Skocz do zawartości
Linoge

ATI Radeon 9800 / Pro / XT cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Gumis88Krk

takie wyniki jak piszesz to ja mam na 4 potokach :o

a takie jak masz w sigu to nawet po oc nie wykręcam

EDIT: ustawienia FSAA/FA w zaawansowanych ustawieniach pulpitu / ekranu albo jak masz att w zakładkach direct3D/openGL

 

potwierdzam kolegę Linoge

"coś tu jest nie halo"

;P

 

GLen

Jeżeli satysfakcjonuje Cię jakakolwiek odp to odpowiadam: nie spotkałem / nie widziałem / nie wiem jaka jest różnica

teraz wyniki na podstawowch ustawineiach mi sie podniosly na 3d2k3 mam ponad 5700pkt, a jezeli chodzi o OC to mam wam filma nakrecic jak nie wierzycie??

Bo ja sobie w paint'cie skopiwowalem cyferki zeby miec na forum jak najwiecej nie? pomylscie troche... to nie boli...

na poczatku sam byłem zdziwiony ze mam tak slabe wyniki, bo jak wyzej napisalme mialem 9800SE i mialem podobne, ale po jakiism czasie same mi sie podniosly...

 

macie tu jescze screena bez krecenia z 3d2k3 :

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e990c95437d2ee37

 

wiecej sie nie bede tlumaczyl bo tlumaczy sie winny, a ze macie jakies problemy to juz nie moje zmartwienie :evil:

Edytowane przez Gumis88Krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi nie chodzi o Twój topowy wynik ?!

tylko o ten dolny !!!! :( nie fochaj się tak :P

 

po prostu chciałbym wiedzieć jak to zrobiłeś, że z 2.5k skoczyłeś na 5.7k :)

w 2k3

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi nie chodzi o Twój topowy wynik ?!

tylko o ten dolny !!!! :( nie fochaj się tak :P

 

po prostu chciałbym wiedzieć jak to zrobiłeś, że z 2.5k skoczyłeś na 5.7k :)

w 2k3

 

pozdrawiam

 

hehe... :oops: nie wiem, sma sie zastanawima czemu sie tak zrobilo, przez pierwsze pare dni mialem slabiutkie wyniki jak na 9800pro i moj sprzet, ale dalem sobie z tym spokoj na pare dni bo nie mialem kiedy testow robic i wogole na kompei siedziec, pewnego wieczora zrobilem sobie z glupa test, a tu szok.

 

ostatnio nerwowe czasy nastalu... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam dwa pytania odnosnie mojego radeona 9800 pro:

Dlaczego po zainstalowaniu karty pokazuje mi w menadzerze urzadzen dwie karty Radeon 9800 Pro i Radeon 9800 Pro - Secondary?

Czy da sie załozyc na zwyklego Radeona 9800 Pro (pcb nie XT) cos takiego:

Ati Silencer 3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam dwa pytania odnosnie mojego radeona 9800 pro:

Dlaczego po zainstalowaniu karty pokazuje mi w menadzerze urzadzen dwie karty Radeon 9800 Pro i Radeon 9800 Pro - Secondary?

Czy da sie załozyc na zwyklego Radeona 9800 Pro (pcb nie XT) cos takiego:

Ati Silencer 3 ?

pisze tam biało na czarnym :lol2:

Zastosowanie:

VGA Silencer pasuje na następujące karty graficzne:

9800XT

 

Niestety nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego po zainstalowaniu karty pokazuje mi w menadzerze urzadzen dwie karty Radeon 9800 Pro i Radeon 9800 Pro - Secondary?

Karta ta ma podwójny RAMDAC, stąd pokazywana jest w menadzerze dwa razy. Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Radeon 9800pro)

Panowie moja sytuacja jest troche awaryjna....

Kupiłem 3 dni temu używane chłodzenie na grafe Pentagram XC-80 (ten najdroższy) dałem 30zł jako ze bez pudełka i w ogóletylko sam wentyl z radiatorem.

Zamonotwowałem go korzystając ze starej pasty termop. (która była juz nałożona) pograłem w most wanted i wszystko cacy. nastepnego dnia odpala ati tray tools i uruchamiam tes na artefakty i szok... na standardowych zegarach ciągle jaies arty są (i nie pomaga nawet drastyczne obniżenie taktowania) Brat odpala enemy territory... no i arty (takie kropeczki-jakby wypalone pixele w lcd, tylko ja mam crt) te kropeczki sa nieduze i mozna grac ale są... co ciekawe w most wanted zadnych artów nie ma (albo nie widać)

 

Więc jak myślicie czego to wina. czy mogłem podczas montażu pentagrama uszkodzić rdzeń karty?? (Radeon 9800pro)

Zamówiłem już arctic silver 5 i regulator obrotów wentyla, nawet radiatory na pamięci ale powątpiewam w fakt że to wina przegrzewania się karty... chociaż z drugiej strony moze jednak sie grzeje za bardzo...

 

Co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zamonotwowałem go korzystając ze starej pasty termop"??

Przy kazdym montazu dobrze jest jescze raz nalozyc paste. Mozliwe ze pasta byla juz za stara i stracila swoje wlasciwosci, ze jest jej za malo itp.

Sprawdz temp. grafy organoleptycznie. Dotknij radiator u gory i przy GPU oraz sprawdz temp.(tak samo) z tylu grafy)PCB) w miejscu gdzie po drugiej stronie GPU.

Mozliwe ze przegrzales grafe.

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@!Gacek!

Rdzenia raczej nie uszkodziles bo zabezpiecza go copper shim (chyba, ze sie go pozbyles). Moze po prostu radiator zle przylega do rdzenia? Zamontuj jeszcze raz tego pentagrama i zobacz czy to samo sie dzieje.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz temp. grafy organoleptycznie. Dotknij radiator u gory i przy GPU oraz sprawdz temp.(tak samo) z tylu grafy)PCB) w miejscu gdzie po drugiej stronie GPU.

zrob dokladnie tak jak napisal Sucker, jesli pcb pod/nad rdzeniem (jak kto woli) bedzie bardziej gorace niz radiator to znaczy ze albo masz zle naklejonego shima albo zle zamocowales radiator, zobacz czy nie opiera sie na jakim elemencie smd. wystarczy ze minimalnie bedzie oparty i juz nie bedzie odpowiednio przylegal do rdzenia.

Napisz jak to zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob dokladnie tak jak napisal Sucker, jesli pcb pod/nad rdzeniem (jak kto woli) bedzie bardziej gorace niz radiator

tak własnie jest... mimo że nie moge dotknąć bezpośrednio miejsca po drugiej stronie GPU (jest tam element mocowania radiatora z taką gąbką...) to i tak czuć gorąco, natomiast "żeberka" radiatora sa zimne... sam radiator jest u podstawy doś ciepły więc troche ciepła odprowadza.

W poniedziałek albo we wtorek przyjdzie arctic silver 5, regulator obrotów i radiatory na pamiatki... wtedy się okaże.

Radiator na pewno dotyka w pewnym stopniu rdzenia bo były na nim ślady pasty (a grubej warstwy nie nałozyłem na rdzen) ale może nie dotyka tak jak trzeba. na standardowym radiatorze było w mijscu stykania z GPU takie uwypuklenie a pentagram jest zupełnie prosty więc copper shim może go troche blokować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja obstawiam ze shim jest krzywo przyklejony. mozesz go "wypruc" ale wtedy musisz byc bardziej ostrozny z rdzeniem bo latwiej go wtedy uwalic (po oderwaniu shima)

------

aaa jeszcze jedno, ja mialem przypadek ze mi syfy wyskakiwaly na ekranie, ale chyba tylko w grach i innych aplikacjach 3d (nie pamietam juz dokladnie) gdzies tu o tym pisalem. okazalo sie ze za mocno dokrecilem blok na rdzeniu grafiki, poluzowalem troche srubki (ale nie tak ze wisial na nich) i bylo juz ok ;) takze popatrz dokladnie, zobacz czy o nic nie zawadza, w najgorszym wypadku bedziesz musial wyrwac shima. co ja gadam, w najgorszym przypadku to sie moze okazac ze uwaliles grafe (ale tego Ci nie zycze)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zawsze przy zmianie chłodzenia (na nowe) trzeba sprawdzić stopień przylegania do GPU, oczywiście zanim włożycie kartę do kompa.

Jak zobaczycie na spodzie radiatora odbite w paście napisy B-) ATI jest git.

 

Diabeł zawsze tkwi w szczegółach <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak na dobrą sprawę chyba jeszcze nie miałem okazji do uszkodzenia karty... skoro rdzen zabezpiecza copper shim to raczej nic nie nadkruszyłem (ani nie uszkodziłem - zreszta zdejmowałem pentagrama i rdzeń wydawał się być ok), grafy raczej jeszcze nie upiekłem bo by mi sypła artami zawsze i wszędzie albo w ogóle by nie chodziła...

 

jest tylko jedna rzecz ktora mnie zastanawia. Mianowicie zdjąłem pentagrama i włozyłem spowrotem standardowe chłodzenie i arty nadal były. Nie podoba mi sie to :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowe taktowanie to 378MHz GPU, 676MHz MEM

A na standardowym chłodzeniu kręciła się pare MHz do góry może 10 moze więcej?? Nie pamiętam dokładnie.

To wszystko wyjaśnia. Była felerna od początku, to pewne. Na standardowym chłodzeniu powinna spokojnie do 390 , 400 dojść.

Wiem to bo braciszek miał to samo, 9700 kupił na alegro i na AtiTool szła tylko 5mhz więcej. Myślałem że zmienić chłodzenie na silencera to dobre wyjście , a tu kapa i arty wszędzie , zmiana na standardowe nic nie dała ,pomogło dopiero odjęcie 10mhz na GPU. Reklamowaliśmy kartę i przyjeli . Nie kryliśmy istoty problemu ( zmiana chłodzenia).

 

Niech zgadne, orginalnie na radiatorze był taki zielony twardy glucik?

 

PS. Jak możesz to reklamuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamowac juz nie moge... zresztą karta którą mam teraz jest moim drugim R9800pro. Pierwszemu padły pamięci, więc powędrował do serwisu. Wymieniono mi go na nowy...

 

To wszystko wyjaśnia. Była felerna od początku, to pewne. Na standardowym chłodzeniu powinna spokojnie do 390 , 400 dojść.

No to właśnie poszła. Standard to 378 (czyli ~380MHz) Napisałem że szła o 10MHz moze więcej w górę czyli w przedziale 390MHz-400MHz.

Możemy więc wykluczyć fakt że była od nowości walnięta...

Inna sprawa że to jest karta sapphire'a na rdzeniu r350. Przed reklamacją miałem radzia od gigabyte'a na r360. Zamienili mi go na tego "szafirka" i troche mi szkoda bo na r360 mógłbym spróbowac zmodowac na XT...

A karta wygląda TAK

 

EDIT: Przepraszam za pomyłke. moge reklamować. Przeczytałem dokładnie papiery dołączone do karty i moge jeszcze reklamować. To bardzo dobrze bo okazało się że na moje problemy nie pomógł ani arctic silver 5 ani regulator obrotów, ani też radiatory na pamięci. najwyraźniej karta jest uszkodzona...

Tylko pytanie co spowodowało jej uszkodzenie? Czyżbym uszkodził kartę przy pomocy pentagrama?? Zastanawiam nie to bo nie wiem czy jak juz karta wróci do mnie z serwsu powinienem znowu montować na niej tego nieszczęsnego pentagrama od którego zaczęły sięwszystkie kłopoty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka.

Mam radeona 9800pro sapphire i moge zdjac standardowego chlodzenia... trzymaja go dwa kolki na sprezynach jednak za nic nie moge ich scisnac po drugiej stronie(nie od strony radiatora) tak aby weszly w dziurke. Probowałem pinceta... a moze robie cos zle? Dzieki za wskazowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka.

Mam radeona 9800pro sapphire i moge zdjac standardowego chlodzenia... trzymaja go dwa kolki na sprezynach jednak za nic nie moge ich scisnac po drugiej stronie(nie od strony radiatora) tak aby weszly w dziurke. Probowałem pinceta... a moze robie cos zle? Dzieki za wskazowki.

To normlaka. Z tmi kolkami zawsze sa problemy. Jezeli ie masz juz gwarancji to porostu je odetnij(najprosciej) a jesli masz gwarancje to masz wiekszy problem. Albo bedziesz sie staral wciagnac kolki bez zniszczenia(bardzo trudne) albo zaryzykujesz utrate gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka.

Mam radeona 9800pro sapphire i moge zdjac standardowego chlodzenia... trzymaja go dwa kolki na sprezynach jednak za nic nie moge ich scisnac po drugiej stronie(nie od strony radiatora) tak aby weszly w dziurke. Probowałem pinceta... a moze robie cos zle? Dzieki za wskazowki.

Zdaje się że są dwa rodzaje tych kołków.

pierwszy "prosty" od strony radiatora jest płaski, tu masz problem dośc trudno je wypchać. lepiej obciąć niż ryzykować

drugi " złożony" od strony radiatora jest taki bolec rozporowy i jak go wyjmiesz (małe kombinerki) kołeczek prawie sam wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

witam

mam pytanko

sprzedaje herculesa 9800pro idealny 100% sprawny z 2tygodniowa gwara rozruchowa....

mam pytania jaka cena mnie inteersuje.....

za ile moglbym oddac karte zeby zrobic dobry interes

ps pytam bo mam male rozeznanie w cenach tych kart... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymaja go dwa kolki na sprezynach jednak za nic nie moge ich scisnac po drugiej stronie(nie od strony radiatora) tak aby weszly w dziurke. Probowałem pinceta... a moze robie cos zle?

To normalka. Ja tez sie z nimi meczyłem... Ścisnąłem je kombinerkami ale nie chciały się w otworze zmiescić więc wziąłem ostrego noża i obciąłem po bokach kołków plastik który uniemożliwiał im zmieszczenie się w otworze... (jednym słowem troche je "odchudziłem")

 

narazie moze poczekaj na odpowiedz serwisu a dopiero potem sie zastanawiaj co zrobic z pentagramem

no raczej nie mam innego wyboru... poczekam co powiedzą. Moze będe miał szczęście i wymienia mi na nowy egzemplarz tak jak to było poprzednio...

Nie mniej jednnak ten pentagram jest troch podejrzany jak dla mnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc,

zrobiłem vmoda do mojego medionka 9800xl, poeksperymentowalem osobno z

GPU i z pamięcią i takie dziwne wyniki uzyskalem(opinie i sugestie mile widziane):

-najpierw podniosłem napięcie GPU z 1.7 na 1.8V, co przyniosło mi oszałamiające

10MHz(teraz leci na 410), procek chłodzony pentagramem xc80 alcu, zerwany shim, posmarowane arctic silver5; radiator ledwie

ciepły;jednocześnie jak podniosłem napięcie na GPU to spadła mi podkręcalność pamięci które

wcześniej leciały na 740, a teraz ledwie 710, WTF???

-potem przywróciłem GPU do 1.7V i zacząłem podnosić napięcie na pamięciach(początkowe

2.66V,jakieś małe, ale medionki mają obniżone takty, może to temu?). Co ciekawe, wraz

ze wzrostem napięcia malała podkręcalność pamięci i przy 2.7V max taktowanie wyniosło

739MHz, podczas gdy przy 2.84V było to 729, a przy 3.0V - zaledwie 700MHz, double WTF???

-aktualnie GPU leci na 1.8V a pamięć na 2.75V i takty wynoszą 410/710MHz. Po tym co

sie naczytałem, sądziłem że wyciągnę przynajmniej 440/760(choć gość który napisał

instruktaż do vmoda na 9800pro sapphire ponoć osiągnął 519/780!!), a tu taka kicha.

Może to wina mojej karty? Może zmiana biosu coś pomoże? Jeśli ktoś wie, o co może

chodzić - prosze o pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...