Skocz do zawartości
Slow

Ati Radeon X1800GTO

Rekomendowane odpowiedzi

Staram się troche skonfigurować bios (głównie timingi) pamięci, ale mam problem z Memory refresh rate - co bym nie ustawił to i tak zostanie (0x3B) :?

Bios edytuje RaBiT'em - na programie hexedit sie nie znam - przyznaje sie bez bicia.

Macie jakieś rady? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rokow - a przypadkiem podczas instalacji att nie klikales ciagle YES?

jesli tak, to sam wylaczyles (w ramach "bezpieczenstwa") opcje podkrecania... - wlasnie instalowalem najnowsze omegi z att i cos takiego zauwazylem (podczas instalacji att - w pakiecie ze staremi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem czytałem faq jest świetny tyle że udało mi sie wgra tylko bios jona

660gto.zip

pozostałe nie chca wejsc (kominikat vbios image not found)

 

a ten bios nie podblokowuje dodatkowych potoków chyba a jedynie podnosi taktowania i zmiena napiecia

 

czy macie jakis bios z odblokowanymi potokami by sie dał wczyta do

GeCube X1800GTO X1800 GTO 256MB 256BIT 512BIT BOX!

 

dzieki gdy zaznaczyłem force poszło ale niestety mam tylko 12 potoków chyba ze jeszce innego biosu spóbowac

 

pytani ejeszce o ati tray tools bo do niego sie przyzwyczaiłem mam zablokowaną opcje owerlocing ni eweim dlaczegop??

Wszystkie biosy jakie modowalem pochodzily od XLek.

Wiec maja mozliwosc odblokowania 16 potokow, niestety twoj GeCube najwidoczniej z tego nie skozysta bo ma na stale uwalone te potoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby ktos podeslac pusty 64kb bios do HiS'a?

A moze mozna wymusic zmiane 128kb biosa na 64kb, jesli tak to jak?

 

Przypuszczamy ze HiS moj nie wyswietla obrazu bo empty.bin ktory ma 128kb blokuje obraz z dvi... no przynajmniej przypuszczamy, bo ciagle na slepo dzialamy.

 

Moglby takze ktos tak na przyszlosc podeslac biosa z zwiekszonym voltage rdzenia i pamieci ~(1,2 i 1,9 ; 1,2 i 2,0?)? wg faq to w zalaczonych biosach tylko rdzen jest zwiekszony? (kamikadze nie bede uzywal)

 

a sprawdzales, czy jest obraz na tv ? albo na 2'gim dvi

na 2 DVI nie ma, na TV jeszcze nie sprawdzalem... hmm zrobie to na czasie;] tak czy siak nadal prosze o te biosy :) Edytowane przez topek@GC.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 w nocy a ja sie bawie :lol:

Jako, że 3dm2005 znowu mi się schrzanił i pokazuje nędzne wyniki postanowiłem pobawić się markiem 2006

 

3DM2006 - 4816 taktowania karty to 680/1440 (1.325V/2.05V) oczywiście 16p.

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=468460

 

dodałem wynik do hwbot i póki co jestem pierwszy w tej kategorii :wink:

 

Przed chwilą zrobiłem jeszcze 32166 punktów w 3dm2001

 

Powalcze z systemem i zrobie 05 i 03.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to jest słaby wynik to dlaczego TU w rankingu 3DM2006 jestem pierwszy?

Dzisiaj znów mnie czeka format - coś się chrzani przy o/c i nie wiem co.

Na nowym systemie zrobie jeszcze raz testy - możliwe, że są zaniżone przez to co się dzieje (w 3dm05 przy tych taktowaniach co wyzej miałem troche ponad 6000pkt :blink: :lol2: )

Pozdr.

Edytowane przez Grzechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie jest wstyd. Skoro te grafy tyle wyciagają to cóż ale to nie znaczy, że nie można wycisnąć więcej niż inni.

Gdybym miał grafe za 2000 zł i miałbym taki wynik to rzeczywiście mogłoby mi być wstyd :lol:

 

PS to już wiem, dlaczego nikt nie zamieszcza wyników z tego marka :lol:

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodz i o to, ze na 7900gt ktory kosztuje niewiele wiecej mozna zrobic sporo wiecej...

pozatym nikomu sie chyba nie chce pay\trzec na pokaz slajdow na grafie ktora nie tak dawno pokazala sie na rynku i jest to w sumie cos nieco wiecej niz mid-end

 

gawil sie juz ktos dwoma gto w CF ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kumpla namawiam na drugą ;-) jak się uda to sypne kase na jakąś Mobo z CF i we will c

 

EDIT:

Jak myślicie taki Topower wytrzyma ? ma 2 mocny linie +12http://allegro.pl/item124312553_topower_spw_480w_eza_cisza_moc_stabilnosc_nowe.html

Edytowane przez gutman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich zegarach pracujecie 24/7? Ja mam 600/600 i 51°C i zastanawiam sie czy troche nie odpuscic, nie moge nigdzie sie dokopac do maksymalnej zalecanej temp dla tej karty...

 

Bardzo słaby wynik. ja miałem tyle samo ale przy cpu score ~1600 a nie 2200 no i 16p

Stary, Ty chyba musisz troche wyluzowac..No offence :) Ale jak ktos poda jakis wynik to Ty marudisz ze albo to WC i 16 p, albo ze c2d i cos tam jeszcze. Daj na luz!

Edytowane przez Nostromo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, Ty chyba musisz troche wyluzowac..No offence Ale jak ktos poda jakis wynik to Ty marudisz ze albo to WC i 16 p, albo ze c2d i cos tam jeszcze. Daj na luz!

taka ze mnie stara przekupa :D

Wy walicie tu ładne wyniczki a je czekam

 

 

czekam

 

 

 

czekam

 

 

czekam

 

 

 

lol

 

 

to już 27dzień a grafy nie ma ;( porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 600/600

temp na codzien -

gpu 35'C idle... stres ok 42'C

vrm 47, stres ok55'C

 

 

gutman1 - jak ja mialem kiedys maly problem z geilami, oddalem je na reklamacje i dokladnie 21 dni pozniej (tyle bylo napisane na karcie gwarancyjnej) poszedlem do sklepu i powiedzialem, ze przyszedlem odebrac z reklamacji. gdy pan mnie poinformowal, ze jeszcze nie wrocily, to powiedzialem, zeby mi dali w takim razie cos innego, bo termin reklamacji zostal juz przekroczony. wybralem sobie inne w tej cenie z oferty sklepu - z tego co bylo na miejscu

innym razem za grafe dostalem $$ - oczywiscie tyle ila placilem w dniu zakupu, a nie tyle po ile byla warta poltora roku pozniej

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak do końca.

Jak kupywałem Dysk twardy w nieistniejącej już firmie age computer podczas oddawania sprzętu do serwisu podisywałem regulamin i po 2 tygodniach choć dysk jeszcze nie wrócił ze serwisu wymienili mi nowy.

A Grafe kupiłem w Triadapc.pl (NIE POLECAM) i tam nie ma żadnego zaobwiązania sklep. Owszem mówiłem Cytuje "gó wno mnie to obchodzi, że serwis tyle trwa wy macie mi dać grafe" a oni tylko "Hurtownia Ab jeszcze nie wyslała karty - proszę czekac" a ja zonk i odkładałem telefon.

 

No comment

Postrasz ich odpowiednimi organami

Jest cos takiego jak rekojmia, badz niezgodnosc towaru z umowa.

Firma ma max 21 dni robocze na zalatwienie serwisu + 2 dni na transport. Ale to jest max!!

Jezeli ten czas uplynal to ich brocha, niech ci zwroca kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zadzwonie do nich z gębą zobaczymy co powiedzą...

btw. na co mogę się powołać?

 

Firma ma max 21 dni robocze na zalatwienie serwisu + 2 dni na transport. Ale to jest max!!

Chyba, że jest przyjęcie warunkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. Jak sklep Ci nie chce przyjąć ale im "każesz" i oni wysyłają na twoją odpowiedzialnośc do producenta i piszę, że wtedy nie masz żadnych praw.

miałem tak 2 razy przy własnie dysku (w sumie z 7 razu oddawałem ;P)

miałem odłamany plastik przy IDE - eh, nie mają się czego czepiać

Edytowane przez gutman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...