Skocz do zawartości
Isaac

Nec Multisync 70gx2

Rekomendowane odpowiedzi

Od ostatniego czasu interesuje mnie NEC MultiSync 70GX2. Podobno ma najszybszą matryce na rynku, ale czy to nie jest jakaś czysta ściema? Doradcie mi czy kupić ten monitor czy zastanowić się nad innym modelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniego czasu interesuje mnie NEC MultiSync 70GX2. Podobno ma najszybszą matryce na rynku, ale czy to nie jest jakaś czysta ściema? Doradcie mi czy kupić ten monitor czy zastanowić się nad innym modelem.

najszybszy to jest chyba samsung 740BF 2ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wypowiedz się na ten temat. Powiedz mi który z nich jest lepszy, bądź jeśli znasz jakiś tańszy a prawie tak samo wydajny model to zaprezentuj go.

Edytowane przez Isaac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniego czasu interesuje mnie NEC MultiSync 70GX2. Podobno ma najszybszą matryce na rynku, ale czy to nie jest jakaś czysta ściema? Doradcie mi czy kupić ten monitor czy zastanowić się nad innym modelem.

Mam go od tygodnia i jestem zadowolony. Co miałem wcześnie? Od blisko 10 lat CRT'ki, głównie Sony G200. Dość dużo gram i to w żwawe gry, więc moim kryterium wyboru panela była właśnie prędkość reakcji matrycy i wyłącznie TN'ki (jeśli grasz i masz kompa głównie po to żeby grać, to nie daj się nabrać na jakieś panele z PVA/MVA jak np 173+ - będzie smużyć) brałem pod uwagę. Miałem okazje porównać ze sobą Iiyame X436S, Samsunga 730BF,930BF i Nec'a 70GX2. Iiyama w porównaniu do samsunga miała strasznie matowe, jakby mleczne kolory - nie było w nich tyle życia co na samsungu i przez chwile myślałem, że a nóż samsung stanie się moim wyborem, bo te kolory mnie zabiły u niego ;) (choć mam uraz do szajsunga, jak się pobawisz szukajką tu, to w monitorach znajdziesz o co mi chodzi). Ale... gdy porównałem BF'ke z GX2 to już ciężko było znaleźć różnice w kolorach i ich intensywności jak to miało miejsce poprzednio :) Wadą szajsunga było to, że po rozgrzaniu się panela biel wpada delikatnie w żółć. Oczywiście nec nie jest bez wad - jego dostrzegalną jak na razie i jedyną jest to, że przy gradiencie kolorów widać 'schodki' :)

Pytasz się o czasy reakcji matryc - nie daj się zwieść marketingowi - porównywałem te trzy monitory i na żadnym z nich nie było widać co można by uznać za smużenie - grałem troszke w UT200x na nich, iiyama to 8, bf'ki i nec to 4'ki. Ale robiąc testy PPA te 4 mają czas reakcji około 6ms.

I samsung i nec są TN'kami z tzw dopalaczami - co wybierzesz Twój gust:) Jakiś tam kolejny panel z 2ms w ulotce nie uczyni żadnego cudu w stosunku do tego, co już teraz możesz dostrzec na tych 4'kach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wypowiedz się na ten temat. Powiedz mi który z nich jest lepszy, bądź jeśli znasz jakiś tańszy a prawie tak samo wydajny model to zaprezentuj go.

nie twierdze ze samsung jest lepszy tylko sprostowałem info ze jakoby 4ms to najszybsza matryca na rynku.

Tak jak napisał Shake od 6ms w doł w juz nie widac roznicy w smuzeniu (dotyczy tych monitorków ktore mają dopalacze wyj. to 204B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie twierdze ze samsung jest lepszy tylko sprostowałem info ze jakoby 4ms to najszybsza matryca na rynku.

Tak jak napisał Shake od 6ms w doł w juz nie widac roznicy w smuzeniu (dotyczy tych monitorków ktore mają dopalacze wyj. to 204B)

Dodam, bo mało kto o tym pisze, że trzeba sobie uświadomić, że w większości gier koniecznie będzie włączenie Vsync'a - synchronizacji pionowej, by uniknąć efektu 'rwania' obrazu przy kręceniu się na boki. To z koleji ogranicza liczbe wyświetlanych klatek do takiej jaką mamy ustawioną częstotliwość odświeżania.

Nie wszystkie gry tego wymagają - testowałem przez ten tydzień troche gierek i np ut99 nie potrzebuje, ut2004 - lepiej się gra z włączonym vsync, bf2 podobnie, trackmani sunrise extreme to obojętne natomiast, Q3A też :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpujące wypowiedzi. Zastanawia mnie jedynie fakt samsunga. Jest szybszy od neca o 2 ms, a tańszy o prawie 200 zł. Co to może oznaczać? Jeśli ma porównywalnie dobrą jakość to po co przepłacać?

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=26651 - Samsung

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=24930 - Nec

Edytowane przez Isaac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedynie fakt samsunga. Jest szybszy od neca o 2 ms, a tańszy o prawie 200 zł.

ale tylko w tamtym sklepie, w innych jest tanszy:

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/73292

 

 

Shake: ja ostatnio zauwazyłem ze gra się znacznie lepiej w UT2004 na analogu przy 75Hz :) , nawet z vsync OFF - płynnosc jest lepsza niz przy 60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tylko w tamtym sklepie, w innych jest tanszy:

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/73292

Shake: ja ostatnio zauwazyłem ze gra się znacznie lepiej w UT2004 na analogu przy 75Hz :) , nawet z vsync OFF - płynnosc jest lepsza niz przy 60Hz.

Wiadomo że im więcej HZ tym więcej fps ... na DVI nie da się 75-85 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na DVI tylko 60Hz

A to ciekawe co mówisz, bo mam poprzez DVI podpięte i gram z odświeżaniem 75hz :) (zakładając nawet, że info z panelu by oszukiwało odnośnie częstotliwości odświeżania, to nie miałbym 75 klatek w grach, bo gram z vsync'em - a mam )

 

Edit: tu podobne pytanie: http://www.hardforum.com/showthread.php?t=...hlight=DVI+75hz

Generalnie - niektóre panele pozwalają na używanie innej niż 60hz częstotliwości odświeżania, niektóre nie.

Edytowane przez Shake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli oba monitory sa na porównywalnym poziomie. Hmm.. ciężki wybór. Może mi w podjęciu decyzji pomożecie?

 

PS: Czy kupowaliście jakiś towar w sklepie apollo?

Edytowane przez Isaac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli oba monitory sa na porównywalnym poziomie. Hmm.. ciężki wybór. Może mi w podjęciu decyzji pomożecie?

A skądże, jeszcze Ci utrudnimy :D oba i samsung (co oczywiste) i nec są na matrycy samsunga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...