Skocz do zawartości
poadi

Problem Z Bootowaniem Z Cdromu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na starszym kompie (P200MHz MMX) postanowiłem wgrać jakiś system i wykorzystać go jakoś. Dysk musiałem dokupywać jakiś z allegro 3GB ale co z tego jak nie mogę kompa odpalić z płyty.

Otóż, tradycyjnie wybieram boot-->CDROM no i ładnie, restartuję kompa, napęd się rozkręca już wczytuje bootfile po czym wyskakuje komunikat (z tego bootfile) że nie udało się znaleźć napędu CDROM (??!)

Zamieniałem napędy, zamieniałem taśmy, patrzyłem zworki ale dalej pomysłu nie mam co z tym zrobić. Zarówno W98 jak i slackware nie chcą wystartować :mur: WTF?

TIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na starszym kompie (P200MHz MMX) postanowiłem wgrać jakiś system i wykorzystać go jakoś. Dysk musiałem dokupywać jakiś z allegro 3GB ale co z tego jak nie mogę kompa odpalić z płyty.

Otóż, tradycyjnie wybieram boot-->CDROM no i ładnie, restartuję kompa, napęd się rozkręca już wczytuje bootfile po czym wyskakuje komunikat (z tego bootfile) że nie udało się znaleźć napędu CDROM (??!)

Zamieniałem napędy, zamieniałem taśmy, patrzyłem zworki ale dalej pomysłu nie mam co z tym zrobić. Zarówno W98 jak i slackware nie chcą wystartować :mur: WTF?

TIA

a co tam chcesz zainstalowac win98 ?? i w biosie cd ci widzi ? jak tak to odpal kompa ze startówki do 98, formatnij C i skopiuj tam folder win98 i odpal instalke z dysku, no i na starych kompach lkiedys byly potrzebne czasami dyskietki tj ze streami do cd byl tam przewaznie taki plik mscdex czy jakos tak sie klikalo i wsio dzialao chyba .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co tam chcesz zainstalowac win98 ?? i w biosie cd ci widzi ? jak tak to odpal kompa ze startówki do 98, formatnij C i skopiuj tam folder win98 i odpal instalke z dysku, no i na starych kompach lkiedys byly potrzebne czasami dyskietki tj ze streami do cd byl tam przewaznie taki plik mscdex czy jakos tak sie klikalo i wsio dzialao chyba .

Najlepiej zrob sobie boot cd http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm te pliki sa razem ze sterownikami do cd-rom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ale to jest chyba bardziej sprzętowy problem chociaż nie wiem do końca. Próbowałem przecież z linuksem i to samo, nie da się z żadnej płyty bootować.

Zastanawiam się nad instalką tego W98 na innym kompie oczywiście na tym dysku 3GB, czy by to przeszło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ale to jest chyba bardziej sprzętowy problem chociaż nie wiem do końca. Próbowałem przecież z linuksem i to samo, nie da się z żadnej płyty bootować.

Zastanawiam się nad instalką tego W98 na innym kompie oczywiście na tym dysku 3GB, czy by to przeszło?

Powinno przejść bez problemu, tylko przy pierwszym uruchomieniu na twoim kompie będzie jakby od nowa wykrywał sprzęt. Poza za tym stery od grafy/dźwięku itp. instaluj dopiero na twoim kompie. Jedynie goly system na jakims innym. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad instalką tego W98 na innym kompie oczywiście na tym dysku 3GB, czy by to przeszło?

raczej nie przejdzie ;)

skopiuj zawartosc plytki systemowej na ten dysk( na innym kompie) a pozniej uruchom kompa z dyskietki startowej i wlacz instalke win98 bezsposrednio z dysku

 

edit:

albo tak jak napisal domik, nie zauwazylem tego wczesniej ;)

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie przejdzie ;)

skopiuj zawartosc plytki systemowej na ten dysk( na innym kompie) a pozniej uruchom kompa z dyskietki startowej i wlacz instalke win98 bezsposrednio z dysku

 

edit:

albo tak jak napisal domik, nie zauwazylem tego wczesniej ;)

No jeszcze mozna formatnac ten dysk na innym kompie uruchomionym z dyskietki startowej tej od 98 komenda format /s i potem jeszcze przegrac zawartosc dyskietki na dysk C i do tego 2 kompa i jak sie bedzie bootowal z hdd to odpal go z obsluga cd-rom i mozesz instalowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale caly czas na NF2?

Nie.

 

Fakt faktem, ze sama plyte, sam procesor, czy sama grafe mozna zmienic. Ale jesli zmienimy plyte i procek, to system najprawdopodobniej nie wstanie. Nie mam pojecia czemu, ale juz robilem takie operacje kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiaa też robiłem takie operacje i na nowo system trzeba instalować...

jak w najblizszym czasie bede w domu to zobacze co z tym cdromem da sie zrobic, nawyzej instalne wina na innej maszynie, byle dzialalo ;]

dzieki wszystkim za odpowiedz, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...