Skocz do zawartości
Radek90

Jak Zmajstrować Okno/ściankę Z 6 Wentylatorów ?

Rekomendowane odpowiedzi

ok wyjaśniam :)

chcę zmontować ściankę (wentyl przy wentylu) (2x3 wentyle)

i zawiesić ją by łaaaadnie dmuchała mi na PC :)

lepiej ??

gdzieś czytałem art, w którym dowiedziono czarno na białym, że wcale nie jest najważniejsze, żeby nawalić do budy pierdyliard wiatraków. Najważniejsze jest, żeby rozplanować dobrze obieg powietrza. Polecam poszukać

 

Kiedy mam do wyboru - zburzyć budynek jednym celnym pociskiem sterowanym, a napuścić armię czerwoną na całe miasto, skłaniam się ku temu pierwszemu :]

 

Jednak jeśli obstajesz przy metodzie na "Uurrrrrraaaaaaa!", to użyj głowy, ewentualnie kombinacji dostępnych materiałów z dwudziestoma czterema śrubkami. A jeśli już jesteś kompletnym beztalenciem to sobie powieś na sznureczkach i też będzie elo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam:120x120 z przodu i 120x120 z tylu, na 5v - nieslyszalne. na cpu acf+ 5v - nieslyszlany. na gpu zalman aluminiowy na 5v - prawie nieslyszalny. 120x120 w zasilaczu z noise killerem.

 

wiec. albo 120x120 z przodu i z tylu, albo 2x 80x80 z przodu i z tylu. na 100% wystarczy... nie warto ladowac 10 wiatrakow.

 

ps: lepiej poukladaj ladnie kable zeby powietrze moglo sobie latac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłikersi!!

A moze zmontujemy wspolnymi silami konkurs na najglupsze pytanie i na najbardziej nieprzemyslany pomysl roku? Zwyciezca otrzyma w nagrode superdstabilny i hiperbezpieczny zasilacz Codeshit 100000Watt... (moge zesponsorowac nawet...). Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłikersi!!

A moze zmontujemy wspolnymi silami konkurs na najglupsze pytanie i na najbardziej nieprzemyslany pomysl roku? Zwyciezca otrzyma w nagrode superdstabilny i hiperbezpieczny zasilacz Codeshit 100000Watt... (moge zesponsorowac nawet...). Co wy na to?

po co konkurs kiedy już mamy niepodważalnego faworyta... :rolleyes:

 

tylko byś musiał wybadać Radka o dane adresowe ;)

 

to też jest git - http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=2063118

 

p.s.

spadam, podobno zaraz trzeba jakąś maturkę odbębnić, czy coś...

Edytowane przez Pekaok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie, da się zamontować najednej ścianie 6 wentylatorów. Ba, można zamontować i 12 (na samej ścianie bocznej :wink: ) tylko a ) Cholernie głośne to to <_< b )Cholernie prądożerne to to <_< c) Trzeba wiercić obudowe d) Nic nie daje. Już mając trzy wiatraki (przód, tył, procek, ew. karta graf.) jest wystarczająco chłodno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wyjaśniam :)

chcę zmontować ściankę (wentyl przy wentylu) (2x3 wentyle)

i zawiesić ją by łaaaadnie dmuchała mi na PC :)

lepiej ??

teraz pytanei rozumiem... ale wciąż nie rozumiem problemu :lol:

 

Tniesz otwory na wiatraki i montujesz.... w czym problem...? Nie umiesz używać wiertarki?, wyrzynarki? szlifierki prostej? flexa? Wtym to raczej Ci nie pomożemy... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie głupie, ale nie wystraczy wpompować kilkanaście m3 powietrza do środka, trzeba też zadbać o to, aby jakąś drogą ono uchodzio (to się nazywa "curkulacja"). Jak już ci tak bardzo zależy to na górze budy daj siateczkę, albo jakieś wiatraki, tylko natyle mocne, zeby nadążały to powietzrze wypompowywać, to samo z tyłem budy.

 

Tniesz otwory na wiatraki i montujesz.... w czym problem...? Nie umiesz używać wiertarki?, wyrzynarki? szlifierki prostej? flexa? Wtym to raczej Ci nie pomożemy...

do tego najlepiej użyć otwornic, ale są dość dogir, jak ktoś nie posiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szlifierki prostej?

Kątowej, tak tylko sprostuję,

 

Imo wszyscy przedmówcy mają rację, nie ma to żadnego sensu, tym bardziej jak byś chciał to póżniej pokazać i napisać że super mod, bo nikt takiego jeszcze nie zrobił!!!

 

A jak już się upierasz przy swoim to jak nie potrafisz obsługiwać, ani nie znasz działania, jakielkolwiek maszuny tnącej, to odradzam, bo jeszcze sobie krzywde zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja popieram, niech robi, przynajmniej (mam nadzieje) zobaczymy cos ciekawego, moze i nie funkcjonalnego jak niektore pomysly, ale ciekawego na fotkach, cos nowego, koniecznie do kazdego dolacz chromowany grill, wiatraki wolnoobrotowe (np. ac za 8zl) to i nie bedzie glosno, kurzu tez nie wciagnie tak duzo, z przodu i z tylu zrob wyciagajace z budy, noi jakos to bedzie...

pozdrawiam

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahaha :)

bardzo śmieszne :)

:lol2:

po 'przespaniu' się z tym pomysłem doszedłem jednak do tego, że to po prostu głupie i bezsensowne :/

już lepiej podpiąć po wentylku 120mm z przodu, z tyłu ew z góry i git :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. nie jest to głupi pomysł, ale trzeba by się głębiej zastanowić nad tym jak ma to działać, jakie są +/- takiego rozwiązania i czy jest w ogóle sens kombinować dla tych kilku stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kątowej, tak tylko sprostuję,

prostej - tak sprostuję sprostowanie... :wink:

 

szlifierka prosta (zwana dremlem) - tarcza wiruje wzdłuż osi symetrii silnika

Dołączona grafika

 

oraz szlifierka kątowa... (zwana flexem, czasami boszem) - tarcza wiruje pod kątem 90°

Dołączona grafika

 

Zarówno nazwa FLEX, BOSCH jak i DREMEL są to nazwy FIRM produkujących elektronarzędzia. Prawidłowe nazwy są napisane tak jak powyżej, szifierka prosta i kątowa...

 

any comments? :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prostej - tak sprostuję sprostowanie... :wink:

 

szlifierka prosta (zwana dremlem) - tarcza wiruje wzdłuż osi symetrii silnika

http://www.bosch.info.pl/Bosch/profesional...ierki/33big.gif

 

 

oraz szlifierka kątowa... (zwana flexem, czasami boszem) - tarcza wiruje pod kątem 90°

http://www.narzedzia.com.pl/foto_produktow/bosch87.jpg

 

 

Zarówno nazwa FLEX, BOSCH jak i DREMEL są to nazwy FIRM produkujących elektronarzędzia. Prawidłowe nazwy są napisane tak jak powyżej, szifierka prosta i kątowa...

 

any comments? :)

no ja tylko powiem, żeby autorowi czasem nie strzeliło wycinać okrągłych otworów kątówką, bo może się skończyć nieciekawie.

 

no i noś przy tych narzędziach okulary ochronne ;) zawsze.

post-129696-1146772788_thumb.jpg

Edytowane przez Pekaok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć teraz w necie ale widziałem budę z samych wentyli :)

 

Po bokach z przofdu i na górze oraz trochę z tyłu były same 80 mm poprzyczepiane na kątownikach. Mod się nazywał air force one niewiedzieć czemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może dlatego że unosił się jak poduszkowiec :lol:

no i noś przy tych narzędziach okulary ochronne icon_wink2.gif zawsze.

albo zamykaj oczy jak tniesz :twisted: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może dlatego że unosił się jak poduszkowiec :lol:

 

albo zamykaj oczy jak tniesz :twisted: :D

I tnij jak leci!

A z tymi szlifierkami to miałeś racje, nie skumałem tego z "dremlem", sorki

Mam nadziejęże to nie zemsta za te głośnik.

Koniec ot

 

A i ja dalej jestem zdanie że tyle wentylków to zły pomysł.

Jak ktoś tak kocha chałas to może niech sobie zamontje wentylator z samochodu ten od chłodnicy!!!

Wydajnością przebije te wentylki, chyba że chodzi o "mod" i kwestje estetyki, 'ale to jużbyło', i lepiej niech nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo zamykaj oczy jak tniesz :twisted: :D

najwiekszy hardcore jest jak prawie 1000W bosch zacznie latac po pomieszczeniu, kiedy go wyrwie z reki - po tym przezyciu jestem innym czlowiekiem ;)

OT

hehe, to troche jak wojna, ile macie blizn po modach? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem i doszedłem do wniosku, że jak chcesz mieć super chłodzenie, to najlepiej zbuduj budę od podstaw, tylko musiałbyś wysilić znacznie wyobraźnię, bo tytuł topicku dużo mówi ;)

 

 

najwiekszy hardcore jest jak prawie 1000W bosch zacznie latac po pomieszczeniu, kiedy go wyrwie z reki - po tym przezyciu jestem innym czlowiekiem

centralne, ja najbardzie bałem się piewszego uruchomienia dremela i cięcia metalu, byłem jescze młody i głupi (przynajmniej głupszy niż teraz). Na nieszczęście pierwszy postanowiłem pokroić plastik i mi tarcza pękła przy 13000obr/min :D Chyba ze 3 dni przymierzałem się do cięcia blachy... :D

 

hehe, to troche jak wojna, ile macie blizn po modach?

ja mam na razie bliznę na palcu, dożywotnia pamiątka po modzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też :D ino od piły ręcznej za 8 pln... brzeszczot sie wypiął i tylko kość go zatrzymała :D. Na szczęście w technikum troche nas oswoili z pracą na maszynach... szlifierki, tokarki :D frezarki... no i ojciec kazał mi od małego trzymać deski jak ciął je włąsnoręcznie wykonaną (z pralki) piłą do drewna :D Więc się przyzwyczaiłem do hałasu jakei te urządzenia wytwarzają...

 

J.O.H.N. z subem troche racji miałeś... to nie dlatego :) Bardziej aby uporządkować nazewnictwo troche :)

 

I nadal używacie nazwy firmowej bosch do określenia jak mniemam szlifierki kątowej :) Bosch produkuje tez wiele innych urządzeń, choćby wiertarki, młoty udarowe czy wyrzynarki... że o pralkach nie wspomnę :D

 

co do moda... to imho będzie się strasznie kurzyło.... bo cały kurz bedzie zasysany do kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak tylko ostrzegę że z wszystkimi maszynami tnącymi, to na prawdę nie ma żartów, osobiście znam gościa (mój tata), który od czasu gdy mu pękła tarcza od "szlifierki kątowej" 2500w, i zostawiła pamiątkę na całe życie, teraz podchodzi do cięcia z wielką ostronością.

 

Tak więc, praca z takimi urządzeniami wymaga trochę odpowiedzialności, dobrze by było kiedy jak piszecie jakimś początkującym moderom, ostrzec ich, że z tym nie ma żartów.

 

No i do cięcia blachy z kompa, nie trzeba więcej mocy niż 600W!?(szlifierka kątowa)

Edytowane przez J.O.H.N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i do cięcia blachy z kompa, nie trzeba więcej mocy niż 600W!?(szlifierka kątowa)

ja mam 500W z tesco za 29.99 + tarcza za 2zł i tnie bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak tylko ostrzegę że z wszystkimi maszynami tnącymi, to na prawdę nie ma żartów, osobiście znam gościa (mój tata), który od czasu gdy mu pękła tarcza od "szlifierki kątowej" 2500w, i zostawiła pamiątkę na całe życie, teraz podchodzi do cięcia z wielką ostronością.

 

Tak więc, praca z takimi urządzeniami wymaga trochę odpowiedzialności, dobrze by było kiedy jak piszecie jakimś początkującym moderom, ostrzec ich, że z tym nie ma żartów.

 

No i do cięcia blachy z kompa, nie trzeba więcej mocy niż 600W!?(szlifierka kątowa)

ja mam kątówkę bosha właśnie, ale nigdy nie przyszło mi do głowy sprawdzic ile ma W, a do piwnicy przed maturą mam zakaz schodzenia ;p

 

tnie bez problemu... nawet bardzo bez problemu - to a propos blizn, ja mam od oparzenia, kiedyś przypadkowo dotknąłem przeciętego kawałka miedzi... to było jakieś 10 minut po przecięciu ;p

 

co do przestrogi, to załączone wcześniej foto powinno wystarczyć. Dla zwiększenia grozy powiem, że miałem wtedy zwykłe okulary, ale jakieś dwa opiłki odbiły się od ściany. Zdjęcie zostało zrobione już po wizycie na pogotowiu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak propos sciany wylacznie z wentylatorow to kiedys na tweaku znalazlem notke o takim modzie

nie no to to już lekkie przegięcie, samie wiatraki ze 100W pobierają, już lepiej fc zmontować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...