Skocz do zawartości
dawi

Jak Uruchomić Stare I Jare Gry Gdy Się Nie Ma Win98?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie się dowiedziałem że moja płyta nie pozwala na zainstalowanie win98. Wiele starych gier powstało w latach 96-99 kiedy jeszcze świat niewidział XP np Diablo, starcraft, commandos, age of empires, unreal i inne stare hity do których mam ogromny sentyment. W związku z tym czy jest jakaś możliwość ich uruchomienia? Płyta k8nf9 pozwala tylko na winxp i 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diablo (zarowno 1 jak i 2) dziala bez problemu.

 

Ogolnie wiekszosc gier nie ma problemow, czasami pomaga tryb zgodnosci, w razie problemow warto tez poszukac wszelkich mozliwych patchy lub pobawic sie ze starszymi sterami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość _ANTEK_

aoe2 bez problemu smiga na win xp pro sp2.

 

proponuje pobawic sie DosBoxem - moze to jest problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb zgodnosci pomaga w przypadku np. Drivera. U kumpla caly input z myszki czy klawiatury mial sporego laga (ze 2sek.), tak ze nie dalo sie jezdzic, wlaczylismy tryb zgodnosci i nagle zaczelo smigac poprawnie.

Co ciekawe u mnie tego problemu nie bylo, a secjalnie sprawdzalem ta sama instalke.

Ewentualnie jak masz w miare mocny sprzet to mozesz sie pobawic w wirtualnego kompa z pomoca VPC badz VMWare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje pobawic sie DosBoxem - moze to jest problemem.

:blink: "Emulator" DOS'a i windowsowa gra?

VirtualPC albo VMware (z zainstalowanym Win98).

 

Najlepszym wyjściem jest mieć dwa systemy.

Właśnie się dowiedziałem że moja płyta nie pozwala na zainstalowanie win98. Płyta k8nf9 pozwala tylko na winxp i 2000.

Niestety to prawda (chipset nForce4).

 

Co do Age of Empires 2:

"Age of Empires 2 K tomu aby jste mohli spustit tuto hru ve Windows XP potřebujete tento soubor o velikosti 1,01MB , který se postará o to aby hra fungovala i v XPéčku. A další potřebný patch, který rovněž potřebujete k tomu aby jste rozjeli Age 2 Empire Conguerors zde."

http://ovsem.xf.cz/hry/strana2.htm

 

Proponuję też zajrzeć na NT Compatible

i może jeszcze tu - http://www.mcse.ms/archive210.html

Edytowane przez Placio74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tam wszystkie starocie smigały... nawet dosowe... W niektórych tylko krzaczył sie dźwięk (małysz :) i Liero) Na szczeście zrobili wydanie liero exterme pod XP :D

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znacie emulator koputera - Virtual Machine ??

Jesli nie to proponuje sprawdzic :wink:

 

Jeśli np masz zainstalowany Windows XP to korzystając z tego programu możesz zainstalować sobie inny system np Windows 98. Odbywa się to na zasadzie: włączasz komputer i kiedy jesteś w XP włączasz program i otwiera ci się okienko, w którym masz tak jakby drugi komputer (startuje BIOS, później system itd.) Cały drugi system istnieje jako jeden plik na dysku. Przydatne dla osób które nie chcą kombinować a potrzebny jest im drugi system.

Edytowane przez gent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz bylo poruszone - vmware, M$ Virtual PC ;)

 

Problem z tymi programami jest jeden - nie mamy pelnego dostepu do fizycznego hadware'u na wirtualnym kompie, wiec moze sie okazac, ze w jakies bardziej wymagajace gierki 3D sobie nie pogramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...