Skocz do zawartości
randeon

Playstation 2

Rekomendowane odpowiedzi

ok czyli to z przyciskami jest normalne i najlepiej jest grac na analogach?

No jasne, strzałki to można pomęczyć w takim tekkenie, a nie w ścigałce.

 

nieoryginalna memorka hmm raczej nie... dawalem za nia normalnie 50zl i ma 8mb... w dodatku na pudelku byla ta naklejka z napisem black... moze moja przerobka ma jakis problem

Obecnie bardzo ciężko stwierdzić czy memorka jest oryginalna czy nie, bez względu na to ile za nią zapłaciłeś i czy posiada napis Black. Chociaż szczerze mówiąc problem jest dość osobliwy, bo teoretycznie memorkę wykrywa. Sprawdz Burnout3 z innego regionu (PAL / NTSC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego co mam to jest NTSC - PS2

ale zrobie maly test, zaprosze kumpla on wpadnie do mnie ze swoja memorka i zobaczymy czy mu zapisze gre...

jesli zapisze to wtedy nieoryginalna memorka(co mnie bardzo zdziwi)

a jesli nie to faktycznie moze ten problem regionu :)

dziex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba ta bo kupywalem go z konsola i ma nawet te takie gwiazdeczki jakby brokat

 

karta pamieci jednak blef!! kumpla memorke czyta!

dobrze sie im przypatrzylem i moja faktycznie nie ma tego lekkiego brokatu a kurcze wszystko od niej wyrzucilem papierki wiec mi koles jej nie przyjmie :(

Edytowane przez ba-M-bo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B3 to jedna z podstawowych gier dla niej warto kupic oryginalna memorke :) kurcze mecz moja konsolke czy komus udalo sie polaczyc konsole z kompem jako ftp na chipie modbo ktory plik odpowiada na memorce bootowanie dev1 wciskajac X na padzie bo chce zrobic upa hdloadera a nie wiem ktory plik nadpisac

ps jaki program jest najlepszy do wrzucania gier na dysk z kompa bo winnhiip sie juz przejechalem wiec teraz uzywam ps handiness hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na modbo760 dev1 odpalasz trzymając R1 , dev2 trzymając R2. Oczywiście aby z tego skorzystać musisz najpierw umieścić na memorce pliki elf które chcesz uruchamiać. Dla dev1 z tego co pamiętam jest to /boot/BOOT.ELF, a dla dev2 /boot/BOOT2.ELF (ważna jest wielkość liter, jak będzie źle zobaczysz tylko czarny ekran). Pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić to umieścić uLE pod dev1 (taki menadżer plików do ps2), bo posiada on wbudowany serwer ftp. O zabawy z dyskiem w ps2 mnie nie pytaj bo miałem slimke (niestety rozstaliśmy się 2 tygodnie temu).

 

Osobiście do komunikacji ps2-pc używałem uLE w połączeniu z flashFXP i ew. RadHostClient.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIEORYGINALNA MEMORKA(po prawej stronie)

aczkolwiek ludzaco podobna <_<

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Tak jak juz wspomnialem, obydwie karty mialy naklejke BLACK... odraznia je natomiast to ze:

-podrobka

a)ma kolor znacznie bardziej jednolity niz oryginal

b)czcionka z tylu jest nieco inna(ptaszek v rowniez inny)

c)karta w srodku... wyglada calkiem inaczej- oryginal ma kosci samsunga natomiast nieorginal jakis no name

 

 

edit: a teraz moje pytanie, chcialem sformatowac karte programem Memory card killer i wszystko latnie wypalilem na plyte cd verbatim w kompie ladnie ja czyta ale gdy wrzucam do ps2 cos wchodzi a potem mam czarny obraz i nic sie nie dzieje ocb?

Edytowane przez ba-M-bo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, niedziałający elf z CDR to dosyć ciężki temat. Jeżeli pojawia się logo PlayStation2 a dopiero potem czarny ekran to obstawiałbym ze elf jest zwalony (albo zrobił już swoje, tyle że nie zwrócił nic na ekran). Nie wiem jaką przeróbkę posiadasz ale jeśli coś innego niż modbo760 to spróbowałbym jeszcze wrzucić na płytę większy dummy-file (ten ma tylko 50mb), albo wypaliłbym płytkę jeszcze raz innym programem (może DVD Decrypter, ale nie wiem czy obsługuje cdr). Ewentualnie odpal najpierw innego elfa (np: uLE), a dopiero potem mckiller za pośrednictwem tego pierwszego.

 

Ofkoz jeśli nie masz modbo to musisz się dowiedzieć jak odpalać elfy z cdr, bo z tego co wiem nie na każdym chipie wyglada to identycznie.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład: ściągnij sobie uLE w formie obrazu bootowalnej płyty i wrzuć na niego jeszcze mckiller. Potem za pomocą uLE przekopiuj zarówno uLE jak i mckiller na memorkę i odpal to ostatnie. Albo nawet nic nie kopiuj, po prostu odpal go prosto z płyty, ale przy pomocy uLE. Poszukaj na forach konsola.pl i psxextreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem te porownanie i jestem w duzym szoku, pewne jest to ze musze zakupic kabelek RGB lecz teraz ktory... cena waha sie od 7 do 34 zl

ale sadze ze nie ma roznicy jakiejs

 

ten powinien byc dobry chyba co

http://allegro.pl/item242203140_markowy_ka..._out_od_ss.html

u tego kolo kupywalem juz keidys co i bym odebral osobiscie bo jestem z gda

Edytowane przez ba-M-bo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

 

Mam 2 pytania:

 

1.) po zamontowaniu podstawki "Podstawka w kolorze czarnym przystosowana do Playstation 2 wersja slim SCPH-7xxxx z dodatkowymi czterema miejscami na karty pamięci" (vide - http://www.allegro.pl/item247740241__podst...ep_robson.html) pod moją konsolę PS2 slim (typ SCPH-77004) całość jest minimalnie nachylona "na lewo" - CZY TO NORMA? Btw montaż wymagał dokręcenia śrubki na spodzie podstawki, co spowodowało dociśnięcie wypustek na właściwe miejsce (normalnie "nie chciały się one wcisnąć się tam dobrowolnie" ;) );

 

2.) czy umiejscowienie konsoli w pozycji pionowej bezpośrednio obok (z boku) telewizora jest o.k. od strony ekploatacji??; telewizor to Philips 21" crt, który po włączeniu jak to crt lekko drga (szczególnie po podgłoszeniu). Dotychczas konsola stała pod telewizorem i przez to lekko się kurzyła.

 

Z góry thx za pomoc (pytania być może banalne, ale sprawdzić nie zaszkodzi ;) ). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

mam pytanie odnosnie wymiany lasera w konsoli PS2 wersji grubej.

 

kumpel kupil na allegro uzywana konsole i po ok. 3 miesiacach siadla tzn. nie czyta plytek. z poczatku czytala za 5-10 razem i gra ruszyla (PRO6), po przeczyszczeniu lasera spirytusem wczytywalo przez pare pierwszych dni za pierwszym razem. teraz juz nic nie czyta, jedynie NHL 2002 czy oryginalnego Tekken'a Tag'a. konsola posiada chip Gold 2.

 

bylem w dwoch sklepach w miescie ktore oferuja serwis ps2 i uslyszalem mniej wiecej to samo -nie warto robic. koszt wymiany to ok. 250zl ale nie gwarantuje ze dobrze ja dostroji. nie wiem dokladnie o czym mowil, porownywal to do wersji silm, gdzie wsadza gotowy laser (coprawda chinski) i ryra. mowil cos o jakis trimerach ktore trzeba wyregulowac, ogolnie nie bierze sie juz za robote dotyczaca grubej wersji.

 

czy istnieje jakis serwis internetowy lub znacie w okregu kalisz-ostrow kogos kto sie tym zajmuje, kto zrobi to tak zeby dobrze dzialalo przez nastepne pare lat.

 

jestesmy w [gluteus maximus], sony nie dziala a pro 2008 wychodzi za 3 tygodnie, i co tu robic?

 

poratujcie jakims pomyslem, bo zakup nowego slima z przerobka to dwa razy tyle!

 

mam nadzieje ze pomozecie, pozdrawiam!

Edytowane przez kukifas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

 

Mam 2 pytania:

 

1.) po zamontowaniu podstawki "Podstawka w kolorze czarnym przystosowana do Playstation 2 wersja slim SCPH-7xxxx z dodatkowymi czterema miejscami na karty pamięci" (vide - http://www.allegro.pl/item247740241__podst...ep_robson.html) pod moją konsolę PS2 slim (typ SCPH-77004) całość jest minimalnie nachylona "na lewo" - CZY TO NORMA? Btw montaż wymagał dokręcenia śrubki na spodzie podstawki, co spowodowało dociśnięcie wypustek na właściwe miejsce (normalnie "nie chciały się one wcisnąć się tam dobrowolnie" ;) );

 

2.) czy umiejscowienie konsoli w pozycji pionowej bezpośrednio obok (z boku) telewizora jest o.k. od strony ekploatacji??; telewizor to Philips 21" crt, który po włączeniu jak to crt lekko drga (szczególnie po podgłoszeniu). Dotychczas konsola stała pod telewizorem i przez to lekko się kurzyła.

 

Z góry thx za pomoc (pytania być może banalne, ale sprawdzić nie zaszkodzi ;) ). Pozdrawiam.

1. ja korzystałem z podstawki oryginalnej sony do ps2 slim i wzystko stało jak najbardziej prosto. Wszystko idealnie spasowane.

 

2. Z tego co wiem po jakimś roku uzywania konsoli pionowo obruszało mi sie wyjście telewizyjne ze względu na troche wygiety kabel było to widzoczne na ekranie przyciemnieniami obrazu i ściszaniem dźwieku. Dlatego nie uzywam juz podstawki. jak chcez koniecznie stawiać playa na podstawce to zrób tak żeby kabel wychodził z wyjścia prosto bo możesz pózniej pluć się w brodę.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że właśnie skończyłem SotC szukam czegoś na długie nudne wieczory ;)

Przeszedłem/Mam już: SotC, Tk5, VF4, Burnout Revenge, GT4, GoW, GoW2, DMC, DMC3, Flatout, GTA:SA, Black

Doradźcie w co się zaopatrzyć ;) SotC tak mnie zauroczyło, że mam ochotę na ICO, ale trochę drogie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Jako, że właśnie skończyłem SotC szukam czegoś na długie nudne wieczory ;)

Przeszedłem/Mam już: SotC, Tk5, VF4, Burnout Revenge, GT4, GoW, GoW2, DMC, DMC3, Flatout, GTA:SA, Black

Doradźcie w co się zaopatrzyć ;) SotC tak mnie zauroczyło, że mam ochotę na ICO, ale trochę drogie jest...

po tytulach widze ze RPG chyba nie lubisz?,szkoda mialbys w co grac na najbizsze pol roku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ostatnio grzmocilem w Atelier Iris 3 http://ps2.ign.com/objects/818/818903.html strasznie mnie gra wciagnela przeszedlem calosc chyba w 50czy 60 godzin chociaz daloby sie w 40 do tego np Sotc mi sie nie podobal i uwazam ze od Burnouta 4 lepszy jest burnout take down nie wiem czemu moze przez to ze w b3 gralem wczesniej i sie "nagralem"

 

odnosnie grubasa i jego lasera ciesze sie ze zainwestowalem w hdloadera, dysk, rippera bo wymiana lasera w tej konsoli to nie za bardzo halo zastanow sie nad tym network adapterem i dyskiem a ewentualnie ktos ci przerzuci na memorke odpowiedni program i bedizesz gral z dysku na grubasie bo pes6pl dziala pieknie z dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...