Skocz do zawartości
Slow

Ati Radeon X1800GTO

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że mnie moderacja nie zje za ten link :wink:

 

X1800 GTO CF

 

Wszystko już opisane, przerzucone na wykresy. Teraz każdy widzi ile X1800GTO CF "potrafi" :unsure:

Dobrze , że radiatory na memkach się trzymają , ehh co za partacz to robił :).

post-7299-1171538943_thumb.jpg

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz, ze to moze byc kwestia mobo ?

hmm - no nie wiem.

co do wydajnosci - zrabali cf i tyle -> i mowie tu o spadkach wydajnosci, a nie wzroscie w niektorych aplikacjach.

 

1950 - to jest dopiero normalne polaczenie... (a czy w tych kartach trzeba miec master/slave? czy porostu 2x 1950? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz, ze to moze byc kwestia mobo ?

hmm - no nie wiem.

co do wydajnosci - zrabali cf i tyle -> i mowie tu o spadkach wydajnosci, a nie wzroscie w niektorych aplikacjach.

 

1950 - to jest dopiero normalne polaczenie... (a czy w tych kartach trzeba miec master/slave? czy porostu 2x 1950? )

X975 może dać tych 4 - 5% więcej i tyle, a tam gdzie są spadki - stery kuleją.

 

X1950 - wystarczy 2 identyczne kart (o ile mają mostki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się chłopaki , że jak chcemy 2 karty to chyba lepiej pakować sie w sli , chyba że x1950 pro, ale jest masa ludzi z x1800gto i niby też miało być CF , a tu pełna klapa. Coś się ati nie popisało , ale to od razu można było się spodziewać po jakiś master kartach itp - zbyt przekombinowane , aby to dobrze działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam takiego x1800gto od powercolor po zmianie chłodzenia na Accelerox2 udało mi się go podkręcić ze standardowych 500/1000 do 594/1250 i uzyskałem 8015 w 3Dmarku 2005, mam pytanie czy podniesienie napięcia da coś jeszcze z OC i czy istnieje jakaś szansa na zmodowanie go na X1800XL-jeżeli tak to jak??

Dzieki za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o modowaniu masz napisane wszystko na pierwszej stronie

 

a co do napiec... jak dbasz o chlodzenie to nie widze porblemu zeby dawac ponad 1,4V na rdzen.

pamieci masakrtcznie kiepsko ci sie podkrecily...

moze pomoze zmiana biosu na jakis od XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po podniesieniu napięcia z 1.1 na 1.3v na rdzeniu udało mi się osiągnąć 695 Mhz na rdzeniu, niestety pamięci nawet po podniesieniu napięcia nie chcą skoczyć wyżej niż 1280 Mhz :cry: -no ale na takich ustawieniach udało mi się uzyskać 8930 w 3Dmarku 2005 a temperaturka to 56 stopni-nie jest zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam karte Sapphire Radeon x1800 GTO. Dzisiaj załozyłem nowe chłodzeni Zalman FS-V7 z radiatorami pamięci link allegro (to jest podobny Zalman VF700-Cu LED).

 

Porównałem chłodzenie stock a Zalman:

Stock:

normal - 50-55stopni (około 3000 obr/s) , ramy grzały do 45

stres - 70-73stopni (!!!) (przy 73% to jest prawie 5000 obr/s, przy 100% jest strasznie głosny jak wiertarka), ramy do 50 co mogą powodowac co jakis czas arty przy extremalnym o/c

 

Zalman:

normal 5v - 44-45stopni (cicho pracuje !!!), 12v - 41-42stopni (troche głosno około 26decybeli), ramy grzeją do 35 (!)

stres 5v - 50-54stopni (cicho pracuje ;), 12v - 47-48stopni (to samo wyzej), ramy 37 :)

 

widac duża róznice. aha i jeszcze jedno powiem podczas zakładania zalmana przeczytałem info ramy:

 

Samsung 631

K4J5532306 - BC14

ELF022BB

 

Widać ze trafiłem na sztuke pamięci o czasie 1.4ns. :) Przetestowałem 3DMarkiem05 na niepodkreconym karcie i zdobyła około 6714 pkt (link orb)

 

Pytanie, czy warto zmienić bios na XL ? (nie wiem czy warto zaryzykować karte niespaląc). pozdrawiam, Dominik.

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz szafira to po co jak nic to nie da. Jeśli masz tam r520 mobilniaka to spokojnie znosi on 1,5 V , a byli już szaleńcy co 1,8 V dawali. Mój leci jak w podpisie ;).

Ja dawalem max jaki byl w Atitool czyli 1,65 albo jakos tak. Vmody mialy byc ale karta umarla ............. --- :cry:

 

Curly18

 

Spokojnie 1,45-1,5V mozesz dac. Musisz kontrolowac temperature ukladwo zasilania. W everescie jest to zaznaczone jako otoczenie procesora graficznego. Przy wzszych napieciach zasilanie sie mozno grzeje nawet 80-90 stopni. Wtedy mozesz o wysokim OC zapomniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dawalem max jaki byl w Atitool czyli 1,65 albo jakos tak. Vmody mialy byc ale karta umarla ............. --- :cry:

 

Curly18

 

Spokojnie 1,45-1,5V mozesz dac. Musisz kontrolowac temperature ukladwo zasilania. W everescie jest to zaznaczone jako otoczenie procesora graficznego. Przy wzszych napieciach zasilanie sie mozno grzeje nawet 80-90 stopni. Wtedy mozesz o wysokim OC zapomniec.

Wgrywałem orginalny bios XL podany w FAQ, niestety windows nie wykrywał sterowniki ati :( i musiałem jakies reczne sterowniki wgrywac ale działa po zainstalowaniu recznego. Edytowałem biosa na taktowanie gpu: 600, mem: 600 i napięcie dałem 1.25v, i niestety karta niewstawała ale miałem na szczescie wgrywałem kopie bios w ciemno i wstawała i zastanawiam czemu rabit zmienia timingi po zmianie gpu...

 

co to temperatury chyba mam nieduze temp jak na screenie ale mogę dać radiatora i troche nawiewu...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywałem orginalny bios XL podany w FAQ, niestety windows nie wykrywał sterowniki ati :( i musiałem jakies reczne sterowniki wgrywac ale działa po zainstalowaniu recznego. Edytowałem biosa na taktowanie gpu: 600, mem: 600 i napięcie dałem 1.25v, i niestety karta niewstawała ale miałem na szczescie wgrywałem kopie bios w ciemno i wstawała i zastanawiam czemu rabit zmienia timingi po zmianie gpu...

Mama poprawka, czujnik temperatury zasilania to GPU VRM, 53 na def to sporo.

 

Wrzuc originlany bios i krec spod windy. Ewentualnie poszukaj biosu na techpowerup.com

GPU powinno pojsc na jakies 700 moze troche wiecje. Gorzej moze byc z pamieciami max 700MHz. Podnies napiecie na memkach i gpu np atitoolem i wtedy krec.

Dalbym jeszcze nawiew na zasilania od karty.

 

BTW

Masz dosc duze tempy na hdd, 45 stopni to sporo, daj nawiew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - bez nawiewu na układy zasilające można zapomnieć o wysokim o/c.

Warto też dać radiatorki w niektórych częściach karty (patrz 1 strona - fotki kart)

Pozdr.

PS szkoda, że pod Vistą nie działają narazie żadne programy do o/c bo poprawiłbym sporo swoje wyniki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma może kopie biosu do Sapphire Radeon x1800 GTO z pamięciami Samsungi 1.4ns? bo kopia znajdowała na dyskietce ale niestety dyskietka... zdechła :( Szukam na google timingi na pamięci bo nei wiem jak optymalnie ustawic bo niektore gry mocno tekstury przesuwają ale chodzi płynnie (cs 1.6 - max 250-300fps). Pamietam jak miałem Radeona 9550 i chodziła bardzo płynnie a teraz na x1800 troche gorzej :(

 

aha te biosy które znajdują w FAQ zle chodzi z moja karte (zle wykrywa sterowniki xp, nie odpalają, mają zbyt duze taktowania ale wiem ze mozna zmienic ale cos rabit zmienia timingi :( i itp...

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma może kopie biosu do Sapphire Radeon x1800 GTO z pamięciami Samsungi 1.4ns? bo kopia znajdowała na dyskietce ale niestety dyskietka... zdechła :( Szukam na google timingi na pamięci bo nei wiem jak optymalnie ustawic bo niektore gry mocno tekstury przesuwają ale chodzi płynnie (cs 1.6 - max 250-300fps). Pamietam jak miałem Radeona 9550 i chodziła bardzo płynnie a teraz na x1800 troche gorzej :(

 

aha te biosy które znajdują w FAQ zle chodzi z moja karte (zle wykrywa sterowniki xp, nie odpalają, mają zbyt duze taktowania ale wiem ze mozna zmienic ale cos rabit zmienia timingi :( i itp...

Tu masz garsc biosow do X1800

http://www.techpowerup.com/bios/?search=x1...p;Submit=Search

 

Jakie masz sterowniki?? Z tego co pamietam to najlpesze sa 6.12. Przynajmniej u mnie byly najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz garsc biosow do X1800

http://www.techpowerup.com/bios/?search=x1...p;Submit=Search

 

Jakie masz sterowniki?? Z tego co pamietam to najlpesze sa 6.12. Przynajmniej u mnie byly najlepsze.

najnowsze... chyba bede musiał szukac dobrych starych... chyba zaczne od 5.10 do 6.12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem ciekawe nowe sterowniki w necie:

ATI_Catalyst_7.4_with_CP.exe (22,9 МB)

 

poszedł niezly wynik bez podkrecania grafiki:

3dmark03 - 12660

3dmark05 - 6658

 

niezly wynik i to plus dodatkowo Control Panel !!! (a nie to gowniany CCC)

 

p.s.

nadal nie zmienilem biosu bo nie mam stacji dyskietek :? musze od kogos pozyczac zeby przywrócic orginala biosa do mojej grafiki.

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winflash i falsciach!esz biosa pod winda. :D

 

Niektorym Catalysty 7.4 podniosly wyniki o okolo 300 w 3d 2k5.

 

Najlepsze wyniki byly na 6.12 z tego co pamietam.

 

PS wyzej procek bo mocno hamujesz karte. Masz dobra mobo nie najgorsze chlodzenie to procek wyzej i wyniki podskocza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już dobrze ale była taka opcja "force flash" - wtedy idzie bez problemu flashować

Dzięki za pomoc. Udało flashowac za pomoca windowsa ;) ale nadal xp nie wykrywa automatycznie sterowniki :( musze recznie zainstalowac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Udało flashowac za pomoca windowsa ;) ale nadal xp nie wykrywa automatycznie sterowniki :( musze recznie zainstalowac :(

 

Mam x1800GTO Sapphire chciałem zapytać czy mogę ją spokojnie flashować pod winem na XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam x1800GTO Sapphire chciałem zapytać czy mogę ją spokojnie flashować pod winem na XT

Nic to nie da. Krec ja podnoszac napiecie.

Xt ma 16 potokow i spore zegary, Ty masz niemodowalna karte z 12 potokami. Sapphiry byly kretliwymi kartami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie da. Krec ja podnoszac napiecie.

Xt ma 16 potokow i spore zegary, Ty masz niemodowalna karte z 12 potokami. Sapphiry byly kretliwymi kartami.

Qrcze czyli nie mam szans jej przez flashować ? :( qrde a jakie byś sugerował napięcia. Bo rozumiem że nie moge odblokowac tych 4 potoków. I taka kwestia jak ustawiłem GPU 570 mhz a pamięci 720 to po 4 min rypneło mi pełen ekran artefaktów....wina napiecia czy coś nie tak z karta może być. Bo w sumie to na tym co mam w podpise chodzi super płynnie Edytowane przez everfast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...