Skocz do zawartości
BNX

2 X 256 Vitesty Tccd Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , kupiłem nie dawno Vitesty na allegro na tccd . Problem jest taki iż potrzebują one do O/C minimum 2.9 V bo innaczej winda nie wstaje :| czy to norm u niektorych ram tego typu ? teraz chodza na około 280 mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odwrotnie -> starsze lubiły [tydzień 0509 - jeden z najlepszych] niższe napięcia, nowsze wyższe

hmm, ja miałem ultra-x z 2002r i lubiły 2,9 i 2,93v, vitesty z 2004r podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez ostatnio kupilem memki na alegro, ale ocz na tcc5(jedna kostka 512 z kompletu dual channel). jakie moge dac napiecie tym pamieciom? a tak w ogole, to nie moge na niej odpalic kompa na defaultowych ustawieniach. jak uzyje zworki clr_cmos, to musze odpalic kompa na moim starym kingstonie i dac ostrzejsze timingi, wtedy dopiero odpala na ocz. moze cos z nia nie tak? jak na razie 300mhz tez nie dalem rady z nich wycisnac... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wyczyszczeniu cmos'a mam raczej male szanse na jakiekolwiek ustawienie jakichkolwiek timingow... probowalem mase ustawien, mase roznych kombinacji alpha timingow i qpa- 300mhz nie da rady. cisne teraz caly czas na 2-3-3-6@260mhz i znalazlem w miare optymalne timingi. dziwi mnie jednak sprawa tego napiecia, wszedzie czytam, ze te kostki na 2.6v, 2,7v ewentualnie 2,8v kreca sie najlepiej. moje natomiast zachowuja sie jak winbondy... im wiecej tym lepiej, no i grzeja sie jak jasna cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCC5 na CL2 na 260 MHz? :blink: :huh: Człowieku najpierw dowiedz się jakie masz ELEMENTARNE/KLUCZOWE ustawienia - czy 1/2T, jakie masz prawdziwe timingi itp.

 

 

BTW niektóre TCCD/TCC5 lubiły napięcie 3v

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCC5 na CL2 na 260 MHz? :blink: :huh: Człowieku najpierw dowiedz się jakie masz ELEMENTARNE/KLUCZOWE ustawienia - czy 1/2T, jakie masz prawdziwe timingi itp.

BTW niektóre TCCD/TCC5 lubiły napięcie 3v

tzn zle czy dobrze? jak to "dowiedz sie"? ustawialem te timingi 3dni, wiec znam je prawie na pamiec: cpc on(cr=1t :P), 2-3-6-3-8-16-00-2-1-4-3120-01-dis-increase-0-level 1-08-05-000-en-16x-7x-dis -w kolejnosci takiej jak w oficjalnym najnowszym biosie do lp nf3 250gb. a tutaj zrzut z everesta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się przyłącze do tego tematu zeby nie wyszło głupio.Te vitesty za nim kupil chodziły na płycie dfi sli-d,wyciągały tam na 2,9V 620mhz 3-4-4-8 bez żadnych błędów(sa screeny dla dowodu).Kolega ma płytę a8n-sli (nie wiem jak działa),z tego co niedawno doczytałem(nie wiem na jakiej płycie)płyty niektóre mają ostrzejsze alfy i wtedy mniej się krecą.Trzeba by było sprawdzic je pod wzgledem wydajnosci przy 560mhz na Asusie i np: przy 610mhz na DFI(może byc przypadek ze na Asusie jest szybsza).Także są różne według mnie przypadki wyciągniecia maksimum z pamięci.Widocznie na DFI idą lepiej a na Asusie idą słabiej.Jakby cos to wieczorem na forum odpisze...Wiec moze nie ma sie co stresowac bo wydajnosciowo są jak najbardziej okej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się przyłącze do tego tematu zeby nie wyszło głupio.Te vitesty za nim kupil chodziły na płycie dfi sli-d,wyciągały tam na 2,9V 620mhz 3-4-4-8 bez żadnych błędów(sa screeny dla dowodu).Kolega ma płytę a8n-sli (nie wiem jak działa),z tego co niedawno doczytałem(nie wiem na jakiej płycie)płyty niektóre mają ostrzejsze alfy i wtedy mniej się krecą.Trzeba by było sprawdzic je pod wzgledem wydajnosci przy 560mhz na Asusie i np: przy 610mhz na DFI(może byc przypadek ze na Asusie jest szybsza).Także są różne według mnie przypadki wyciągniecia maksimum z pamięci.Widocznie na DFI idą lepiej a na Asusie idą słabiej.Jakby cos to wieczorem na forum odpisze...Wiec moze nie ma sie co stresowac bo wydajnosciowo są jak najbardziej okej....

chyba nie zrozumialem :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra po doglebnej analizie teksu chyba pojalem.

 

jak rozumiem ten asus nie ma tylu opcji ustawienia timingow co dfi? wiec wystarczy odczytac np. a64tweakerem timingi i zapodac takie same na dfi. wtedy jesli to wina ostrzejszych alph, to bedzie spoko, jesli jednak nie, to plyta bedziewna jest i tyle(ewentualnie procek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn zle czy dobrze? jak to "dowiedz sie"? ustawialem te timingi 3dni, wiec znam je prawie na pamiec: cpc on(cr=1t :P), 2-3-6-3-8-16-00-2-1-4-3120-01-dis-increase-0-level 1-08-05-000-en-16x-7x-dis -w kolejnosci takiej jak w oficjalnym najnowszym biosie do lp nf3 250gb. a tutaj zrzut z everesta.

Jakoś mi w to trudno uwierzyć, co nie znaczy, że jest niemożliwe, ale... poproszę SuperPI 16M przynajmniej,CPU-Z i zrzut z A64 Tweaker :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a64tweaker pokazuje jakies smieci. nie wiem czemu, moze dlatego, ze mam winde x64?

Dołączona grafika

a to zrzut z 16m w super pi. 32m tez przechodzi, ale za dlugo trwa- jak ktos sie uprze, to zapodam :P

Dołączona grafika

wczoraj zrobilem bez zadnych problemow wszystkie 3dmarki od 2001 do 06 i do tego pcmark04 i 05(klka osobistych rekordow padlo :D ). mysle wiec, ze jednak w miare stabinly jest system. dla pewnosci puszcze dzis na noc gold mem.

 

 

edit: ale wtopa wystarczylo dac "refresh" :oops: musze jeszcze raz robic super pi?

Dołączona grafika

Edytowane przez p1glet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...