Skocz do zawartości
Kiczis

Dokupienie 1 Gb Ram

Rekomendowane odpowiedzi

a wiec mam kompa tak jak w sigu. i chcialbym dokupic do niego 1 gb ramu bo mam teraz hajs i chcialbym miec spokoj na przyszlosc. czy jest to oplacalne rozwiazanie czy tylko wydam bezsensownie kase a wydajnosc wzrosnie 10 % ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko grasz w coś pokroju FEAR, COD2 na max detalach to odczujesz, bo nowe gierki to bardzo lubią duże ilości RAMu. Jeżeli natomiast grasz tylko sporadycznie, to w normalnej pracy różnicy nie zobaczysz. Nie licz jednak na duży wzrost wydajności. A wybór i tak należy do Ciebie!!!

Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopa raczej nie będzie, ram pozwala wyeliminować doczytywanie i ew. umożliwi granie w wyższych detalach (jeśli przeskakują przez dozczytywanie),, raw power pewnie troche stracisz o ile memki się nie dograją z timingami etc.

 

jest jeszcze opcja z więcej raw power i 2gb ale wymaga zamontowania dobrych 2x 1gb ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram powyżej 1GB daje tyle, że po wyjściu z gier typu BF2 system jest od razu w gotowości i nie trzeba czekać aż przestanie mielić dyskiem. Dla mnie to dużo.

W Fear w teksturach maksymalnych zużycie ramu w skrajnych przypadkach dochodzi do 1,4GB przy czym windows z progsami w tle nie bierze więcej, niż 200MB.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje ze jednak dostanie małego kopa jego komputer :). Sam to odczulem po dokupieniu 1Gb ramu. Teraz system chodzi szybko jak po formacie :P i w gierkach jest wieksza plynnośc.

Edytowane przez Robin AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nalezy wyciagac daleko idacych wnioskow po tym co napisalem ,bo jak juz wspomnialem dodatkowa pamiec mialem bardzo krotko :? Ale wracajac do sprawy to ludzie mowia ze w grach takich jak FEAR i BF2 widac roznice...ja jej nie widze :D W BF2 gram w rozdzialce 1024x768 z 8xAA i 16xAF i gra sie bardzo przyjemnie (tzn. nie widac zwolnien z powodu doczytywania) :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też to powiem. Masz dobry komputer. W grach typu F.e.a.r przy rozdziałce 1024x768 i max. detali bardzo się przydaje. Jak miałem 1536MB ramu to chodził trochę szybciej. I teraz myśle nad kupnem dodatkowego 1GB ramu, ale póki co nie mam kasy. Jak masz pieniądze to możesz brać. Przyda się, np. jak w przyszłości będziesz chiał mieć Windows Vista na kompie. Jeżeli grasz w nowsze gry na wysokich rozdzielczościach możesz w niego śmiało inwestować. Jakbym ja na Twoim miejscu miał kasę to bym brał. Ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...