Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Przyłączam się do pytania -=KAX'a=- - nie wiem za bardzo, które lepsze - generalnie parametry mają zbliżone (eh-150 / hd-202).

Poza tym co sądzicie o Philipsach SBC HP 250 (chyba jako jedyne z tych wymienionych przeze mnie mają regulator głośności prawda?) oraz o TDK MP 100?

Używałem dotychczas Philipsów SBC HP 195 - bdb, ale już są wysłużone i chciałem kupić porządniejsze ciut (bo te są po 30,- co nie znaczy, że są złe).

 

Może rozwinę i uzupełnię o dane techniczne:

Sennheiser eH-150 vs Sennheiser HD-202 (dodam jeszcze) vs Sennheiser HD-201.

Parametry:

eH-150

32 Ohm, pasmo 18 - 18000 Hz, 115 dB czułość, THD <0,5% (cena ok. 95,-)

 

HD-202

32 Ohm, pasmo 18 - 18000 Hz, 115 dB (cena ok. 125,-)

 

HD-201

24 Ohm, pasmo 21 - 18000 Hz, 108 dB (cena ok. 100,-)

 

Pozostałe, nad którymi się jeszcze zastanawiam:

 

Philips SBC HP-250

32 Ohm, pasmo 15 - 22000 Hz, 100 dB (cena ok. 60,-)

 

TDK MP100

32 Ohm, pasmo 20 - 20000 Hz, 106 dB (cena ok. 50,-)

 

A może coś jeszcze polecacie innego? Jeszcze wyszperałem w necie takie modele jak Koss UR-29, AKG K66.

 

Czekam na opinie :]

Edytowane przez John M. Kane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako swiezy ( testowane od 1,5 tygodnia ) posiadacz HD 202 moge co nie co skrobnac nt tych sluchawek ;]

Stalem przed wyborem sluchawek do ~150PLN. Roznica w cenie pomiedzy 201 a 202 wynosila 20PLN i bylem zdeterminowany na kupno tanszych jedynek. Ale po przetestowaniu na zwiastunie jakiegos filmu wojennego chwycilem 202 i wybieglem lzejszy na koncie ;]

Co do uzytkowania - niestety na chwile obecna mam cienka zintegrowana ( moze powrot z pracy bedzie wraz z Audigy 2 ) i moge powiedziec ze szumy slychac bardzo dobrze :wink: Uszy sie przyzwyczajaja do nich w miare szybko ( co nie zmienia faktu ze troche podgrzewaja ;] ) lekkie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz

Używałeś może którychś z tych w/w przeze mnie? Bo jak widzę, nikt nie ma nic ciekawego do powiedzenia w tej kwestii a naprawdę chciałem kupić coś lepszego niż moje stare HP-195'ki Philipsa...

 

[edit]

Chyba jednak zdecyduje się na HD-202.

Edytowane przez John M. Kane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John M. Kane

Bólem jest to że innych porządnych słuchawek nie miałem na glowie ( logitech dialog nie licze [; ).

Z proponowanych przez Ciebie mozna sie przyjzec jeszcze tym KOSSom. Mignal mi temat nuras_ena zwiazany wlasnie z tym produktem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony MDR-V700. Nadaja sie do wszystkiego, a barwa dzwieku jest poprostu magiczna. Ja obecnie jade na v500, ktore troche im ustepuja ale i tak sa git. Dla audiofilow ;) V700. Jak dla mnie najlepsze sluchawki na rynku. (Pomijajac studyjne sennheisery po 1400zł ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie będę oryginalny ale jeśli chcesz wydać kwotę do 400zł to polecił bym tobie to co sam mam, czyli Sennheiser'y HD 555. Najlepiej jest się samemu wybrać do MediaMarkt i posłuchać jak różne modele grają - sam tak zrobiłem i wybrałem...

 

Tutaj masz recenzję tych Sennheiser'ów (po ang.) - http://www.dansdata.com/hd555.htm

 

"[...]they're not just any old headphones. They are, actually, pretty much precisely the headphones that a lot of people are looking for. They do almost everything exactly right."

Edytowane przez [Dante]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy słuchawki Sennheiser-a można kupić w MediaMarkt?

jeżeli tak to jak to cenowo wygląda - dużo drożej niż allegro?

przymierzam się do hd-202, wyprostujcie mnie jeżeli mogę kupić coś lepszego w tej cenie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MediaMarkt powinien posłużyć raczej tylko jako możliwość odsłuchania, gdyż cenowo nie wygląda to ciekawie. Osobiście kupiłem moje Sennheiser'y na Allegro (nowe, nie używane - przez firmę) w cenie 100zł niższej niż w MM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro rzeczywiscie sa dobre ceny. Sprawdzony juz przeze mnie pare razy sprzedawca wystawial oryginalne nowe mdr V700 (nie Z700) po 359 zł. Ale roi sie tez od takich okazji jaka mi sie trafila, mianowicie udalo mi sie skolowac V500 za 52 zł. Uzywane roczne, pęknięty pałąk przy słuchawkach, ale koleś potopił i sie trzyma elegancko. Grają miodnie, i trzymaja sie swietnie jak narazie. Jak narazie moj najlepszy zakup na allegro. Takich okazji tez trzeba szukac na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i na głowie mam już hd-202 i różnica pomiędzy nimi a starymi mediatechami za 60zł to kosmos, co za bas! co za sopran! a to wszystko gra na może nie najgorszej, ale zintegrowanej karcie dźwiękowej intela, strach pomyśleć co by było na zs/x-fi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domyślam się, ale to miały być słuchawki do laptopa :)

plusy

+ świetna budowa, są zgrabniutkie i malutkie, aż dziwne, że mają taką moc

+ znakomity bas i sopranik, coś pięknego, jak zakładam MT to nie wiem jak mogłem z nimi obcować :D

 

minusy

- brak mikrofonu

- brak potencjometru od głośności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie lubie sluchawek z mikrofonem. No ale kwestia gustu i potrzeb.

 

Co do potencjometru to nie widze w tym zalet. Tyle regulacji glosnosci... w systemie, playerze, wzmacniaczu jeszcze na sluchawkach. nie nie nie.

 

hehe teraz stare sluchawki sa do kitu co nie? :D Mialem to samo po przesiadce na v500.

 

jeszcze takie mam do ciebie pytanie. Jaka te senny maja impedancje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie lubie sluchawek z mikrofonem. No ale kwestia gustu i potrzeb.

w zasadzie mikrofon jest zbędny - mam wbudowany w laptopie, ale jakoś tak przyzwyczaiłem się do niego w poprzednim modelu

Co do potencjometru to nie widze w tym zalet. Tyle regulacji glosnosci... w systemie, playerze, wzmacniaczu jeszcze na sluchawkach. nie nie nie.

może i też masz rację, ale to też chyba przyzwyczajenie

hehe teraz stare sluchawki sa do kitu co nie? :D Mialem to samo po przesiadce na v500.

stare są teraz do wyrzucenia :D

jeszcze takie mam do ciebie pytanie. Jaka te senny maja impedancje?

32 łomy B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stare sprzedalem za pol ceny bo moje poczucie ich wartosci diametralnie spadlo po przesiadce na nowy sprzet :D

 

Co do impedancji to moje maja 24 ohm. I w creative sie zapytalem czy to prawda ze cos sie moze stac przy podpinaniu sluchawet o niskiej impedancji bezposrednio do dzwiekowki. Odpisali ze jezeli slucahwki maja mniej niz 32 ohm to glosnosc powyzej 60% moze doprowadzic do ich uszkodzenia. To tak nawiasem mowiac :)

 

PS. Zarzuc jakis kawalek z mocnym bassem i podkrec glosnosc na maksa i powiedz jak glosno jest i czy przy bicie nie traci mocy. Bo ja niestety sie z tym obrykam przy duzej glosnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czesto testuje reakcje na intensywny krotki bas w Steve Angello And Sebastian Ingrosso Aka Mode Hookers - Breathe (Instrumental Mix)

 

Polecam tez Deepsky feat. Jes Brieden - Ghost (Filo & Peri Remix) vs. Yilmaz Altanhan - Eighties (Original Mix).mp3

W pierwszych kilku sekundach mamy bardzo ladna ciagla probke niskich tonow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... Ostatnim czasem zmieniłem moje Senki HD202 (spyliłem na allegro jakiemuś szczęśliwcowi na gwarancji jeszcze niecałe 1.5 roku:) za 80 zeta ) no i kupiłem sobie KOSSy UR40 ... Senki dawały ładnie w filmach szczególnie przy efektach wybuchów itp. W sumie ładnie to zaczęły dawać jak zmieniłem karte dźwiękową ze zintegrowanej na jakieś coś niby nie znane z allegro za 16 zeta (Turtle Beach Montego 2). Na zintegrowanej AC97 to był trzask a nie dźwięk ;) ... Senki miały kilka wad jak dla mnie - zamknięta budowa która przy dłuższym rozwiązywaniu zadanek z majmy dawała się mocno we znaki ( a bez słuchawek nawet nie siadałem do zadanek ;) ) i do tego mocny bas - taki techniawski.

Osobiście słucham raczej ROCKa i jakiegoś metalq więc taki bas był mi zbędny.

Teraz coś o nowym nabytku. KOSSy UR40 kupiłem za 160 zeta i nie żałuję żadnej złotóweczki na nie wydanej. Słuchawki są takie jakich mi było trzeba - otwarta budowa i duuże wokółuszne gąbki. Mogę w nich słuchać muzyczki nieprzerwanie po kilka godzinek... Mają lepszy środek i górę za to na dole ładnie schodzą ale już tak nie dają po uszach jak senki. W grach podejżewam lepszą przestrzenność.

I jeszcze jedno. Słuchanie MPtrójek stało siędla mnie udręką. Te KOSSy jak ogólnie lepsze słuchawki ujawniają całą prawdę o tym formacie. Trzaski to norma (już się przyzwyczaiłem) więc MP3 nie jest dla mnie wykładnikiem do sprawdzania jakości brzmienia. Piękno się zaczyna w formacie flac.

Słuchawki się powinno chyba testować pod względem tego co się będzie słuchało a nie czy będą ładnie dawały po uszach przy niższych częstotliwościach... Ale każdy testuje jak chce :)

I panowie oszczędzajcie uszy... bo słuchanie w słuchawkach muzyczki na maxa to trochę przesada. Mam nadzieje że nie skończycie jak mój znajomy, który latał przez 3 lata bez przerwy latał w słuchawkach z głośnością na maxa (jakichś Philipsah zaamkniętych) i teraz żeby coś do niego dotarło to trzeba się ładnie naprodukować. :)

POZDRAWIAM ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie przesadzaj z tym glosnym sluchaniem muzyki. Moj szwagier jest djem i gra 3-4 razy w tygodniu i tam jest taki huk a ze sluchem nie ma problemu. A co dopiero od czasu do czasu sobie puscic glosniej ulubiony kawalek.

 

Co mp3 to rzeczywiscie bez "podciagaczy jakosci" brzmia strasznie plastikowo na dobrym sprzecie, ale na szczescie jest soft ktory stara sie to zretyszowac. Ja osobiscie badam sluchawki na sprzecie djskim. Tam sluchawki moga rozwinac skrzydla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sluchalem wielu sluchaweczek ale moge powiedziec ze do twoj omawianych tutaj firm (koss, senn) mozna jeszcze dorzucić BEYERDYNAMIC

znajomy ma sluchawki tej firmy i grały naprawde ladnie :)

byl to model chyba dtx700

http://www.allegro.pl/search.php?string=BE...pay=0&country=1

p.s. suchalem jeszcze koss ur40 i graly BARDZO fajnie!

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No calego sony raczej nie mozna dorzucic ale jesli ktos szuka nausznikow z naprawde wysokiej polki i rewelacyjnym dzwiekiem to sony mdr-V700 sa swietnym wyborem. Chyba najbardziej udane dziecko sony w tej dziedzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi tu wodzu

 

Co sądzicie o PHILIPS HP805 ???

 

membrany Mylar 40mm z systemem Clarity

cewka przetwornika CCAW

magnes neodymowy dużej średnicy

3-metrowy pojedynczy przewód OFC

duże, pokryte materiałem ergonomiczne muszle słuchawkowe

obrotowe o 180 stopni muszle słuchawkowe

złocony wtyk

w zestawie - jack 3,5/6,3mm

pasmo przenoszenia - 10-28000Hz

dynamika - 104dB

impedancja - 32Ohm

maksymalna moc wejściowa - 1500mW

 

http://allegro.pl/item100348276_philips_sl..._vat_gwar_.html

 

Wyglądają bardzo ładnie ale czy tak tez będom graly??

Nie moge sie doszukać żadnej recki tych słuchawek :/

 

pozdra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No parametry calkiem ladnie ale wiadomo jak to z parametrami. Najlepiej jakbys je przesluchal osobiscie na wlasnych uszach. Jedyne co mi sie w nich nie podoba to poduszki. Po co takie duze... wykorzystaliby jakis porzadny material jak w np. moich v500, ktore maja skromne poduszki a tlumia rewelacyjnie. Jak sie zestawi oba glosniczki to sie niesamowicie wycisza dzwiek :). A dzieki temu ze sa skromne to ucho sie nie poci.

 

Ale tak ogolnie to ciekawa propozycja za bardzo ciekawa cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze szukam jakichś info o nich. Jeśli do jutra wieczor nie dowiem sie niczego złego o nich to je kupie, bo mi sie podobają bardzo. Wiec na forum pochwale sie nimi w piatek najpuzniej. Możliwości odsłuchu niestety nie bede miał :/ Wiec kupuje troche w ciemno, po parametrach.

 

Zgadzam sie z Tobą, poduszki rzeczywiscie są lekko przesadzone. Obudowa niewiadomo z czego i albo slabo szukam albo nie moge sie doszukac ich masy (nawet na str. producenta).

 

 

edit: znalazłem na

 

http://www.audiostereo.pl/Sennheiser_HD201...chal_19456.html

 

Wiecie co-dzis sluchalem wielu sluchawek i wybralem nowy model Philips hp805

Posluchajcie tego-powalil mnie z nog i to swierzo wyciagniety z pudelka

Zdystansowal wszystkie senki w tym przedziale cenowym ktore byly juz wygrzane

Model hp800 wbrew pozorom jest o klase gorszy bo tez sluchalem-ochyda :D

Jak sie wygrzeja to napisze cos o nich w dziale opinie

Sluchawki wymiataja ale smieje sie sobie w twarz teraz: w tym szoku emocji i podniecenia nie zauwazylem lub jak kto woli nie uslyszalem ze one sa OTWARTE lub POLOTWARTE bo niezle daja na okolo

A ja koniecznie chcialem zamkniete :((

Emocje przeslonily mi wybor-jak je uslyszalem to jak najszybciej chcialem isc z nimi do domu

Eh czlowiek sie uczy na kolejnych bledach

wiecej na necie nie znalazlem :/

pozdra

Edytowane przez WooDzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...