Skocz do zawartości
dax

Lian Li Pc 7 Se Black Kontra Silverstone Temjin Tj04b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Postanowiłem kupić sobie wreszcie jakąś obudowę, tymbardziej iż mam nowy sprzęt i raczej nie chce, żeby leżał on na biurku (jak poprzedni).

Od parunastu miesięcy kręciły mnie obudowy aluminiowe, szczególnie Lian-Li. Wypatrzyłem jednak jeszcze perełke SilverStone'a.

Dylemat niemały - proszę więc o pomoc co wybrać. Obydie obudowy są bardzo podobne, jednak może ktoś ma którąś z nich lub czytał jakieś recenzje...

 

SilverStone TEMJIN TJ04B - http://mcs.pc.pl/produkt1267.html

Lian Li PC 7 SE Black - http://www.4speed.pl/sklep.php?stan=opis&i...id_zdjecia=2094

 

Osobiście obstawiam za SilverStone, wydaje mi się ładniejsza, chociażby poprzez ułożenie przycisków. Z drugiej strony Lian-Li to Lian-Li i w dodatku ma coolerek na przodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za głupie pytanie, ale za co właściwie się płaci w przypadku tej Lian-Li? Bo ja tam widzę po prostu dużo aluminium, ale poza tym to niczym to się nie różni od dobrze wykonanego Codegena... czy ślepy jestem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oprócz tego że Codegen jest z 1mm blachy stalowej a Lian-Li z 2mm aluminium i waży przy tym 5-6 kg,

 

Jakości wykonania - Lian-Li o której codegen nawet nie maży: nigdy nigdzie się nie potniesz, skaleczysz, zachaczysz...

 

Aluminium oddaje lepiej ciepło,

 

System chłodzenia jest faktycznie SYSTEMEM a nie palniętym na pałe 80mm wentylem z przodu i z tyłu...

 

Lian-Li wykonane są ze stopu aluminium który się nie rysuje/sciera/krzywi/blaknie pod wpływem słońca etc.

(codegen pewnie też, nie ? )

 

Lian-Li jako jedna z niewielu firm na świecie może się pochwalić RMA mniejszym niż 1%

 

no i jeszcze do lian-li jest 10000000 akcesoriów o których codegen pewnie w życiu nie słyszał...

 

W lian-li standardowo dodawane są wentyle na łożyskach podwójnych kulkowych po 30zł za szt a w codegen po 3zł za szt - ślizgowe

(o dużo mniejszym EFL)

 

reszty nawet nie chce mi się wymieniać :]

 

-------------------------------------------------------------------------------

CO DO TEMATU:

 

Jest tak firma która sprzedaje CoolerMaster - PRAETORIAN (PAC-T01-E1) ALUMINIUM - SREBRNA + dodatkowy panel boczny z oknem i logo NV w promocji... (przypuszczam że max 440zł )

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oprócz tego że Codegen jest z 1mm blachy stalowej a Lian-Li z 2mm aluminium i waży przy tym 5-6 kg,

 

Jakości wykonania - Lian-Li o której codegen nawet nie maży: nigdy nigdzie się nie potniesz, skaleczysz, zachaczysz...

No dobra, to jest to o czym pisałem -- jakość wykonania.

Aluminium oddaje lepiej ciepło,

?? Jeszcze nie widziałem obudowy, która by się nagrzewała od sprzętu siedzącego w środku. Kiedy prędkość oddawania ciepło przez blachę obudowy stanie się problemem, komponenty w środku się pewnie ugotują.

System chłodzenia jest faktycznie SYSTEMEM a nie palniętym na pałe 80mm wentylem z przodu i z tyłu...

To co widziałem na zdjęciach w tym wątku nie różni się zbytnio od obudów coolermastera czy chiefteca. Kratkę na wentyl 120mm z tyłu to teraz każdy montuje.

Lian-Li wykonane są ze stopu aluminium który się nie rysuje/sciera/krzywi/blaknie pod wpływem słońca etc.

(codegen pewnie też, nie ? )

Aluminium jest miękkie, co oni z nim zrobili żeby je utwardzić?

Lian-Li jako jedna z niewielu firm na świecie może się pochwalić RMA mniejszym niż 1%

Jakość wykonania, o czym pisałem ;-)

no i jeszcze do lian-li jest 10000000 akcesoriów o których codegen pewnie w życiu nie słyszał...

Płatnych oddzielnie... i nie w obudowie za 400 zł (coolerskie Lian-Li to chyba te po 1000 zł). W tej o którą pytał przedpisca nie ma:

1. montażu bezśrubkowego napędów

2. zatrzasków na karty PCI

3. klapek na napędy z przodu.

W lian-li standardowo dodawane są wentyle na łożyskach podwójnych kulkowych po 30zł za szt a w codegen po 3zł za szt - ślizgowe

(o dużo mniejszym EFL)

W innych obudowach markowych też.

 

Wolę obudowy Anteca. Tam się liczy myśl techniczna, a nie parę kilo rzadkiego metalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?? Jeszcze nie widziałem obudowy, która by się nagrzewała od sprzętu siedzącego w środku. Kiedy prędkość oddawania ciepło przez blachę obudowy stanie się problemem, komponenty w środku się pewnie ugotują.

Bo widać że nigdy nie miałeś doczynienia z taką budą... Aluminiowe budki oddają ciepło całą powierzchnią podczas gdy stalowe trzymają je w środku (miedzy innymi dlatego że są te lepsze lakierowane, te gorsze malowane).

 

 

System chłodzenia jest faktycznie SYSTEMEM a nie palniętym na pałe 80mm wentylem z przodu i z tyłu...

 

To co widziałem na zdjęciach w tym wątku nie różni się zbytnio od obudów coolermastera czy chiefteca. Kratkę na wentyl 120mm z tyłu to teraz każdy montuje.

W tej konkretnej budzie jest 120mm + 80mm oba wentyle podwojne kulkowe. ELT = 70000h

cziftek oraz cm niestety nie montują takich wentyli. Montują ślizgowe - ELT = 30000h

 

 

Lian-Li wykonane są ze stopu aluminium który się nie rysuje/sciera/krzywi/blaknie pod wpływem słońca etc.

(codegen pewnie też, nie ? )

 

Aluminium jest miękkie, co oni z nim zrobili żeby je utwardzić?

bardzo ciekawa teoria, miększe pewnie niż twój plastykowy front pannel ?

zdajesz sobie sprawe że tak zwane 100% aluminium to chwyt marketingowy ? W praktyce jest to stop z aluminium wysokiej czystości odpowiednio przygotowany.

 

Ze tego co mówiło lian-li jest uzyskiwane przez anonidyzowanie oraz inne technoilogie którymi się nie pochwalili, bo "know how" jest kosztowny i tródno wymagać żeby firma dzieliła się takimi informacjami.

 

Płatnych oddzielnie... i nie w obudowie za 400 zł (coolerskie Lian-Li to chyba te po 1000 zł). W tej o którą pytał przedpisca nie ma:

1. montażu bezśrubkowego napędów

2. zatrzasków na karty PCI

3. klapek na napędy z przodu.

Oczywiście że płatnych ale masz możliwość dokupienia czegoś takiego jak np kółka do swojej obudowy na które dalej masz wieczystą gwarancje...

Klapki na napędy do Lian-li dokupuje się osobno. Każda klapka pasuje do każdej obudowy Lian-li - tak zwana standaryzacja.

 

 

W lian-li standardowo dodawane są wentyle na łożyskach podwójnych kulkowych po 30zł za szt a w codegen po 3zł za szt - ślizgowe

(o dużo mniejszym EFL)

 

W innych obudowach markowych też.

 

Wolę obudowy Anteca. Tam się liczy myśl techniczna, a nie parę kilo rzadkiego metalu.

Przy tym to już normalnie się śmiałem :]

Antec ma wentylatory jakością odpowiadające właśnie CODEGEN'owi ...

Antec ma myśl techniczną obudowa 15kg, wibrująca + 99% uzytkowników kupujących te budy pierwsze co robi to wymienia wentyle :]

 

JAKOŚĆ WYKONANIA - tutaj mieści się wszystko co pisałem i za to właśnie się płaci.

 

Idąc drogą którą obrałęś Mercedes'a/BMW/Volvo od np Fiat'a różni tez " TYLKO " jakość wykonania ...

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo widać że nigdy nie miałeś doczynienia z taką budą... Aluminiowe budki oddają ciepło całą powierzchnią podczas gdy stalowe trzymają je w środku (miedzy innymi dlatego że są te lepsze lakierowane, te gorsze malowane).

To znaczy, taka obudowa aluminiowa jest cieplejsza niż stalowa, jak się przyłoży do niej rękę z zewnątrz?

W tej konkretnej budzie jest 120mm + 80mm oba wentyle podwojne kulkowe. ELT = 70000h

cziftek oraz cm niestety nie montują takich wentyli. Montują ślizgowe - ELT = 30000h

Chieftec to w ogóle nie montuje wentyli, zdaje się. Co do porównania, to nie miałem na myśli montowanych wentyli, tylko rzekomo lepszy system wentylacji w Lian-Li -- z tego co widzę, rozmieszczenie wentyli jest typowe dla nowoczesnych obudów. Przemyślany system to był np. w Antec P180 albo Arctic Cooling Silentium (choć co do jego zalet zdania są zdaje się podzielone).

bardzo ciekawa teoria, miększe pewnie niż twój plastykowy front pannel ?

Walę to czy front panel jest miękki czy twardy. W panel nie wkręcam śrubek. Obchodzi mnie natomiast to, że w alu obudowach otwory na śruby do przykręcania kart PCI potrafią się wyrobić, bo alu jest miękkie. Albo wichajster to zatrzaskiwania boku obudowy.

zdajesz sobie sprawe że tak zwane 100% aluminium to chwyt marketingowy ? W praktyce jest to stop z aluminium wysokiej czystości odpowiednio przygotowany.

Tzn. tak twardy jak stal SECC? Bo jeżeli jest wysokiej czystości, to jest może nie 100%, ale prawie 100% aluminium.

Ze tego co mówiło lian-li jest uzyskiwane przez anonidyzowanie oraz inne technoilogie którymi się nie pochwalili, bo "know how" jest kosztowny i tródno wymagać żeby firma dzieliła się takimi informacjami.

Tzn. utwardzili czy nie utwardzili? Bo to, że pokryli czymś aluminium żeby im się nie utleniało, to łatwo przewidzieć.

Oczywiście że płatnych ale masz możliwość dokupienia czegoś takiego jak np kółka do swojej obudowy na które dalej masz wieczystą gwarancje...

No to wyciąganie tego przy okazji ich najtańszego modelu jest IMHO bez sensu, nie? Bo z 400 zł robi się panie 1000, jak się dokupi wszystkie "dodatki". Ile kosztują te kółka?

Klapki na napędy do Lian-li dokupuje się osobno. Każda klapka pasuje do każdej obudowy Lian-li - tak zwana standaryzacja.

Kolejny wydatek.

Przy tym to już normalnie się śmiałem :]

Antec ma wentylatory jakością odpowiadające właśnie CODEGEN'owi ...

Hmm. Słyszałeś kiedyś wentylator jaki montują w obudowie z mojego podpisu? Słyszałeś zresztą komputer umieszczony w tej obudowie? Bo ja swojego nie słyszę wcale... to jest Antec właśnie.

Antec ma myśl techniczną obudowa 15kg, wibrująca + 99% uzytkowników kupujących te budy pierwsze co robi to wymienia wentyle :]

Nie odczułem potrzeby. Może dlatego, że nie słyszę tego wentyla. Dotykowo sprawdziłem, że moja obudowa Antec nie wibruje ani trochę.

JAKOŚĆ WYKONANIA - tutaj mieści się wszystko co pisałem i za to właśnie się płaci.

 

Idąc drogą którą obrałęś Mercedes'a/BMW/Volvo od np Fiat'a różni tez " TYLKO " jakość wykonania ...

Lian-Li to hulajnoga wykonaną z kosmiczną precyzją i z kosmicznych materiałów. Bardzo fajne, wręcz imponujące, ale to wciąż tylko hulajnoga... z możliwością rozbudowyc do samochodu. To ja wolę od razu samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, ze ten LianLi jest lepszy. Jakis czas temu sam sie zastanawialem nad tymi dwoma budami i ktos mi doradzil brac LianLi, bo sam mial Temjin'a i mowil, ze w nim jest malo miejsca (zreszta to na tym forum bylo). Pozatym Temjin jest drozszy i chyba ma tylko jeden wentyl (z przodu).

Wysoka jakosc wykonania jest chyba u obu producentow, i chociaz ciut lepiej moim zdaniem wyglada Temjin to i tak bym wolal LianLi. Niestety LianLi nie udalo mi sie zdobyc. W 4speed'ie ich nie mieli juz, gdzie indziej tez nie ma i maja byc ponoc pod koniec maja. Z SS nie wiem jak sprawa wyglada z dostepnoscia.

 

Co do Antec'a to tez robi bardzo dobre budy, szczegolnie P180. tam jest wogole podzial bodajze na kilka stref w obudowie, inny montaz zasilacza (gdzies na dole chyba) i inne rozwiazania, ktore moim zdaniem czynia ta bude lepsza niz lianli.

 

dsc.

 

edit: wlasnie zapomnialbym, aluminium moze lepiej przewodzi cieplo, ale w przypadku styku grzanego elementu i aluminium. jak wiadomo w budzie nic sie nie styka z sama obudowa oprocz sledzi i srubek, a to sie nie grzeje, wiec twierdzenie, ze buda aluminiowa lepiej oddaje cieplo jest moim zdaniem bezsensowne. najwieksza role tu odgrywa przeplyw powietrza. chyba, ze ktos to potwierdzi badaniami i testami na identycznej konstrukcji wykonanej z alu i ze stali. bo jak narazie to w to nie wierze zbytnio.

 

i jeszcze odnosnie wibracji. alu lepiej sie trzesie bo jest lzejsze, wiec aluminiowe budy sa bardziej podatne na wibracje przenoszone chociazby ze slabych wiatrakow czy dyskow twardych. wiec akurat tutaj 15kg antec (takich chyba nie ma, ale co tam) jest lepszy pod tym wzgledem, tzn mniej wibracji. pozatym na to tez jest prosty sposob, montuj wiatraki na gumowe kolki i hdd na gumkach i po wibracjach. koszt takiej operacji to kilka, no moze maksymalnie kilkanascie zlotych.

Edytowane przez dsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, prosze mi tu nie opowiadać bzdur że Chieftec, czy też Antec przenoszą jakiekolwiek drgania ! :P Są to masywne, b. dobrze wykonane obudowy, i ... tez bardzo ciezke, ale dla mnie to akurat zaleta, mam pewnosc ze buda twardo stoi na ziemi, i ze jak walne reka to sie nic nie rozleci, bo konstrukcja jest porzadna :P, gorzej juz z transportem ale to inna kwestia :D. ( zresztą są wykonywane z takiej samej blachy, o takiej samej grubości, a nie ktore modele np. Amg 1000 są wręcz identyczne co np. Dragon, tylko poza frontem )

 

Co do wentylów to moze nei sa jakies ultra ciche, ale wystarczy za na 5V sie je przelaczy i sa wrecz nieslyszalne... zreszta cichy, markowy wentyl to wydatek ~30 zł.

 

Co do LianLi VS SilverStone to osobiscie wziął bym LianLi, jakos bardziej mnie przekonuje :).

 

Pozdro.

Edytowane przez jauhis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antec - zobaczyłem, chciałem mieć; spojrzałem na cenę, odechciało mi się. Obudowa jest świetna, szczególnie podoba mi się to, iż w środku są specjalne strefy na to i tamto, jak w droższych lian li, jednak za taką cenę (509zł) raczej sobie odpuszczę.

 

Coolermaster Praetorian - cholernie trudno w ogóle znaleść jakieś duże zdjęcia, znalazłem jedynie małe poprzez grafike w Google; z tego co widzę, ta obudowa niewiele różni się wyglądem od LianLi - podoba mi się jednak to, że ma z przodu dwa wentyle, a nie jeden jak li

 

LianLi - naczytałem się tutaj tyle pozytywnych opinii o nim, że mam charpkę na tą obudowę, jednak Silverstone jest o niebo ładniejszy z przodu :/

Edytowane przez dax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ rwerp

nie chce mi sie odpisywac na te twoje teorie bo widze że i tak do ciebie nie dociera...

 

Tak - obudowa jest delikatnie ciepła, u mnie akurat cały fron pannel oraz tył budy są "dziurkowane" więc ciepłe są boki + góra. (albo inaczej, nie są lodowate jak to aluminium ma w zwyczaju)

 

Twoj Antec też kosztował sporo kasy i jak widać jesteś tym 1% któremu wentyle w środku odpowiadają.

 

Co do gadzetów to pewnie że kosztują ale dają możliwości, których inne budy nie mają.

 

Co do front pannelu to najczęściej uszkadzany element obudowy.

Co do twardości aluminium to jest wystarczająco twarde.

A tak przy okazji coś się na to tak uparł ?

 

Ramy rowerowe robione są z aluminium i wytrzymują 80kg osobnika a ty mówisz że na obudowe komputerową jest za miękkie ?

Spokojnie taka buda wystrzyma najróżniejsze "przypadkowe" kopnięcia etc. No i drzwiczki na 100% jej nie odpadną :]

 

Co do slotów PCI to są specjalne wstawki: jak gdyby zatopiona w aluminium nakrętka więc nie ma opcji na zjechanie gwintu etc.

(to samo z montażem mobo, etc)

 

Moja buda faktycznie koszuje ale jest ze wszystkimi dodatkami.

W standardzie dostaje się miedzy innymi klucz do wkręcania śrub pod mobo etc.

 

---------------------------------------

 

Co do tematu:

Jest wiele obudów PRAWIE jak Lian-LI... :)

Ja osobiście z alu miałem CM WaveMaster'a, Preatoriana (1, 730, 731, 732), CM Stackera (st1, 810, 830) i Lian-Li z podpisu.

 

Mogę z czystym sercem polecić każdego Preatorian'a i Lian-Li.

(troszkę zawiodłem się na WaveMaster a Stackery są już droższe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakosc super duper lian-li a szajsowatosci coedegenow to chcialbym przypomniec ten sam niewykwalifikowany chinczyk skladal lian-li i codegena :)

Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakosc super duper lian-li a szajsowatosci coedegenow to chcialbym przypomniec ten sam niewykwalifikowany chinczyk skladal lian-li i codegena :)

Ale nie ten sam go produkował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem obudowe Silverstone Temjin TJ-04 i po zamontowaniu wszystkich komponetow mialem dylemat co zrobic, ale stanelo na tym ze ja sprzedalem, a dlaczego ? :

- naprawde malo miejsca

- wentylator w komplecie to istna suszarka

- wykonanie takie sobie

- po przejechaniu palcem po front panelu zostaja siwe slady

 

Teraz mam

Lian-Li Midi Tower PC 7 SE-S http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...&id_towaru=1166

 

Jestem naprawde zadowolony

- wyglad jest moim zdaniem idealny (prostota przed duze P)

http://img87.imageshack.us/my.php?image=dscf06109kt.jpg

- bardzo dobre wykonanie

- dwa naprawde ciche wentylatory - ADDA 120mm (Ultra Silent 16dBa)

http://img87.imageshack.us/my.php?image=902487686zr.jpg

- miejsca sporo wbrew pozorom

http://img87.imageshack.us/my.php?image=dscf06010ps.jpg

- dobra wentylacja

- nie wystepuje zjawisko rezonansu

- szybki i bezstresowy montarz zasilacza

 

pz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler Master Praetorian lub Lian-Li - widziałem obie i obie są naprawde dobrze wykonane.

Jeśli chodzi o front to wg mnie CM prowadzi pod względem wyglądu - jakoś tak lepiej :wink:

Sam stoje przed wyborem - albo CM/Lian-Li lub zrobienie czegos od nowa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam dylemat. Cooler Master bardziej podoba mi się od Lian-Li, ale właśnie dorwałem ładne fotki CM i...

 

http://www.newegg.com/Product/Showimage.as...r+Case+-+Retail

 

... nie podoba mi się ten koszyk na cd rom :| Lian Li ma go wyeliminowanego, bo taki koszyk prawdę mówiąc zajmuje dużo miejsca, przez co przepływ powietrza jest be - a nie chciałbym tego koszyka wycinać własnoręcznie, bo stracę gwarę. Jak mniemam jest on przymocowany na nity, a nie na śrubki, prawda?

 

Edit: własnie dojrzałem, iż jest on połączony z koszykiem na cd - http://www.case-mod.com/store/images/PACT01c_lg.jpg. Czekam więc teraz na opinię innych oraz posiadaczy CM ;)

Edytowane przez dax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dax ja na twoim miejscu bym się nie zastanawiał i brał Lian-LI

 

wg. mnie funkcjonalność CM jest zerowa :(

 

edit.

poniższą odpowiedź pozostawiam bez komentarza

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rwerp => w lianli placi sie za jakosc, styl i marke.

 

co do ogrzewania sie obudowy to w moim antecu gorna blacha budy mimo 10mm warstwy maty jest bardzo ciepla wiec buda oddaje cieplo.

 

wentyle z anteca wyladowaly poza buda po 3 minutach od ich podlaczenia, bo nawet na 5V byly wkurzajace. moze w p180 i p150 sa inne ale w 1000amg byly nie do wytrzymania. w overturze byly fajne wentylki, bo dosc ciche.

 

sam chcialem kupic lianli, ale udalo mi sie dostac mojego anteca za 50% ceny i to przewazylo szale na jego strone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zaczynacie zachowywac sie jak kobitki. Zaraz sobie oczy powydrapujecie.

 

Dla kazdego inna obudowa bedzie fajniejsza. I co za roznica w jakiej firmie jest robiona? Jeden bedzie sobie chwalil stylistyke a drugi funkcjonalnosc. Jeden co chwila bedzie ja otwieral i grszebal w sprzecie a drugi wsadzi do srodka co trzeba i ja zaspawa.

 

Przystopujcie troszeczke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, taka obudowa aluminiowa jest cieplejsza niż stalowa, jak się przyłoży do niej rękę z zewnątrz?

a czemu nie?

Chieftec to w ogóle nie montuje wentyli, zdaje się. Co do porównania, to nie miałem na myśli montowanych wentyli, tylko rzekomo lepszy system wentylacji w Lian-Li -- z tego co widzę, rozmieszczenie wentyli jest typowe dla nowoczesnych obudów. Przemyślany system to był np. w Antec P180 albo Arctic Cooling Silentium (choć co do jego zalet zdania są zdaje się podzielone).

2x120mm + 1x80mm na gorze zapewnia bardzo dobry obieg powietrza w lian-li.

bardziej 'przemyslane' systemy sa zarazem niestandardowe, w wiekszosci przypadkow imho niestandardowe w tym zlym znaczeniu.

Obchodzi mnie natomiast to, że w alu obudowach otwory na śruby do przykręcania kart PCI potrafią się wyrobić, bo alu jest miękkie.

na to juz dostales odp.

Tzn. tak twardy jak stal SECC? Bo jeżeli jest wysokiej czystości, to jest może nie 100%, ale prawie 100% aluminium.

 

Tzn. utwardzili czy nie utwardzili? Bo to, że pokryli czymś aluminium żeby im się nie utleniało, to łatwo przewidzieć.

anodyzowanie utwardza aluminium.

No to wyciąganie tego przy okazji ich najtańszego modelu jest IMHO bez sensu, nie? Bo z 400 zł robi się panie 1000, jak się dokupi wszystkie "dodatki". Ile kosztują te kółka?

jak kto woli, mi zadne dodatki nie sa potrzebne a buda sprawuje sie swietnie.

Hmm. Słyszałeś kiedyś wentylator jaki montują w obudowie z mojego podpisu? Słyszałeś zresztą komputer umieszczony w tej obudowie? Bo ja swojego nie słyszę wcale... to jest Antec właśnie.

cichego kompa mozna nawet w obudowie tracera zlozyc (no offence). ja swojego tez nie slysze.. to jest lian wlasnie.

Nie odczułem potrzeby. Może dlatego, że nie słyszę tego wentyla. Dotykowo sprawdziłem, że moja obudowa Antec nie wibruje ani trochę.

co nie zmienia faktu, ze aluminium jest sztywniejsze.

Lian-Li to hulajnoga wykonaną z kosmiczną precyzją i z kosmicznych materiałów. Bardzo fajne, wręcz imponujące, ale to wciąż tylko hulajnoga... z możliwością rozbudowyc do samochodu. To ja wolę od razu samochód.

to tez bardzo przemyslana opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A'propos ram rowerowych, na które ktoś się powoływał w kontekście sztywności aluminium:

 

http://www.kolarstwo-szosowe.gda.pl/barwy_sportu.html

 

Generalizując wiadomo powszechnie, że mniejszy ciężar ramy rowerowej jest bardziej cechą pozytywną aniżeli negatywną. Gdyby jednak posługiwać się tylko tym kryterium, to nawet najlepsze rury chromowo - molibdenowe ze stopu Reynoldsa o symbolu 853 byłyby dużo gorsze od najgorszych rur duraluminiowych. Dlaczego? Dlatego, że ciężar właściwy stopu 853 jest aż 3 razy większy od ciężaru właściwego duraluminium i 2 razy większy od ciężaru właściwego tytanu. Porównanie to wypada jednak dużo bardziej niekorzystnie dla aluminium, jeśli uwzględnić również inne parametry mechaniczne – sztywność, wytrzymałość itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"cichego kompa mozna nawet w obudowie tracera zlozyc (no offence). ja swojego tez nie slysze.. to jest lian wlasnie."

 

Buhaha co za bzdury, nieslyszalnego kompa nie da sie zlozyc, zawsze cos wydziela dzwiek, np. cewki w mobo i w zasilaczu jak i inne czesci elektroniczne, nie wspominajac juz o dysku co jest najglosniejszym elementem kompów po wyciszeniu... Jak wyjdzie do masowej sprzedazy pamiec flash w ludzkich cenach to mozna pomyslec o prawie bezglosnym kompie.

 

Tak więc, niezaleznie do jakiej budy włozycie to i tak cos bedzie wydzielalo dzwiek... no chyba ze kompa wrzucicie do jakies szafy wypchanymi matami lol :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"cichego kompa mozna nawet w obudowie tracera zlozyc (no offence). ja swojego tez nie slysze.. to jest lian wlasnie."

 

Buhaha co za bzdury, nieslyszalnego kompa nie da sie zlozyc, zawsze cos wydziela dzwiek, np. cewki w mobo i w zasilaczu jak i inne czesci elektroniczne, nie wspominajac juz o dysku co jest najglosniejszym elementem kompów po wyciszeniu... Jak wyjdzie do masowej sprzedazy pamiec flash w ludzkich cenach to mozna pomyslec o prawie bezglosnym kompie.

 

Tak więc, niezaleznie do jakiej budy włozycie to i tak cos bedzie wydzielalo dzwiek... no chyba ze kompa wrzucicie do jakies szafy wypchanymi matami lol :P

Nie przesadzaj... chodzi o to zeby komp nie był dokuczliwy podczas zasysania czegoś w nocy np albo oglądania filmu a jak dysk + cewki beda wydzielać w sumie 10dBA to w zyciu tego nie usłyszysz nawet jak bedziesz siedział 1m od kompa...

 

A'propos ram rowerowych, na które ktoś się powoływał w kontekście sztywności aluminium:

to teraz zadaj sobie pytanie co chcesz robić z tą obudową ?

Rzucać / skakać po niej / kopać / podgrzewać palnikiem ? Jeżeli tak to faktycznie ANTEC (albo jakakolwiek inna obudowa z SECC) to wytrzyma :twisted:

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz zadaj sobie pytanie co chcesz robić z tą obudową ?

Rzucać / skakać po niej / kopać / podgrzewać palnikiem ? Jeżeli tak to faktycznie ANTEC (albo jakakolwiek inna obudowa z SECC) to wytrzyma :twisted:

Masz rację, ale inny kolega się mimo tego powoływał na aluminiowe ramy rowerowe twierdząc, że są mocniejsze od stalowych. Znalazłem info, że nie są :) ale oczywiście ma to nikły związek z obudowami od komputerów...

Edytowane przez rwerp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...