Skocz do zawartości
irnlng

Oszuści na Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kumpel miał taką sytuację że kupił Peugota 206 na allegro. Rocznik 2002!! za 21 tyś zł pojemność 1,4 HDI. Okazja jak cholera w salonie kosztuje troszke ponad 40 tyś zł. Koleś nie wstawił ceny minimalnej i w ten sposób mój kumpel teoretycznie kupił ten wózek. Jednak jak koleś się o tym dowiedział za ile ten jego samochód poszedł to zaczą się panicznie bronić (wcale się jemu nie dziwie), i za cholere nie chciał go oddać. Mój kumpel świnią nie jest i chciał to załatwić ugodowo zaproponował ażeby przesłał z 500zł i zapominamy o sprawie. Jednak koleś nie chciał nawet i o tym słyszeć. Mój kumpel dzwonił do allegro ale oni oczywiście są bezsilni i nic nie mogli zrobić. Zgłosili się jednak do tego gostka ale on powiedział że przecież nic nie podpisywał i wogóle nie jest do niczego zobowiązany. No i cóż skończyło się na tym że mój kumpel musiał go wręcz prosić!!! o to ażeby ten wystawiłe jemu chociaż pozytywną opinie!!!

To nieźle zna sięna prawi ten twój kolega :lol: :lol: :lol:

Transakcja na allegro to najnormalniejsza transakcja i w skutek wygrania aukcji (spełnione zostały wszystkie warunki) powstało zobowiązanie miezy odbu stronami. Miał więć prawo ten twój kumpel wystąpić na drodze cywilnej (jak się nie mylę) z roszczeniem wydania samochodu lub zadośćuczynienia...

W sądzie sprawę na 99% by wygrał.

Nie tak do końca :( Brak jest możliwości jednoznacznego ustalenia stron transakcji (brak podpisu elektronicznego) Nie ma więc możliwości ustalenia kogo pozwać. Musielibyśmy udowodnić, że to właśnie ta osoba wystawiła przedmiot do licytacji. Przy obecnych rozwiązaniach na allegro mogła to zrobić dowolna osoba znająca dostatecznie dane osobowe rzekomego wystawcy :( - z tej racji byłoby to bardzo trudne do wygrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam:

SEBO.PL - to mój kumpel, ale paczek nie odbiera

 

Temu tyszko to może serio sie coś spsulo bo te pozytywy to ma za całkiem spore sumki. I jego login to jego dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mnie jakiś fiut wy<span style="color:red;">[ciach!]</span>lił na ALTHONA 1700xp!! Sprzedał mi go za 100 zyli i miał działać bezbłędnie, tymczasem procek był spalony!! Jego nick to MATI i coś tam dalej, nie pamiętam!! Jeżeli ktoś miał podobny przypadek z podobnym nickiem to prosze o kontakt, i bardzo byłbym zadowolony gdyby ktoś miał adres tego <span style="color:red;">[ciach!]</span>a, to wtedy pojechałbym tam i za<span style="color:red;">[ciach!]</span>lił!! Nawet jeśli miałbym jechać na drugi koniec POLSKI!! Wybaczcie za słownictwo, ale w<span style="color:red;">[ciach!]</span>iam się ile razy wracam do tego tematu!!

Pozdrawiam

lukaxs@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlb

 

Fuck, dzisiaj po miesiącu odbieram paczkę "nie podjęto w terminie". Na głupiej pamięci za 110 zł jestem ponad 20 zeta w plecy. I jeszcze wchodzę na jego konto i patrzę "Konto zawieszone". A tylko 1 negatyw 8O O co chodzi fuck????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyber321, mimo iż ma trochę pozytywów to ostatnio mnie i nie tylko ( dostałem maile od innych osób ) zrobił w konia i nie sprzedał mi produktu za wylicytowaną kwotę a ceny minimalnej nie było więc ma prawny obowiązek sprzedarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bart3kK

 

szkoda słów dowiduje sie czy można za pobraniem ta jasne można a dzisiaj po tygodniu braku ozdewu dostaej mejla od allegro o takiej terści

 

Witaj tomek_makar!

 

Przypomnienie o zawarciu transakcji

 

Jesteś zwycięzcą aukcji nr 14410357

Nazwa aukcji: TwinMOS DDR 256MB/333 PC 2700 NOWE

Data zakończenia aukcji: pon 07 lip 2003 00:22:48 CEST

Cena: 140,00 zł

Sprzedający: Bart3kK

 

Sprzedający poinformował Allegro, że do tej pory nie potwierdziłeś transakcji.

Oto wiadomość od Sprzedającego do Ciebie:

 

"Witam właśnie zakupiłem od ciebie jedną kostke bo niestety nie staryczyło na 2 :( i bym prosił o wysyłke za pobraniem tak mi bardziej oodpowiada oto mój adres Tomasz Cyran słowiańska 5/16 Wrocałw 50-234" nie wysylam za pobraniem wiec rozumiem ze sprawa jest niewazna? Bartek

 

 

a we wczesniejszym mejlu sie zogodził bez problemu tutaj o jest dowód

 

--------------------------------------------------------------------------------

czy można by sie było dogadać bo chce kupić 2 sztuki tak żebys wysłał za pobraniem ?? bo nie bede starych prosił żeby mi ze swojego konta wysyłali bo ostatnio były jakieś kłopoty a odbiore na pewno

 

 

witam,

 

osobiscie wole wysylac za po wplacie na konto dlatego premiuje to wysylka na

moj koszt, moge wyslac za pobraniem ale doliczam wtedy koszt wysylki

pozdrawiam

Bartek

 

poztym mejla którego pokazuje allegro nigdy nie otrzymałem wiec jednym słowem oszust i tyle nie polecam transkacji nie poważny typ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gexaudio

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14597089

Gość sprzedaje kradziony sprzęt za 5500,00 osoba kupująca na prośbę o numery seryjne otrzymuje taką oto fotkę:

http://flashpoint.mm.pl/czacha/serialn.jpg

Wymazane numery seryjne, dodatkowo trzymiesięczny aparat nie ma softu, kabelków, ani żadnego dowodu zakupu nie wspominając o gwarancji!

A teraz najlepsze, kobieta, która nie kupiła ciepłego sprzętu ma zawieszone konto !!!!!!!!, poinformowała o wszystkim Allegro, które to skierowało ją do policjii, a jej jako, że nie wywiązała się z tranzakcji zablokowano konto. Przeczytajcie jej komentarze!

Cały topic z grupy alt.***.pl tutajhttp://groups.google.pl/groups?hl=pl&lr=&i....com%26rnum%3D7

Coraz mniej podoba mi się firma Allegro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie cd_rabeny. Chcial mnie wywalic na plytkach. Druga sprawa nie dalej jak wczoraj kupilem karte gf4 4200 nowke za 400. 3 godziny pozniej gosc ma konto zblokowane mimo iz ma 53 komentarze. Telefon i maile nie odpowiada. Gosc sie zwie _okazja Duzo fajnych rzeczy mial antka 2500 za 340zl. Jest jeszcze jeden koles tez wystawil wczoraj min antka 2600 za 380 kup teraz i kilka godzin pozniej jego konto tez zniknelo. Ludziki z allegro napisali mi w mailu zebym nie wpalcal kasy za to msi i zapomnial o transakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bosio1 - ma coprawda sporo pozytywów, ale w moim przypadku pokazała drugie oblicze, wygrała aukcje (sprzedawałem procka), wpłaciła pieniądze, ja wysłałem, a za dwa dni dostaje meila, ze procek jest zepsuty, naszczęście zażądałem aby odesłała procesor i jeżeli nie będzie wyglądał na uszkodzony przez nią to zwrócę pieniądze, okazało się, że przysłała mi INNY procek, niż ten który wysłałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcintoja0

 

 

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=1310926

 

238 PLN poszło do złodzieja - ciekawe czy są szanse je odzyskać

gdy kupowalem mial 35 pozytywnych opinii , jeszcze wczoraj pisal ze paczke juz wyslal

 

http://www.allegro.pl/help_item.php?zoom=N...tid=45&item=126 - tu ładnie napisane ze suma do 300 jest zwracana w calosci - allgro komus z Was zwrociło w ten sposob kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26693 PLN

 

tyle ukradł

 

marcintoja0

 

pod tym nikiem ukrywa sie dwoch oszustow z Bydgoszczy - Marcin Kamiński & Mirosław Gebler

na Allegro zglaszaja sie kolejne poszkodowane osoby wiec suma strat moze ulec powiekszeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26693 PLN 

 

tyle ukradł

 

marcintoja0

 

pod tym nikiem ukrywa sie dwoch oszustow z Bydgoszczy - Marcin Kamiński & Mirosław Gebler

na Allegro zglaszaja sie kolejne poszkodowane osoby wiec suma strat moze ulec powiekszeniu

Tu jest strona o tym gościu.Allegro zchodzi na psy.

marcintoja0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katowice-Mysłowice

axu@o2.pl Na Allegro pod pseudonimem axu

tel. 605542174

 

Damian Joachimski

Bank śląski odział w Katowicach

numer konta to:

06 1050 1214 1000 0022 2320 7990[/b][/size]

 

Ten oto oszust i złodziej oszukał mnie na 556 zł + rozmowy telefoniczne i stracony czas i nerwy. Podrobił pieczątkę i udaje, ze prowadzi firmę. Ma 22 lata, adres jaki posiadam jest fałszywy, ale Policja już ma na niego namiary :twisted: Beknie za to, chyba, że otrzeźwieje i odda mi kasę, bo czekają go kłopoty i to spore ( oszustwo to jest przestępstwem, oszukanie instytucjii państwowej, fiskusa, może i wyłudzenie podatku VAT-wszystko, co się wiąże z fikcyjną firmą ). Dobiorą mu się do [gluteus maximus] :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GryNet - zamówiłem podkładke , to nie dość , że jej nie posiadał ( fUnc ) . Przyznał sie ze ich nie ma , to jeszcze chciał pieniądze odemnei za pokdładke i złożył skarge na allegro , że nie dokończyłem z nim tranzakcji :[ :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...