Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dawidsfuturx

szczerze powiedziawszy to mnie to jakos nie zadziwia

wkońcu to na tym samym uli na na s939, wiec czemu by nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asynchro :)

 

męczyłem tego asusa m2n-e. na biosie 103 dobiłem do 300 mhz. problem w tym ze nie zawsze bootował :P za kazdym razem odpalał się dopiero przy htt ~ 220. trzeba czekać na nowy bios. w współpracy z masellem stworzyliśmy liste rzeczy do zmian która została juz przekazana łebkom z asusa. nadal czekamy na jakis przełomowy biosik

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

Faktycznie Devilek mój błąd, ale to wsumie tez nei zmienia postaci rzeczy, i tu sie kłania ogromny plus k8, zintegrowany kontroler pamieci w procu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Wystepuja tak zwane cold booty (czarny ekran, komputer działa), przy ponownym uruchamianiu windowsa/resecie komputera

- czasem przy zapisaniu ustawien w biosie wystepuje cold boot (srednio co 3-4 uruchomienie)

- Przy resetowaniu komputer czasem sie wyłacza. Trzeba uruchomic ponownie.

- Bardzo niskie maxymalne HTT do uzyskania (bios 0103) - na poziomie 295MHz. Wersja 0203 troche to poprawia, do okolo 320-325MHz. Mnoznik HT w obydwu przypadkach mial wartosc 2

- Utrudniony overclocking pamięci. W pewnym momencie nastepuja tzw ściania i pamieci nie chca pracowac na wyzszych czestotliwosciach, mino iz na innych konfiguracjach robia to bez problemu. U mnie ten bład wystepował przy ustawieniach 10x240MHz, dzielnik CPU/5. Powyzej tych ustawien nie bylo zadnych szans ustabilizowac pamieci.

- Mała regulacja Vcore, przydało by się do okolo 1.65v (za wiecej tez nikt by sie nie obraził)

- Niskie maxymalne napięcie pamięci

- Aibooster nie dziala - obojetnie jaki parametr zostanie zmieniony, nastepuje zwis, badz reset komputera. System operacyjny Windows XP SP2

- Samoistny reset od czasu do czasu

- Wariujące czujniki

- Ustawienia 800 i 667 MHz powodują u pamięci niestabilność

 

 

Wszystko zaobserwowane na biosach 0103 oraz 0203

 

cosik takiego ;) jak poprawią wszystko to bedzie spox płytka...

 

btw..

Dołączona grafika

bios 0103

 

wstał przy htt 300. problem w tym ze czasem nie chciał nawet przy 250 :P

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Wystepuja tak zwane cold booty (czarny ekran, komputer działa), przy ponownym uruchamianiu windowsa/resecie komputera.....

cosik takiego ;) jak poprawią wszystko to bedzie spox płytka...

No dobra,a na Asus M2N-SLI Deluxe,nie ma takich baboli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie zuważyłem, ale napięcia dla pamięci wypadało by dać w tej płycie jak w bardziej wypaśnych modelach np. M2N32-SLI do 2.5V - chyba o to poprosiliście. Bo duża część świrowania tej płyty jest spowodowana niedovoltowaniem pamięci. Moim zdaniem.

Edytowane przez malkovich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie zuważyłem, ale napięcia dla pamięci wypadało by dać w tej płycie jak w bardziej wypaśnych modelach np. M2N32-SLI do 2.5V - chyba o to poprosiliście. Bo duża część świrowania tej płyty jest spowodowana niedovoltowaniem pamięci. Moim zdaniem.

Lepsze modele mają własnie 2.5v podobno. Jezeli wiadomo ze płyta wariuje przez niedovoltowane pamięci, to po prostu trzeba kupować takie które mają defaultowy vdimm 1.8v jak np. goodramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to w końcu jest, która płyta lepsza będzie do kręcenia ten biostar

http://www.imperium.net.pl/biostar-tforce-...am2-p-7745.html

czy asrock

http://www.apollo.pl/store/show_detail/10/26271

bo ja już nie wiem co mam brać :? .

Milans pomożesz?? :D

 

EDIT : Aha procuś już leży u mnie i czeka tylko na płyte pamięci i zasiłeczke...:D

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o M2N-E Ultra - z BIOSem 0301 przestały mi się robić coldbooty;)

 

Na tym co w sygnaturce robię 2.16 (FSB 270, pamięci z dzielnikiem CPU/8, 4-4-4-12 1T).

Z wyższymi timingami max. 2.24. Bez podnoszenia napięć...

 

Tylko, że z podnoszeniem napięć coś nie mogę wyżej... Może za mało je podnoszę, bo się trochę boję... Nie mam w tym doświadczenia żadnego prawie. Ktoś eksperymentował?

 

Malkovich: nawet na tych 2.24 jest stabilnie - ani razu mi się komp tak sam z siebie nie zrestartował ani nie zawiesił.

Edytowane przez d.evil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe moze przecierpcie fakt iz posiadacie tak dupna płyte a niezdecydowanym powiedzcie - nie kupujscie asusa pod am2 ? ;)

Pewnie ze poprawia bios.. hyh, liscie spdaja z drzew a jutro ma juz padac snieg.. oby do wiosny roku.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe moze przecierpcie fakt iz posiadacie tak dupna płyte a niezdecydowanym powiedzcie - nie kupujscie asusa pod am2 ? ;)

Pewnie ze poprawia bios.. hyh, liscie spdaja z drzew a jutro ma juz padac snieg.. oby do wiosny roku.. ;)

Jakoś Masell na tej mobo kręcił całkiem niezle, a do 380zł nic lepszego nie kupisz. Ja się zdecydowałem na tego Asusa, w najblizszych dniach go sobie kupie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... hmmm, czy ta płyta ma jakieś zalety :blink:

tak. w porówniu do asrocka mamy większą regulację napięcia proca i lepszy soft. płyta potrafi osiagac 300 htt. problem w tym ze nie umie się jeszcze właczyc przy nim :P (co imo jest winą BIOSU)

 

No dobra,a na Asus M2N-SLI Deluxe,nie ma takich baboli?

bachus z xtremesystems org miał tę płytę. osiągał na niej bardzo ciekawe wyniki (np htt ponad 400 mhz) jednak dopiero, gdy wgrał bardziej dopracowny bios (który załatwiłem mu ja :P ). na początku objawy były podobne do tych z m2n-e

 

Lepsze modele mają własnie 2.5v podobno. Jezeli wiadomo ze płyta wariuje przez niedovoltowane pamięci, to po prostu trzeba kupować takie które mają defaultowy vdimm 1.8v jak np. goodramy.

tak. m2n32-sli deluxe ma regulacje do 2.5V jednak wydaje mi się ze nie w tym rzecz. mam pamiątki kingstona na elpidach. pomimo tego, że bardzo dobrze radzą sobie na niskich napięciach, to problemy występują na m2n-e :/

 

jak z każdą mobo, kolejne BIOS'y będą poprawiały takie babole.

Pozostaje tylko pytanie: Kiedy to nastąpi ?:)

nad biosem do M2N-E ludzie z asusa ciagle pracują. jak dostane coś ciekawego to się pochwalę (problem w tym ze juz jutro bede musiał oddac mojego m2n-e (nie bedzie więc mi dane sprawdzić czy nowy bios dał jakies rezultaty ))

 

To jak to w końcu jest, która płyta lepsza będzie do kręcenia ten biostar

2257925[/snapback]

A niech ktoś mi powie czy ta płyta niepodkręcona zachowuje się normalnie? Tzn czy podnoszenie szyny powoduje zwisy, restarty, itp?
nie rozumiem co masz na mysli? jak chcesz podnosci szyne na niekręconej płycie? tak czy owak przy htt 200 wszystko ok (przynajmniej u mnie). jedyne co nie działa to AIBooster

 

grzesiu mógłbys kupic biostara i zapodac kilka testów. Płytka i tak bedzie pewniejsza niz ten asus.

szkoda ze biostar nie ma w polsce jakiegos przedstawicielstwa. wtedy nie było by problemów z załatwieniem płytki do testów. postaram sie napisac do imperium - ciekawe co odpiszą..

 

Ufff. ale post długi :P

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie (wiem, że to nie ten topic, ale tam martwo) o 2258054[/snapback]

nie rozumiem co masz na mysli? jak chcesz podnosci szyne na niekręconej płycie ?

 

może źle to sformułowałem. czy jeśli płyta działa na HT=200MHz nie ma żadnych przebojów?

 

pozdr

Edytowane przez malkovich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy narzekacie są błędy i to do rozwiązania w przyszłych biosach a jak nie to sie sprzeda płytkę i po kłopocie żadnego problemu nie widze.Zawsze sie jakiś klient na sprzęt znajdzie i wymieni sie na inną ja przesiadłem sie z socket a i różnica w wydajności duża na niepodkręconej płycie wszystko chodzi dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w przypadku biostara ale asus potrafił działac przy htt 383 mhz (stabilnie). regulacja napięcia proca 0,8-1,4V , napięcie pamięci low/normal/high/ultra high. niestety nie miałem jak sprawdzić jak to się ma w realu :/ (ale i tak asus całkiem przyzwoity - pobiłem rekordzik w marku 03 na gf 6100 ;) )

właśnie szkoda, że na asrocku nie podają jakie to napięcie w końcu jest, ale pewnie od 1.8 do 1.95V :? .Zaletą jest wysokie htt, za to o biostarze to wiem, że ma full wypaśny bios(aż za dużo :wink: ), tyle że narazie ludzie osiągają niskie htt do 280 <_< szkoda, cza czekać hehe :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesiu mógłbys kupic biostara i zapodac kilka testów. Płytka i tak bedzie pewniejsza niz ten asus.

 

osobiście też bym wolal tego biostarka..fakt jest na nf 550 a nie 570 ale myśle zę takich jazd jak z asusem nie będzie...

 

Niestety, nie moge kupic Biostara, bo po pierwsze częsci kupuje bez vatu i Asus wyniesie mnie około 290-300zł, a BIOSTARa nie moge tak kupić bo dystrybutor który handluje biostarami (veracomp) nie ma tej mobo w ofercie, więc sądze że imperium raczej tej mobo na stanie nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...