Skocz do zawartości
westsajd

Komputer Do Biura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Potrzebuje złożyć kompa do biura. Napisze to co jest potrzebne według specyfikacji:

Procek: Intel/Amd 1 Ghz

Pamięć: 256 MB

Zasilator: jakiś dobry (raczej Fortron)

+ jakiś dobry ups

+ płyta ze zintegrowaną sieciówką i najlepiej grafiką (jeśli jej nie będzie to jakąś inną).

 

Chodzi o to aby złożyć kompa jak najtaniej. Wszystkie części muszą być nowe i kupione na fakture więc nie podawajcie linków z allegro etc.

 

pozdro

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Celeron D 310 2,13GHz/533 BOX

Asrock P4VM800 mATX VGA

DDR 256MB PC320

Modecom MC-300 300w

443zł w www.apollo.pl

lub 507zł z 512mb ram

Można poszukać poprzez allegro aukcji gdzie wystawiają fakturę, wtedy taniej. W sklepach tańszych rzeczy nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. chciałeś najtaniej dlatego ten Celek D (145zł, Sempron najtańszy to 250zł ok) z AMD to:

Sempron 2600+ s.754

Asus K8V-mx

256mb ddram

Modecom MC300 300w

za to 591zł, to już bardziej opłaca się CelekD + 512mb ram za 507zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczam sie do tematu tez kompik do biora ale juz moga byc rzeczy z allegro.

 

- Mobo

- Proc

- Cooler

- Zasilator

- Ram

 

Tak do 500 zl

 

Moze PIV :unsure:

 

Czekam na propozycje i linki z allegro.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myslicie o chipsecie i865G wydaje mi sie ze wydajniejszy od i845 i bardziej podatny na o/c (moze lepiej kupic wolniejszego PIV i troszke go podkrecic) do tego grafa zintegrowana = jeden wiatrak mniej.

 

Na jakim rdzeniu szukac PIV ??

 

No i jakie konkretnie chlodzienie ciche i tanie moze cos z Arctica ?

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fujitsu-Siemens D1534 [69 zł]. Płyta ogólnie bardzo dobra, na bardzo dobrym chipsecie i865. Zapewne pozwala na spory overclocking. Ogormna zaleta to cena - a raczej bezcen ;)

Jedyny mankament to niestandardowe wymiary - jeśli uporasz się z tym to płytka bomba.

 

Jeśli nie odpowiada ci ona to MSI 865 PE NEO-2 [139 zł] - płytka też bomba ;)

Edytowane przez Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fujitsu-Siemens D1534 [69 zł]. Płyta ogólnie bardzo dobra, na bardzo dobrym chipsecie i865. Zapewne pozwala na spory overclocking. Ogormna zaleta to cena - a raczej bezcen ;)

Jedyny mankament to niestandardowe wymiary - jeśli uporasz się z tym to płytka bomba.

 

Jeśli nie odpowiada ci ona to MSI 865 PE NEO-2 [139 zł] - płytka też bomba ;)

Pozwala na spory overclocking? Chyba z drzewa spadłes, te plyty nie mają zadnych mozliwosci overcl. Nie polecam kupna tych pseudo markowych płyt, do tego jeszcze mizerna obsluga procesorow, obsluguja tylko te jakie wsadzali do zestawow komputerowych, czyli jest ich nie wiele. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwala na spory overclocking? Chyba z drzewa spadłes, te plyty nie mają zadnych mozliwosci overcl. Nie polecam kupna tych pseudo markowych płyt, do tego jeszcze mizerna obsluga procesorow, obsluguja tylko te jakie wsadzali do zestawow komputerowych, czyli jest ich nie wiele. Pozdro

:blink: F-S nie ma praktycznie żadnej renomy, ale płyta jest na chipsecie i865, więc coś musi mieć :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: F-S nie ma praktycznie żadnej renomy, ale płyta jest na chipsecie i865, więc coś musi mieć :angry:

O BOŻE!

:D nigdy więcej tak nie rób!:P

A poważnie zobaczyłem obrazek w twoim profilu...omg...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu się zaczyna kłótnia o producenta...

Poprostu chodziło mi o to, że płytka jest na chipsecie i865 i obsługuje szynę procka do 200MHz. Jeśli kupi Northwooda lub Prescotta 2.4GHz nawet 200MHz to sporo.

a mi nie chodzilo o hardware tylko o obrazek:D

pozdro:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2102051[/snapback]

F-S nie ma praktycznie żadnej renomy, ale płyta jest na chipsecie i865, więc coś musi mieć

Znowu się zaczyna kłótnia o producenta...

Poprostu chodziło mi o to, że płytka jest na chipsecie i865 i obsługuje szynę procka do 200MHz. Jeśli kupi Northwooda lub Prescotta 2.4GHz nawet 200MHz to sporo.

Możesz podać jakie wyniki OC osiągnąłeś na płycie FUJITSU-SIEMENS I865???

Może podac jakie posiada opcje BIOS odpowiedzialne za zmianę częstotliwości lub napięcia czegokolwiek??

Możesz podać spis procesorów kompatybilnych z tą płytą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi nie chodzilo o hardware tylko o obrazek:D

pozdro:D

:)

Możesz podać jakie wyniki OC osiągnąłeś na płycie FUJITSU-SIEMENS I865???

Może podac jakie posiada opcje BIOS odpowiedzialne za zmianę częstotliwości lub napięcia czegokolwiek??

Możesz podać spis procesorów kompatybilnych z tą płytą?

Nie jestem w stanie, bo dopiero przedwczoraj dowiedziałem się, że F-S robi płyty główne. Po drugie podałem alternatywę - MSI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem - piszesz cokolwiek, kompletnie nie mając pojęcia o czym piszesz. Z mojej strony EOT

Hej hej nie EOT :wink:

 

Napisz konkretnie ktora plyta do O/C

 

EDIT: plus proc, ram i zasilator. Razem okolo 500zl jezeli dokladajac niewiele mozna bedzie kupic lepsze podzespoly to doloze.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainwestowałem w taki sprzet. jak sadzicie, dobry? moim zdaniem okazja jak sie patrzy. moze troche mało ramu, ale na allegro mozna dorwac 128 DDR za 30-40 zł, wiec chyba interes opłacalny. no nie ma napędów optycznych, ale to tez "groszowe" sprawy

 

pozdrawiam

mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainwestowałem w taki sprzet. jak sadzicie, dobry?

Spoko sprzecior do biora ale do xp tak jak mowiles do komfortowej pracy trzeba 256 ramu.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...