Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie miałem okazję przymierzyć kilka modeli philipsa.. bardzo wygaodne, lekkie i wyglądają na solidne. nie wiem jak z dźwiękiem, ale powinny być ok.. dużym mankamentem jest to, że w ogóle nie tłumią więc trzeba by głośno słuchać..

 

i jeszcze jeden argument przeciw UR40 (chyba).. ich impedancja to 60ohm, gdzie standardowe słuchawki do przenośnych sprzętów maja zwykle 2x mniejszą. Czy taki playerek (Laberg nJoy) jest w stanie wysterować te słuchawki?

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

poszukuję nowych słuchawek,moje Cx300 mi padły.Jedna słuchawka gra,druga nie.Chciał bym kupić słuchawki dousznę,z dobrym tłumieniem.Słucham głównie rocka,jazzu i bluesa..Zastanawiam się nad:

Cx400,

Creative Aurvana,

Philips She9500.

Ogólnie nie chciał bym wydać więcej niż 30 funtów,kupuję na amazonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ex-y nie tłumią!

2. Nano powinien dać radę napędzić Soundmagic-i, więc imo dobrym wyborem mogłyby być PL18. Zamówić możesz tutaj, jest darmowa wysyłka na cały świat. Nie polecam zamawiać z tej strony żadnych sennheiserów czy sony, bo to podróbki, ale soundmagic to ich produkt którego się nie podrabia, imo warto.

3. Aurvany są idealne do jazzu, ale na chłodnym, jasnym nano mogą Ci pogryźć uszy.

4. Oryginalne CX400 powinny zagrać lepiej od she, także jeżeli możesz kupić oryginały w dobrej cenie, to bierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepisuję głupoty z forum. Wiesz, ja z KSc nigdy nie miałem problemu w pociągu/autobusie, co nie znaczy, że posiadają mocne tłumienie. Wszystkie, najbardziej pochlebne tym słuchawkom opinie jakie są dostępne mówią o tym, że o tłumieniu na poziomie Zen aurvana, czy nawet she można przy ex-ach zapomnieć, więc Twoja opinia jest czymś nowym w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soundmagic to odrodzenie starej, dobrej serii Crossroadsów, poczytać o nich można na HeadFi. Ryzykował Brestinder z forum mp3store, który po dobrych opiniach na HeadFi zamówił zestaw: PL30, PL12 i PL11, a ja od niego wyciągnąłem dwunastki w zamian za ATH-ON3 ^_^ . Porównując z she (ojca) i aurvanami (zakopane w szuflandii) biją oba bez wysiłku (tyle, że jak i ich poprzednie wcielenie - crossy, wymagają mocnego źródła). Jeżeli nie boisz się większej ilości basu, to jest też opcja zakupu z komisu mp3store jedenastek - unikasz płacenia przez Paypal-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że spokojnie. Tutaj masz jeszcze zestawienie rodziny SM, musisz dopasować do sposobu grania Twojego nano i preferencji muzycznych:

- PL12 would sound like X3i (a very balanced sound signature)

- PL18 would sound like SVi (less bass but very clear and detailed treble)

- PL11 would sound like XBi (a lot of punchy bass)

...no i jeżeli zdecydujesz się na nie, nie zapomnij dać im szansę pogrania przynajmiej 50-100h zanim zaczniesz oceniać dźwięk, bo jakkolwiek wygrzewanie może być przez niektóre osoby nazywane audiovoodo, niestety jest faktem...

 

Edyta po chwili: chyba 12 są bezpiecznym wyborem - mam je teraz w uszach i na Zune jest fajnie szczegółowo, z dobrą separacją, niewielkim, punktowym basem.

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,wszystko fajnie ale to że z Usa idzie :/.7-15 dni zanim dojdzie do mnie,a jak się okażą uszkodzone albo sie popsują.No i niestety nie ma ich nigdzie bliżej,z Polski też się nie opłaca bo przesyłka droga.Czy one rzeczywiście będą lepsze niż te Soniacze?Jednym słowem,warto czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. U mnie PL12 prawie wygryzły ksc z roli "bardzo portable" - nie są tak dobre, ale pod względem szczegółowości (mają tą ostrość, agresywność, którą lubię w ksc) i sceny niewiele im brakuje, przy bardzo dobrej izolacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje sluchawki do grania (Enemy Territory), sluchania muzyki (rock/metal) i rozmow oczywiscie (vent/ts).

 

Biore pod uwage Creative HS-900, Creative HS-600, Creative Fatality, SS 3h : )

 

W ciagu tego miesiaca uwalilem juz 3 nolnejmowe zestawy tak wiec nowe musza byc wytrzymalsze ;)

 

Co wybrac ? Szukalem na necie testow hs900 ale nic nie moge znalezc XC

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jawor - jezeli jeszcze nie wybrałeś, to tutaj masz zestawienie z dość wiarygodną oceną i opisem dźwięku...

 

Teraz mi dopiero do głowy wpadło, w Twoich wymaganiach super sprawdziłyby się Er6i, a ze zdobyciem ich w UK nie ma najmniejszego problemu...

 

Edyta@xacti: przemyś jak ważna w tym zestawieniu jest muzyka i powiedz jaki budżet. Słuchawek niezniszczalnych nie znajdziesz, więc..........

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze sluchawki musialem kupic do wczoraj to wybor padl na Creative HS-900 :)

 

Powiem, ze nie zaskoczyly mnie jakos szczegolnie. Dobry mikrofon, dosc wygodne (obrecz mocno dociska nauszniki do glowy - po kilku godzinach gry trzeba zrobic sobie przerwe ;) ), dzwiek wyrazniejszy, dokladniejszy niz na tanich sluchaweczkach, jednak szumia troszke czasami, zacharcza.

 

Mam nadzieje ze jest to wina zintegrowanej karty, teraz trzeba kupic cos taniego znowu..

 

Male pytanko odbiegajace od tematu: SB Audigy SB0570 jest dosc dobra ? Bo tanio na allegro widze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie słuchawki wokółuszne polecicie do komputera? Słucham głównie trance'u. Kwota jaką dysponuje to 500 zł. Od słuchawek wymagam aby były wygodne, nie ukrywam też, że lubię bas. Słuchawki będą podłączone do x-fi xtreme music, planuje jeszcze kupić wzmacniacz holdegron.

Edytowane przez krzysiek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie słuchawki wokółuszne polecicie do komputera? Słucham głównie trance'u. Kwota jaką dysponuje to 500 zł. Od słuchawek wymagam aby były wygodne, nie ukrywam też, że lubię bas. Słuchawki będą podłączone do x-fi xtreme music, planuje jeszcze kupić wzmacniacz holdegron.

Beyerdynamic 990PRO lub DT 150 PRO

 

Jak nie masz pieniedzy zeby dozbierac to kup lepiej jakies CAL albo to co ja mam ( tylko na moich nie uświadczysz jakiegos super bassu ) bez wzmacniacza sluchawkowego.

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 zł to dla mnie max, słyszałem sporo dobrych opinii o sennheiser'ach hd 595, tylko nie wiem czy nadają się do trace'u.

W creativach podobno pałąk uciska głowę, więc dla mnie odpadają.

595? e-e, zobatrz sobie jaką ma to budowe w media markt czy jakims saturnie...

pałąk uciska głowe? sam pzetestuj wygode a nie jakies pałąki ktore kogos uciskaja głowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ma lub miał ktoś słuchawki Audio-Technici konkretnie model ATH-AD700? Jestem o krok od kupna i chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś ma pozytywne bądź negatywne opinie o nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...