Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

No właściwie juz niemam, bo ASRock poleciał do nowego właściciela, jeśli chodzi o mozliwości to ASROck jest wypas, ale 2,7v na memki i 1,45v na proca to nie dla mnie, pozatym licze sie z tym że musze dac 400zł za DFI ;]

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właściwie juz niemam, bo ASRock poleciał do nowego właściciela, jeśli chodzi o mozliwości to ASROck jest wypas, ale 2,7v na memki i 1,45v na proca to nie dla mnie, pozatym licze sie z tym że musze dac 400zł za DFI ;]

Tymbardziej, ze masz dupny egzemplarz proca :wink:

Zreszta ja tez..

 

 

 

Co z nim nie tak?

Wydaje mi sie, ze wszytko ok :wink:

"Prawie jak DFI" dotyczylo Asrocka, a nie aukcji :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta z tej aukcji musi byc wypasiona skoro AMD x2 3800+ na niej pracowal :lol2:

:blink:

 

W związku z moim ostatnim problem z wstawaniem płyty, było to spowodowane grafiką PCI, po włożeniu 6200 już wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się...

 

Włączam kompa-pali się dioda zasilania-dysk stoi, wiatraki też...

Restart-zaczyna odpalać, wszystko cacy

 

Temat był wcześniej porszany-był podany link jak postepować w takich przypadkach (coś tam z baterią się robiło, ale nie pamiętam dokładnie),ale teraz ta strona się nie otwiera, no i qpa.

 

Ccmos nie pomogło, zmiana biosu też (ale za to pamięci Geil TCCD ruszyły :D )-takie szczęście w nieszczęściu.

Zaczęło się znowu...

Pamięta ktoś o co chodziło na tamtej stronie, może macie inne pomysły rozwiazania problemu??

 

Wyjmowalem baterię na noc-pomoglo na jakieś 10 uruchomień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos wie jak jest z mnoznikami na DFI , czy jest jakis bios na ktorym

dzialaja polowki , np 7,5x 8,5x ?

 

Druga sprawa czy normalnym jest ze przy taktowaniu mojego Opka 8x327MHz 2617MHz Ram 270MHz

mam wyzsza temperature proca niz przy wyzszym taktowaniu 356x8 2844MHz Ram 258MHz

 

oczywiscie napiecia te same , czyzby kontroler pamieci az tak sie grzal ???

 

b.t.w

jesli ktos posiada / posiadal pamieci takie jak moje i wycisnol z nich powyzej 260MHz

prosze o kontakt

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o jakieś rady. Ostatnie moje pytania pozostały bez odpowiedzi:/

1. Nie działa mi 1T przy ... RAID 0 (NVIDIA). BSOD od razu w miejsce "zapraszamy":/

2. EMule mi się nie łączy z serverami (błąd krytyczny - upewnij się czy masz podłaczony interrnet?!)

 

DFI zaczyna mnie ostatnio wkur... Nie ma już czasu żeby dopasowywać każdy alpha timing (za stary już jestem na to;)) Wkładam i ma działać, a nie jakieś humory:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moja konfiguracja kompa - AMD 64 3000+ Venice DH-E6, DFI LanParty UT nF4 SLI-D, 2x512 TwinMos CL2,5 400MHz, Galaxy 7300GT 256MB/128bit Zalman Edition (rev. A2) 500MHz/1400MHz@666MHz/1860MHz R.I.P., Chieftec HPC-420-302 DF. Mam problem. Nie mogę wogóle ustawić w biosie HTT z przedziału 300MHz-399MHz. Max ile idzie to 295 HTT, ale czasami komputer dostaje zwiechy. W tej chwili proc jest taktowany 275MHz x 9 = 2475 MHz i chodzi stabilnie. Dałem HTT 400 x 5 = 2000 MHz i komp wstał. Przy 430 dostał zwiechy, ale był taktowany tylko 2100 MHz. Napięcie miał ~1,5V. Jeżeli chodzi o HTT 300-399 to przy tym zawsze mam zwisa niezależnie czy pamięci idą na 400 MHz, timingi najgorsze, 2T zawsze jest zwis. Wydaje mi się ze to wina biosu. Czy ktoś z podobną konfiguracją używa innego biosu? Jeżeli tak to, jakiego? Z góry THX :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damned

 

Dla pocieszenia powiem Ci ze u mnie HTT powyzej 360 nie dziala :/

komp sie nie bootuje ,nawet jak dam 6x360 :/

widac moj opek nie lubi wysokiego HTT

 

W twoim wypadku pokombinuj z dzielnikami pamieci , podnies napiecie chipsetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie znowu pojawily sie niezle cyrki.

 

Komp w ogole nie chcial wstac, palily sie ciagle 3 diody i glosniczek piszczal przerywanym dzwiekiem.

Probowalem resetow, clear cmos itd. itp..

 

Komp w koncu wstal, ale nie wiem na jak dlugo :mur:

 

Zauwazylem jednak, ze te problemy zaczely wystepowac po zmianie grafy(wczesniej przez pol roku bylo wszystko ok) z X800GTO na X1900GT rev.2, wiec czy zmiana karty moze miec jakies znaczenie??

 

Dodam jeszcze, ze komp sie restartowal w trybie 3D czyli grach i testach robionych przez AtiTool itp.

 

Pod obciazeniem napiecie na linii 12V spada do 11,83, kiedy przy X800GTO bylo stale 11,9/11,96V.

 

 

Nie chce mi sie wierzyc, ale czy rzeczywiscie zasilacz(z podpisu 30A na linii 12V) moze byc przyczyna?? :blink:

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakich sterow uzywasz? oryginalnych catalystow? niestety one sa badziewne i wiekszosc catalystow wysypuje poprostu system w 3d, zainstaluj sobie omegi (odinstaluj wczesniej catlaysty i cp albo ccc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakich sterow uzywasz? oryginalnych catalystow? niestety one sa badziewne i wiekszosc catalystow wysypuje poprostu system w 3d, zainstaluj sobie omegi (odinstaluj wczesniej catlaysty i cp albo ccc)

 

Catalyst, ale jest jeszcze problem ze startem plyty.. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod obciazeniem napiecie na linii 12V spada do 11,83, kiedy przy X800GTO bylo stale 11,9/11,96V.

Nie chce mi sie wierzyc, ale czy rzeczywiscie zasilacz(z podpisu 30A na linii 12V) moze byc przyczyna?? :blink:

Napięcia mierzyłeś miernikiem :?: Przy jednordzeniowcu i x1900gt ten Topower powinien sobie poradzić bez trudu. Zresztą P6 to dość wytrzymałe kontrukcje, na dodatek z wszystkimi niezależnymi liniami.

 

Czy zasiłka przy wyłączonym kompie (ale podłączona do prądu) zachowuje się normalnie :?: Tzn. czy nie bzyczy, wydaje podejrzanych dźwięków :?:

 

Jaką na oko (a raczej palec) masz temp radiatora mosfeta tuż nad slotem PCIE :?:

 

Warto by sprawdzić grafę na innym kompie.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia mierzyłeś miernikiem :?: Przy jednordzeniowcu i x1900gt ten Topower powinien sobie poradzić bez trudu. Zresztą P6 to dość wytrzymałe kontrukcje, na dodatek z wszystkimi niezależnymi liniami.

Teraz zmierzylem i jest 11,91V w stress.

 

Czy zasiłka przy wyłączonym kompie (ale podłączona do prądu) zachowuje się normalnie :?: Tzn. czy nie bzyczy, wydaje podejrzanych dźwięków :?:

Lekko bzyczy/terkota, ale to podobno normalne w topowerach.

 

Jaką na oko (a raczej palec) masz temp radiatora mosfeta tuż nad slotem PCIE :?:

Radiator jest chlodny.

 

 

Chyba to juz taki urok tych plyt :-|

 

Choc te restarty mnie zastanawiaja, bo wczoraj grafa spokojnie szla na 580/1440, a dzis ledwo 560 i zwis/reset.

 

I zgory odpada uzywanie kompa bez OC proca, bo mi strasznie karte przyblokowuje;/

 

 

 

ps. wczoraj jakies dziwne dwa trzaski usyszalem z kompa, ale cholera wiec co to bylo.

Niby wszytko ok i nic ulamane nie jest, wiec moze to po prostru rozprezenie materialu.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was zna kody sygnalowe DFI ??

Zdazylo mi sie juz 2 razy ze komp sie nie chcial uruchomic

dopiero za drugim ,trzecim razem sie zaladowal

 

mialem wtedy jeden dlugi sygnal i dwa krotkie

jesli dobrze pamietam to cos z grafa ??

 

 

no i ponawiam prosbe o info :

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Moze ktos wie jak jest z mnoznikami na DFI , czy jest jakis bios na ktorym

dzialaja polowki , np 7,5x 8,5x ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie trafilo chyba nieszczescie :[

 

Dzis rano ,komp nie chcial zastartowac ,te same objawy co ostatnio :/

wlanczam kompa ,rozkreca sie na maxa wyjec na Radku 1900xt

1 dlugi sygnal i 2 krotkie , swieci sie jedna dioda informacyjna ( czyli rozpoznanie grafiki )

poprzednio moglem poczekac chwile ,reset i ponownie uruchomic kompa

dzis 3 proby i zero poprawy , za kazdym razem to samo

na taka zabawe stracilem 30 minut :/

 

Postanowilem przelozyc karte do PCIE-2

wlanczam

i wszystko OK

 

wylonczylem i wlonczylem ponownie kompa pare razy

wszystko cacy

 

W windzie cos mi doinstalowalo ,ponowne uruchomienie i dalej wszystko OK

po 5 godzinach granai w BF2 postanowilem spowrotem wsadzic grafe w slot PCIE-1

niestety

znowu : 1 dlugi sygnal i 2 krotkie ,

swieci sie jedna dioda informacyjna ( czyli rozpoznanie grafiki )

:/

 

Czyzby padl mi slot PCIE-1 .....??

 

 

B.T.W

kompa skladalem koncem marca 2006 , oczywiscie wszyswtkie kable zasilajace do plyty podlonczone

mollex tez , jedynie to gniazdo powyzej PCIE-1 na wtyczke od stacji dyskow nie podpinalem ,

komp chodzil czasami 3 dni nonstop ,ogolnie srednio w miesiacu po 12 godzin dziennie

> problemy z rozpoznaniem grafy mialem juz od kilku dni > dzis to juz chyba calkowicie padl ten slot PCIE-1

 

czy ktos spotkal sie z czym takim ???

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bemx2k: napisales ze zmieniales tylko sloty, ale czy przygladales sie im tez? kumpel raz mial taka sytuacje, ze mu sie przypalil slot, w srodku tam kolo tych stykow bylo przykopcone, tzn. czarny nalot, przyjrzyj sie calej plycie, jezeli znajdziesz jakies anomalie, to jest wysoce prawdopodobne, ze ten slot juz nigdy nie bedzie chodzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...