Skocz do zawartości
macin

Brak Dostępu Do Dysku Nawet Z Poziomu Dos-a

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem (a właściwie kumpel) z dyskiem samsunga sp0411n. Dysk jest wykrywany poprawnie przez bios i win xp(menedżer urządzeń) ale nie ma do niego dostępu tzn. nie mogę go sformatować nawet na czystym dosie bo wyskakuje błąd i jak dam fail to do 75% zaznacza bad sectory a dale za mało pamięci(mam 1,5GB).Pod win ani total commander ani explorator nie widzi dysku.Może polecicie jakieś narzędzie które wymusi format lub sprawdzi dysk.Sprawdzałem wszelkie możliwe konfiguracje podłączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ściągnąć HirenBoot CD - tam jest kilka programów do naprawy, formatowania itd. dysków. Płytka bootowalna, więc masz prawie pewność, że to nie wina problemów softwareowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bad sectors-są to sektory uszkodzone FIZYCZNIE (dlatego nie można się do nich "dostać"), czyli prawdopodobnie nie do odratowania. :cry: Chyba, że są to błędy logiczne (też wykrywane czasami jako bad sectors) wtedy można odratować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bad sektory w niewielkiej ilosci mozna odratowac dzieki formatowaniu niskopoziomowemu. kazdy hdd ma pewna ilosc 'zapasowych' sektorow i przy takim formatowaniu po prostu przemapowuje je. sprobuj sformatowac dysk narzedziem samsunga to takich celow (hutil). program zrobi ci dyskietke startowa i z niej uruchamiasz pc. narzedzie ma kilka przyjemnych f-cji -> m. in. format niskopoziomowy jak i inne.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...