Skocz do zawartości
Slow

Ati Radeon X1800GTO

Rekomendowane odpowiedzi

co do wynikow - proponuje zapodac to co @pewin zrobil na mojej grafie... ja za kilka dni bede mial mobo i proca (mam nadzieje) wiec dodam tez cos od siebie.

grafa u pewina chlodzona byla zalmanem (chyba 700'ka) + kilka wiatrakow dookola :] na pamieciach radiatorki zalmana z kompletu

 

mozna by takze wspomniec o pamieciach - his w wersji ice-q daje 1,2ns (jak sie myle, to mnie poprawcie ; narazie chyba jednak slabo sie kreca w porownaniu z sapphire), sapphire pakuje 1,4ns (zdazaja sie remarki z napisem wskazujacym na 2,0ns)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik podam juz na nowej grafie ;-) chyba że będzie tragiczny to na starej.

 

EDIT:A takie pytanie mnie naszło :D - Macie karty oem czy box - jezeli chodzi o mnie to tą pierwszą wersje.

Edytowane przez gutman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ;-)

gutman1 ||Sapphire|| 700000Khz -1,275v 1,4ns|| 1600000Khz - 2,2v | 9459 || Opteron 144 @ 2825@1,45 -2x512 MB 520000Khz -1,2-2-0-1T |Catalyst 6.2 -12- Org.|

http://i65.photobucket.com/albums/h235/gutman1/Grafa.jpg

 

Ustawienia zabytkowe dlatego dałem Khz ;-)

Szkoda ze nie ma jej między nami :( tyle było do poprawienia (Proc ramy,bios, V ) :(((

 

Ptk też małe było prawie 1k więcej ale gdzieś screen zginał

Edytowane przez gutman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając temat na chwilę

 

Mam pytanie ale nie chce zakładać nowego topiku a pytanie związane jest pośrednio też z GTO wiec do rzeczy:

Poprzednia graika 76gs(z podpisu) max oc,proc 2970MHz i przechodził marka 2k1 z palcem 2k5 nie pomyślałem więc, że 2k1 jest bardziej "tolerancyjny"

Po załadowaniu GTO 600/600 (def biosu) proc 2970 2k5 przechodzi spokojnie a 2k1 sie wywala

A wyniki jeszcze do poprawienia niby ale systemu nie chce mi sie instalować od nowa a stery od nv miałem wczesniej i tyle resetów że nie uruchamia mi sie już menedżer zadań w win system startuje min i co chwie jakies problemy. . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tak jak zapowiadałem zapodaje swoje osiagniecia, karta od hisa x1800gto modyfikowałem bios na 1,25v i hexeditorem aby odblokować potoki (oczywiscie modyfikowałem bios hisa, na tym co we faq komletnie nie szło podkręcać) chłodzenie orginalne zwiększyłem także napiecie na pamiatkach do 1.927v co zaowocowało podkręceniem rdzenia do 600mhz a pamieci 680mhz te ustawienia napewno stabilne w atitool i 3dmarku 2003, teraz sciagam 2005 (z guru3d średnio 260kb/s :)) i za chwilke instaluję 2001 bo czytam że czasem się w nim wysypuję, z pół godziny zrobie update z wynikami

update1: doczytałem że galaxy 7600gs ma takie pamieci jak w karcie hisa więc zaraz zapodam program do edycji biosu dla kart nvidi i porównam timingi, i moze znajdę przyczyne kiepskiego podkręcania karty

prosiłbym osobę posiadającą hisa która zmieniała chłodznie o spisanie dokładnych danych z pamiątek i umieszczenie ich w topiku, wydaje mi sie że to te pamieci K4J52324QC-BJ12, jeśli tak to wymagają napięcia 2v co jest opisane na stronie samsunga http://www.samsung.com/Products/Semiconduc.../K4J52324QC.htm

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kiszka bo 7600gs galaxy jest na tych co ja podałem, ale poszukam kartę z takimi pamięciami jak mają hisy 1800gto

wynik 3dmark 2001 - 26219

czy warto zmieniać chłodznie hisa na pentagrama xc-80cu (chciałem zostawić chłodzenie pamieci i na rdzeń zastosować właśnie pentagrama który jest w tej chwili na urlopie)

Grzechu nie ma sie co martwić karta evga 7900gt (jedna z najlepszych) ma identyczne pamieci http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=32016 zaraz obadam bios

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie pamięci u HIS'a jest cholernie beznadziejne co juz kilka razy powtarzałem.

Ciepło odbierane przez te silikonowe gąbki to wg mnie porażka.

Chłodzenie samego rdzenia jest zaskakująco dobre i nie wymieniałbym na nic innego (chyba, ze WC)

Pozdr.

Edytowane przez Grzechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest wydajne max temp jaka widzialem to bylo okolo 50 stopni po 1,5h gry z wentylem zkreconym na okolo 50%. Pamieci niestety porazka. Teraz wije na Hisa wlasniena pamieci od gory polowa Fandera 120mm. Nie wiem jak sie OC poprawilo bo moj zasilacz nie wyrabia.

 

Grzechu to moze WC tylko na pamieci??:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jak szaleć to szaleć :P

Danger Den Maze 4 GPU już czeka.

Memki jak memki, ale najbardziej martwi mnie chłodzenie regulatorów napięcia przy WC (bez nawiewu nie ma co liczyć na o/c)

Trzeba jakiś blok wyskrobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kiszka bo 7600gs galaxy jest na tych co ja podałem, ale poszukam kartę z takimi pamięciami jak mają hisy 1800gto

wynik 3dmark 2001 - 26219

czy warto zmieniać chłodznie hisa na pentagrama xc-80cu (chciałem zostawić chłodzenie pamieci i na rdzeń zastosować właśnie pentagrama który jest w tej chwili na urlopie)

Grzechu nie ma sie co martwić karta evga 7900gt (jedna z najlepszych) ma identyczne pamieci http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=32016 zaraz obadam bios

 

Na jakich ustawieniach ten wynik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dmark 2005 - 8923 punkcik,i nie wiem czy dużo czy mało ale mnie wystarcza do płynnej gry w bt2 na max detalach po sieci :), jeszcze póżniej podam 3dmark 2003 i 2006 ale musze z psem leciec także teraz testy stabilności, troche mam kłopotów "przetłumaczeniem" timingów nvidi na ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra już dobra :P

 

Dzisiaj zrobiłem test na szybko:

Proc X2 2.0Ghz

RAM 200Mhz 2.5-2-2-6 1T

Karta 600/666Mhz (1.2V/2.0V)

3DM2006 - 4260pkt

 

Zasilacz i chłodzenie na procu nie wyrabiają niestety.

Im szybciej sprzedam 2 zasiłki z siga tym szybciej pobawie się w o/c na WC tym razem.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz w 3dmarki nie wierze to totalna lipa i popelina jakich malo.

Przyklad w markach 05 i 06 w cpu test zwykly p4 670 - 3.8ghz

uzyskuje praktycznie te same wyniki co fx 57 - 2.8.

hehe

a w tym samym 3d marku komp z p4 w testach graficznych dostaje w d.....

o prawie 1000 markow i to nie od fx 57 ale od a64 2500.

Dlatego kochani test ktory zaprzecza sam sobie nie jest testem i uwazam ze robienie

w nim "markow" to czysta popelina.

Ja wole testy w grach gdzie widac ze p4 jest slabszy od a64 czarno na bialym

a nie sponsorowany test ktory zaprzecza sam sobie.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi sie wydaje to większość posiadaczy x1800GTO na tym forum ma AMD więc możemy "bezpiecznie" swoje wyniki porównywać.

ja nie twierdze ze nie warto porownywac.

Tylko jest pytanie co ?

I od czego zaleza konkretne wyniki danego sprzetu.

Od umowy z producentem czy od prawdziwej wydajnosci.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...