Skocz do zawartości
grzesiu

GeForce 6600 / GT cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.....

 

Czy istnieje coś takiego jak niekompatybilność karty graficznej z daną grą? Komputer oczywiście sprawny, sterowniki od najstarszych do najnowszych.... Inne gry działają poprawnie.

Calkiem mozliwe ze jakas gra wymaga np wyzszej wersji pixel shadera niz masz na swojej karcie, ale na sm3.0 powinny raczej wszystkie gry teraz chodzic.

 

Z jaka gra masz problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkiem mozliwe ze jakas gra wymaga np wyzszej wersji pixel shadera niz masz na swojej karcie, ale na sm3.0 powinny raczej wszystkie gry teraz chodzic.

 

Z jaka gra masz problem?

Mam gf 6600 i gdy jestem w menu pro-evo są momenty gdzie obraz sam przeskakuje, gdy normalnie gram mecze to nie ma czegoś takiego oczywiście. Komputer był w serwisie i powiedzieli mi że nic z tym nie zrobią bo cały sprzęt wszystkie podzespoły są sprawne. Jak to powiedzieli: przyczyną jest niekompatybilność karty graficznej z grą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałby sie dowiedzieć czy ktoś miał kiedyś problemy z Geforce 6600GT pod chipsetem płyty głównej opartej o nForce 3 ? .

 

Podobno występują jakieś niekompatybilności i na płycie głównej np: Asus K8N-E Deluxe karta nie chciała się w jednym z testów uruchomić ?

 

Miał ktoś taki przypadek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

@Quick_Silver:

Niesprawna karta na dobrej płycie lub dobra karta na niesprawnej płycie lub dobra karta na dobrej płycie z nieaktualnym biosem lub dobra karta na dobrej płycie z dobrym biosem ale na szajowym zasilaczu może stwarzać problemy :D (są jeszcze inne możliwe kombinację, ale nie będę przeginał :D )

 

btw, na moim k8n-e siedziało już wiele różnych kart (większość w ramach testów) i nigdy nie było problemów.

 

Jak to powiedzieli: przyczyną jest niekompatybilność karty graficznej z grą

@piciu9: No i co? Uwierzyłeś? :lol:

Przycinki mogą być spowodowane skopanym enginem gry, złymi/uszkodzonymi sterami, niesprawnym hdd, brakiem pewnych optymalizacji systemu, niewłaściwymi ustawieniami sterowników, przegrzaniem/przetaktowaniem rdzenia i .... itd.

Niekompatybilność skutkowałaby brakiem możliwości uruchomienia gry -> patrz: "kompatybilność" :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie

Co jest lepsze do O/C:

Leadtek 6600GT Extreme TDH

czy

Galaxy 6600GE?

Oczywiście nie interesuje mnie overclocking na def vgpu i stock cooling ;]

Coś słyszałem że 6600 ma gorszy rdzeń, a przecież 6600GE to poprostu 6600 z DDR3

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu wiec tutaj napisze.

Mam problem z grafą Gv-nx66128dp. Wszystko zaczęło sie od gry fifa07 + dodatek. gra była uruchomiona w rozdzielczość 1024x768. Po zainstalowaniu dodatku wystąpił i włączniu gry dziwny problem czary ekran muzyka gra reaguje ale cały czas czarny ekrani nie mona z niej wyjść na to zrobiłem reset kompa. po resecie na monitorze wyświetla sie no signal. Komp sie dalej ładuje po uruchomchominiu systemu (słychać w głośnikach) Dalej czarny ekran :mur: . No to wyłączyłem listwę zasilająca na chwile 1min włączam kom rusz ekran sie odpalił :banana: ale po załadowni windy dalej czarny ekran :mur: próbowałem bez skutku parę razy bez skutku to sam sie dzieje. Wpadłem na pomysł by w systemie awaryjnym odinstalowana sterowników grfiki weszłam do systemu awaryjnego i odinstalowałem. Uruchomiłem ponownie kompa i system wstał w rozdzielczość 600x480. OK pomysłem ściągnąłem inne stery zainstalowałem i dalej to samo po instalacji sterowników czarny ekran :mur: . no to powtórzyłem operacje odinstalowania w systemie awaryjnym. Po ponownym przeładownio komputer znowu weszło do windy w rozdzielczości 600x480. No to probuje przestawić rozdzielczość bez sterów załadowanych i jak przestwie na wyższą niż 600x480 to wyskakuje czarny ekran. Aha monitor SAMSUNG LCD 710V LCD 17' Czy kart sie uszkodziła :mur: że takie jaja sie robią. Wczoraj jeszcze zainstalowałem system od nowa. Nic to nie pomogło. Dalej te same jaja. Dzisiaj uruchomiłem komputer i sprobowałem zmienić rozdzielczość na wyższa i sie udało. Zainstalowałem sterowniki i dalej działa i da sie zmienić rozdzielczość bez problemu. Już sam nie wiem co jest grane :?

Edytowane przez pierdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w kompie znajomego który właśnie staram sie przywrócić do życia występuje następujący problem ze sterownikami.

 

Gdy instaluje najnowsze ze strony nvidii komputer odpala sie w 640*480 i w 4bit i nie da sie tego zmienić, w opcjach jest możliwość wyboru ale po zatwierdzeniu ustawień wraca do poprzednich. W czym leży problem? Potrzebuje jakieś nowe sterowniki (nie takie jak na stronie producenta karty Gigabyte) na których da sie zainstalować Fife07 (na tych dołączonych do karty podczas instalacji wywala jakiś błąd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam wspomnianego geforce'a i chciałem wgrać bios z podwyższonym napięciem na vcore. Niestety podczas wgrywania nowego biosu KOMPUTER SIE WYŁĄCZYŁ (wyłączyli prąd na mojej ulicy). Niestety teraz karta nie wstaje. Mam starą kartę na PCI i czy mogę jakoś wgrać ponownie bios do geforce'a? Jeżeli tak, to jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie to zrobilo nie raz :) wkladasz karte n pci oczywiscie swoja z AGP badz PCI-E wyciagasz :) wchodzisz do biosa ustawiasz ze ma odpalac grafe z PCI i PCI-E. Wkladasz obie grafy bo odpalac bedzie ta z PCI i jedziesz z wgrywaniem biosa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jestem przeciwnikiem zaśmiecania forum, ale nigdzie nie znalazłem topika o tej karcie, więc postanowiłem takowy założyć... Od dziś stałem się szczęśliwym użytkownikiem karty graficznej GeForce NX6600-E 256 DDR2/128b od MSI. Kupiłem ja do komputera:

 

CPU: AMD Athlon 64 3700+ - AC Freezer 64 Pro

MOBO: ASUS A8V-VM SE

RAM: DDRI Goodram 256 MB 400MHz + Goodram 512 MB 400MHz

PSU: Mode Com MC 350W

 

Karta jest używana i podobno ma mieć 256, MB taktowanie rdzenia 400, pamięci 800, RAMDAC 450 itp.. dzięki jakiemu programowi mogę to wszystko sprawdzić i przetestować??

Interesuje mnie jeszcze temp. karty, otóż posiada ona chłodzenie pasywne i czy temperatury w spoczynku 47 C i w stresie 77 C nie są zbyt wysokie???

 

Dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Everesta można też użyć. Jeżeli niepokoi Cie temperatura zamontuj jakąś 120 na opaski i będzie chłodniej.

Edytowane przez mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamierzam niedługo kupić jakąś lepszą kartę graficzną i tu pojawia się problem. Do tej pory jechałem na GeForce 3 titanum 64mb i chciałbym ją zamienić na jakiegoś GeForca 6600 GT, co sądzicie o tym

http://www.allegro.pl/item318451105_winfas...an_edition.html

 

Konfiguracja mojego peceta:

DDR 768 mb ram

Intel Celeron 2.2 GHz s478 (chodzi na 2.0 Ghz)

płyta głowna INTEL D845PESVL z wejsciem na karte AGP

 

Moglibyscie coś polecić, a najlepiej jeszcze link do tego czegoś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Galaxy 6600GT no i strasznie slabo mi sie kreci ta karta. Ma 128MB i 2,0ns. Domyslne taktowanie to 525/1050. Ja ja wykrecam tylko do 565/1130. Powyzej, nie wazne czy chce dac wyzej rdzen czy pamieci zawsze sa arty. W idle ma 44-46* a w stress ok 60*. Robi mi tylko ok 9500 pkt w 3Dmarku03. Czy kazdemu tak slabo ta karta leci? I czy jest moze vMod dla tej karty?

 

Zauwazylem jeszcze jedna rzecz: jak mialem ustawione timingi na 5-5-5-15 i tRC20 to nawet 9000pkt robic nie chciala. Jak zszedlem do standarowych timingow to polecialo tak jak zawsze. O co w tym chodzi? Dodam, ze mowie o zwyklych RAMach, nie tych na karcie.

 

Moj zestawik to:

X2 3600+ Bris 1.9@2.75

MSI K9N Neo-F

1GB GoodRAM CL6 800MHz

Fortron 350W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...