Skocz do zawartości
k_luke

Chłodzenie Lga775

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem posiadaczem plyty glownej Asus P5GDC-V Deluxe oraz na niej P4 530... do tej pory mialem jako chlodzonko Gigabyte 3D Rocket Cooler (PCU22-SE), lecz od niedawna zaczalem sie zastanawiac odnosnie zmiany na cos cichszego - szczegolnie jak zobaczylem, a raczej "nie uslyszalem" u znajomego Pentagramka NXC-100Cu... W zwiazku z tym mam pytanko do posiadaczy tej samej plyty - czy ktos ma takiego, badz zblizonego Pentagrama na niej, albo Zalmana 7000 lub 7700? Chodzi mi o to czy sie zmiesci przy tych kondensatorach niedalego socketu? Mogą być też inne propozycje tych osob, ktore maja taka plyte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem posiadaczem plyty glownej Asus P5GDC-V Deluxe oraz na niej P4 530... do tej pory mialem jako chlodzonko Gigabyte 3D Rocket Cooler (PCU22-SE), lecz od niedawna zaczalem sie zastanawiac odnosnie zmiany na cos cichszego - szczegolnie jak zobaczylem, a raczej "nie uslyszalem" u znajomego Pentagramka NXC-100Cu... W zwiazku z tym mam pytanko do posiadaczy tej samej plyty - czy ktos ma takiego, badz zblizonego Pentagrama na niej, albo Zalmana 7000 lub 7700? Chodzi mi o to czy sie zmiesci przy tych kondensatorach niedalego socketu? Mogą być też inne propozycje tych osob, ktore maja taka plyte...

Mam tego samego procka. Jechalem dlugo na boxowym coolerze.. i mysle ze wiesz co to znaczy ;) Skusilem sie i kupilem zalmanka 7700. Temperature zbilo w Idle z 68*C na 39*C (950rpm) tak ze chyba rewelacyjnie co nie :D. 7700 podejdzie na twoja plyte ALE odstep miedzy krawedzia plyty a zasilaczem musi byc co najmniej 14.5 mm. KLIK

Ja z 7700Cu jestem bardzo zadowolony. Jedyne co smuci to ze wentylek powyzej 1100 halasuje. Ale na 950 jest prawie nieslyszalny. Prawie bo troche szumi jednak. Dlatego chyba wymienie wentylek na fandeerka 120 (ktory tez szumi na wyzszych rpm ale ma rewelacyjny przeplyw powietrza.

Troche zaluje ze sie nie skusilem na Scythe Ninja Plus. Mysle ze spisuje sie o wiele lepiej niz zalman tyle ze jest troche wysoki. Ale i tak jestem ogromnie zadowolony z 7700. Wielu na niego najezdza ze przesadzony, ze przerost formy nad trescia, ze nie jest wcale taki wydajny. Nie maja racji. 7700 jest naprawde rewelacyjnym coolerem ktory zapewnia doskonale odprowadzanie ciepla. Wazne jest zeby miec dobra wentylacje obudowy bo duuzo ciepla przedostaje sie zatem w powietrze i w budzie sie robi cieplutko. wystarczy wyciag z tylu (u mnie akasa amber 80mm i zasilacz neotec maximus z 14cm wentylem). Kiedy komp jest calkiem na luzie to temperatura spada do 33*C. Jeszcze planuje zalozyc paste Arctic Ceramique to ciekawe jak wtedy bedzie :)

 

Podsumowujac 7700 rewelacyjnie spisuje sie na 530 (3.0GHz), jedyne co to mozna wymienic wentyl jesli komus zalezy na jeszcze nizszych temperaturach. Troche sie kurzy (to normalne) ale wystarczy gruszka i po sprawie. Polecam

 

PS.

 

Obadaj tego Scythe Ninja Plus bo naprawde jest kawal dobrego coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gory sorry za odkopywanie mojego tematu sprzed roku, ale uznalem iz to lepsze rozwiazanie niz rozpoczynanie nowego watku o tym samym...

Przechodzac do sprawy - w zeszlym roku zrezygnowalem z zakupu nowego coolera, gdyz balem sie kupowac w ciemno cos co nie bedzie pasowac do mojej plyty... w tym roku jestem jednak zdeterminowany na zmiane chlodzenia. Podzespoly takie same jak wczesniej - P4 530 + Asus P5GDC-V. Czy ktos moze cos polecic co powinno sie zmiescic na ta plyte oraz da rade "grzalce"? Problem polega na kondensatorach zamontowanych bardzo blisko socketu... jak wspomnialem wczesniej okragle podstawki do Pentagramow zachaczaja o jeden z kondensatorow - wole nie kombinowac z jego wyginaniem... komputer musi jeszcze mi starczyc przynajmniej na rok moze dluzej:) A wiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa - ile masz pieniędzy.

Podstawowa sprawa numer dwa - co chcesz osiągnąć przede wszystkim?

 

Jeśli interesuje Cię zbicie temperatur jak najmniejszym kosztem to napisz. Jeśli coś więcej to też napisz ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 - miejsce na plycie:

-na pierwszych dwoch zdjeciach wyglad plyty z zamontowanym dotychczasowym coolerem Gigabyte PCU22-SE (83x83x112)...

z dotychczasowym coolerem

z dotychczasowym coolerem 2

-na ostatnim sama plyta zaznaczonymi kondensatorami ktore przeszkadzaly przy montazu okraglej podstawki od Pentagrama... - przy obecnym coolerze podstawka przy rogach jest podniesiona - tak ze kondesatory wchodza pod nia... pozostale sa dosyc niskie

sama plyta

 

2 - co chce osiagnac - obnizyc poziom halasu i zejsc przy nie podwyzszaniu temperatury - obecnie przy prawie 3000 obrotow temperatura w stresie to 63 stopnie, natomiast przy zjechaniu z obrotami dochodzi do 67-69...

 

3 - kwota do dyspozycji - powiedzmy 100-150zl - planuje tez inne zakupy, m.in. obudowe Lian-Li PC7 SE III wiec kase wydaje ostroznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 - co chce osiagnac - obnizyc poziom halasu i zejsc przy nie podwyzszaniu temperatury - obecnie przy prawie 3000 obrotow temperatura w stresie to 63 stopnie, natomiast przy zjechaniu z obrotami dochodzi do 67-69...

 

3 - kwota do dyspozycji - powiedzmy 100-150zl - planuje tez inne zakupy, m.in. obudowe Lian-Li PC7 SE III wiec kase wydaje ostroznie...

Niestety żadna z firm zajmujących się chłodzeniem nie umieściła informacji o kompatybilności z Twoją płytą. Ekhem... przepraszam... żadna z wyjątkiem Thermalrighta B-)

Ale, że napisałeś iż interesuje Cię tylko kwota do 150zł to niestety wydajne chłodzenia tej firmy są poza jednym wyjątkiem poza Twoim zasięgiem.

 

Umieszczę kilka propozycji dla Ciebie, ale niestety dokładnej kompatybilności Ci nie podam, bo nie wiem. Musisz zerknąć na wymiary tych coolerów, pomierzyć u siebie i zdecydować czy wejdą. Generalnie o te kondensatory raczej wadzić nie będą, bo są dość mocno rozbudowane ku górze i u podstawy są raczej wąskie.

 

AC Freezer 7 Pro - >>tani, w miarę wydajny, cichy przy niskich obrotach, średniej wielkości<<

Thermaltake BigTyphoon - >>wydajny, cichy przy niskich obrotach, duży<<

Scythe Ninja - >>wydajny, cichy i DUŻY<<

Scythe Infinity - >>BARDZO WYDAJNY, cichy i GIGANTYCZNY<<

Noctua NH-U9F - >>wydajny, BARDZO CICHY, średniej wielkości<<

Thermalright Ultra90 - >>wydajny, BEZ WENTYLATORA (musisz dokupić), średniej wielkości, <<

 

Miłej łamigłówki.

Niestety pomiędzy 100 a 150zł jest generalnie czarna dziura w chłodzeniach. Nie warto bowiem w tym zakresie nic kupować. Lepiej kupić wtedy Freezera i dorzucić do czegoś innego albo kupić któreś z pozostałych i zaoszczędzić na czymś innym. :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...