Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jaka najtansza karte polecacie na PCI(to stare), ktora bedzie chodzic na DFI??

 

Chce robic vmoda, ktory nie jest tak pewny jak w serii geforcow 7, wiec gdyby cos poszlo nie tak przyda sie jakas karta byle kompa odpalic.

Niezły zapaleniec :D . . . Ale czy napewno opłaca sie ryzykować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam mały problem, chciałem podłączyć dysk brata jako slave, no więc zworka na slave, taśma, molex i jazda, w biosie jest wykrywany ale po napisie DMI poll data coś tam coś tam, nagle zaczyna pisać Boot from CD a za chwile insert boot disk failure...i dalej nie idzie WTF?? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam mały problem, chciałem podłączyć dysk brata jako slave, no więc zworka na slave, taśma, molex i jazda, w biosie jest wykrywany ale po napisie DMI poll data coś tam coś tam, nagle zaczyna pisać Boot from CD a za chwile insert boot disk failure...i dalej nie idzie WTF?? :-|

 

Zaznacz w biosie jak "first boot device" dyskietkie, albo HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noi dalej lipa, przestawiałem zworki na dysku jak sie tylko dało, w biosie też i dalej to samo, kurcze a mam tam 10GB danych :damage_wall: A i niemam do wyboru dyskietki tylko, Hard disk, removable, CDrom, Network i Disabled....jakieś pomysły?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noi dalej lipa, przestawiałem zworki na dysku jak sie tylko dało, w biosie też i dalej to samo, kurcze a mam tam 10GB danych :damage_wall: A i niemam do wyboru dyskietki tylko, Hard disk, removable, CDrom, Network i Disabled....jakieś pomysły?? :?

No removable to dyskietka przeciez...

 

Wyjmij z dysku na ATA zworke i podlacz go bez zworek.

 

Napisz czy pomoglo.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz w "standard cmos features" najedz na nazwe dysku.

 

Zmien paramtr "extended ATA" na none(domyslnie jest na auto)

 

O ile dobrze pamietam mi to pomoglo na mojej poprzedniej plycie Abit.

 

 

ps. nie pamietam ktorego dysku zmienialem w/w parametr, wiec pokombinuj

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sie cieszyłem ze poszło, ale windows ładuje sie w nieskończoność, ten pasek leci, leci, leci i końca nie widac :lol: WTF??

Obydwa dyski na ATA??

 

Podlaczanie dyskow na jednej tasmie jak i kazdego z osobna, to co ci wyzej podalem sprobuj w kombinacjach: none/auto, auto/none, none/none

 

Po prostu kombinuj ile wlezie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zmieniles na drugim na slave tak?, a patrzales jak jest pierwszy ustawiony, bo mialem w lapach, nie pamietam jakiej marki dysk, kiedys i mial osobno master jak jest sam na tasmie i osobno jak jest jescze cos innego z nim na tasmie

 

i czy w biosie sa wykrywane oba dyski prawidlowo?

 

a i to co napisales w "pierwszym" poscie wyglada bardziej na to ze chciales zabootowac kompa z dysku brata, sprawdz w jakiej kolejnosci dyski startuja

Edytowane przez av8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze na osobnych kanałach IDE (odłącz napędy w razie potrzeby) zworkę ustaw na CS (albo wyjmij - różnie jest w różnych dyskach). Jak to nie pomoże to jest problem bo mógł się ten dysk wysypać - wtedy proponuję uruchomić jakieś bootCD (google Ci pomoże) i tam powinien być jakiś program w stylu Partition Magic i może on Ci powie czy coś jest nie tak - czasem potrzeba przebudować tablicę partycji (ale nie pamiętam już jak to się i czym robiło).

Pozdr

 

P.S. Tylko jak masz ważne dane to nie kombinuj za dużo bo je utracisz i będzie lipa - wtedy może udaj się z tym problemem do działu o dyskach na forum, może ktoś pomoże. Bo jak na moje to raczej nie jest wina płyty tylko tego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CS czyli cable select?? Tzn.?? Dysk ma dwie partycje C i D przy czym C jest chyba ,,uszkodzona,, bo jak formatowałem go jako slave u kolegi to przy partycji C komp sie zawiesił i od tego momentu pisało że partycja nie dostępna :damage_wall: :mur: Ale jak ma chodzic jako slave to to chyba nie przeszkadza, dane mam na D więc musze sie jakoś dostać do tej partycji,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co nikt nie potrafi mi odpisac co tam jeszcze mam doinstalowac? na CD od mobo nie znajduje sterownikow - niech ktos zerknie u siebie co jeszcez ma na liscie urzadzen- plis . sreen jest w moim poprzednim poscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze na innym kompie rusza bez problemu, czyli coś musi być nie ustawione w biosie........tylko co...z tym że na tym Samsungu jest teraz czyściutka partycja C, więc podłacze go jako master i spróbuje windoze zainstalować

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co nikt nie potrafi mi odpisac co tam jeszcze mam doinstalowac? na CD od mobo nie znajduje sterownikow - niech ktos zerknie u siebie co jeszcez ma na liscie urzadzen- plis . sreen jest w moim poprzednim poscie

U mnie nie ma tam żadnego urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się znowu...

Pamięta ktoś o co chodziło na tamtej stronie, może macie inne pomysły rozwiazania problemu??

 

Wyjmowalem baterię na noc-pomoglo na jakieś 10 uruchomień...

 

 

Nikt nie ma pomysłu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredek: a sprawdziles kolejnosc bootowaina tych dyskow czy nie? to ze dysk jest master nie znaczy ze z niego bedzie bootowac pierwszy komp

 

sewer: to moze byc wszystko, ale najlepiej zrob sobie spis wszystkiego co masz w kompie lacznie z tym co podlaczasz pod usb, na moje oko najbardziej podejzana jest drukarka albo jakies mp3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest raczej ani drukarka, ani mp3, bo drukarki nie mam, a mp3 podlaczalem ostatnio jeszcze przed formatem.

 

 

@sewer tak to u mnie wyglada

 

To jest cos zwiazanie z siecia jak sama nazwa wskazuje

 

 

ps :google: nie gryzie!

post-104560-1170006826_thumb.jpg

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...