Skocz do zawartości
Dheus

Seagate / Wd ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W najbliższym czasie planuję zakup któregoś z tych dysków:

http://sklep.benchmark.pl/pelny_24545.html

lub

http://sklep.benchmark.pl/pelny_19931.html

I tu moja prośba posiądający do osób które miały kontakt z tymi dyskami o wrażenia i krótkie za lub przeciw któremuś z nich. Do tej pory byłem wierny dyskom firmy Seagate, w domu mam ich 3 i o żadnym złego słowa rzec nie mogę, do tego 60-miesiączna gwarancja, jednak ten WD patrząc na paramtery trochę mnie kusi...

 

Z góry wielkie dzięki za opinie w tej kwestii.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Dheus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się, gdzieś czytałem, że te Seagate'y nowe dość znacznie się grzeją, jest coś prawdy w tym? Nie mam ochoty kupować dysku a później do niego specjalnie dokładać chłodzenie. Obecny dysk mam podwieszony także z każdej strony powietrze ma do niego dostęp, ten nowy również chcę go tak umieścić i mam nadzieję, że się nie przegrzeje czy jeszcze coś gorszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Seagate 7200.8 250Gb ma "az" 37C, co prawda dysk ma maly nawiew, w postaci 12Cm wentylatora 600-700rpm. Musze jednak dodac, że moj komp stoi bez obudowy a wiec ma caly czas dostep do zimnego powietrza. Bez nawiewu bedzie zapewne ~45-50C, ale co z tego jak dysk dziala idealnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GreenGo niestety tak z przyczyn technicznych jestem skazany na ATA jednak przeglądałem gdzieś testy i dyski ATA od SATA są tylko trochę "wolniejsze" dopiero SATA II stanowi konkretny skok wydajności dysku twardego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polak_1991

dyski segate maja długo gwarancje bo az 5 lat i te powyzej 200gb maja jakąs nowa technologie. MOj Segate 160gb(obecnie na serwisie bedzie za max 27dni roboczych, uwalila sie elektronika, koles był spox i powiedział ze mi wezmie mimo ze jest uszkodzony mechanicznie)mał tempe w stresie defragmentacja, przezucanie pplików itd bez chłodzenia 45-47*C z nawiewem max 35*C w idle z nawiewem 29*C-33*C bez 45*C w stresie 55*C :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ciut dziwne będzie moje pytanie, ale wolę się upewnić. Posiadam WinXP SP2 i raczej nic innego nie będę instalował, a moje pytanie: czy jest jakiś górny limit rozmiaru partycji w WinXP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ograniczeń brak :) Dobrze wiedzieć. Używam od dawien dawna NTFS'a i nie mam zamiaru wracać już do FAT'a. Spotkał się ktoś z tą głośną pracą tych dużych dysków Seagate'a o jakiej coponiektórzy piszą na tym forum, a w przypadku reklamacji nie uwzględniają tego gdyż jak twierdzą jest to normalne. Chodzi o jakieś piszczenie czy coś takiego. Obecnie mam w kompuetrze dwa dyski Seagate'a, ale żaden nie wydaje dźwięków dopiero gdy je do tego zmuszę "ostrym" kopiowaniem czy czymś takim.

Edytowane przez Dheus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...