Skocz do zawartości
liberator

Shroud Czy Nowa Chłodnica?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nagrzewnice od Łady na której leży jeden fander 120 bez shrouda a temp procesora w stresie kształtuje sie na poziomie 49 stopni. Wynik ten nie satysfakcjonuje mnie. Więc mam pytanie czy lepiej kupić black ice pro 2 czy zamontować shroud? Przyznam że próbowałem zrobić taki prowizoryczny shroud z kartonu ale temp CPU spadła tylko o jeden stopień.

Co sądzicie o chłodnicach black water? Czy są dużo gorsze od black ice?

Mam kolejne pytanie dotyczące tego czy duża różnica w temp GPU będzie jak zrobie dwa odzielne obiegi dla CPU i GPU? Racjonalnie myśląc woda ogrzana przez CPU słabo chłodzi GPU.

Mam ti4200 które na rdzeniu dało sie podkrećić tylko do 285 ze standarowych 250 a czytałem że spokojnie można uzyskać wyniki ponad 300 na tej karcie.

Dodam że mam bartona 1833@2310(11*210) a temp w pokoju to 25 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racjonalnie myśląc woda ogrzana przez CPU słabo chłodzi GPU.

Nie myśl racjonalnie .... woda w bloku nagrzewa sie tak minimalnie, że nie warte jest branie tego pod uwage. Kolejność nie jest ważna, lecz wydajność nagrzewniczki (chłodniczki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

moze masz zle zamontowany blok, słabej jakosci blok, zła pasta itp..

Pokaz jakies fotosy układu, wtedy cos poradzymy, inaczej raczej nic nie wydumamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wziął pod uwage przekłamanie czujnika temperatury na płycie.

węże ciepłe? chłodnica ciepła?

 

edit:

na jakim napięciu ten barton chodzi? i jak szybko fander sie kreci...?

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barton chodzi na 1.775V. Blok to nukleon. Płyta główna ASUS A7N8X. Woda w pojemniku z pompa ma 31,5 stopnia. Użyłem pasty arctic silver 5. Co do montażu bloku to myśle że jest poprawnie zamontowany. Skłaniałbym się raczej co do brudnej nagrzwnicy. Kupiłem ja w sklepie z częściami do Łady była nieużywana tylko przez jakiś czas leżała w magazynie. Jak pierwszy raz włączyłem układ to po kilku minutach woda nabrała koloru miedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barton chodzi na 1.775V. Blok to nukleon. Płyta główna ASUS A7N8X. Woda w pojemniku z pompa ma 31,5 stopnia. Użyłem pasty arctic silver 5. Co do montażu bloku to myśle że jest poprawnie zamontowany. Skłaniałbym się raczej co do brudnej nagrzwnicy. Kupiłem ja w sklepie z częściami do Łady była nieużywana tylko przez jakiś czas leżała w magazynie. Jak pierwszy raz włączyłem układ to po kilku minutach woda nabrała koloru miedzi.

Czyściłeś ją czymkolwiek jak to zobaczyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten odczyt odnosi sie rdzenia(dioda) a nie podstawki. Jak zdejmę bok obudowy to temp spada o 1 stopień. Na nagrzewnicy fander jak chodzi na 5V to jest 54 stopni w stresie na rdzeniu a na 12V jest 49. Dziś albo jutro zdejmę nagrzewnicę i wypełnie ją wodą z kwaskiem cytrynowym albo octem i zostawie na noc. Myśle że to ja oczyści wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten odczyt odnosi sie rdzenia(dioda) a nie podstawki. Jak zdejmę bok obudowy to temp spada o 1 stopień. Na nagrzewnicy fander jak chodzi na 5V to jest 54 stopni w stresie na rdzeniu a na 12V jest 49. Dziś albo jutro zdejmę nagrzewnicę i wypełnie ją wodą z kwaskiem cytrynowym albo octem i zostawie na noc. Myśle że to ja oczyści wewnątrz.

1 posluchaj sie kolegi :P

2 dobry pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje że fander @5v nie dmucha prawie wcale... a jak nie ma jeszcze shrouda to lipka. Polecam kupic jakąś delte 120 za 5zl i zobaczyć co się będzie działo... Ładę powinieneś wyczyść jakoś mimo tego że była nowa, bo miedż w środku mogła zaśniedzieć co obniża wydajnośc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Ładę powinieneś wyczyść jakoś mimo tego że była nowa, bo miedż w środku mogła zaśniedzieć co obniża wydajnośc.

Ona w srodku jest cała z mosiądzu z teo co mi sie wydaje.

 

Wlej gorący ocet na pare minut. Powinno cos dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie brudzi ci wody ta łada? Bo być może nie są z niej wyciągnięte korodki, i syf który z nich powstaje może pozatykać kanały i stąd taka słaba wydajność. Jeśli łada nie była rozlutowywana to prawie napewno ma w środku korodki. Sam mam lade (rozlutowana i wyczyszczona by muciek), a na niej bartona puszczonego 2520@1.875 (1.85 real) i do tego jeszcze bloczek na NB. Wieje na nią streamliner 140mm puszczony na 12V. W pokoju 25* a na procku 40 w idle max 48 w stressie. A zalanie octem i innymi chemikaliami i tak nic nie da, dopóki nie rozlutujesz łady i nie wyciągniesz korodek :)

 

@mariush190 - w środku przy wlotach są właśnie korodki i one są chyba ze stali.

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

w sumie jak była nowa i dolał do wc jakiegos boryga, to nie powinno korodować, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie jak była nowa i dolał do wc jakiegos boryga, to nie powinno korodować, nie?

nie powinno, ale raczej ni byla nowa. zreszta jest pewnie zakamieniona i tyle. najlepiej sprawdzic czy jest ciepla, jak tyak to oznacza ze odbiera cieplo z wody. No i najlepiej to zrobic szrouda z kartonyu i zobaczyc. nozyczki kawal kartonu i jest shroud w 15 minut. Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam schrouda z listewki kątowej. Piłka do drewna, klej i 30 minut roboty. Listewki są po kilka zł za szt. w castoramie.

 

Niepomalowany lakierem schroudzik pociemniał i jest mniej więcej koloru mosiężnych zbiorników mojego volvo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zalałem chłodnice na 1,5 godz octem. Później jeszcze na pół godziny wypełniłem ją takim odkamieniaczem do czajników itd. Troch syfu wyleciało. Efekt jest, temp spadła o jakieś 4-5 stopni. W stresie wynosi teraz ok 44 stopnie. Mam pytanie o ile stopni spadła wam temp na procesorzy czy temp wody po zrobieniu shrouda? I jak macię różnicę w temp pomiędzy wodą a procesorem w stresie czy idle? A co do tych korodków to możliwe że są ale ja nie potrafię rozlutować nagrzewnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Poprostu w sklepie ściemnili mi że nagrzewnica była nie używana. Przypuszczam że była regenerowana tylko.

No to w takim razie korodki już zaczynają robić swoje. Lepiej daj komuś do wyczyszczenia (polecam mućka ;) :) bo potem bedzie to walka z wiatrakami, bedziesz płukał i czyścił, a woda i tak po jakimś czasie bedzie zasyfiona. Bedziesz musiał zmieniać wode w WC co kilka tygodni, a przecież nie o to chodzi. Nie wiem ile by dało zastosowanie borygo, ale sądze, że niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze się dowiedzieć ile by kosztowało rozlutowanie i zlutowanie tej nagrzewnicy w jakimś zakładzie. Może ktoś się orientuje? Ale podejrzewam, że nie mało. Więc prawdopodobnie pozbieram kasę i kupie coś takiego http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1061 albo to http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1296. Wówczas będe miał spokój i na wydajności chyba nie wiele stracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...