Skocz do zawartości
RaDZioS2k

Jak Sprawdzic Zasilacz Bez Podlaczenia Go Do Niczego(oprocz Gniazdka)?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

No wlasnie, chce kupic zasilacz, i chcialbym go sprawdzic, ale samego bo reszty komponentow nie bedzie.

Jak to zrobic? Jak wlaczam do kontaktu to sie nic nie dzieje :/

połącz kabelkiem pin zielony z naprzeciwległym (po przekątnej) czarnym i daj jakiekolwiek obciążenie, np napęd FDD lub CDROM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

połącz kabelkiem pin zielony z naprzeciwległym (po przekątnej) czarnym i daj jakiekolwiek obciążenie, np napęd FDD lub CDROM

Niestety, to co podepnie zależy od zasilacza. Np na tabliczce znamionowej Tagana 380-U01 pisze wyraźnie, że najmniejsze obciążenie to 1A na każdej linii więc ani CDRÓM ani FDD nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

połącz kabelkiem pin zielony z naprzeciwległym (po przekątnej) czarnym i daj jakiekolwiek obciążenie, np napęd FDD lub CDROM

Dzieki, sprawdzilem na wiatraczkach i wszystkie dzialaja.

Czy mozna jakos sprawdzic wieksze obciazenia? Pytam bo zasilke juz mam(30 dniowy zwrot max), a caly sprzet wymieniam w tej chwili i nic nie mam w domu.

Zdjecie z zasilki:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękny, dasz fotki środka ? ;)

To sie chyba wiaze z utrata gwarancji....

 

I zasilaj tym celka 300Mhz, to normalnie się powieszę. :lol2:

Co bedzie tym zasilane to wielka niewiadoma, byl opteron 170, ale juz nie ma, byly 2 x 7900GTX, ale tez juz niema, czekam zeby zobaczyc jak naprawde AM2 bedzie sie sprawowalo......zasilacz to chyba jedyna z czesci kompa, ktora sie powoli starzeje i 1KW powininen mi starczyc na troszke.

 

 

No to jak da sie go sprawdzic na pelnym obciazeniu, czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

boze 469 $..czyli ok. 1400 zł za zasiłkę..nie no to juz naprawde trzeba być (tu wstaw przymiotnik ;) )...1kW jest chyba tylko aby sie pochwalić..bo sensu takiego zasilacza nie widze naprawde..600W w zupełności styknie..a kosztuje prawie 1/3 (Seasonic)

 

a co do "przyszłości" takiej zasiłki..a skad wiesz na ile Ci starczy?? a może teraz będzie odwrotnie i producenci bedą dążyc w końcu do jak najmniejszego poboru mocy?? a może wejdzie WGBST ATX i bedziesz musiał używac 20 przejściowek??

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boze 469 $..czyli ok. 1400 zł za zasiłkę..nie no to juz naprawde trzeba być (tu wstaw przymiotnik ;) )...1kW jest chyba tylko aby sie pochwalić..bo sensu takiego zasilacza nie widze naprawde..600W w zupełności styknie..a kosztuje prawie 1/3 (Seasonic)

 

a co do "przyszłości" takiej zasiłki..a skad wiesz na ile Ci starczy?? a może teraz będzie odwrotnie i producenci bedą dążyc w końcu do jak najmniejszego poboru mocy?? a może wejdzie WGBST ATX i bedziesz musiał używac 20 przejściowek??

Coz wszystko zalezy od punktu widzenia, dla jednego te $500(z wysylka) to duzo dla drugiego nie. Poprzednio mialem 700w Fortrona i srednio mi z nim poszlo, nie lubie problemow wiec chcialem kupic wersje 850W, ale jak sie przypatrzylem to 1KW jest drozszy o jedyne $20, wiec taki kupilem.

Nie przeszkadza mi uzywanie 20 przejsciowek, jesli nadal wszystko bedzie dzialac jak powinno.

Moze beda dazyc do jak najmniejszego poboru mocy, szkoda ze w ciaga ostatnich 15 lat tak sie niedzialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma jedna plombe, mieszkam w Illinois, USA.

I wszystko jasne :D, zasilka jest wypasna i na pewno na dlugo starczy. Zreszta do powaznego OC jest jak najbardziej konieczna, na XS ludziom czesto klekaja zasile w stylu OCZ 520W, a PCP&C 1kW jeszcze na kolanach nie widzialem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe sprawnosc nawet 85% przy poborze z sieci 1000w (zalozmy ze zlozył quad sli z x2 i innymi prądo zjadaczami to ma 150W za darmo hehehe to juz jest przyzwoity starszy komp :lol:

EDIT:

a widzieliscie tego tagana: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=28140 ta cena :lol:

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała spawarka. Tylko po co. Żeby płacić więcej za prąd? Bo super sprawności to mieć raczej nie będzie a i ciche też nie będzie, bo serwerówki ciche nie są.

Ciche byc nie musi, komp ma swoj osobny wyciszony pokoj i tylko kabelek DVI jest w scianie puszczony do mojego office(u). Nic zupelnie nie slychac ;)

Sprawbosc sparawnoscia, ja jestem bardzo zadowolony, moze rzeczywiscie sie pokusze na quad-sli jak sie conroe pojawi, cena powinna oscylowac okolo $850 za karte...poczekamy zobaczymy.

Chcialbym wreszcie zobaczyc sprzet co pociagnie oblivion w srednio 80 fps max detali(1680x1050) :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe sprawnosc nawet 85% przy poborze z sieci 1000w (zalozmy ze zlozył quad sli z x2 i innymi prądo zjadaczami to ma 150W za darmo hehehe to juz jest przyzwoity starszy komp :lol:

EDIT:

a widzieliscie tego tagana: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=28140 ta cena :lol:

 

 

 

chyba 150W idzie w luft, czyli marnuje się

 

 

 

w sumie 85% sprawności to dobry wynik :) ciekawe ile jest przy mniejszych mocach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba 150W idzie w luft, czyli marnuje się

 

 

 

w sumie 85% sprawności to dobry wynik :) ciekawe ile jest przy mniejszych mocach

jakos nie chce mi sie wiezyc zeby mial az taka duza sprawnosc...moze przy malych mocach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...