Skocz do zawartości
chybaty

Gf 6600 Vs. Ati 9800

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hydro2

Heathen - ja widzialem,a nawet poare dni temu skonczylem SC3 na obecnej karcie a zaczalem na 6800GX.Malo tego,obecna karta miala jakby ladniejszy obraz,zreszta wogole nie tylko w tej grze,ale i w kazdej innej.Nie wiem czemu tak,ale przypuszczam,ze to dlatego,ze to All in Wonder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do innych zrodel to na allegro jest sporo modowalnych 9500@9700 za ok 270 zl(oczywiscie 256 bit szyna i gwarancja modowalnosci,to na jedno wychodzi bo kazde 9700 idzie na pro i w kazdym modelu jaki powstal mozna spokojnie wgrywac bios od pro bez zadnego ryzyka :))http://www.allegro.pl/item90595237_ati_9500_9700_128mb_256bit_sprawne_w_100_.html

lub

2009181[/snapback]

nie chodzi mi o model (typ)

 

6600 np rp GeForce tak ?

9800/9700/9600 to Radeony

a X600/X700/X800 to co ? :) to sa Radeony ?

chyba troche przysnęłeś :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale jestes w błędzie. Ps2.0 tak samo wyglada jak ps 3.0 wystarczy porownac splinetr cell chaos theory w ps 20 i ps 30 . IDENTYKO !!!

sorry ale jesteś głupi albo ślepy, nie będe szukał ci na necie screenów sam se poszukaj bo widze ze tych gier nigdy na oczy nie widziałeś

http://noticias3d.com/articulo.asp?idarticulo=567&pag=10 Splinter cell ( ale trzeba na żywo zobaczyć przejście w night vision ( hdr) różnica jest, to nawet na statycznych screenach widać, więc prosze nie pisz ze wyglądaja IDENTYKO bo poprostu zaplułem monitor...ja te gry odpalałem i wiem co widziałem ( głównie dlatego że tocze wojne z moim qmplem który posiada 9800@pro.. hehe:P)

w AOE3 wogóle nie włączysz wody na max detale jak nie masz ps3.0 ( przyznaje chłyt maketintowy mogliby to zrobić na ps2.0)

tak samo black and white2...

aha jeszcze legends of narnia...

earth 2160... tytułów można mnożyc w większości przypadków są to czyste zabiegi marketingowe, ale nie zmienia to faktu że lepiej posiadać ps3.0 ( zaraz ktoś napisze że karta 6600 i tak nie uciągnie tego...)

Hydro2- przyznaje jakość obrazu to już rzecz indywidualna, ale ja mówie o różnicy w efektach !

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż się tak zbulwersowałeś? Zapłacił Ci ktoś za to? I jakim prawem wyzywasz innych userów? Jak masz problem z sobą to się wcale nie odzywaj! :? Toczysz z kimś wojnę? Każdy swoje chwali nie? Temat już został wyczerpany. Nie są to karty w których trzeba prowadzić takie batalie. Ehh

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat sie wyszerpał a ja dalej mam dylemat co zakupic radka czy dziforsa ... hmmm ale juz duz sie dowiedzialem na temat tych owych kart . No i chyba raczej zostane wierny giforsowi i zakupie mlodszego brata mojego efiksa bo... bo posiada te ps w wersij 3 , a ze bede zydzil wydać money przez koejne kilka lat na karte graficzna a zakup giforsa [moim zdaniem] bedzie bardziej optymalny na dluzszy okres czasu. Wiec jak to napisal mój przedmówca ze "temat został wyczepany" no to został wyczerpany. [ale jezeli jeszcze chcecie sie pokłucic kto ma racje to piszcze... Pozdro i jeszcze raz dziekofa wszystkim za pomocne rady :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż się tak zbulwersowałeś? Zapłacił Ci ktoś za to? I jakim prawem wyzywasz innych userów? Jak masz problem z sobą to się wcale nie odzywaj! :? Toczysz z kimś wojnę? Każdy swoje chwali nie? Temat już został wyczerpany. Nie są to karty w których trzeba prowadzić takie batalie. Ehh

Nikt mi nie płaci za to na szczęście, jeśli ci się nie podoba moja wypowiedź zgłoś to moderowi niech mi walnie % bo moją matką nie jesteś ani psychologiem, a będąc dorosłym sam odpowiadam za to co pisze/mówie. Zbulwersowałem się, bo jest pewne grono ludzi którzy gdzieś przeczytali że nie ma różnicy między ps2.0 i ps3.0 ( owszem MOZNA ZROBIC TO SAMO przy wykorzystaniu ps2.0) i pisza wszedzie że gry wygladaja IDENTYKO, potem ktoś to przeczyta i w takim przekonaniu będzie twał, a chodzi o to by nie pisać głupot jeśli się nie ma o czymś pojęcia lub jeśli się czegoś nie widziało na oczy, sa potem rzesze zagorzałych obrońców 9800 którzy chwaląc się 256 bitową szyna olewaja ps3.0 które teraz coraz częściej będzie wykorzystywane, a ktoś kto staje pomiędzy takim dylematem jak autor tematu, gdy przeczyta NIE MA RÓŻNICY to wogóle ps3.0 jako argumentu nie będzie brał pod uwage.

Pozdrawiam.

ps. do autora tematu 9800pro dobra karta pod warunkiem że będzie to nowka z allegro, nie żadne leżaki używki pokroju mediona.

Osobiście dziś bym nie kupywał juz 9800pro bo jedynym źródłem będzie allegro,kto ma zaufanie prosze bardzo. A już na pewno nie karte używaną, gdyż karty tego pokroju każy kręcił jak mógł, a teraz sprzedający 9800 zarzekają się jakie to nie extremalne OC miała ale tylko do testów..;) aha a jeśli tego 6600 nie masz zamiaru kręcić to se daruj 9800pro będzie lepszym wyjściem.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem gigabayta 6600gt mam nadzieje że to dobra karta (porównaniu do starej gf3ti200 będzie lepiej??????) :mur: :ploom: :rulez: :wisielec: :rtfm:

ty poważnie pytasz:D?

powiedzmy że ja z ti4200 sie przesiadłem na to co mam w sigu...hehe nie pytaj lepiej:) o różnicę;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mój pierwszy post^^... A więc trzeba też powiedzieć, że niektóre gry są robione z naciskiem na karty z chipsetem ATI [tu np. Rainbowsix 3] a niektóre bardziej pod chipset nVidi [tu np. WoW]... Więc wszystki zależy od gry i od wydajności karty;] ale oczywiście są zwolennicy ATI i nVidi...

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nad czym sie tu zastanawica jeśli radka sie nie da kupic nowego i wchodzi w gre tylko kupno z drugiej ręki to tak samo mozna kupic 6600 urzywke sam sie czaje na jakąś karte (na PCIE) i poszły dwa gf6600 za cene nieco ponad 200 zł !! ogólnie gf strasznie staniały i mozna naprawde taniutko kupic tą karte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem kartę

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16152

niestety sklep zamówił inna ;

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23782

 

do ceny tej pierwszej musiałem dołożyć 30 dychy i dostałem tą drugą

nie wiem czy warto szybkość ta sama ???

prawie 90 dych rabatu

trzeba dolożyć jakiś nawiew czy to chłodzenie wystarczy. :unsure:

na pudełku napis : TURBOFORCEedition cholera wie co to znaczy.

życzliwych prosze o wyjaśnienie!

Edytowane przez waldemas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem kartę

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16152

niestety sklep zamówił inna ;

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23782

 

do ceny tej pierwszej musiałem dołożyć 30 dychy i dostałem tą drugą

nie wiem czy warto szybkość ta sama ???

prawie 90 dych rabatu

trzeba dolożyć jakiś nawiew czy to chłodzenie wystarczy. :unsure:

na pudełku napis : TURBOFORCEedition cholera wie co to znaczy.

życzliwych prosze o wyjaśnienie!

Powiedz tylko, ze dales ponad 7 stow za 6600GT !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem wyrażnie 680 za nią

oryginalna cena 765 pytam czy warto

wiem że gt są tańsze jednak gigabyte wart tej ceny ?(ma wejście i wyjscie video) no i brak wentyla to + i zarazem -.

temperatura w stresie po godzinie grania na full detal w nfs mw 65-68 stopni (25 w pokoju)

Edytowane przez waldemas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja CI polece 9800 albo nawet 9700 lub 9700pro, swietne karty, 256bit szyna w ati duzo daje, 6600 to jedyna karta nvidii o ktorej mozna pomyslec przy zakupie ale i tak nie polecam bo np na allegro mozna taniej kupic o 100zl 9700 tez dobra karta a za te 100 zl lepiej isc na piwo ;) , jesli ktos mowi o OC 6600 spoko, mozna se krecic, ale jak kogos jara ze ma 10 fps wiecej w grze, albo jakies pts w 3dmarku, nie wszyscy rozumieja ze komputer jest dla ludzi a nie odwrotnie, smiesza mnie osoby ktore pisza o oc a same maja jakies fx5200 albo inne starsze......... nie oplaca sie przesiadac na pciX bo karty agp sa tez wydajne a ich ceny beda szybko spadac ( wlasnie dzieki takim osobom ktore na sile chca miec cokolwiek byle PCiX , pompujcie dalej kase w pciex , niech kazdy z was w pciex wpompuje po tysiacu to za pare miechow kupie sobie r9800 pro za 200 zl :D bo na rynku bedzie zawalenie kart agp), jesli zalezy Ci bardzo na cenie to nie polece nawet 6600 ani 9700, po prostu 9550, ja mam taka , kupisz za 140 zl nawet na allegro!!! krecisz na 400/500 i pograsz w battlefield 2 jak masz dobry sprzet ,( wbf2 mam 30-45fps zawsze , mam p4 2400 768ram dual 2x256 2x128 radek gigabyte @400/500 i bf2 w 1024x768 medium i sounds very high - moze to wyda sie smieszne dla niektorych ale souds very high bardzo bardzo obciazaja komputer i zeby wlaczyc na very high trzeba miec okolo 200mb pamieci na same dzwieki nie licze juz obciazenia procesora) zycze zadowolenia z karty ktora kupisz, pozdr

 

widze z ekupiles :D no nic, gratuluje wyboru i pojecia osobom ktore Ci doradzily :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem wyrażnie 680 za nią

oryginalna cena 765 pytam czy warto

pewnie ze nie warto...za taką kwote mozna kupic 6800Le@16/6 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja CI polece 9800 albo nawet 9700 lub 9700pro, swietne karty, 256bit szyna w ati duzo daje, 6600 to jedyna karta nvidii o ktorej mozna pomyslec przy zakupie ale i tak nie polecam bo np na allegro mozna taniej kupic o 100zl 9700 tez dobra karta a za te 100 zl lepiej isc na piwo ;) , jesli ktos mowi o OC 6600 spoko, mozna se krecic, ale jak kogos jara ze ma 10 fps wiecej w grze, albo jakies pts w 3dmarku, nie wszyscy rozumieja ze komputer jest dla ludzi a nie odwrotnie, smiesza mnie osoby ktore pisza o oc a same maja jakies fx5200 albo inne starsze......... nie oplaca sie przesiadac na pciX bo karty agp sa tez wydajne a ich ceny beda szybko spadac ( wlasnie dzieki takim osobom ktore na sile chca miec cokolwiek byle PCiX , pompujcie dalej kase w pciex , niech kazdy z was w pciex wpompuje po tysiacu to za pare miechow kupie sobie r9800 pro za 200 zl :D bo na rynku bedzie zawalenie kart agp), jesli zalezy Ci bardzo na cenie to nie polece nawet 6600 ani 9700, po prostu 9550, ja mam taka , kupisz za 140 zl nawet na allegro!!! krecisz na 400/500 i pograsz w battlefield 2 jak masz dobry sprzet ,( wbf2 mam 30-45fps zawsze , mam p4 2400 768ram dual 2x256 2x128 radek gigabyte @400/500 i bf2 w 1024x768 medium i sounds very high - moze to wyda sie smieszne dla niektorych ale souds very high bardzo bardzo obciazaja komputer i zeby wlaczyc na very high trzeba miec okolo 200mb pamieci na same dzwieki nie licze juz obciazenia procesora) zycze zadowolenia z karty ktora kupisz, pozdr

 

widze z ekupiles :D no nic, gratuluje wyboru i pojecia osobom ktore Ci doradzily :>

Najdluzsze zdanie na tweaku :]

Poza tym, ze wiele w nim bzdur to jeszcze pomyliles chyba fora. To nie jest forum komputer swiat tylko tweak. Zerknij do slownika angielskiego co oznacza to slowo.

Najpierw pisze aby nie krecic a pozniej aby nie wydawac za wiele kasy na sprzet.

Mija sie jedno z drugim, a wrecz sie wyklucza. OC jest glownie po to aby oszczedzac pieniadze i posiadac sprzet tak samo szybki jaki ma laik za sporo wieksza gotowke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Ja osobiscie wolalbym 9700pro niz 6600,ale to juz wybor kupujacego.Ja tylko powiem,ze tak jak kolega wyzej napisal,za 100 zl mozna isc na piwo ze znajomymi niz przeplacac za karte mniej wydajna.Wieksza wydajnosc ma tylko w grach na open gl (Q3,D3,Q4 itd) ale w kazdej innej grze a takze w 3dmarkach R9700pro jest szybszy i znacznie tanszy.Wez tez pod uwage to,ze iiedys R9700pro byl najszybsza karta na swiecie (3 lata temu wiec nie tak dawno wcale) a 6600 zawsze byla middle-range :D :wink: Z kolei R9800pro jak juz mowilem jest niewiele szybsze a jego wydajnosc,oscyluje w granicach 6600GT (tu znow gry na open gl tylko szybsze).Zobaczycie jak w takim Oblivionie gf6600GT dostanie po garach od radka 9700 pro przez to,ze tam najbardziej jest wymagana wysoka szyna pamieci na karcie a jak wszyscy wiemy radki 9700pro maja 256 bit podczas gdy geforcy 6600gt maja (mimo,ze szybsza pamiec to jednak) 128 bitowa szyne pamieci.Strasznie bym chcial zobaczyc po premierze gry jakies testy z tych dwoch kart,wtedy bym udowodnil, bo zapewne bedzie sporo zwolennikow karty NV ktora bedzie przeczyla mojej wypowiedzi.To nie dlatego,ze wole ATI,to dlatego,ze wiem jaka jest prawda i mimo,ze radek 9700pro jest wolniejszy od 6600GT to aqrat w Oblivionie dostanie ostro po gaciach od radka 9700 pro gdyz jak mowilem tam najbardziej jest wymagana wysoka szyna pamieci na karcie,poza tym radek 9700 jest warty smieszne pieniadze podczas gdy za takiego GF6600GT zaplacimy ponad 500zl wiec wybor nalezy do Was.Dla mnie na swiecie powstaly 3 karty z extremalna wydajnoscia co do czasu.1 - GF4 Ti 4200.Na tej karcie do tej pory pograsz w dzisiejsze gry i to ze srednimi a czasem nawet i wysokimi detalami.Karta ma prawie 5 lat.2 - radek 9700pro karta ma 4 lata a w spora czesc dzsiejszych gier pogra sie w max detalach.3 - obecna karta - ma 2 lata i nawet dzis jest hgih endowa.Prawdopodobnie 4rtm kandydatem bedzie 7800GT a piatym X1900XTX,ale ta karty sa za krotko na rynku by mozna bylo to oszacowac :) Ahh - ale sie rozpisalem,bynajmniej tu macie prawde i tylko prawde a kto nie wierzy niech zmierzy :D Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybrał aTi radeon 9800pro ponieważ jest lepsza!!! polecam bo testowałem obie karty radka 9800pro i geforca 6600. to na większości testów radek był lepszy. tylko że radek nie posiada pixel shader 3.0. pozdrawiam :lol: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres, czyzby urazil Cie moj tekst? nie wiem po co sie tak burzysz, to ze ktos zmienia bios w 9550 na 400/500 to jest najnormalniejsza rzecz i nie traktuje tego jako OC bo tak to nazwalem, prawdzie oc 9550 zaczyna sie od vmoda czyli cos czego nie bedziesz umial nawet sam zrobic, ja przyznam sie ze nie umiem i nie za bardzo mnie to obchodzi bo 400/500 mi wystarcza, napisales ze jedno zdanie wyklucza drugie, powiedz mi jakim sposobem podkrecanie 6600 za 400 zl wyklucza bezproblemowe podkrecanie 9550 za 150 zl? moze Cie urazilo to ze ktos poleca ATI a nie NV???? ja powiem szczerze ze NV i ATI mam w d*** , kupuje sie to co sie oplaca a niestety wiekszosc nv ma bardzo slaby stosunek jakosci do ceny, zgadzam sie z przedmowca Hydro2 ze ati robi bardziej "ponadczasowe" karty , jedyna z nv byla gf4ti ktore ze wzgledu na brak DX9 dzis jest po prostu skreslone.

 

napisales:

OC jest glownie po to aby oszczedzac pieniadze i posiadac sprzet tak samo szybki jaki ma laik za sporo wieksza gotowke.

 

 

i masz racje, po co podkrecac 6600 za 400 zl skoro mozna kupic 9550 za 150 i roznica w wydajnosci na pewno nie bedzie taka sama jak stosunek ceny :D prosta roznica ;)

 

Keares, a moze zgadlem i masz FX5200???? :D:D:D

 

Sory Keares ze sie Ciebie tak uczepilem ale jak jestes taki madry (no hyba musisz byc skoro masz 13 tys postow a ja tylko 15 :D ) daj mi odpowiedz na post http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=190959 :D no i co? i co tak cicho?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hhmmm nie wiem co sie tak wszyscy boja uzywanych kart..... mam takie doswiadczenie z uzywkami ze nigdy nie bylo problemu, w tym roku mialem tylko 8 kart roznych, tylko 1 z nich miala gwarancje ale zadna nie byla uszkodzona, nie wiem tez dlaczego ludzie boja sie ze karta byla wczesniej podkrecana.... prosze sie chwile zastanowic, jak byla podkrecona to czym sie roznila praca bez i po podkreceniu? wydzielaniem ciepla wiec albo karta dziala albo sie komus spalila, karta nie ma zadnych ruchomych czesci wiec sie nie zuzywa!!! poza tym mozna krecic na max i co? najwyzej zawiesi sie komp albo wyskocza smieci na ekranie, restart i jest OK (chyba ze zbyt slabe chlodzenie :D ), nawet powiem wiecej, uzywane karty sa wybadane, wlasciciel wie czy karta sie wiesza czy nie , czy potoki dzialaja czy nie, wie tez czy sie przegrzewa, kupisz nowa w sklepie , szczegolnie tych mniej znanych firm i co? mozesz dostac karte uszkodzona, oczywiscie, wymienia ale w sklepie jest duzo drozej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwni jesteście:

mam kartę o pamieciach 1,6 bez wentyli pamieci chodzą 1120

a wy narzekacie że 6600 można taniej

ja mam 6600 gt

3 lata gwary

bez wentyli

pamieci 1120

temp 80 stopni

a wy mówicie że to [ciach!]o 680 zł :blink:

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...GT_Silent2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...