy laptopach, glare o pięknych kolorach i super wyraźnym obrazie, kąty widzenia jak u wszystkich w tej klasie, nie są to kąty widzenia jak w lapkach 17" z dwoma lampami aczkolwiek lepsze niż w acerach. NA laptopie można pograć praktycznie we wszystkie gry jakie są na rynku w rozdzielczosci natywnej.

 

 

PLUSY:

• szybki dwurdzeniowy procesor

• wydajna karta graficzna

• ładny design, dobrze wykonany, solidny

• kamera internetowa

• czytnik kart pamięci, FW oraz inne niezbędne porty

• niesłyszalne chłodzenie laptopa

• roczna gwarancja na baterie

 

MINUSY

• dysk tylko 4200rpm

 

Inne zdjęcia laptopa:

 

http://www.juicepp.info/recka-a6j/audioDJ.JPG

http://www.juicepp.info/recka-a6j/tyl.JPG

http://www.juicepp.info/recka-a6j/touchpad.JPG

http://www.juicepp.info/recka-a6j/torba.JPG

http://www.juicepp.info/recka-a6j/strzalki.JPG

http://www.juicepp.info/recka-a6j/spod.JPG

http://www.juicepp.info/recka-a6j/prawybok.JPG

http://www.juicepp.info/recka-a6j/myszka.JPG

http://www.juicepp.info/recka-a6j/lewybok.JPG

http://www.juicepp.info/recka-a6j/klawcala.JPG

http://www.juicepp.info/recka-a6j/klaw.JPG

http://www.juicepp.info/recka-a6j/recka/hotkeys.JPG

http://www.juicepp.info/recka-a6j/recka/gora.JPG

http://www.juicepp.info/recka-a6j/recka/glowny.JPG

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta matryca to glare w ogole? Bardzo podoba mi sie wynik X1600, nie krecony ma 3800 co oznacza ze spokojnie mozna z niego wyciagnac 4200-4300. Takze cos w desen GF6800. Sweeet!! Faktycznie lipa troche z tym dyskiem 4200, bardzo sie nie popisali (nie wiem tylko czy to wszedzie tak dali czy jak zwykle polscy sprzedawcy oszczedzaja gdzie tylko moga). Cena tez dosc wysoka no ale to Asus - warto dolozyc te pare kwitow i miec konkretna obudowe. Tak czy inaczej - fajna recka i jeszcze fajniejszy sprzet.

pozdrawiam

 

EDIT. Recenzja dodana do spisu.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta matryca to glare w ogole? Bardzo podoba mi sie wynik X1600, nie krecony ma 3800 co oznacza ze spokojnie mozna z niego wyciagnac 4200-4300. Takze cos w desen GF6800. Sweeet!! Faktycznie lipa troche z tym dyskiem 4200, bardzo sie nie popisali (nie wiem tylko czy to wszedzie tak dali czy jak zwykle polscy sprzedawcy oszczedzaja gdzie tylko moga). Cena tez dosc wysoka no ale to Asus - warto dolozyc te pare kwitow i miec konkretna obudowe. Tak czy inaczej - fajna recka i jeszcze fajniejszy sprzet.

pozdrawiam

 

EDIT. Recenzja dodana do spisu.

dziekuje, co do matrycy to jest crystal shine (potocznie zwana szybą)

..... nie wiem co z tą matrycą jest nie tak, jutro bede dzwonil do serwisu, lapka kupilem w piatek, wiec albo wymienie na to samo albo na toshibe m70-132 lub 160 jeszcze nie wiem, nie wiem czy toshiba ma lepsze katy widzenia bo ten egzemplarz co mam nie nadaje sie ani do grania ani do ogladania filmow...

 

edit: przepraszam za brak zdjec, przekroczono limit, zaraz zmienie serwer.

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje, co do matrycy to jest crystal shine (potocznie zwana szybą)

..... nie wiem co z tą matrycą jest nie tak, jutro bede dzwonil do serwisu, lapka kupilem w piatek, wiec albo wymienie na to samo albo na toshibe m70-132 lub 160 jeszcze nie wiem, nie wiem czy toshiba ma lepsze katy widzenia bo ten egzemplarz co mam nie nadaje sie ani do grania ani do ogladania filmow...

 

edit: przepraszam za brak zdjec, przekroczono limit, zaraz zmienie serwer.

o w pyte nie gadaj ze tak zle :blink: to chyba jednak jakas wada tego egzemplarza <_<

 

co do grafiki to jak mam spekulowac to obstawiam 128bitow bo AZ TAK nie uciekl wynikiem od x700 chociaz budzi respekt karta, trzeba by zagladnac na ati.com ale torrent chodzi i sie forum ledwo laduje co dopiero ati ;)

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje, co do matrycy to jest crystal shine (potocznie zwana szybą)

..... nie wiem co z tą matrycą jest nie tak, jutro bede dzwonil do serwisu, lapka kupilem w piatek, wiec albo wymienie na to samo albo na toshibe m70-132 lub 160 jeszcze nie wiem, nie wiem czy toshiba ma lepsze katy widzenia bo ten egzemplarz co mam nie nadaje sie ani do grania ani do ogladania filmow...

 

edit: przepraszam za brak zdjec, przekroczono limit, zaraz zmienie serwer.

No powiem tak byłem w piatek w Media Markt i stał koło siebie jakiś tańszy ASUS ale też 15,4'' z CrystalShine, a obok Toshi M70-162 chyba. Na obydwóch ten sam rewelacyjny obraz - pełna gamma kolorów itd. Co do kątów to na bank nie są gorsze od tych w mojim 2 letnim LCD LG 17". Troche gorzej z kątami góra-dół. Widac różnice jak się siedzi i jak się stoji, ale na bank nie ma czegoś takiego, że filmu nie idzie oglądać i trzeba centralnie siedzieć przed LCD :-( Także na bank masz coś nie tak. Słuchaj, a moze masz zmnieszjszone podświetlenie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem tak byłem w piatek w Media Markt i stał koło siebie jakiś tańszy ASUS ale też 15,4'' z CrystalShine, a obok Toshi M70-162 chyba. Na obydwóch ten sam rewelacyjny obraz - pełna gamma kolorów itd. Co do kątów to na bank nie są gorsze od tych w mojim 2 letnim LCD LG 17". Troche gorzej z kątami góra-dół. Widac różnice jak się siedzi i jak się stoji, ale na bank nie ma czegoś takiego, że filmu nie idzie oglądać i trzeba centralnie siedzieć przed LCD :-( Także na bank masz coś nie tak. Słuchaj, a moze masz zmnieszjszone podświetlenie ??

Zerknijcie tutaj na te fotki:

 

http://www.juicepp.republika.pl/forum/jeden.JPG

http://www.juicepp.republika.pl/forum/dwa.JPG

http://www.juicepp.republika.pl/forum/trzy.JPG

http://www.juicepp.republika.pl/forum/cztery.JPG

 

pozatym cholernie mnie oczy pieką od niego...

a oswietlenie jakbym nie ustawil to jest jeden pieron

 

w takim razie chyba wymienie go na inny egzemplarz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nowy bios pomoże?

 

BIOS Ver.207AS

1. Fix the screen will show OSD when system play VCD and press Fn+F8.

2. Add BRAZIL keyboard support

 

Do sciagniecia ze stronki asusa.

 

Edit.

Na forum asusa pisza ze pomaga wiec zrob aktualizacje;]

Edytowane przez riatb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczer: A w którym MM miałeś okazje porównać tego Asusa i Toshibe? Bo mi pozostał wybór miedzy M70-198 a opisywanym tutaj modelem i najlepiej byłoby spojrzeć równocześnie na oba. I którą matryce oceniasz za lepsza? Toshi czy Asus?

 

A co do dysku w tym modelu to w paru miejscach na necie widziałem, że dysk jest 4200, ale w jednym sklepie powiedzieli mi, że mają 5400. Wiec nie wiem od czego to zależy (lub po prostu w tym sklepie kłamali - ale to bym sprawdził na miejscu).

 

Pzdr.

Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze masz jednak cos nie tak z matryca, ja rowniez posiadam tego laptopa - w sumie tylko 5 osob w kraju go ma :) We wtorek kolejne dostawy.

 

U mnie matryca oczywiscie odbiega od crt znaczaco ale nie mam podobnych do Twoich objawow. Tak mi sie przynajmniej zdaje :)

 

Ewentualnie opracujmy jakies porownanie matryc, czyli np wyslij mi cos co u ciebie wyglada zle np jakis jpg na full screen a ja zobacze czy u mnie bedzie to samo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze masz jednak cos nie tak z matryca, ja rowniez posiadam tego laptopa - w sumie tylko 5 osob w kraju go ma :) We wtorek kolejne dostawy.

 

U mnie matryca oczywiscie odbiega od crt znaczaco ale nie mam podobnych do Twoich objawow. Tak mi sie przynajmniej zdaje :)

 

Ewentualnie opracujmy jakies porownanie matryc, czyli np wyslij mi cos co u ciebie wyglada zle np jakis jpg na full screen a ja zobacze czy u mnie bedzie to samo..

odezwij sie do mnie na gg jesli mozesz 3377829

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropos dyskow, dostalem odpowiedz od asusa

 

There are many types of HDD in A6Ja

 

100GB / 2.5 / 5400 /PATA Fujitsu / Z60-MHV2100AH 50G

80GB / 2.5 / 5400 / PATA Fujitsu / Z60-MHV2080AH 50G

60GB / 2.5 / 5400 / PATA Fujitsu / Z60-MHV2060AH 50G

100GB / 2.5 / 5400 /PATA HGST / Moraga-Plus B / HTS541010G9AT00

80GB / 2.5 / 5400 / PATA HGST / Moraga-Plus B / HTS541080G9AT00

60GB / 2.5 / 5400 / PATA HGST / Moraga-Puls B / HTS541060G9AT00

120GB / 2.5 / 4200 /PATA HGST / Hakone-A HTS421212H9AT00 F / W: DA1303 60G

100GB / 2.5 / 4200 /PATA HGST / Hakone-A HTS421210H9AT00 F / W: DA1303 60G

80GB / 2.5 / 4200 / PATA HGST / Hakone-A HTS421280H9AT00 F / W: DA1303 60G

60GB / 2.5 / 4200 / PATA HGST / Hakone-A HTS421260H9AT00 F / W: DA1303 60G

100GB / 2.5 / 4200 /PATA Fujitsu / MHV-2100AT (V60) 60G

80GB / 2.5 / 4200 / PATA Fujitsu / MHV-2080AT (V60) 60G

 

Thank you for using ASUS products and enjoying ASUS services!

 

Yours sincerely,

 

Jan Siekiera

Technical Support Department

ASUS Czech s.r.o.

Na Rovince 862

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądze, że tak tego nie porównacie. Co na żywca to na żywca inaczej się nie da. Zresztą różni ludzie, różne rzeczy, różnie widzą.

 

Słyszałem wiele opinii jak to jeden kompa ma matryce lepsza od innego. Jednak miałem okazje oglądac matryce "glare" w róźnych laptopach - co prawda tylko w sklepach lub marketach i w sumie tylko przy wyświetlanych kolorowych zdjęciach, a nie grach czy filmach, ale wiem jedno ASUS, FSC, Toshiba są bardzo porównywalne.

 

Wszystkie mają super kolory, dość dobre kąty w poziomie. Co do jasności to jest różnie - możliwie, że to kwestia ustawień, ale nawet najciemniejszy ASUS wyglądał super. Jedyny mankament to kąty w pionie te praktycznie w każdym znich nie są najlepsze. Wygląda to mniej więcej tak, że jak siedze to wszystko jest piekne kolorowe i jasne. A jak wstane to już jest tylko kolorowe i robi się szare jakby tracił jasność. Podobnie jest w każdym stacjonarnym LCD tylko, że w mniejszym stopniu.

 

Zresztą to jest notebook i na tym ogląda się filmy sporadycznie, mi np. to nie przeszkadza bo mam duży LCD, a notek będzie mi służył do grania i pracy. Jak ktos mimo wszystko chce oglądac filmy to proponuje 17''.

 

PS. W teście wcześniejseo modelu A6V zbudowanego na bazie takiej matrycy jak twoja znalazłem taką charakterystyke:

"Świetny wyświetlacz o jasności 133cd/m2, jednak nierównomiernie podświetlony i dzięki szklanej powłoce bardzo mocno odbijający światło. Ocena końcowa - 2.6/5." no i na tle recenzji innych np. Amilo 1667G to jest porównywalny. Troche słabszy od matrycy M70.

A model Asus A6VA - otrzymał juz 3.3/5 więc możliwe, że to poprostu taki model, ale niewiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie chodził :-) Tylko ciekawe jak z chłodzeniem to wygląda. Bo na mojim 7200 bez chłodzenia w desktopie to można jajak smażyć :-P

A niewiem czy ten ASUS mając w opji 4200 i 5400 ma chłodzenie na dysku - choc raczej nie sądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie chodził :-) Tylko ciekawe jak z chłodzeniem to wygląda. Bo na mojim 7200 bez chłodzenia w desktopie to można jajak smażyć :-P

A niewiem czy ten ASUS mając w opji 4200 i 5400 ma chłodzenie na dysku - choc raczej nie sądze.

wg mnie to mozesz tam zapakowac dysk jaki tylko chcesz :)

niech sie usmazy, co CI tam, maz na seagata 5 lat gwarancji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk dowolny, mnie tylko wkurza ze do Polski jak zwykle trafiaja te najwolniejsze z mozliwych <_< . I martwi mnie to nie powiem.

dobrze ze ma chociaz 8mb cache, w testach nie wypada najgorzej chociaz moglobybyc lepiej...

niestety, pazerność polskich dystrybutorów tego lapka na polske jest duza, chcą zarobic nawet na dysku...

mam nadzieje że chociaż matryce są te same, dzisiaj pociskam do saturna, to popatrze jak to wszytsko wyglada, stoi tam ze 40 laptopow to sobie je pomacam i dokladie obejrze matryce....ale mowie Wam w porównaniu do matrycy HP (z USA) to jest niebo a ziemia...

 

EDIT:

jestem obecnie po 20 minutowej rozmowie z serwisem orika, facet mi powiedział ze ten laptop jest z serii LOW-ENDowej, hehe niezle ponad 6200zł i LOW END? i ze tutaj sa montowane te same matryce co w lapkach za 4000, i ze nie ma cudów, jeśli jest jedna świetlówka to na dole musi byc jasniej niz u góry, powiedziałem mu że jeśli takie matryce są w standardzie to wg mnie jest to porażka. Generalnie czy toshiba w swoich matrycach też ma tylko 1 świetlówke? bo jesli wszystkie matryce w plsce tak mają wyglądać to ja stąd wyjeżdzam :)

nie może być tak że patrząc na środek matrycy prostopadle na dole mamy dość wyblakłe kolory (jasny błękit, jasna zieleń, jasny żółty itp) a u góry matrycy mamy ciemne odpowiedniki tych samych kolorów! Nie może tak być, bo właśnie przez to nie moge obejrzeć filmu, ani zagrać. Owszem moge ją odchylić do przodu, czyli patrzeć prostopadle do móry matrycy, wtedy można w miare oglądać film, ale jakiekolwiek ruszenie się na fotelu tak aby oczy były skierowane w sam środek matrycy-prostopadle, skutkuje tym że wszystkie kolory u góry są przyciemnione, a ciemne kolory są w zasadzie czarne! No nie może tak być... bo jak ma tak być to zamawiam kompa z usa, wyjdzie mnie niewiele niższa cena (bo z podatkiem) ale bede zadowolony z matrycy, niestety bez gwarancji w polsce...

Nie po to wydałem ponad 6 klocków zeby tylko pisać sobie w wordzie i przegladac www, bo ta matryca sie do niczego innego nie nadaje...

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje napisac jeszcze maila do asus polska,asus usa czy gdzie tam sie da i porownac odpowiedzi. moze w tym wypadku to zwyczajnie standardowa nieznajomosc tematu przez serwisanta. zreszta jak patrze na zdjecia ktore wrzuciles to nie wierze,ze to normalna sytuacja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiedziec jaka polityke ma Asus moze sie uda przestrzec pare osob na tym forum. Ja bym na twoim miejscu sprzedal tego Asusa, widze ze rewelacji nie ma, kup cos innego. Jak masz mozliwosc to loknij sobie na Acerowska matryce 1280x800 CrystalBrite cieakwe jakie masz zdanie o takiej.

 

Nie wiem czy to o to chodzi ale jak sie przyplaszcze policzkiem do matrycy to widze jasne swiatlo po bokach matrycy to pewnie te swietlowki, ja mam takie z lewej i z prawej strony. Przy czym widzialem matryce asusa i toshiby (lapki do 4tys) IMO srednio, srednio bez rewelacji o wiele lepiej wypada na tym tle moje lcd.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

! No nie może tak być... bo jak ma tak być to zamawiam kompa z usa, wyjdzie mnie niewiele niższa cena (bo z podatkiem) ale bede zadowolony z matrycy, niestety bez gwarancji w polsce...

Nie po to wydałem ponad 6 klocków zeby tylko pisać sobie w wordzie i przegladac www, bo ta matryca sie do niczego innego nie nadaje...

Po 1 : WIEKSZOSC laptopow na jedna lampe, te z dwoma to juz hi-endowe maszynki np Sony montuje w swoich matrycach chyba 2 lampy. Po 2 : gwarancja jest miedzynarodowa u Asusa wiec w Polsce tez bedzie respektowana. Chyba ze nie o Asusa chodzi. Po 3 : tak jak chrzanek napisal - moze po prostu serwisant to ciec bez znajomosci tematu i tyle (mowie tak bo low-end to to napewno nie jest a skoro koles sie tak o tym wypowiada to cos musi byc nie halo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm w 3D Marku 2001 ma tylko 16200 pkt? Cos chyba jest nie tak, bo ja na X700 nie kreconym mam 16500 pkt :| Poprawcie mnie jesli sie myle

 

P.S Lipa troche, moglem miesiac poczekac i <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ten model:) Ale coz, jak ktos kiedys powiedzial, zawsze wychodzi cos nowego i mozna tak czekac w nieskoczonosc;)

 

Pozdrawiam, Piotrek

Edytowane przez jotixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ten jest nowszy ale na 90% sa to te same matryce...

 

jutro jade do saturna i do mediamark, odpale inne asusy z ta sama matrycą, i inne toshiby.

Kolega z form dał mi takie 2 programiki do testowania matryc w lapkach. Jeden się nazywa dead pixel locator a drugi dead pixel buddy.

Jak je odpalam i wrzucam kolor niebieski ekranu to jest dosłownie idealnie, matryca wyswietla en kolor dosłownie bosko, czemu nie jest tak w grach filmach i pulpicie? czyżby ten program używał jakiegoś gradientu i przyciemniał kolor tam gdzie jest za jasno a rozjasniałtam gdzie jest za ciemno? jesli by matryca wyswietlala tak kolor niebieski jaki wyswietla ten program do testowania to bylaby rewelacja, doslownie jak patrze na srodek matrycy to kolor jest taki sam w kazdym punkcie patrzenia na matryce, ale tak jak mowietylko w tym programie....

jestem przyzwyczajony do pozadnej HPkowskiem 17" matrycy, ktora napewno ma 2 lampy, tutaj jest jedna i zle ona podswietla matryce, pomimo ze sprzet jest bardzo jak dla mnie wydajny tonie wiem czy zniose efekt pracy tej matrycy...

 

aha, po zainstalowaniu nowego biosu, faktycznie efekt pixelozy tonalnej pomiedzy odcieniami tego samego koloru znika, teraz jest dobrze jesli chodzi o ta kwestie, ale problem matrycy jest nadal...

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ten jest nowszy ale na 90% sa to te same matryce...

 

jutro jade do saturna i do mediamark, odpale inne asusy z ta sama matrycą, i inne toshiby.

Kolega z form dał mi takie 2 programiki do testowania matryc w lapkach. Jeden się nazywa dead pixel locator a drugi dead pixel buddy.

Jak je odpalam i wrzucam kolor niebieski ekranu to jest dosłownie idealnie, matryca wyswietla en kolor dosłownie bosko, czemu nie jest tak w grach filmach i pulpicie? czyżby ten program używał jakiegoś gradientu i przyciemniał kolor tam gdzie jest za jasno a rozjasniałtam gdzie jest za ciemno? jesli by matryca wyswietlala tak kolor niebieski jaki wyswietla ten program do testowania to bylaby rewelacja, doslownie jak patrze na srodek matrycy to kolor jest taki sam w kazdym punkcie patrzenia na matryce, ale tak jak mowietylko w tym programie....

jestem przyzwyczajony do pozadnej HPkowskiem 17" matrycy, ktora napewno ma 2 lampy, tutaj jest jedna i zle ona podswietla matryce, pomimo ze sprzet jest bardzo jak dla mnie wydajny tonie wiem czy zniose efekt pracy tej matrycy...

 

aha, po zainstalowaniu nowego biosu, faktycznie efekt pixelozy tonalnej pomiedzy odcieniami tego samego koloru znika, teraz jest dobrze jesli chodzi o ta kwestie, ale problem matrycy jest nadal...

A probowales nowego biosu? sterowników?, datowane sa na 20.02.2006

 

[edit]

Aha i wszystko jasne;]

Edytowane przez riatb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...