Skocz do zawartości
ZIBI_PL

Matura Ustna - Probna

Rekomendowane odpowiedzi

PS. abstraciach!ac ;)

Wiem, czesto uzywam tego slowa:> Nie wiem dlaczego tak napisałem - literowka poprawiona:>

 

Wypracowanie sprawdzane kluczem to największa paranoja. Autorzy dwóch roznych np. rozprawek mogą obrać zupełnie odmienną drogę argumentacji i oba teksty mogą byc bardzo dobre. Jednak według klucza istnieje tylko jedna słuszna argumentacja czy interpretacja wiersza. Wszystkie prace powinny zatem wyglądać identycznie...

 

Co do geografii, to faktycznie nie jest różowo... Ostatnio np. babka oceniała mi próbny test i a propos jednego zadania stwierdziła, ze wszystko co tam napisałem jest prawdą (rozpisałem sie na całą stronę), jednak gdyby sprawdzała z kluczem to dostałbym 2 punkty na 5 (ponieważ nie padły w moim tekscie sformułowania wymagane przez klucz - czesc opisałem innymi slowami, czesc uznałem za zbyt oczywiste i skupiłem się na bardziej dogłębnej analizie zjawiska). Dodatkowo dobija mnie fakt, ze maturka w tym roku ma być na 50 punktow, a rok temu była na 100. Oznacza to, ze klucz bedzie dwukrotnie bardziej precyzyjny. W zeszłym roku jak za zadanie był 0-2 ptk, to mozna bylo dostac 1. Teraz liczba punktow do zdobycia bedzie dwa razy mniejsza, wiec albo 2 albo 0 (ponieważ przed wyliczeniem procentow suma punktow zostanie pomnożona przez dwa).

 

Jeśli natomiast chodzi o prezentację, to imo jest to bardzo dobry pomysl (łatwo mozna 100% wyhaczyc:>). Poza tym trzeba byś kompletnym idiotą, zeby nie zdac tego na 30%, wiec nie wiem czego sie boicie:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie wypracowanie nie daje nam możliwośći wyrażenia własnej opinii lub własnej interpretacji.

Dlatego też mature próbną z języka polskiego ledwo zdałem :|

Niestety tak zawsze było, pamiętam jak na próbnej stwierdziłem iż Mesjanizm w Romantyzmie to pewna forma nacjonalizmu polonistka o mało co mnie nie zabiła :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest wszechobecne gloryfikowanie Mickiewicza i nazywanie go najlepszym polskim poeta:> Nie wiem skąd sie to wzięło - przecie on nie dorasta pod wzgledem kunsztu literackiego do pięt Herbertowi, Słowackiemu, Szymborskiej czy nawet Kochanowskiemu. Ale jak napisze w pracy, ze Mickiewicz był slaby to nie zdam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest wszechobecne gloryfikowanie Mickiewicza i nazywanie go najlepszym polskim poeta:> Nie wiem skąd sie to wzięło - przecie on nie dorasta pod wzgledem kunsztu literackiego do pięt Herbertowi, Słowackiemu, Szymborskiej czy nawet Kochanowskiemu. Ale jak napisze w pracy, ze Mickiewicz był slaby to nie zdam :lol:

Racja, zresztą nie tylko o Mickiewicza chodzi, ale o całą to poronioną epokę literacką, tak więc jak mówi to mój kumple "zwarzej" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie z innej beczki.Glowinie do zeszlorocznych maturzystow ktorzy mieli temat zw. z reklama, dokladniej o jezyku reklam.Ci co go mieli beda wiedzieli o co chodzi.Ale nie w tym rzecz.

Moglibyscie podac przykladowe pytania jakie wam zadawali egzaminatorzy??

Chce poprostu wiedziec czego sie spodziewac, nie chodzi mi tu o dokladnie jakie zadawali tylko takie jak to sie mowi "5 razy oko"

Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do klucza to czasami niby zawiera on o 1-2 pkt wiecej jednak w praktyce to niewychodzi dobrze. Probne (niemiec,polski i geografia zdalem bez problemu) jednak ,jak widzie nietylko mnie, wrecz drazni mentalnosc oswiaty ktora narzuca nam jednakowy tok myslenia. Ciagle mowi sie ze wyrownuje to szanse, zeby nikt nie sciagal ale....gdzie tu innowacaj/ wlasne podejscie do tematu ?

Czasami na lekcjach polskiego nauczycielka omawia z nami wiersze ktore wedlug mnie maja wrecz inny sens. Jednak moje zdanie (mimo iz czesto popierane przez nauczyciela) nie ma prawa istnienia gdyz program jest realizowny z wytycznymi oswiaty - wniskujac - myslmy wszyscy tak samo, badzmy szara durna masa.

To jest moje zdanie na ten temat.

 

 

ps. Czy was tez czasmi wnerwia ze Kiedys jakis "poeta" nacpany lub wypity nabazgral pare slow tylko dla niego zrozumialych a teraz my musimy siedziec i wymyslac o co mu chdzilo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. Czy was tez czasmi wnerwia ze Kiedys jakis "poeta" nacpany lub wypity nabazgral pare slow tylko dla niego zrozumialych a teraz my musimy siedziec i wymyslac o co mu chdzilo ??

Chodzi ci o Mirona Białoszewskiego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...