Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

No ja nie wiem czy warto conroe brac. Podobno K8L w 65nm ma byc conajmniej tak samo wydajne jak conroe a bedzie pasowac do podstawki AM2.

Podobno. Conroe to nie "podobno" tylko fakt ;P Ja bym brał to co jest teraz wydajniejsze. Chociaz sam wole AMD ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam po prostu kupca na cały mój sprzęt w bardzo dobrych warunkach... jak nie sprzedam powiedzmy jutro to ta osoba może zmienić zdanie i zostane z bartonek i radeonem 9500@8potoków... Trzeba kozystać z okazji.

 

Sprzęt wymieniam żadko mimo ze non stop kase łasuje w bloki wodne i inne [ciach!]ły. ale sam hardware zmieniałem ze 3 lata temu.

 

Z drugiej strony zastanawiam się czy nie wziąć teraz jakiegoś AM2 i taniego procka i za 2 miechy wymienie na dwujajowca... Chociaż w sumie kasa nie stanowi najważniejszego kryterium i moge go kupić jutro...

 

Kurcze strasznie ciężko sie teraz kompy kupuje... Jeszcze jakbym miał odliczoną kase co do złotówki to to by było podstawowe kryterium... ale czy dam 1000 - 1500 czy 1900 czy ile tam nie robi większego znaczenia.. byle było rozwojowe ;>

 

Wiem ze to nie ten dział.. ale conroe ma świetne opinie... czytać odpowiedni dział czy zaoszczędzić sobie czasu i pozostać na amd?

Do conroe wydajna i malo problemowa plyta to na 975 bo 965 to nowosc i tez sa problemy z RAM czyli mobo ponad 800 zl

do tego drugie tyle najtanszy core 2 duo E6300. Najtansze X2 niecale 600 zl mobo Asus M2V 270 razem jakies 850 zl.

Oczywiscie na dzisiaj wydajnosc X2 bedzie sporo mniejsza i jesli glownym kryterium jest wydajnosc to zestaw i975 + E6600

jest bezkonkurencyjny z domowych PC.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydajnośc nie jest najważniejsza. Kurcze mój 2500+ bartek mi w zupełności wystarcza.. ale nie ważne ;>

 

2 jajowce na razie odpadają... bo nie mam takiej potrzeby. Pieniądze zaoszczędzone na CPU wole dorzucić do pamięci, hdd i grafy.

 

Wciąz nie wiem czy 939 czy AM2 ale skłaniam się jednak ku AM2. Za pół roku wymienie samego procka na przykład...

 

Teraz tak. Jak to jest z tymi pamięciami. W przypadku Bartona nie mogłem go więcej podkręcić niż szyne na 213MHz gdyż pamięci po prostu nie wyrabiały. Potenciał w procku był jeszcze spory. Mam skromnie powiem dobre chłodzenie wodne ;> i boje sie powtórki z rozrywki z nowym konfigiem.

 

Wybiorę ATHLONA 64 3000+ Orlando lub Venice w zależności na który socket sie zdecyduje. Ale jakie pamięci wybrać? Ilość ramu to 2x512MB jakie chce mieć ale ilość kostek w ofercie jest przeogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydajnośc nie jest najważniejsza. Kurcze mój 2500+ bartek mi w zupełności wystarcza.. ale nie ważne ;>

 

2 jajowce na razie odpadają... bo nie mam takiej potrzeby. Pieniądze zaoszczędzone na CPU wole dorzucić do pamięci, hdd i grafy.

 

Wciąz nie wiem czy 939 czy AM2 ale skłaniam się jednak ku AM2. Za pół roku wymienie samego procka na przykład...

 

Teraz tak. Jak to jest z tymi pamięciami. W przypadku Bartona nie mogłem go więcej podkręcić niż szyne na 213MHz gdyż pamięci po prostu nie wyrabiały. Potenciał w procku był jeszcze spory. Mam skromnie powiem dobre chłodzenie wodne ;> i boje sie powtórki z rozrywki z nowym konfigiem.

 

Wybiorę ATHLONA 64 3000+ Orlando lub Venice w zależności na który socket sie zdecyduje. Ale jakie pamięci wybrać? Ilość ramu to 2x512MB jakie chce mieć ale ilość kostek w ofercie jest przeogromna.

Orleans ;) A co do kostek, powiedz ile masz na nie kasy :P Za 450zł mozna kupic 1gb goodramow pro na micronach D9, dobre do o/c i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21598

te mnie sie podobają. Widze ze często goodramy sie pojawiają.. ale jakoś nie mam przekonania ;> 50zł w jedną czy w drugą nie mają znaczenia. Mogą kosztować zarówno 400 jak i 500zł.

 

hehe skąd ja te orlando wziąłem ;>

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydajnośc nie jest najważniejsza. Kurcze mój 2500+ bartek mi w zupełności wystarcza.. ale nie ważne ;>

 

2 jajowce na razie odpadają... bo nie mam takiej potrzeby. Pieniądze zaoszczędzone na CPU wole dorzucić do pamięci, hdd i grafy.

 

Wciąz nie wiem czy 939 czy AM2 ale skłaniam się jednak ku AM2. Za pół roku wymienie samego procka na przykład...

 

Teraz tak. Jak to jest z tymi pamięciami. W przypadku Bartona nie mogłem go więcej podkręcić niż szyne na 213MHz gdyż pamięci po prostu nie wyrabiały. Potenciał w procku był jeszcze spory. Mam skromnie powiem dobre chłodzenie wodne ;> i boje sie powtórki z rozrywki z nowym konfigiem.

 

Wybiorę ATHLONA 64 3000+ Orlando lub Venice w zależności na który socket sie zdecyduje. Ale jakie pamięci wybrać? Ilość ramu to 2x512MB jakie chce mieć ale ilość kostek w ofercie jest przeogromna.

Jesli nie masz pilnej potrzeby wymiany sprzetu to poczekaj kilka tygodni na nowsze CPU AM2 przynajmniej X2 3600+ EE 65 W za

jakies 550 zl, Z aktualnych plyt pod AM2 upatrzylem sobie Asus M2V a RAM do tego to Kingston 667 ECC.

Jesli dwujajowiec jest tani i zimny to czemu nie, zawsze cos daje w samym systemie operacyjnym i kompresjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Core 2 Duo tak bedzie - przynajmniej ja tak przypuszczam :)

Hmmm chyba zmienily sie jakims trafem prawa rynku. Z twojej wypowiedzi wynika ze jakis procek bo o nich mowa z uplywem czasu nie stracil na cenie. Interesujace...

 

Wracajac do tematu, czy ktos ma jakies dane, linki testy dobrze krecacych sie athlonow x2 oczywiscie am2. Wertuje neta caly dzien i ciezko jest poczytac o czym kolwiek na ten temat. Głownie rozchodzi mi sie o informacje na temat dobrze kretliwych wersji.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm chyba zmienily sie jakims trafem prawa rynku. Z twojej wypowiedzi wynika ze jakis procek bo o nich mowa z uplywem czasu nie stracil na cenie. Interesujace...

 

Wracajac do tematu, czy ktos ma jakies dane, linki testy dobrze krecacych sie athlonow x2 oczywiscie am2. Wertuje neta caly dzien i ciezko jest poczytac o czym kolwiek na ten temat. Głownie rozchodzi mi sie o informacje na temat dobrze kretliwych wersji.

 

Pozdrawiam

O tym zapomnij, czasy "magicznych" serii już się dawno skonczyły. Swoją droga, to procki na AM2 kręcą się całkiem niezle...(w większości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że też mam zamiar kupić dfi czytałem twoje posty i wcale nie miałeś tak wesoło. W każdym bądź razie chce poszukać coś o tych x2. Mam okazje kupic x2 3800+ 2,6 GHz 1,45v; coś czuje, że się na to zdecyduje, no chyba że 3600+ EE które ma oferować Milans bedą krecić sie ładnie lub bardzo ładnie.

 

EDIT dużo się tam wyczytać nie da ale jest jeden screen przedstawiający x2 3800+ 10x275 1,4 V. Czyli jednak są jakieś dobre wersje.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że też mam zamiar kupić dfi czytałem twoje posty i wcale nie miałeś tak wesoło. W każdym bądź razie chce poszukać coś o tych x2. Mam okazje kupic x2 3800+ 2,6 GHz 1,45v; coś czuje, że się na to zdecyduje, no chyba że 3600+ EE które ma oferować Milans bedą krecić sie ładnie lub bardzo ładnie.

 

EDIT dużo się tam wczytać nie da ale jest jeden screen przedstawiający x2 3800+ 10x275 1,4 V. Czyli jednak są jakieś dobre wersje.

Dlatego napisałem "w większości" :P Gdzieś czytałem recenzje tego X2 3600+ EE i wykręcił się ładnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm chyba zmienily sie jakims trafem prawa rynku. Z twojej wypowiedzi wynika ze jakis procek bo o nich mowa z uplywem czasu nie stracil na cenie. Interesujace...

TAK np: Athlon Barton 2500+ nadal kosztuje okolo 300-330 zł

Co do Core2Duo przypuszczam ze bedzie tak samo jak z Athlonem 64 939 za ktory okolo 1,5 roku temu dalem 700 zł i niedawno sprzedawalem i stracilem 400 zł ... dlatego teraz oplaca sie brac AM2 poniewaz sa stosunkowo tanie i oferuja niezla wydajnosc :)

Co do tematu :) to moze ten ASUS M2N-E ja uzywam i jakos jestem zadowolony chociaz jeden kontroler IDE moze wkurzyc :)

Ale Dfi tez sie wydaje byc ciekawa propozycja :)

Pozdrawiam i sorry za literowki albo nie jasne zdanie ale pozno jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fak.. przysłali mi nie te mobo co mieli :/ znów będę się "męczył" na m2n32-sli dlx :/ miał być RoG :/

 

test oc x2 3600+ juz niedługo. mobo mam całkiem niezłe więc nie powinno ograniczać. problem w tym, ze jeszcze nie mam wystarczajacej ilości zamówien i nie pyli sie jechać do czech :P

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DwaIP: a dlaczego ECC? I nie lepiej wziąć pamięci 800MHz? To nie jest tak, ze te 800 moge zapuścić na 667 a tych 667 na 800 nie koniecznie?

ECC 800 1.8v tez sa ale bardzo drogo.

Te ECC maja znacznie lepsze mozliwosci konfiguracyjne jesli chodzi o stabilnosc (razem z korekcja L1 i L2) i sa 1.8v.

RAM powinien byc 1.8v na domyslnych taktach bo zawsze jest jakas tolerancja i moze wymagac 0.1v wiecej.

Plyta typu M2V ma napiecie dla RAM 1.95v max i jak wezme RAM 800 1.9v to mam 0 mozliwosci manewru w ustawieniach bios.

Takie pamieci ktore maja powyzej 1.9v calkowicie odpadaja.

Oczywiscie jesli bedzie niedrogi RAM 800 1.8v do M2V i w pelni stabilny to ECC zbyteczne ale jak to przewidziec ktory i jak

wyeliminowac ryzyko ze sie trafi na niezbyt dobre sztuki kostek ?

Skoro technologia ECC jest dostepna i nie kosztuje za duzo to czemu z niej nie korzystac jak chce sie miec stabilny sprzet ?

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam A Płytka DFI Infinity NF Ultra II-M2 obsługuje Ram 800mhz ?? Bo widze że nie :(

Obsługuje. Na extremesystems testowali na 800mhz i działało...zresztą ja za kilka dni tez będe miał 800mhz więc rozwieje wszystkie wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy kolejną płytkę od DFI: LANPARTY UT NF590 SLI-M2R/G tym razem to high-end B-) , tylko, na razie w sklepach na zachodzie i USA jej nie widać więc w Polsce przyjdzie nam na nią poczekać.

TU jest w cenniku, ale cena tak delikatnie mówiąc wygórowana :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co komu lanparty jak infinity jest w porownaniu do niej tania a niezle mozna krecic, chyba ze dla wygladu lub wiekszej ilosci portow SATA, no i na ram wiecej mozna dac V, ale czy wiecej niz 2.5 a nawet 3.0 bedzie takie dobre dla DDR2? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co komu lanparty jak infinity jest w porownaniu do niej tania a niezle mozna krecic, chyba ze dla wygladu lub wiekszej ilosci portow SATA, no i na ram wiecej mozna dac V, ale czy wiecej niz 2.5 a nawet 3.0 bedzie takie dobre dla DDR2? :blink:

no jeszcze audio gorsze ma infinity ale to akurat nie aż tak duzy problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...