Skocz do zawartości
malkovich

Czy Conroe Zadziała Na I945p?

Rekomendowane odpowiedzi

Taka mnie myśl naszła bo zmierzam w kierunku platformy INTELA. Będzie to pewnie procek D920, D805 albo 631. Wiem że te są obsługiwane przez ten chipset. Czytałem też gdzieś wzmiankę, iż nowy procesor INTELA, pogromca platformy s939 (jak najbardziej zasłużonej) będzie działał na i975 oraz specjalnie przygotowanym 965. A to wszystko z powodu układów zasilania procesora. Układy 945 i 955 teoretycznie mają go nie wspierać. Czy ktoś mógłby powiedzieć jak to będzie?

 

Pytam, ponieważ głupio trochę kupić płytę i za 3 miesiące okaże się, że nowa linia procesorów nie będzie obsługiwana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Półoficjalnie rodzina od 945 do 957 może wspierać Conroe jednak 945 i 955 może wymagać zmiany BIOSu (i nie tylko) bo jest jakaś sprawa z napięciem. Napewno 975 i nadchodzący 965 - ale może się okazać że także starsze... http://www.xbitlabs.com/news/cpu/display/20060202133551.html Chociaż: It looks like today’s mainboards, even those built on the latest Intel 975X chipset, will not be compatible with the upcoming processors known as Conroe...

 

According to several mainboard manufacturers, the platforms designed to support Conroe processors will feature a new type of Voltage Regulation Module (VRM) onboard. In other words, one the same mainboard on Intel 975X chipset may have different VRM depending on the mainboard revision...

 

czyli wszystko może zależeć od szczęścia i od tego jaki mamy Moduł Regulacji Napięcia - miejmy nadzieję, iż nasi czcigodni producenci płyt głównych nie pozostawią nas samym sobie i pozwolą osadzać konrołki nawet na i945. Kto wie może da się to załatwić samym biosem. W przypadku i815 i Pentiuma III Tualatin sytuacja była taka że chipset od samego początku miał obsługiwać procesor, ale zawiodły waruki napięciowe. Pojawiły się vmody, później też rozwiązania, które można było zakupić i zamontowac na płycie z chipsetem i815. I wszystko działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

955X ma wspierac conore. tak przynajmniej gdzies wycytalem. przy 945 bedzie to mocno watpliwe, choc dualcore mialy biegac tylko na 945/955 a Demek odpalil go na 865pe.

Demek odpalil na 865 to ASUS P5P800SE to nowa wersja plytki z oficjalnym supportem dla DC, ktora wyszla calkiem niedawno :wink: Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 925X/XE ?

Raczej nie, ale nie jestem pewny. Płyty z tymi chipsetami nawet z ddr2 800 nie chcą działać :(

 

Demek odpalil na 865 to ASUS P5P800SE to nowa wersja plytki z oficjalnym supportem dla DC, ktora wyszla calkiem niedawno :wink:

Demek odpalił, że tak powiem parę dni temu i to na mobo, która ma oficjalne wsparcie dla DC. A już dobre parę miesięcy temu japońce puszczali DC na mobo firmy Asrock z i865PE :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Taka mnie myśl naszła bo zmierzam w kierunku platformy INTELA. Będzie to pewnie procek D920, D805 albo 631. Wiem że te są obsługiwane przez ten chipset. Czytałem też gdzieś wzmiankę, iż nowy procesor INTELA, pogromca platformy s939 (jak najbardziej zasłużonej) będzie działał na i975 oraz specjalnie przygotowanym 965. A to wszystko z powodu układów zasilania procesora. Układy 945 i 955 teoretycznie mają go nie wspierać. Czy ktoś mógłby powiedzieć jak to będzie?

 

Pytam, ponieważ głupio trochę kupić płytę i za 3 miesiące okaże się, że nowa linia procesorów nie będzie obsługiwana...

nie ma sie co ludzic intel nie przepusci takiej okazji zeby takie procki jak conroe wymagaly najnowszych chipstetow i najnowszych plyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...