Skocz do zawartości
DesoloAnimus

Realtek 3.85, A Soundstorm Na Nf2

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o wyjaśnienie mi sprawy z nowymi sterownikami Raeltek'a 3.85. Mam płytę Abit AN7 z nForce 2 na pokładzie i zintegrowaną kartą dźwiękową SoundStrom, jednak w specyfikacji płyty jest napisane coś o AC' 97. Czy mogę/ powinienem je instalować? Pytam gdyż w nvmixer'ze w zakładce Information znalazłem:

"Codec Manufacturer: Realtek

Codec Model: ALC658

Codec Capabilities: Single AC'97, 6 channels"

 

Obecnie mam zainstalowane sterowniki takie jakie były dołączone na płycie do płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.09 to zdaje sie ostatnia wersja sterownika z sierpnia 2005

http://www.opendrivers.com/driver/229702/n...e-download.html

Jesli nie masz podlaczonego cyfrowego amplitunera nie wlaczaj kodowania do dolby bo to zwalnia system

Następny się znalazł fachowiec ds technicznych.

Weź sie schowaj lepiej. Kodowanie Dolby Digital odbywa się w sposób całkowicie sprzętowy dla Twojej informacji i wogóle nie tyczy się procesora/systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wyjaśnienie mi sprawy z nowymi sterownikami Raeltek'a 3.85. Mam płytę Abit AN7 z nForce 2 na pokładzie i zintegrowaną kartą dźwiękową SoundStrom, jednak w specyfikacji płyty jest napisane coś o AC' 97. Czy mogę/ powinienem je instalować? Pytam gdyż w nvmixer'ze w zakładce Information znalazłem:

"Codec Manufacturer: Realtek

Codec Model: ALC658

Codec Capabilities: Single AC'97, 6 channels"

 

Obecnie mam zainstalowane sterowniki takie jakie były dołączone na płycie do płyty głównej.

Też mam ALC658 - czy masz możliwość ustawienia częstotliwości wyjścia SP dif na 96 khz ? Zgodnie z info na stronie realtek układ ten obsługuje wyjście Spdif z taką częstotliwością - niestety ja mam tylko opcje 44,1 khz i 48khz .... nie ma opcji 96 khz <_<

 

info z Realtek:

# Supports double sampling rate (96KHz) of DVD audio playback# Support 32K/44.1K/48K/96KHz S/PDIF output

Moje stery (najnowsze A3.98 2007/2/8 ) :

Dołączona grafika

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...