Skocz do zawartości
SilentMan

Jaką Kartę Dźwiękową Do 150 Zł Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W tej chwili jestem posiadaczem zintegrowanej karty dźwiękowej VIA AC'97 (płyta główna Gigabyte'a). Od razu podkreślę że nie jestem audiofilem, mój zestaw głośnikowy składa się z głośników Creative Inspire T2900 2.1 (6 W RMS na kanał + 17 W RMS Subwoofer) + Encore P-901 2.0 (2x 4 W RMS (2x45 W PMPO)). Tak więc sumarycznie posiadam 4 głośniki średnio-wysoko tonowe, i subwoofer odpowiedzialny za tony nieco niższe. Podłączone są przez dwujnik (karta dźwiękowa nie obsługuje systemów wielogłośnikowych).

Jaką karte dźwiękową wybrać pod ten zestawik ? Czy posiadając dwa zestawy głośnikowe 2.1 + 2.0 mogę osiągnąć surround kwadrofoniczny? Zależy mi także na tym by karta dźwiękowa miałą wbudowanych jak najwięcej efektów które można zastosować w czasie rzeczywistym na wejściu mikrofonowym - echo z możliwością regulacji parametrów tego echa czy coś. Wiem że są do tego odpowiednie programy ale okazuje się że generują one spory poślizg rzędu kilku sekund względem źródła dźwięku na mikrofonie a ja chciałbym żeby ten efekt był stosowany w czasie rzeczywistym, wydaje mi się że osiągnę to tylko wtedy gdy karta dźwiękowa fizycznie będzie wyposażona w tego typu efektory czy też przystosowana do obsługi programów-efektorów.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że istnieją programy, które potrafią sensownie generować efekty w czasie rzeczywistym. Jeżeli jednak chcesz mieć efekty na karcie, to potrzebujesz karty z DSP. Najtańszy wariant to byłby SB Live Value z Allegro, cena pewnie jakieś 30-50zł. Mocniejsze DSP i lepsze parametry mialyby karty Audigy1, Audigy2 lub Audigy4. Ceny znajdziesz na Allegro, niestety z wyborem trzeba uważać, bo nie każda Audigy ma DSP. Wybrakowane pod tym względem są np. są Audigy SE, Audigy LS, SB Live24.

 

Żeby efektywnie wykorzystać DSP na kartach Creative trzeba zainstalować drivery kX. kX umożliwiają bardzo elastyczne konfigurowanie DSP. Można dowolnie łączyć wejścia i wyjścia i po drodze wkładać wtyczki z efektami. Takie przykładowe wtyczki dostępne w kX to EQ, kompresory, pogłosy, miksery itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za odpowiedź. :) A jaką konkretnie kartę dźwiękową najlepiej wziąć? Przeszkując allegro szukałem produktów Audigy bez SE i LS, cenowo wpadły mi w oko te produkty:

http://allegro.pl/item94025734_soundblaster_audigy_5_1.html

http://allegro.pl/item92594171_sb_audigy_7...gwar_promo.html

http://allegro.pl/item93636249_creative_so..._gwarancja.html

 

skłaniam się ku tej ostatniej - w myśl zasady: czym droższe tym lepsze. Jednak zdaje sobie sprawę że ta zasada (niestety) nie zawsze jest odniesieniem do rzeczywistości, zwłaszcza w świecie części komputerowych. Dlatego wolę spytać osoby które się na tym znają by niepotrzebnie nie przepłacać.

Edytowane przez SilentMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2037213[/snapback]

2037213[/snapback]
To jest Audigy2 Value, przyzwoita karta. Nie ma złączy do panela ani do joysticka, nie ma Firewire. Drivery kX obsługują ją tylko częściowo, tzn. ogólnie wszystko działa, w tym obsługa DSP, ale nie są dostępne formaty 96 i 192 kHz.

 

Jeszcze może kilka uwag:

Audigy1 i Audigy2 mają to samo DSP, nowsze niż SB Live. W praktyce pozwalają na załadowanie 2x więcej wtyczek niż SB Live.

Drivery kX chodzą tylko na kartach z DSP, w przypadku tych "wybrakowanych" nie da się kX zainstalować.

Audigy2 (a może też Audigy1) pozwala na jednoczesne korzystanie z 2 wejść, bo ma 2 przetworniki AC. Można np. podłączyć mikrofon i line-in i przetwarzać sygnały z obu wejśc cyfrowo w DSP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć co to jest. Trzeba by odpytać sprzedającego. Sądząc po cenie to pewnie Audigy LS.

To jest Audigy 1394 ( player) z pełnym DSP- [na zdjęciu] a cena jest taka bo to jest aukcja ( :lol: ) , zresztą nawet nie jest to cena minimalna.

 

ps. ale lepiej popytać bo ten gość sam nie wie chyba co sprzedaje, zdjęcie zabrał pierwsze lepsze i może to nie być zdjęcie modelu które posiada .... i wysilił się opisem :lol:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...