Skocz do zawartości
myrddin669

Am2 - Krok W Tył?

Rekomendowane odpowiedzi

:lol2: :lol2: no takie ploty patrzac na zywot 939 am2 moze 2 latka pociagnie

 

am2 (2) jak ddr2

 

am3 (3) jak ddr3

 

o zapatrywaniu sie amd i intela na ddr3 chyba nikogo przekonywac nie trzeba

 

w kazdym razie zanim wyjdzie nastepca am2 bedziesz mial sporo czasu aby nacieszyc sie 4 rdzeniowym prockiem na am2 i swoimi super wypasionymi pamiatkami ddr2 o zajefanych timingach

czyli polecasz poczekac na am3 z ddr3 ? bo inaczej nie opłaca sie kupować am2? mam to co w podpisie. wiesz cos może jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

czyli polecasz poczekac na am3 z ddr3 ? bo inaczej nie opłaca sie kupować am2? mam to co w podpisie. wiesz cos może jeszcze ?

a czy posiadaczowi 939 oplaca sie w ogole kupowac am2 ?

niby po co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: :lol2: no takie ploty patrzac na zywot 939 am2 moze 2 latka pociagnie

skad wiesz ? Kompletnie nowy desingn procka jest planowany na 2009 !

mozliwe ze bedzie to procek na AM2

 

am2 (2) jak ddr2

 

am3 (3) jak ddr3

[[Wiec teraz mamy wedlug "Twojej teori" AM1 - mowilem Ci, ale uznales ze nie mam racji]]

To sie niezdziw jak zobaczysz procki 65nm na M2 obslugujace ddr3

 

w kazdym razie zanim wyjdzie nastepca am2 bedziesz mial sporo czasu aby nacieszyc sie 4 rdzeniowym prockiem na am2 i swoimi super wypasionymi pamiatkami ddr2 o zajefanych timingach

A wiesz ze np. AMD planuje miedzy 07-08 procki Mobile ktore pobieraja 1W ?

 

a czy posiadaczowi 939 oplaca sie w ogole kupowac am2 ?

niby po co ?

Sama produkcja prockow 65 nm na waflach Germanium-SOI daje 40% przyrostu mocy.

 

---------------

Wczesniej sie pytales o tansze X2,

a pare postow nizej sam sobie na pytanie odpowiedziales.

Edytowane przez gent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

skad wiesz ? Kompletnie nowy desingn procka jest planowany na 2009 !

mozliwe ze bedzie to procek na AM2

[[Wiec teraz mamy wedlug "Twojej teori" AM1 - mowilem Ci, ale uznales ze nie mam racji]]

To sie niezdziw jak zobaczysz procki 65nm na M2 obslugujace ddr3

A wiesz ze np. AMD planuje miedzy 07-08 procki Mobile ktore pobieraja 1W ?

Sama produkcja prockow 65 nm na waflach Germanium-SOI daje 40% przyrostu mocy.

 

---------------

Wczesniej sie pytales o tansze X2,

a pare postow nizej sam sobie na pytanie odpowiedziales.

pozyjemy zobaczymy moze k8L pokaze cos ciekawego q1 2007

 

w jedym z wywiadow przed 2009 amd nie planuje wprowadzenie k9 ktory bedzie gruntowna modernizacja k8

 

k8l takim liftingiem po prezentacji conroe

 

pozyjemy zobaczymy

 

niewybrednemu uzytkownikowi mozliwosci 939 moga starczyc na dlugie lata

 

a64 800mhz 0,9v to okolo 8W

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Francuski portal PCInpact informuje że K10, następca starzejącego się powoli K8, ma działać na zasadzie odwróconego HyperThreadingu! W praktyce oznacza to możliwość emulacji procesora jednordzeniowego przez wielordzeniowy! I to bez jakiejkolwiek optymalizacji programowej. Czyli wszystkie zalety HyperThreadingu, ale bez jego wad. Największą korzyść zapewne będzie można zauważyć w programach wykorzystujących różne aplikacje, łącznie z grami. Oczywiście im więcej rdzeni tym większa wydajność takiego Super-CPU.

 

 

dla takiego czegos jestem wstanie zmienic mojego athlona64 na 939

 

ale watpie zeby to bylo na am2

 

zamiast tworzyc z jednego procesora 2-gi logiczny amd z kilku rdzeni zrobi 1 logogiczny ktory bedzie sie zachowywal jak zwykly procek niepotrzebojacy optymalizacji pod wielewatkowosc, tylko jak mega super wypasiony 5-7gigahercowy a64

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie niezdziw jak zobaczysz procki 65nm na M2 obslugujace ddr3

Chyba nie da rady... Kontrolor pamieci jest w cpu, wiec musza byc inne sciezki doprowadzone.Chyba ze... AM2 w tej chwili juz wspiera ddr3, tylko jest o tym cicho - ale wtedy potrzebaby pewnie dalszych 400 nóżek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny artykul o AM2 tym razem na anantechu z tego co widac wzrosi wydajnosci bardzo znikomy

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2738&p=1

wzrost niewielki ale nie ma spadku wiec to juz cos ;) ale ciagle czekam na finalna wersje zeby dac osąd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie da rady... Kontrolor pamieci jest w cpu, wiec musza byc inne sciezki doprowadzone.Chyba ze... AM2 w tej chwili juz wspiera ddr3, tylko jest o tym cicho - ale wtedy potrzebaby pewnie dalszych 400 nóżek...

nierozumiem o co chodzi z dalszymi 400 nozkami ?

Ze 65nm bedzie na ddr3 to juz gdzies mi sie o uszy obilo :wink:

 

a64 800mhz 0,9v to okolo 8W

Napisz do AMD poco im procek 1W skoro moga obnizyc a64 na 8w :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Tylko jak beda chcieli Ciebie odrazu do pracy przyjac to nie zapomnij o kolegach z forum jak @gent :D :D :D

 

Francuski portal PCInpact informuje że K10, następca starzejącego się powoli K8...

sry, ale nastepca K8 to K8L mowilismy niedawno, w 2009 moze K9, wiec ten K10 to skad teraz sie wziol :?

Szkoda ze franz. nie umiem :-|

 

pozdro :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie zaskoczył ten artykuł ciekawe co na to niebiescy ;)

sporo ciekawych rzeczy tam jest szczegolnie o meczarniach intela z implementacja 64 bitow w swoich prockach ktore sie nie umywa do x86-64

www.ScienceMark.org

molecular dynamics benchmark z 86 sekund w 32 bitowej wersji zrobilo sie 30 sekund w 64 biotwej az mi szczena opadla

 

conroe dostaje czkawki jak cache sie zapycha tak wiec mam watpliwosci co do wersji z 2mb cachu dla tej architektury takie wykstarowanie w wielu przypadkach moze byc niezlym ograniczeniem wydajnosci szczegolnie w grach a ze pentiawy lubia cache ktorym nadrabiaja brak konrolera pamieci nikomu chyba tlumaczyc nie trzeba

 

tak wiec wszystko wyjdzie w praniu

dziwne ze intel nie wspomnial jeszcze o 64 bitach w conroe a ktore sa hybryda mobilnych prockow intela w ktorych implementacja 64 bitow graniczy z cudem

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm a w sumie vista nadchodzi ktora juz raczej rozpocznie (mam nadzieje) epoke 64bitów! wiec moze az tak źle nie bedzie z nowymi AMD na AM2 :) Ale też nie zapominajmi, że Conroe to wersja inżynieryjna więc może cos niecoś tez poprawią w finalnej wersji :) Generalnie czekam na ostateczny rozrachunek jak wyjdą finalne wersje...ale zapowiada się niezła walka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa stronka o athlon64 vs conroe warto poczytac

 

http://sharikou.blogspot.com/2006/04/conro...ing-busted.html

Najciekawsze z całego tekstu:

The conclusion is: clock for clock, Athlon 64 will beat Conroe in real application environments that require a working set of larger than 4MB, or in other words, larger than Conroe's 4MB cache. This means in any real multi-tasking or server environment the Core architecture will be an underdog. Even worse, for Intel's shared cache architecture, cache thrashing is a distinct possibility under heavy loads.

Intel coś mami... swoją drogą Intel nic nie mowił o 64bit w conroe :huh:

 

W świetle tego artykulu Conroe nie wyglada tak pieknie, zreszta w komentarzach juz ktos napisał:

Anand didn't have any chance to look inside the IDF Conroe box, he wasn't even allowed to look at the Control Panel of the IDF Conroe box. If Intel put Pentium D overclocked to 5GHZ there, Anand had no way to tell

Co prawda to prawda, ja czekam do premiery.

 

btw: Mardok juz ci nie spieszno do niebieskich ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Najciekawsze z całego tekstu:

Intel coś mami... swoją drogą Intel nic nie mowił o 64bit w conroe :huh:

 

W świetle tego artykulu Conroe nie wyglada tak pieknie, zreszta w komentarzach juz ktos napisał:

[/size]

Co prawda to prawda, ja czekam do premiery.

 

btw: Mardok juz ci nie spieszno do niebieskich ? ;)

Nigdy mi spieszno nie było, ale przyznam że rozważałem/rozważam taką możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy testami -> z nich można wywnioskować tylko jedną odpowiedź. Ale osobiście wolę słuchać się osób przebywających na XtremeSystems.org :wink: Kilka "legend", między innymi Fugger twierdzą, że w rzeczywistości AM2 ma dużo wyższe "liczby" i będzie rywalizować godnie z Conroe...

 

Z jednej strony testy rzetelnych serwisów, z drugiej opinie "fachowców i rekordzistów"... Jednego jestem pewien AMD nie pozwoli sobie na powazna wtope :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...2/strona-1.html

artykuł o AM2.

Jedno co mnie zaciekawilo to, że X2 2,6GHz chodzi standardowo na 1,21V więc coś tam musieli dopracowac i zapowiada się ładny OC :) Nowe procki mają mieć więcej tranzystorów a i tak mniej ciepła wydzielać.

Choć testy które zaprezentowali na kolana nie powalają :lol:

 

I jeszcze małe coś:

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...2/strona-4.html

myśle, że warto czekać bo AMD może może szykuje coś ciekawego :D

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno co mnie zaciekawilo to, że X2 2,6GHz chodzi standardowo na 1,21V więc coś tam musieli dopracowac i zapowiada się ładny OC :) Nowe procki mają mieć więcej tranzystorów a i tak mniej ciepła wydzielać.

Choć testy które zaprezentowali na kolana nie powalają :lol:

No coś dopracowali, pewnie to że proces technologiczny przeszedł na 0,065 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie przeszedl. Pierwsze procki na AM2 maja byc w 90nm a dopiero w I połowie 2007 maja wprowadzic procki 65nm z wirtualizacja, Z-Ram (czy Z-bufor nie pamietam dokladnie) oraz z innymi bajerkami.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest jedno ale. W tym tekscie z benchmarka nie pisze, że to jest def. V dla tego cpu tylko, że udalo im się zmusić procka do działania na def. zegarze przy tak malym napieciu. Ale musieli cos poprawic bo wkoncu to nie jedno jajko a dwa jaka :wink:

 

Ja czekam na "odwrocone HT" to bedzie wkoncu cos :] 2 (a w przyszlosci 4) rdzenie pracujace nad jednym zadaniem, mniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest jedno ale. W tym tekscie z benchmarka nie pisze, że to jest def. V dla tego cpu tylko, że udalo im się zmusić procka do działania na def. zegarze przy tak malym napieciu. Ale musieli cos poprawic bo wkoncu to nie jedno jajko a dwa jaka :wink:

 

Ja czekam na "odwrocone HT" to bedzie wkoncu cos :] 2 (a w przyszlosci 4) rdzenie pracujace nad jednym zadaniem, mniam.

W takim wypadku to zmienia postać rzeczy i to bardzo ! Co drugi procesor na s939 potrafi działać na def z bardzo obniżonym napięciem, tak więc jak na razie AM2 nie wnosi nic nowego do O/C.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku to zmienia postać rzeczy i to bardzo ! Co drugi procesor na s939 potrafi działać na def z bardzo obniżonym napięciem, tak więc jak na razie AM2 nie wnosi nic nowego do O/C.

no ale taki x2 2.6ghz przy 1.2v to rodzynki na 939 tego nie robia a tu jest bez laski pierwszy lepszy ze sklepu

kwiestia jest kogo bedzie stac na takiego bo w polsce najczesciej ida x2 2ghz zreszta jak venice 3000+ i sempronki ktore maja najwiekszy udzial w obrotach amd

 

najlepsze najdrosze modele walcza o miano lidera a najlepiej sprzedaja sie najslabsze modele z danej serii + oc

 

wracajac do conroe wersje 1.86 ghz z 2mb cache to wykastrowanie cachu moze sporo spowolnic tego proca bo 2mb cache latwiej zapchac niz 4mb a jak zachowoje sie conroe z zapchanym cachem to chyba tlumaczyc nie trzeba

 

tak wiec jest ciekaw testow conroe z 2mb cachu bo oczywisice takie beda najbardziej popularne w polsce ze wzgledu na cene

aczkolwiek 1.86 ghz 2mb cache jak najbardziej moze byc 200 $ odpowidnikiem x2 3800+ za 301$ ktory w wielu testach i tak dostanie w du*e

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...