Skocz do zawartości
monster21

Laing Ddc

Rekomendowane odpowiedzi

Patrz pare postów wyżej jest podany typ.

Dokładnie jest to ten typ:

http://www.alphacool.de/product_info.php/p...water-tank.html

Ponieważ kupował szwagier w Alphacool na miejscu w Niemczech cena wynosiła 89,51 EUR.

W skład kompletu PUM Laing DDC-Pumpe 12V Pro AGB Stuckliste wchodzi pompka DDC-1T 10W 420 l/h, wysokość podnoszenia 3,7m, max. temp. 60*C, top akrylowy, rez akrylowy, długie śruby do samodzielnego montażu całości.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jeśli chodzi o głośność nic się nie zmieniło. Pompkę na granicy słyszalności słychać, że wiruje coś wysokoobrotowego + nieregularnie to szeleszczenie -> chyba nie do końca odpowietrzona. W najbliższy weekend planuję przycinanie koszyczka na dyski żeby pompka się w nim zmieściła oraz zmiany w sposobie mocowanie chłodnicy - wtedy też spuszczę wodę i zobaczę o co chodzi z tym szeleszczeniem

 

Spód pompki jest zaledwie ciepły, stała na metalowej półeczce - na pewno nie parzy

 

Pompka zaczyna pracować chwilę po włączeniu zasilania - nie od razu, w momencie włączenia zasilania

 

Początek pomiarów jeśli chodzi o temperatury w układzie po zmianie pompki - reszta sukcesywnie: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=212033&hl=

 

Edit: Już wiem do czego porównać to szeleszczenie" - to tak jakby na metalowej drgającej powierzchni położyć małe nakrętki, które podskakując wydają dźwięki

 

Edit2: Znalazłem jedną słabą stronę tego reza. Gwint pod korek w tym rezie nie ma żadnego kołnierza co powoduje, że gdy pompka jest niżej niż najwyższa część WC to po odkręceniu korka woda zaczyna się w z reza wylewać :(

 

Ten rezerwuar do Eheima ma taki kołnierz - nawet przy włączonej pompce można było korek odkręcić, dolać chłodziwa. W tym Laingu nie da się tego zrobić jeśli pompka nie jest w najwyższym miejscu układu - woda zacznie się wylewać

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet to szeleszczenie ustało. Słychać je trochę zaraz po włączeniu. Po krótkim czasie znika. Pompka się odpowietrzyła

 

Jak na razie jestem zadowolony :D

 

Jestem ciekaw co będzie gdy pompka zawiśnie na gumowych mocowaniach w koszyczku na dyski - zostanie odizolowana od podłoża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN - jakbys mogl to porob jakies ladne photki tego lainga. Tak zeby ukazac efekt tego w budzie ;)

Cyfrówkę w czwartek zabrał szwagier na dwutygodniową wycieczkę do Egiptu :D Trzeba poczekać na jego powrót

Jeśli do soboty nie będzie bum, to zamawiam takową pompę w przyszły tydzień :)

Tę wersję 600 l/h? Z jakimiś dodatkami typu top z plexi albo rez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tę wersję 600 l/h? Z jakimiś dodatkami typu top z plexi albo rez?

No właśnie nie wiem...

 

Mam poważnego dylemata właśnie. Wezmę to, co piszecie że działa.

 

Tobie działa 600/h z rezem, komuś działa 420/h bez problemów. Płacę ze swojej biednej kieszeni, ale chcę raz a dobrze :)

 

Hm... :mur:

 

Czy z rezem, czy bez - nie wiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, a tak BTW Laingów DDC 1T - to rozmawiałem (a właściwie mailowałem) z obsługą sklepu Cooling.pl i mówią że te hałasujące Laingi to już historia, mają nową serię, która jest cicha i dobra, tak jak te pierwsze :wink:

 

I od razu na cooling.pl gwarancja na pompki skoczyła z 12 miesięcy na 36 miesięcy :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, a tak BTW Laingów DDC 1T - to rozmawiałem (a właściwie mailowałem) z obsługą sklepu Cooling.pl i mówią że te hałasujące Laingi to już historia, mają nową serię, która jest cicha i dobra, tak jak te pierwsze :wink:

Czy ktos ze sprzedawcow moglby to potwierdzic?

Juz raz miala byc nowa, cicha seria...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-GIZIU-

a jak u Ciebie z napełnianiem układu? Andyn pisał że mu ciecz sie wylewa z reza itp. ......

U mnie nie ma problemu. Wlałem max, pompka wpompowała wodę do układu, wyłączyłem zasilanie, dolałem itd. Nic się nie wylewało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, a tak BTW Laingów DDC 1T - to rozmawiałem (a właściwie mailowałem) z obsługą sklepu Cooling.pl i mówią że te hałasujące Laingi to już historia, mają nową serię, która jest cicha i dobra, tak jak te pierwsze :wink:

 

I od razu na cooling.pl gwarancja na pompki skoczyła z 12 miesięcy na 36 miesięcy :razz:

A to Ci...

 

Ktoś wię więcej?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma problemu. Wlałem max, pompka wpompowała wodę do układu, wyłączyłem zasilanie, dolałem itd. Nic się nie wylewało.

Chcesz powiedzieć, że mając pompkę niżej niż pozostałe części WC możesz odkręcić korek i woda się nie wylewa? I możesz wyłączyć pompkę i dolać do reza chłodziwa? Przy wyłączonej pompce poziom chłodziwa w rezie nie podnosi się i nie sięga korka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że mając pompkę niżej niż pozostałe części WC możesz odkręcić korek i woda się nie wylewa? I możesz wyłączyć pompkę i dolać do reza chłodziwa? Przy wyłączonej pompce poziom chłodziwa w rezie nie podnosi się i nie sięga korka?

 

o_0

 

hmm, ja napełniam tak:

 

1. Nalanie tyle płynu ile się da do rezerwuaru.

2. Włączenie komutera.

3. Wlewanie wody tak długo aż zacznie się wlewać do reza = zaleje cały układ.

4. Dolanie do czubka reza.

5. Pojawia się logo winXP a ja zakręcam już rez.

6. Odpowietrzenie i dolanie jeżeli trzeba trochę płynu.

 

Szybko i bez bawienia się w odpinanie 24pin z mobo :wink: Nic nie cieknie etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że mając pompkę niżej niż pozostałe części WC możesz odkręcić korek i woda się nie wylewa? I możesz wyłączyć pompkę i dolać do reza chłodziwa? Przy wyłączonej pompce poziom chłodziwa w rezie nie podnosi się i nie sięga korka?

Dokładnie. Mogę w każdej chwili odkręcić korek i poziom wody w rezie się nie podnosi. Edytowane przez -GIZIU-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że mając pompkę niżej niż pozostałe części WC możesz odkręcić korek i woda się nie wylewa? I możesz wyłączyć pompkę i dolać do reza chłodziwa? Przy wyłączonej pompce poziom chłodziwa w rezie nie podnosi się i nie sięga korka?

Ja nie mam takich drogich sprzętów jak Wy ale mam reza 5.25 połozonego na samym dole obudowy , pompka lezy na tym rezie i jak odkręce korek to nic sie nie wylewa.Poprostu woda w wężach idących w dół jest trzymana przez wodę w wężach idących do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się chyba wybiorę do coolingu po pompeczkę, zobacze czy wszystko gra, najwyzej oddam na zwrot gotówki i zamówię pompeczkę z niemiec...

 

Czym różni się ta pompa

 

http://www.alphacool.de/product_info.php/p...-12v-ultra.html

 

od tej

 

http://www.alphacool.de/product_info.php/p...2v-pro-agb.html

 

W którą się pchać?

 

No i są Laingi podobno z jakimiś zaokrąglonymi łopatkami wirnika i nie...?

Edytowane przez Dzidaziom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marudzenia na temat Lainga cd.

 

sticker: Type DDC-1 T

DC12V 10W TF60

IP 32 Made in UE

5436095

post-135449-1165101755_thumb.jpg

 

Oznaczenia na PCB(v5.4):

post-135449-1165101880_thumb.jpg

Nie wyglada zeby cos bylo na nim zjarane.

 

No i na koniec wirnik, wyglada na to, ze podczas pracy przyciera o scianki.

Na metalu widoczna czarna, latwo usuwalna plama. W poprzednim egzemplarzu mialem to samo:

post-135449-1165102069_thumb.jpg

 

Najlepsze jest to, ze po usunieciu tego shitu z wirnika pompka zaczela wyraznie glosniej pracowac.

Zapowiada sie kolejna wymiana. Najpierw musze sie jednak upewnic czy Mate ma juz pompki,

ktore po podlaczeniu, nie beda wywolywac u mnie checi wylaczenia ich przy pompcy mlotka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...