Skocz do zawartości
Jooseeph

Czym Wyciszyc Swoja Obudowe? Tanim Kosztem

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę sensu zakładania nowego topika, więc się dołączę tutaj. Chodzi mi o gąbkę i tanim kosztem... czyli chyba na temat.

 

W miejscu gdzie pracuję mam możliwość dostania za darmo dość dużej ilości gąbki, ale nie do końca takiej zwykłej. Jest to coś jakby gąbka antystatyczna - spotykana np jako opakowanie elementów elektronicznych (monitorów, płyt głównych). Kawałki nawet 1x1m, grubość około 2-3 mm, biała. W pracy służy do oddzielania blatów stołów, aby się nie porysowały. Czy ona da odpowiednią izolację akustyczną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka nic nieda, prawde mówiąc zeby jakas gąbka coś dała musi mieć specjalną budowę wewnętrzną pochłaniająca drgania czy nawet dzwięki. Prawdziwe takie gąbki sa po ponad 100zł, a reszta jakie by niebyły to zwykłe najprostrze które tylko łądnie wyglądają, moja gabka ma np 1cm grubości, obłozony komp jak w profilu na foto bardzo szczelnie i nic z tego i tka niewychodzi :) ale jest "lans" :lol2:

 

 

ps: jedyne co moze podnieść temp w kompie to korek, przez który powietrze neiprzechodzi (a on zasłanie wszystkie otworki) oraz te maty do tuningu, bo to zbita gąbka, czy cosw tym rodzaju. Przez zwykłą gabke powietrze przechodzi i sierozchodzi.

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maty to chyba lipa do wygluszenia wentyli.. jedynie co do drgan..

znalazlem 2 wypowiedzi co mnie chyba przekonala co do mat bitumicznych by ich nie kupowac.. zobaczcie:

 

Chlopaki po pierwsze mylicie pojecia. Mata bitumiczna nie wycisza. Ona tylko i wylacznie niweluje drgania. Zaprojektowano to tak, zeby blachy auta nie wpadaly w rezonans (dzwonily od tego elementy wnetrza), stad po wyklejeniu kabiny ludzie mowia ze jest ciszej. Ale nic to nie da w przypadku komputerow. Popatrzcie obiektywnie. Nawet w wyklejonej furce nadal slychac buczenie silnika, szum wiatru i opon, ale te dzwieki nei denerwuja bo zaglusza sie je zazwyczaj radiem, gadaniem itp. w przypadku kompa nie mozna isc na taki kompromis, bo to nic nie da. Jedyna opcja to gabki akustyczne, ale nie to badziewie za 5 PLN z allegro, bo to jest material do wypelniania paczek, a nie material ROZPRASZAJACY srednie czestotliwosci. ja mam u siebie w kompie obecnie boxowe chlodzenie Intela i prawie go nie slychac, ale na gabki wydalem prawie tyle co na WC. I to bzdura ze temperatura wzrasta. NIe wzrasta jesli buda jest wentylowana, trzeba po prostu zrobic dobry wyciag na topie lub z tylu. I to jest cala filozofia...

Hmm. Jeśli masz na myśli takie maty wygłuszające co się stosuje do wygłuszania samochodów (bitumiczne App itp.) to raczej się nie nada bo to ma za zadanie usztywnić konstrukcje w samochodzie duże kawałki blachy żeby nie wibrowały itp. w kompe np panele boczne żeby również nie wibrowały icon_wink2.gif polecałbym jakąś gąbke akustyczną ewentualnie piankę neoprenową(coś w stylu tego co jest zazwyczaj w pudełku z mobo) napewno kawałki musża być szczelnie dopasowane i nie przenosić drgań więc im grubsze tym teoretycznie lepsze.

a te pianki chyba gitarka beda.. 2 sztuki - 40zl (na caly pc starczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...