Skocz do zawartości
dem

H2o By Demon.

Rekomendowane odpowiedzi

CPU: PowerX 2

GPU: Abadon GPU Pro

Chłodnica: BIX2

Pompka: Coolriver | od 01.04.2006 Laing DDC-1T

Węże: Innovatek 8/10 blue

Złączki: Camozzi SK 8/10

 

 

Opis wydaje się zbyteczny.

 

Oto fotki:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Proszę nie krytykować kabli HDD, FDD i CD, są tylko tymczasowo ;)

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo kompaktowo to wyszło- świetna robota :)

 

Z pompki jesteś całkowicie zadowolony?

 

PS. Jakie temp.?

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pompki jestem bardzo zadowolony, mimo iż ją uszkodziłem i pękła pleksa od rezika przy koreczku (za mozno dokręciłem ten mini korek).

 

Dołączona grafika

 

Zastanawiam się teraz jak to najlepiej skleić.

 

Temparaturki są kapitalne - jestem bardzo zadowolony. Dokładnie teraz ich nie podam, bo zależą one od ustawienia samego CPU, GPU, przepływu pompki i prędkości wentyli na chłodnicy. W każdym razie nie widziałem na CPU więcej niż 34 stopnie, a na GPU 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny kibelek ... bardzo estetyczny. Za to wielki plus. :)

Te radiatorki na ram to jest prowizorka, wiem bo sam takie mam. One sie nadają co najwyżej na mosfety.

 

Jeden minus:

brak bloku na nb .... ten wentyl co masz to pewnie wogole zabija tą cisze którą byś mógł usłyszec bez niego :)

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ale węże mogłeś dać 10mm

A po co niby miałby takie dawac? Wydajności by to nie zmieniło, a tak to przynajmniej kibelek zajmuje optycznie mniej miejsca i wygląda porządnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ale węże mogłeś dać 10mm

za to reszta super co bedzie siedzieć na NB i jak to jest buda

Ciężko nie zauważyć, że to chieftec :blink:

 

I po co większe węże? Jakieś argumenty za takowymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny układzik, "czysty i przejzysty " bez dupereli, jak kable tak jak pisałeś poukładasz to będzie extra, jedno co mnie zastanawia to ta chłodnica na dole, mają skąd te wiatraki czerpać powietrze? możesz pokazac budę bez panelu przedniego albo chociaż przód budy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ale węże mogłeś dać 10mm

za to reszta super co bedzie siedzieć na NB i jak to jest buda

Od samego początku, kiedy to kiełkował dopiero pomysł na moje WC, wiedziałem, że użyję tych właśnie węży. Jest to w pełni świadomy wybór.

 

Chieftec DX-01B-D-U

 

Jeden minus:

brak bloku na nb .... ten wentyl co masz to pewnie wogole zabija tą cisze którą byś mógł usłyszec bez niego

Na NB nie zamierzam zakładać bloku, gdyż u mnie wentyl kręci się na max 3300rpm i jest niemal niesłyszalny, a temperatura chipsetu jest rozsądna. Jednak gdybym miał tam upchnąć blok, to byłby to zapewne blok od Misia.

 

pompke sklej distalem

Distal to dobry klej (wiem, bo skleiłem nim juz chłodnicę), ale wolałbym uzyć jakiegos bezbarwnego kleju. Jestem wzrokowcem - estetą ;) a taka "krecha" distalu oszpeciła by pompkę. Myślałem na sylikonem, ale obawiam się, że może być za słaby.

Jakim klejem sklejane są rezerwuary (mniemam, iż taki byłby odpowiedni)?

 

 

jedno co mnie zastanawia to ta chłodnica na dole, mają skąd te wiatraki czerpać powietrze? możesz pokazac budę bez panelu przedniego albo chociaż przód budy?

Panelu specjalnie ściągał nie będę, ale powiem tylko, że wyciąłem wyżynarką "okienko" z przodu budy, aby jak najbardziej ułatwic wentylatorom zasysanie powietrza z zewnątrz.

Przód budy wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

 

podaj mi model a nie sie wymondrzasz

Wiem, że to nie do mnie ;), ale odpowiem.

Chieftec DX-01B-D-U, jak juz wyżej napisałem.

W gwoli ścisłości dodam, iż aby zamontować w ten sposób chłodnicę, musiałem usunąć oba koszyki na napędy, a FDD i HDD przenieść do zatoki 5,25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panelu specjalnie ściągał nie będę, ale powiem tylko, że wyciąłem wyżynarką "okienko" z przodu budy, aby jak najbardziej ułatwic wentylatorom zasysanie powietrza z zewnątrz.

Ja bym jednak preferował, żeby powietrze było wydalane na zewnątrz, a nie żeby ciepłe powietrze było pchane do kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klarownie tak jakoś to wygląda. :)

Również uważam, że lepiej jest, gdy powietrze z zewnątrz przechodzi najpierw przez chłodnice a następnie przez wnętrze obudowy owiewając płytę. Lepiej jest chyba, gdy chłodnica ma priorytet a nie zaciąga ogrzane już w jakimś stopniu powietrze przez komponenty na płycie. Przecież w obudowie jest ciągły przeciąg także temperatura się nie kumuluje wewnątrz a o ile może być cieplejsze powietrze po przejściu przez nagrzewnicę?

Dem wybrał „mniejsze zło”. :wink:

Edytowane przez bellon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak preferował, żeby powietrze było wydalane na zewnątrz, a nie żeby ciepłe powietrze było pchane do kompa.

To było by idealne rozwiązanie, jednakże przy takim położeniu chłodnicy jest to raczej niemożliwe. Poza tym temperatury chipsetu i PWMIC są w normie (z boku na kartę graficzną/płytę wieje Fander 90@ 5v).

 

napisz cos wiecej o pompce jak mozesz...

Co mógłbym napisać... pompka jest bardzo maleńka (zdjęcia tego nie oddają), cicha, a na 5v niesłyszalna. U mnie podłączona jest bezpośrednio do zasilacza, poprzez kontroler obrotów Pentagrama + przejściówkę 3pin => 4pin. Praktycznie cały czas pracuje na 5v i spokojnie radzi sobie z układem. Do minusów zaliczyłbym dwie rzeczy.

1. Korek, a w zasadzie koreczek. Otwór jest bardzo maleńki. Układ napełniać należy strzykawką, a najlepiej uzbrojoną w igłę.

2. Zintegrowane wyprowadzenie na węże. Lepszym rozwiązaniem były by nagwintowane otwory, co wiązało by się z możliwością montażu dowolnych króćcy, np kątowych. Poza tym przy ewentualnym uszkodzeniu tych zintegrowanych choinek, pompka chyba nadawała by się do wymiany.

Dodatkową wadą, ale tylko dla posiadaczy węży 8/10 jest kłopotliwy montaż węży do pompy. Należy użyc gorącej wody do rozmiękczenia węży i sporo siły, aby je naciągnąć na choinki.

 

I jeszcze jedno. Nie dokręcajcie koreczka ma maksa, chyba, że chcecie by pękła Wam pleksa w reziku, tak jak mi.

 

Pompka w całej okazałości:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz korek, włączasz układzik, po okołoło 30 minutach miałem ładnie odpowietrzone. W tym czasie należy potrząsać chłodnicą, pompką, a nawet całą obudową, by miec pewność, że nie ma w nim już tlenu.

W trakcie odpowietrzania całe powietrze zbiera się w reziku i ulatuje tym maleńkim otworkiem, a w jego miejsce dolewamy płynu. Należy powtarzać tą czynność, do momentu, w którym mimo naszych usilnych starań, w reziku nie pojawiaja się już bąbelki.

Pytałem Sama ile ma byc wody w zbiorniczku. Odpowiedział: "po sam brzeżek". Tak tez zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że lepiej jest, gdy powietrze z zewnątrz przechodzi najpierw przez chłodnice a następnie przez wnętrze obudowy owiewając płytę. Lepiej jest chyba, gdy chłodnica ma priorytet a nie zaciąga ogrzane już w jakimś stopniu powietrze przez komponenty na płycie. Przecież w obudowie jest ciągły przeciąg także temperatura się nie kumuluje wewnątrz a o ile może być cieplejsze powietrze po przejściu przez nagrzewnicę?

No ale jezeli chłodnica zasysa powietrze z obudowy, to przez wszystkie otowry w budzie powietrze zasysane jest do jej środka, i jest to powietrze dosyc śwżeże. Natomiast gdy strumien powietrza skierowany jest do środka, to powietrze wychodzące z chłodniczki kierowane na podzespoły ma o wiele wiekszą temperature.

 

jeszcze jedno, jak jest z odpowietrzaniem ?

:mur: samemu pomyśleć nie zaszkodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dem

wszystko pięknie i ładnie tylko te czarne plastikowe zaciski na króćcach od pompki mogłeś sobie darować ;) - nie ma szans aby węże ześlizgneły ci się z tych króćców.

Edytowane przez themOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwszy tydzień ich nie miałem założonych, ale jak robiłem porządek w szufladzie, to znalazłem te dwa zaciski, nie wiedziałem co z nimi zrobić, więc wylądowały tam gdzie widać. Na WSZELKI wypadek ;)

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super układzik. Węże ładnie poprowadzone, rozmieszczenie elementów i ogólnie cały układ sycą na całej linii :D Tylko całość jakaś taka..... zbyt pro ;) nie żeby to była wada, ale jednak lekko załamany wąż czy wystający silikon nadają całości smaczku :) i ludzie by się mieli do czego przyczepiać :D a tak to na siłę trzeba szukać czegoś ;) Podsumowując - układ super i syyyyyyyyyci ;) Życzę niskich temp i bezawaryjnej pracy z układem

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Horgrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...