Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , zastanawiam sie nad zmiana sluchawek , mam do wydania okolo 5 stowek. Mysle nad Aero 5.1 , lub Sennheiserami Pc350 , wiem ze te dwa modele rozni wysoka cena no i jedne sa 5.1 drugie audio. Ktory system lepiej sprawdza sie w grach? Sluchawek potrzebuje glownie do fpsow i ogladania filmow , muzyki na kompie prawie nie slucham. Dzieki z gory za porade. Karta muzyczna to Xfi-music.

Edytowane przez partacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do FPSów słuchawki 5.1 to może nie być taki głupi pomysł jak się na początku może wydawać... Nie wiem jak z jakością wykonania (poczytaj jakieś sensowne recenzje) ale wg mnie to może mieć sens..

Senki PC350 bym odpuścił (już lepiej jakieś słuchawki + mikrofon Zalman'a podpinany na kabel).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki które aktualnie posiadam to creative hs-600. Z dzwieku jestem zadowolony, ale są okropnie niewygodne. Użytkowanie ich dlużej niz godzine to męczarnia. Szukam czegoś o podobnej albo lepszej jakosci dzwieku, głównie do filmów i muzyki czasem tez do gier. Chcialbym sluchawki zamkniete gdyż używam ich zwykle wieczorem i w nocy zeby nie przeszkadzać innym domownikom. No i najważniejsze zeby byly wygodne!

Moje typy:

http://www.ceneo.pl/219955

http://www.ceneo.pl/107030

Doradźcie które lepsze albo jakies inne do 100-150zł.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygodne i zamkniete w tej cenie? powiedziałbym że to niemożliwe.

Sam mam technics f290 i sobie je chwalę, ale super wygodne to one nie są, choć na pewno lepsze niż senki hd201 i 202. To znaczy da się wytrzymać nawet kilka godzin, ale powiedzmy co 2h pasowałoby dać na chwile odpocząć uszom, bo grzeje strasznie.

Ich plusem jest jednak to, że grają głośno (porównuję z kilkoma modelami pchełek, senkami 202 i kossami ur40 - wszystkie są znacznie cichsze niezależnie od źródła dźwięku), a nawet jak ściszę muzykę, to muszę musze uchylić jeden z nauszników żeby z kimś pogadać. Tłumienie jest perfekcyjne. I na zewnątrz też nic nie słychać z tego co mi gra.

 

No ale jak chcesz wygody, to powiedziałbym żebys spróbował kossów ur40 lub philipsa 8900..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do FPSów słuchawki 5.1 to może nie być taki głupi pomysł jak się na początku może wydawać... Nie wiem jak z jakością wykonania (poczytaj jakieś sensowne recenzje) ale wg mnie to może mieć sens...

może napisz dlaczego to moze "nie być taki głupi pomysl" i dlaczego "to moze mieć sens"?

zdawkowa odpowiedź niczego nie wnosi - rozwiń wypowiedź - najlepiej jak przekonasz nas jakąś realną opartą na "fizyce ucha" teorią dla "zasadności istnienia" systemów sluchawkowych 5.1 a nawet podobno 7.1 - ja takiej nie znam...

nie neguje Twojego punktu widzenia - to tylko prośba - chetnie sie czegos na ten temat dowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście do uzyskania efektu trójwymiarowości dźwięku wystarczą 2 przetworniki (czyli normalne stereo).

Nie wiem na ile obecnie EAX pozwala uzyskać efekt 3D na słuchawkach stereo, gdyby A3D przetrwało nie byłoby o czym mówić.

Napisałem, że słuchawki 5.1 mogą dać lepszy efekt "przestrzeni", czysto teoretycznie ma to sens. Gdyby @Partacz w swoich preferencjach wspomniał o nawet 10% czasu spędzonego na słuchaniu muzyki to na wstępie skreśliłbym słuchawki inne niż stereo, ale skoro pisze, że muzyki nie słucha na komputerze to można rozważyć słuchawki "5.1".

Chociaż przy taki budżecie ja bym celował mimo wszystko w coś pokroju HD555 + jakiś mini wzmacniacz słuchawkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm sam juz nie wiem co kupic : ( ogolnie wiele osob poleca mi sennsheinry pc 350 :) nie wiem jednak czy beda dobre :P czytalem mglysty ze ty je masz , czy sa to sluchawki zamkniete? tlumia dzwiek otoczenia? jestes zadowolony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że słuchawki 5.1 mogą dać lepszy efekt "przestrzeni", czysto teoretycznie ma to sens.

no własnie nie wiem w jaki sposób kilka głosników w jednej słuchawce ma dać lepszy efekt przestrzeni - skoro w tych słuchawkach głosniki pozbawione sa koniecznych do spełnienia warunków dla systemów 5.1 czyli lokalizacji w okreslenej pozycji wzgledem uszu słuchacza oraz min. odlegloąci od siebie...? czy jesli puszczam muze 5.1 na głosnikach 5.1 rozstawionych w dwóch miejscach jak dla 2.0/2.1 to usłusze efekt przestrzennego dźwieku 5.1? raczej nie - dlaczego wiec mam to usłyszeć w słuchawkach 5.1? czy raczej w tkim przypadku nie słychać zniekształconego stereo?

hmm sam juz nie wiem co kupic : ( ogolnie wiele osob poleca mi sennsheinry pc 350 :) nie wiem jednak czy beda dobre :P czytalem mglysty ze ty je masz , czy sa to sluchawki zamkniete? tlumia dzwiek otoczenia? jestes zadowolony?

tak mam PC350 - na słuchawkach wyłacznie gram - miałem UR40 z Zalmanem ale ciagle plataly mi sie kable i UR40 sa pólotwarte co czesto przeszkadza w grze choc myslałem ze to bedzie zaleta tych słuchawek...

jak załozysz PC350 masz wrazenie że wpadasz do głebokiej studni - tłumia wszystko jak cholera... w grze to rewelacja - dużo lepiej pozycjonuje w dźwieki może własnie dziki temu tłumieniu...?

gra się naprawde 100xlepiej niz w UR40 + Zalman

aha pare razy nie wpusciłem narzeczonej do domu... nie słyszałem dzwonka i walenia do drzwi... - wiec trzeba ze słuchawkami uważać bo zjebki murowane... żeby tylko zjebki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Obecnie posiadam Senki 5.1 glownie pod gry i zastanawiam sie nad kupieniem nowych sluchawek do sluchania muzyki (filmow) , ktore powiedzmy bede podpiete pod asusa D2, pozniej pianocraft. Mam mozliwoc kupienia za 185zl Creative Aruvana li.. oczywiscie sa nowe. Mozecie mi doradzic czy warto ? ewentualnie na jaki model sluchawek warto zwrocic uwage, czy np dolozyc i kupic cos innego. Dzieki za porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znudziły mnie już stare A4TECH'y i zamierzam je zmienić na... Na co? Zastanawiam się co kupić w cenie +/- 150 zł. Mają być to słuchawki nauszne z mikrofonem(mogą być bez, ale proszę o podanie linka do dobrego mikra) i ich przeznaczeniem mają być gry tj. CS, no i oczywiście rozmowy na TSie, Skype. Podstawą dla mnie ma być wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda. biggrin.gif Na dźwięk będę patrzył z przymrużeniem oka, gdyż z A4TECHAMI się już zdążyłem przyzwyczaić, ale powinien być jak najlepszy, tudzież najczystszy. Spędzam dużo czasu grając i nie wskazane jest, aby było mi w słuchawkach gorąco czy też żeby mnie gniotły.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znudziły mnie już stare A4TECH'y i zamierzam je zmienić na... Na co? Zastanawiam się co kupić w cenie +/- 150 zł. Mają być to słuchawki nauszne z mikrofonem(mogą być bez, ale proszę o podanie linka do dobrego mikra) i ich przeznaczeniem mają być gry tj. CS, no i oczywiście rozmowy na TSie, Skype. Podstawą dla mnie ma być wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda. biggrin.gif Na dźwięk będę patrzył z przymrużeniem oka, gdyż z A4TECHAMI się już zdążyłem przyzwyczaić, ale powinien być jak najlepszy, tudzież najczystszy. Spędzam dużo czasu grając i nie wskazane jest, aby było mi w słuchawkach gorąco czy też żeby mnie gniotły.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

 

Poleciłbym Ci bardzo wygodne Koss UR40. Do tego dźwięk pierwsza klasa dokładają gratis ;) Nie mają mikrofonu, więc trzeba się zaopatrzyć. Dużo osób poleca stosunkowo taniego zalmana przypinanego do kabla, ale osobiście nie uważam tego za najlepsze rozwiązanie. Mimo wszystko zmieściłbyś się w 160zł + ewentualna przesyłka.

Ale jeśli rozmawiasz na skype to czemu nie inwestujesz w kamerke z mikrofonem? Niech inni mówią co chcą.. Miałem do czynienia z dwoma noname za 30zł i a4tech za 50zł i do rozmów dźwięk był w zupełności wystarczający (a nagrań studyjnych nie prowadzę ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje sluchawek do gier glownie do CSa, co jest rownowazne z rozmowami na TeamSpeaku. Rozwiazanie z kamerka dla mnie odpada. T Kossy bardzo mnie zainteresowaly, ale jaki mikrofon do tego? A opłaca sie dołożyc do SteelSeries Siberia?

 

Dzieki za odpowiedzi,

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli mówiąc "Nie kupuj programerskich słuchawek"? Dlaczego nie Siberia? I dlaczego otwarte? Wolałbym zamknięte... Widzę, że mogę kupić "Koss UR-40 +Zalman ZM-MIC1" od jednego sprzedawcy, więc i przesyłka wyjdzie taniej, bo chyba będę płacił tylko raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Icemat Siberia to fatalne słuchawki? Poszukaj sobie opinii na forum. Górne pasmo gdzieś im uciekło, grają basem i średnicą, wszystko jest rozmyte, gubią się. Wybitnie nie są to słuchawki dla gracza.

Zamknięte słuchawki grają zazwyczaj wyraźnie mniej przestrzennie niż otwarte modele. Jeżeli chcesz dobrego pozycjonowania, to imo otwarte będą lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlaczego otwarte? Wolałbym zamknięte...

Dla przypomnienia: otwrte/zamknięte dotyczy konstrukcji puszki przetwornika, a nie tego, czy słuchawki będą "nauszne", czy "wokółuszne" (co często jest mylone). UR40 będą najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było już wiele razy, no to tym razem ja powtórzę.. słuchawki zamknięte dociskają nauszniki do uszu. Dźwięk z zewnątrz (w teorii) nie wchodzi z zewnątrz (dobrze izolują) i nie ucieka na zewnątrz. Z doświadczenia widzę że dają całkiem niezłe poczucie przestrzeni niezależnie czy w pokoju masz głośno czy cicho.

Są jednak znacznie mniej wygodne niż słuchawki otwarte, a to był jeden z Twoich wymogów. Długo w takich nie posiedzisz, bo mocno grzeją w uszy.

Słuchawki otwarte przepuszczają dźwięki, choć bez przesady.. w końcu uszy masz osłonięte nausznikami. Nie muszą tak dociskać nauszników, a do tego mają wentylację, więc są wygodniejsze i można w takich siedzieć godzinami.

 

W cenie jaką podałeś możesz mieć otwarte kossy UR40. Za trochę mniej Philipsy SHP2700, za trochę więcej SHP8900. Oczywiście wliczam tego zalmana, bo ponoć całkiem niezły z niego mikrofon.

Nie polecam żadnych wynalazków Creativa w tej cenie (eh.. pomyśleć że kiedyś CAL! by się prawie mieściły). Sennheisery HD201 i 202 to też porażka.

 

A czemu odrzucasz kamerkę? Chodzi Ci o odległość mikrofonu od twarzy? Bo oczywiście można używać mikrofonu bez włączonej kamerki, a przynajmniej siedzi toto na biurku, a nie pląta się dodatkowym kablem przy głowie.

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Creative Fatal1ty Gaming są naprawdę słabe? Z tych opinii wynika coś innego...

Opinie na wyszukiwarkach są sponsorowane przez firmy zajmujące się marketingiem i PR danej firmy ;)

Recenzje - sponsorowane ;]

 

Kup najlepsze normalne słuchawki na jakie Cię stać i mikrofonik zalmana. będziesz zadowolony [;

 

Cry$t4L

Sluchałem kiedyś HD215 i były naprawdę słabe. Płaskie i bez zycia. Co do pozycjonowania to nie wiem q;

Raczej bym odradzał ;p

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktos podlączone sluchawki do wzmacniacza kolumnowego ktory z kolei podlaczony jest do karty dzwiekowej? Zastanawiam sie czy warto kupic sluchawki do sluchania muzyki skoro kombinuje zeby wlasnie tak je podlączyc. Moje obawy to przedewszystkim straty spowodowane wzmacniaczem, o ile będą takowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...