Skocz do zawartości
...Magik...

Wc Vs Air

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariush190

zamowiłes wąz z RN?? Cristallo?? Podobno najgorsze węze jakie mozna do WC sobie wsadzic.

Blok od termita 99zł- Bo bardzo wydajny

Frost2Slim 99zł- Bo samhain musi płacic podatki ;)

Prison PRO V2 od kyńka 99zł-Wydajny, Jseli ci sie podoba to kup.

Cos od misia15go ok99zł - Co wolisz...

Wielkiej róznicy w tempach nie odczujesz, wybór nalezy do ciebie, nikt za ciebie bloku nie wybieze.

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamowiłes wąz z RN?? Cristallo?? Podobno najgorsze węze jakie mozna do WC sobie wsadzic.

Blok od termita 99zł- Bo bardzo wydajny

Frost2Slim 99zł- Bo samhain musi płacic podatki ;)

Prison PRO V2 od kyńka 99zł-Wydajny, Jseli ci sie podoba to kup.

Cos od misia15go ok99zł - Co wolisz...

Wielkiej róznicy w tempach nie odczujesz, wybór nalezy do ciebie, nikt za ciebie bloku nie wybieze.

tak zamówilem ten cristal to on jest zły ? czemu jest nie tak? w sumie waz 4zl to moge nie montować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

fiacik w 100% wystarczy, tylko wyjmij z niego element korodujący, chyba ze to jest ta wersja która nie ma.

 

Ja jedynie opieram sie na opiniach userów tego forum. podobno są za miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zamówiłem coś takiego:

 

Blok CPU: Prison V2 by Kyniek - 75zł

Pompa: Atman 305 - 44 zł

Wąż: Cristal 10/12 - 4 zł

 

Może być ? Chłodnice mam i zbiornik wyrównawczy też czy coś jeszcze do wc potrzeba ?

Pompka moze byc glosna (jak nie odrazu to po czasie), a mozesz miec szczescie i niskie temp i bedzie dzialac bez zarzutu. Ogolnie mogles bardziej solidna pompe sobie zafundowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche pasty termo, ciecz do układu, jakies zapinki nylonowe czasem sie przydają, i zapałdo pracy :wink:

właśnie co do cieszy to może być woda destylowana ? Czytałem ze jak wycieknie to nie uszkodzi pc, paste mam jakąś arctic silver 5 bodajże, zapinki jakieś tez mam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie co do cieszy to może być woda destylowana ? Czytałem ze jak wycieknie to nie uszkodzi pc, paste mam jakąś arctic silver 5 bodajże, zapinki jakieś tez mam :P

Woda destylowana uszkodzi tak samo jak kranowa, i tak masz kurz w kompie a destylka nie jest taka destylowana jakby sie wydawalo :wink: Chociaz to loteria, byly juz wycieki takie ze po totalnym zachlapaniu karty graficznej wszystko wstalo bez problemu..

Dobrym pomyslem jest zastosowanie mieszanki z jakims plynem do chlodnic typu borygo, zapobiega to rozwojowi glonow i ma korzystny wplyw na weze i pompke. Ale czy zmniejsza ryzyko spalenia sprzetu przy wycieku - wydaje mi sie ze nie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie masz okna, to sama woda powinna wystarczyc, mi przez 8 miesięcy nic nie wyrosło....

ale zrobić mieszankę właśnie z borygo/petrygo nie zaszkodzi (lub samo borygo/petrygo). prędzej pomoże niż zaszkodzi, zakonserwuje układ.

i do tego ładniej kolorek wygląda :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy lepszy, zawsze to nie cpc :wink: Zapinek nie ma i trzeba kombinowac, sa takie smiezne dociskajace zapinki. Lepiej kupic normalny bloczek, albo cos z bloki.pl jesli ma byc tanio.

możesz mi powiedzieć jaki blok kupić w cenie 50zł ? wszystko jedno skąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz mi powiedzieć jaki blok kupić w cenie 50zł ? wszystko jedno skąd

Ciezko do 50zl. Pytaj Misia15go, moze ma jakies na zbyciu puste wersje ktore ci pusci za 5 dych. Trzeba troche dolozyc zeby miec wiekszy wybor. Generalnie to kwestia zapinek, w mcs masz abadona ale jest pod socketA, a to tani bloczek na cnc. Podobnie frost micro, ale tez nie ma zapinki na nb. Bloczek z zapinka na NB klasy wyzszej niz cpc, ciezko dostac za 50zl, tak 70zl juz predzej. Chyba ze allegro i szukaj abadona na nb, spokojnie za 50zl uzywke dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

jak dla mnie to pison V2 to dobry wybór, dosyc ciekawie wypadł w testach na jet-pc. Jest wydajniejszy od F2S a co dopiero od F2M.

Co do cieczy, to kup jakis koncentra płynut do chłodnic, pomieszaj z demineralką (albo destylowaną) i bedzie git, mysle ze najlepiej kupic litr borygo (np ECO) i pomieszac z wodą destylowaną lub demineralizowaną w stosunku 1:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak już drążymy temat, to pomyśl, czy Fander+Ninja schłodzą Tobie także GPU, NB, HDD, PSU itp ;) Cóż daje Ninja jesli mamy wyjca na grafice lub NB, a dysk warczy jak wściekły :) A wymiana chłodzenia GPU i kupno Zalmanka na NB to dodatkowe koszta i własnie na to starałem się zwrócić uwagę :)

Owszem, ale koszty schłodzenie tego wszystkiego wodą też nie są małe.

 

PS Czy demineralizowana i destylowana woda to nie to samo? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

demineralizowana to jest wielokrotnie destylowana z tego co wiem, lepsza jest demineralizowana chyba, ale i tak trzeba pomieszac z borygo albo dodac jakis copal, bo lepiej nie uzywac na samej wodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

demineralizowana to jest wielokrotnie destylowana z tego co wiem, lepsza jest demineralizowana chyba, ale i tak trzeba pomieszac z borygo albo dodac jakis copal, bo lepiej nie uzywac na samej wodzie.

Nie masz racji. Demineralizowana jest pozbawiona tylko mineralow a destylowana to (w teorii) czyste H2O. Destylowanej uzywa sie w labratoriach bo jest jeszcze "czystsza" od demineralki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem na realitynecie takie cos, o ile pamietam napisał to samhain.

porównaj sobie ceny tych wód i powiedz to jeszcze raz... ;]

 

btw... Mariush190

Łącznie postów 192

( 21 postów na dzień / 0,01% z łącznej liczby postów )

 

B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

porównaj sobie ceny tych wód i powiedz to jeszcze raz... ;]

 

btw... Mariush190

Łącznie postów 192

( 21 postów na dzień / 0,01% z łącznej liczby postów )

 

B)

O co chodzi??

W czym problem??

 

Ceny wód są podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi??

W czym problem??

 

Ceny wód są podobne.

a przepraszam. faktycznie, to na co patrzyłem ostatnio to było 25L destylki, nie wiem czemu porównywałem to do 5L demineralki. :]

 

w każdym razie nie ma zasadniczej różnicy które z tych płynie z borygiem... :]

 

co do postów... po prostu doceniam płodność :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

a moze chodzi o postfucking, ktory jest dodatkowo amlo merytoryczny? :>

co do postów... po prostu doceniam płodność :]

Ostatnio nudzi mi sie w domu, zrobi sie cieplej to wam ulży, nie bede miec czasu na kompa. Jak nie chcecie mnie na forum to napiszcie do jakiegos moderatora zeby mnie zablokował bo pisze srednio 21 postów na dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nudzi mi sie w domu, zrobi sie cieplej to wam ulży, nie bede miec czasu na kompa. Jak nie chcecie mnie na forum to napiszcie do jakiegos moderatora zeby mnie zablokował bo pisze srednio 21 postów na dzień.

Postów Dzisiaj 32 :)

Nikt cie nie chce banowac, ale z postami lepiej ostroznie. Taka ilosc rodzi juz pewne watpliwosci co do merytoryki. Nie chodzi o to zeby w niepogode trzaskac ile wlezie a jak bedzie cieplo to 0. Srednia 20 w takim wypadku zonacza wiecej niz 20 w czasach plodnosci (zakladajac ze beda czasy niepisania) :wink:

Generalnie chodzi o to ze jak sie otwiera dzial to widac

Ostatni post: mariush190

 

Od gory do dolu strony. Nie sadziesz ze to troche dziwne? Mozna byc aktywnym w 1 temacie i odpisywac na kolejne posty, tworzy sie jakis dialog i to zrozumiale. Ale obdzielic caly dzial to juz lekka przesada.

Ilosc postow nic nie znaczy, po to zdjeli licznik pod avatarem i dlatego duze ilosci postow / dzien sa tak niemile widziane. To nie sa zawody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

nie pisze po to zeby nabic jak najwiecej postów. Ludzie zadają pytania, ja staram sie na nie odpowiadac, ostatnio mam za duzo czasu, moze powinienen zając sie czym innym niz forum... skoro tego chcecie poświęce sie.

 

Zamykam sie na dzis, w razie czego dostepny tylko na GG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...