Skocz do zawartości
Remy

Kamera Cyfrowa - Jaka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym kupić tanią ( 900 zł max.) kamere cyfrową najchętniej miniDV. Z pomocą przyszło mi allegro i oto co upolowałem:

http://www.allegro.pl/item99330604_samsung..._od_lfreda.html

http://www.allegro.pl/item99681571_kamera_...seta_pilot.html

http://www.allegro.pl/item99546843_sony_dcr_hc17e_igla.html

http://www.allegro.pl/item100013747_jvc_gr..._jak_nowa_.html

 

Co polecacie? Najciekawszą opcją wydaje mi się Sony, a może zrezygnować z miniDV? Proszę o pomoc i z góry dziękuje!

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung - nie znam kamer tej firmy. Raczej po serwisach nie swieca przykladem wiec omijalbym.

Canon - kojarzy mi sie z dobrymi aparatami fotograficznymi ale model moze byc udany.

Sony - podobno b. dobre kamery

JVC - sam mam ale inny model. Dla mnie rewelka ale w moim GR-D33 jest dosc slyszalny mechanizm napedowy. Jest to blad jedynie tego modelu podobno mozna oddac do reklamacji i zrobia z tym porzadek ale jest on na tyle niedostrzegalny, ze mnie nie przeszkadza.

 

Panasonic - slyszalem, ze jedne z lepszych kamerek miniDV robi wiec poszukaj jeszcze tej firmy.

 

Zwroc uwage aby kamerka miala wejscie i wyjscie AV abys mogl zgrywac z kamerki na kompa oraz nagrywac na kamerke z kompa.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung - nie znam kamer tej firmy. Raczej po serwisach nie swieca przykladem wiec omijalbym.

Canon - kojarzy mi sie z dobrymi aparatami fotograficznymi ale model moze byc udany.

Sony - podobno b. dobre kamery

JVC - sam mam ale inny model. Dla mnie rewelka ale w moim GR-D33 jest dosc slyszalny mechanizm napedowy. Jest to blad jedynie tego modelu podobno mozna oddac do reklamacji i zrobia z tym porzadek ale jest on na tyle niedostrzegalny, ze mnie nie przeszkadza.

 

Panasonic - slyszalem, ze jedne z lepszych kamerek miniDV robi wiec poszukaj jeszcze tej firmy.

 

Zwroc uwage aby kamerka miala wejscie i wyjscie AV abys mogl zgrywac z kamerki na kompa oraz nagrywac na kamerke z kompa.

Lepszy samsung od JVC. Wiem co mówię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

 

Jeśli format to tylko MiniDV - analogi wychodzą z użycia, Digital8 jest ograniczony sprzętowo (choć kompatybilny z MiniDV). DVD nie kupuj bo jakość jest gorsza niż kaseta DV. Wiem co mówię bo miałem obie i zostalem przy kasetach. DV ma natywnie lżejszą kompresję (25mb/s) i nie kaleczy obrazu jak DVD. Obraz z kasety możesz sobie sam dobrym koderem zrobić do mpeg-2 na kompie i tak wypalić. Różnica w jakości jest naprawdę znacząca.

 

Co do marek:

JVC - dość tanie, ale większość nagrywa SZUM taśmy, często awaryjne

SAMSUNG - sam mam i używam VPD354, jednak polecam za małe pieniądze tylko. Wadą Samsungów jest to że dostają pierd....lca przy słabym oświetleniu - zależy gdzie kręciesz. Wada to także akumulatorki które kamerka zżera dość szybko, cieżko na jednym zrobić 60min. Zaleta to super dźwięk, zero szumów taśmy, mały rozmiar, PL menu. Ogólnie Samsungi nie mają dobrej opinii, ale ja używam (nie sprzedam bo za dużo kasy w niego władowałem, staram się kręcić w jasnym oswietleniu w 16:9 i jest git). Zaleta to full opcji. Za małą kasę polecam

 

MEDION - tu warto się zastanowić gdyż mediony to 100% kopie samsunga i za 400-600 pln mozna trafic coś fajnego. UWAGA lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> starszą kamerkę medion/samsung/canon ale żeby miała przetwornik CCD 1/4 cala gdyż w nowszych są 1/6 niestety

Lepszy przetwornik 1/4cala z 540tys pixeli niż 1/6 z 800k - wiem co mówię gdyż w gorszym oswietleniu canon mv400 z większym przetwornikiem rozwalal mojego samsunga.

 

SONY - dobre ale tylko te drogie modele. Te serie HCR i inne tanie to padaka, ludzie bardzo narzekają na forum światobrazu.pl

 

PANASONIC - podobnie choć nie tak źle jak sony

 

CANON - To bym polecił - już MV400 jest fajny (1/4cala) tanio mozna kupic mv 790 i mv800. Zaletą Canona jest super optyka, fajne menu. Bardzo przyjemna kamerka. jak tanio wyrwiesz to polecam . W niektorych starszych modelach mozesz latwo odblokować DV IN. Świetne akumulatory, nie żre prądu jak Samsungi.Ostatnoi za 600pln sprzedalem mojego mv400.

 

Ogólnie - tani Canon albo starszy medion/samsung bo mówimy o kamerkach tanich/używanych. Pamiętaj że medion za 400PLN z przetwornikiem 1/4 cala da lepszą jakość niż inne,nowe z 1/6cala!

Zoom większy niż 10x naprawdę w praktyce nie jest istotny.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czytałem na wielu forach, żeby z daleka omijać Samsunga. Jeśli już to SONY, Panasonic i Canon. Ja również stoję przed wyborem kamerki. Chyba zdecyduję się na Sony HC 46E. Ale wszystko okaże się za kilka dni. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz JVC !! mam juz trochę czasu ale inny model (GZ-MG40E) z dyskiem twardym itp... i naprawde jestem zadowolony JVC mają bardzo dobrą optyke !( przynajmniej nowe modele)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten wątek i chciałbym się niejako pod niego podpiąć .

 

Czy ktoś potrafi odpowiedzieć ile godzin wchodzi na 20 GB dysk kamery np JVC MG21 ??

w reklamie podają że up to 20 h , co raczej jest niemożliwe .

Ewentualnie jeśli ktoś ma kamere z zapisem na dysk to prosze o spostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten wątek i chciałbym się niejako pod niego podpiąć .

 

Czy ktoś potrafi odpowiedzieć ile godzin wchodzi na 20 GB dysk kamery np JVC MG21 ??

w reklamie podają że up to 20 h , co raczej jest niemożliwe .

Ewentualnie jeśli ktoś ma kamere z zapisem na dysk to prosze o spostrzeżenia.

Reklama jest reklamą i pewnie wejdzie te 20 godzin, tylko pytanie w jakiej jakości ?

 

Wg recenzji na cnet.com na dysku można zarejestrować do 25 godzin materiału najniższej jakości oraz do 4.5 godziny w najwyższej.

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomekB

 

Dzieki ,

 

Po przeczytaniu testu tej kamery , wyleczyłem się na dobre z kamer nagrywających na dysk twardy

oraz płyty DVD , poprostu te kamery nagrywają w formacie mpeg2 z dość dużą stratą obrazu :/

Przydało by sie porównanie jakości kamer DVD/HardDrive Vs MiniDV :)

 

Czy ktoś potrafi opowiedzieć jak jest z zgrywaniem filmów na dysk z kamery MiniDV np : Panasonic PV-GS180

poprzez USB2.0 ?? czy są jakieś problemy ,

Dziwne jest to że USB jest chyba troche za wolne ??

chyba że kamera będzie zrzucać materiał video z prędkością x0,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potrafi opowiedzieć jak jest z zgrywaniem filmów na dysk z kamery MiniDV np : Panasonic PV-GS180

poprzez USB2.0 ?? czy są jakieś problemy ,

Dziwne jest to że USB jest chyba troche za wolne ??

chyba że kamera będzie zrzucać materiał video z prędkością x0,5

Nie znam tej kamery, ale wydaje mi się (a raczej tak jest na pewno), że przeznaczeniem tego USB jest praca kamery w trybie kamery internetowej podłączonej do komputera. Tak przynajmniej używa tego USB mój kolega w innej kamerze Panasonica. Filmy powinno się zgrywać na HDD za pomocą FireWire

 

Co do zapisu bezpośredniego na płyty lub HDD w formacie MPEG2 to nie jest to złe pod warunkiem, że nie będziemy takiego materiału edytować (napisy, efekty itp...). W takim przypadku trzeba ponownie kompresować materiał co oczywiście jeszcze bardziej pogarsza jego jakość. Najlepiej edycje przeprowadzać na oryginalnym materiale DV. Tylko, że godzina materiału w formacie DV zajmuje na dysku około 12GB, ale w epoce dysków twardych o pojemności 500GB to nie problem :wink:

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomekB

 

Jeszcze raz dzięki za info .

 

Przyznam się że dopiero teraz się dowiedziałem ile zajmuje na dysku godzina materiału z kamwry miniDV ,

Mam nadzieję że kompresja z DV do XVid z wysokim bitrate

tak żeby w max jakości 2 godziny filmu weszły na płytę DVD nie będzie problemem.

Mam zamiar kupić kamerkę miniDV i wszystkie nagrane filmy kolekcjonować właśnie na płytkach dvd.

Narazie zbieram mądrości , za 2 miechy powinna być kaska na kamere

z tego co już przeczytałem to dobrą jakość video gwarantują

wszystkie modele panasonica z przetwornikami 3CCD.

Własnie nad tymi tańszymi modelami 3ccd będę się intensywnie zastanawiał .

 

Jeśli ktoś posiada link do jakiś testów kamer z przedziału 1500-2500zl to bardzo poproszę o info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zgrywasz z miniDV bez kompresji to leca gigabajty.

Wystarczy dac do avika i juz masz megabajty w jakosci pozwalajacej na ogladanie tego na ekranie TV w jakosci dobrego Divx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potrafi opowiedzieć jak jest z zgrywaniem filmów na dysk z kamery MiniDV np : Panasonic PV-GS180

poprzez USB2.0 ?? czy są jakieś problemy ,

Dziwne jest to że USB jest chyba troche za wolne ??

chyba że kamera będzie zrzucać materiał video z prędkością x0,5

USB 2.0 jest szybsze niz Firewire. ;) (480Mbit/s vs 400Mbit/s). Jednak w kamerach MiniDV zazwyczaj zgrywa sie poprzez port FW, USB sluzy do kopiowania zdjec/podlaczania kamery jako Web kamerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...