Skocz do zawartości
115750

Semrpon 2800+ Socket 754 Vs Socket A

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli masz zamiar kupowac nowy sprzęt to raczej sempron - chodź szukałbym po 939 ...

ale jeżeli masz coś pod socket A to niewarto zmienaić na 754

Teraz mam Semprona 2300+ na socket A. Niestety nie zadowala mnie zawsze. Mam okazję zamienić go na Semprona 2800+ na socket 754. Z kolei moja dziewczyna ma Semprna 2800+ na socket A i on wcale nie chodzi dużo szybciej niż mój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz zamiar kupowac nowy sprzęt to raczej sempron - chodź szukałbym po 939 ...

ale jeżeli masz coś pod socket A to niewarto zmienaić na 754

Chyba nie wiesz co mówisz :blink: To ze kontroler pamieci w K8 jest zintegrowany w cpu to nic, to ze pamieci maja o wiele wyzsza wydajnosc to nic, to ze procki maja lepsza architekture to nic....nie wspominajac o wydajniejszych chipsetach...zreszta 939 jest moze 5-10% bardziej wydajne od 754.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam sprzet jak w opisie

 

odpowiadajac na Twoje pytanie czy warto sie przesiasc powiem WARTO ALE ZALEZY ZA ILE

wczesniej mialem platforme na celeronie 2,7@3,2Ghz

i tak w sumie dla jaj przesiadlem sie na 754, zmiana miala mnie lacznie kosztowac jakies 50 zł + troche kombinacji

powiedzialem sobie "czemu nie"

i NIE ZALUJE

super sie podkreca ta nowa rewizja prockow E6 AMDka

rewelka, do tego ten zintegrowany kontroler

jak Cie to ma kosztowac "grosze" to warto

 

ps. sprzedaje swoja plyte

Tu był link

 

Dołączona grafika

 

 

 

Poczytaj regulamin

//sgj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiesz co mówisz :blink: To ze kontroler pamieci w K8 jest zintegrowany w cpu to nic, to ze pamieci maja o wiele wyzsza wydajnosc to nic, to ze procki maja lepsza architekture to nic....nie wspominajac o wydajniejszych chipsetach...zreszta 939 jest moze 5-10% bardziej wydajne od 754.

I to ze s754 to 64bit to tez nic, i to ze mozna miec wtedy PCI-E to tez nic...

Grzesiu, stoje za Toba murem B)

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Semprony pod Socket A to procki budżetowe, przeznaczone dla mniej zamożnych ludzi to których i ja się zaliczałem te półtora roku temu. Jeśli tylko masz kase i możliwości przesiadaj się na procki 64-bitowe niezależnie od socketu! Wydajność o niebo lepsza w porównaniu z z wersją 32-bit. Nie mniej jednak, Sempik na S.A również jest prockiem który sobie radzi z większością gier, programów biurowych czy nawet multimedialnych także nie należy go spisywać odrazu na straty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...