Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem właśnie kompa, a raczej 4 części

ram, grafe, płyte no i procka

niestety cienko było z kasą więc nie poszalałem

 

niektórzy pytają o tanie płyty pod AM2

wiec wypowiem się conieco na temat MSI K9NU Neo-V

 

ogólnie płyta bez zarzutu, bez najmnijeszych problemów przechodzi instalacja oprogramowania, wszystko ładnie się wykrywa, żadnych errorów

niestety opcje OC dla procka są zablokowane - procek bez cool'n'quiet

tak więc bez podnoszenia napięcia doszedłem, ale to narazie kilka godzin zabawy, do HTT250

więcej powoduje ZWIS, tylko czyszczenie biosu pomaga

troche rozczarowanie, tym bardziej że przesiadłem sie z s.754 gdzie sempa 2800+ kręciłem z 1,6@2,4!!!

a tu 1,6@2Ghz...

ciekawi mnie jakby taki Athlon 3000+ się kręcił

chipset to malutki radiator i to bez wiatraka! [w testach ok. 50stopni, windows 40]

slot PCI Ex16x jest bezpośrednio nad PCI, stąd bałem się ze mój 7300GT ZALMAN się nie zainstaluje, ufff jednak się udało. Ale mam wrażenie że leciuteńko karte wygina. Dobrze z drugiej strony ze karte a nie sam radiator :\

wrażenia są pozytywne ogólnie...

no nic, jak bedzie tematem zainteresowanie to jeszcze będe cos pisać o tej płycie

Edytowane przez hardwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie był bym taki pewien co do tego że sklep może bez problemu sprowadzać części różnych marek ... średnio sie ma podpisaną umowe z kilkoma hurtowniami a one na stanie mogą mieć tylko dane produkty gdyż mają podpisane umowy z producentami ... ogulnie to ciężko dostać produkty DFI również dla sklepów.

 

Co do DFI Infinity AM2 to wydaje sie być naprawde korzystną ofertą bo jeśli da sie w niej SLI odpalić to jest jedną z najtańszych płyt na AM2 ze sli , a w dodatku jedną z najlepszych ogólnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie był bym taki pewien co do tego że sklep może bez problemu sprowadzać części różnych marek ... średnio sie ma podpisaną umowe z kilkoma hurtowniami a one na stanie mogą mieć tylko dane produkty gdyż mają podpisane umowy z producentami ... ogulnie to ciężko dostać produkty DFI również dla sklepów.

 

Co do DFI Infinity AM2 to wydaje sie być naprawde korzystną ofertą bo jeśli da sie w niej SLI odpalić to jest jedną z najtańszych płyt na AM2 ze sli , a w dodatku jedną z najlepszych ogólnie ...

Jeżeli sklep ma podpisaną umowe z NTT (dystrybutor DFI) to moze takie płyty sprowadzać, oczywiscie jezeli są na stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na Allegro lecą po 190 zł te ASRocki :)

eee...jakie Asrocki :P Dałem link do BIOSTARa. Problem w tym, ze na asrocku sobie nie pokręcisz i ogolnie asrocki są biedne, a na tym biostarze da rade ładnie podkrecic procka, spoko jakosc wykonania, imho lepiej doplacic troche...Jest jeszcze Abit ze zintegrowanym 6100, tez fajna płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na te plyty pod AM2 i nic za ciekawego to tam nie ma...

 

DFI 350, Abit 300 taniej Biostar na nf550 i na gf6100 ale to za male mobo :E

 

I sie zastanawiam nad msi....

 

Ile max HTT robi to msi -> http://allegro.pl/item144065477__msi_k9n_u...2_w_wa_gw_.html ?

 

Z tego co wyczytalem to Vcpu to 1,7V i Vmem do 2,45 czyli styknie ale proca bede mial najslabczego to pasilo by mi 8x350 :rolleyes: sa jakies szanse :?:

 

EDIT: Przewalm topik o MSI :P

 

btw. Jak ktos chce przejsc z AM2 na C2D to chetnie przygarne DFI lub Abita.. za DFi daje 300 zl jak cos to PW :P

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się nowym spostrzeżeniem... Płyta k9n neo-f W clockgenie udało mi się osiągnąć fsb 313, co przy sempronie 2800+ daje 2508 Mhz... Leci właśnie sp2004 a za chwilę memtest... Wszystko jak narazie stabilnie. Jak tylko znajdę czas, to zapodam screeny :) W biosie nadal max htt to 246... Ciekawa sprawa, jak wszystko pójdzie ok (testy) to zostanę przy programowym podkręcaniu :D Bo jak widzę, w moim przypadku to akurat efekt jest fantastyczny.

 

Godzina w sp2004 bez błędów, tak samo mem test... icon_biggrin3.gif Zaczyna mi się podobać ta płyta :]

 

Aktualnie testuję 2,6 Ghz ;] NIezły wynik jak na tak tanią płytkę...

post-140241-1164653572_thumb.jpg

Edytowane przez JAnek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem twoje wyniki w innym temacie :P

 

Jak slabszy model na nf550 robi tyle HTT to teoretycznie ten na nf570 powinien zrobic wiecej hmm

 

Z drugiej strony Abit 40 zl wiecej ale na razie do 300 zl to nigddzie nie jest dostepny

 

Chyba kupie to MSI i pewnie szybko sprzedam :]

 

Choc musze to jeszcze przemyslec. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65nm już jest, zobaczymy jak pierwsze testy choć z tego co czytam jest to rewizja F2 nie G.

 

Cena za model x2 4000+ (2.1 Ghz) to 169 $ / 1000 sztuk. Więc bardzo drogo. E4300 ma kosztować 152$ / 1000 sztuk.

Zobaczymy jak to będzie wyglądać w rzeczywistości, ale przy tej samej cenie to wolę 100 zł do płyty dołożyć i kupić C2D.

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65nm już jest, zobaczymy jak pierwsze testy choć z tego co czytam jest to rewizja F2 nie G.

 

Cena za model x2 4000+ (2.1 Ghz) to 169 $ / 1000 sztuk. Więc bardzo drogo. E4300 ma kosztować 152$ / 1000 sztuk.

Zobaczymy jak to będzie wyglądać w rzeczywistości, ale przy tej samej cenie to wolę 100 zł do płyty dołożyć i kupić C2D.

No właśnie niby jest ale nikt nie widział :lol: :?:

 

Mam nadzieje że za niedługo w końcu jakiś test wyjdzie :)

 

Jak na razie znalazlem tylko tyle:

 

http://www.chilehardware.com/foro/am2-bris...9258#post659258

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę MSI zasiało z płytami pod AM2.

2006 rok, płyty na niby "supernowoczesnym" nForce5, a tu nawet podnoszenia vcore nie ma. Orleans 3000+ czeka na podkręcenie, na razie ledwo idzie na 2.2 GHz, już mój stary Semp 2800+ robił 2.7 GHz na lekkim podniesieni vcore, a tu masakra.

 

Napisałem w tej sprawie do MSI, czy planują wprowadzenie nowego BIOSu do K9N Neo-F, jak nie to trzeba będzie wymienić płytę na coś bardziej "markowego". Śmieszy mnie jedynie fakt, że tańsza wersja na chipie ULi ma wszystkie potrzebne opcje do O/C, ponadto przez Windę można również podkręcać, ale już przez BIOS płyty nie da rady, bo nawet niekiedy na HTT 220 jest zwiecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niby jest ale nikt nie widział :lol: :?:

 

Mam nadzieje że za niedługo w końcu jakiś test wyjdzie :)

 

Jak na razie znalazlem tylko tyle:

 

http://www.chilehardware.com/foro/am2-bris...9258#post659258

na xtremesystems jest ten sam screen :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć! zastanawiam sie nad wymianą starej płyty głównej na nową am2 i procka do niej! i niewiem jaką mobo wybrac! (chodzi mi o taka zeby dobrze sie kreciła i była tania) procek to byl by nie jaki athlon 64 am2 3500+ myślalem o jakimś asrocku! bo tani ale czy aby dobry??? co o tym sądzicie? z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janku, zatem powiedz mi jak kręcić przez Windę.

Wcześniej korzystałem z Clockgen dla nForce3 i wszystko chodziło.

Teraz pobrałem najnowszą wersję Clockgen 1.0.50 i wystarczy, że podniosę HTT o 1 stopień w górę i już reset kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory z Tych Plyt Jest najbardziej odpowiednia do:

 

Galaxy GeForce 7300GT (1.2ns, zalman) 256MB /128bit/ TV-out DVI-out - 439zł

 

AMD Athlon 64 3000+ Orleans (1.8GHz) BOX - 299zł

 

PŁYTY:

 

Biostar Tforce 6100 AM2 (nVidia GeForce 6100) [DDR2, PCI-E, KG]

 

MSI K9N ULTRA-2F nForce 570 Socket AM2

 

Microsoft K9N4 Ultra-F (nVidia nForce 500 Ultra) [DDR2, PCI-E]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i te plytki jaka maja cene? dobrze sie kręcą?

W porównaniu z Abitem/DFI/czy nawet Asusem, to bardzo słabo. Te płyty się nie nadaja do o/c i tyle. Jeżeli chcesz miec bezproblemowa płyte i bawic się w krecenie - odpusc sobie Asrocka/MSI

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory z Tych Plyt Jest najbardziej odpowiednia do:

 

Galaxy GeForce 7300GT (1.2ns, zalman) 256MB /128bit/ TV-out DVI-out - 439zł

 

AMD Athlon 64 3000+ Orleans (1.8GHz) BOX - 299zł

 

PŁYTY:

 

Biostar Tforce 6100 AM2 (nVidia GeForce 6100) [DDR2, PCI-E, KG]

 

MSI K9N ULTRA-2F nForce 570 Socket AM2

 

Microsoft K9N4 Ultra-F (nVidia nForce 500 Ultra) [DDR2, PCI-E]

Biostar jeżeli chcesz podkręcac, wypada bardzo dobrze. Co do tych MSI to nie mam zdania, ponieważ jak wiadomo to MSI, które do oc się nie nadaje, ale np ultra-2f jest na nf570 i ma wszystkie funkcje potrzebne do oc, ale czy one coś dają to nie wiem. Biostar jest najtańszy i według mnie najlepszy z w/w płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten biostar ze zintegrowaną grafą, czy to nie przeszkodzi w oc

Nie, ten biostar jest spoX tylko ma troszke malo Vmem no i jak dlamnie pcie za blisko pci ktorych nie za wiele ale w koncu to plyta mATX to czego mozna wymagac :)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak plyte polecacie dobra do oc i taka zeby miala zintegrowana grafe(chwilowy brak funduszy) i aby cena jej wynosila gdzies 250zlotych grafa moze byc zintegrowana bo grac to duzo nie gram ale itak pewnie jest mocniejsza niz radek 9550???

Edytowane przez abramm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...