Skocz do zawartości
rasz88

Komputer Za Ok. 3000 Do O/c

Rekomendowane odpowiedzi

Wkrótce zamierzam wymienić kompa (bez monitora i innych peryferyjnych). Ogólnie mam już pomysł na konfiguracje ale wszelkie sugestie mile widziane. Komp jak w temacie do ok. 3000zł

 

Płyta gł: Gigabyte GA-K8N SLI - 309zł (płyta ponoć dobra tylko chipset się mocno grzeje, jeśli ktoś ma sugestie to płyta z chipsetem nForce4 Ultra też może być bo drugiej grafy raczej nie zamierzam kupować, ogólnie na płyte nie zamierzam wydac więcej niż 400zł)

 

Procesor : A64 Venice 3000+ - 420zł (rozważam kupno szybszego Manchestera lub Venica 3200+) w wersji OEM - nie chce przepłacać za dłuższą gwarancje, chyba, że warto bo zamierzam mocno podkręcać

 

Chłodzenie: Arctic Freezer 64 Pro - 78zł (w tej cenie chyba nie ma nic lepszego)

 

RAM: PDP Patriot KH 2x512MB - 380zł

 

Grafa: GF7600GT Gigabyte Silent Pipe II - 750zł (grafe też chciałbym podkręcić, ale ma być również cicha dlatego wybrałem silent pipe. Nie wiem tylko o ile takie coś można podkręcić. Alternatywne sugestie ciche i dobre do o/c w podobnej cenie mile widziane)

 

Dysk: Samsung SpinPoint P120S 250GB - 350zł (rozważałem też zakup caviara z 16MB cache)

 

DVD: Lite-ON SHW-16H5S - 170zł

 

Zasilacz: Chieftec ATX-410-212 410W - 150zł

 

Obudowa: Modecom Impact - 130zł

 

Ogólnie chciałbym żeby komputer był względnie cichy (dlatego grafa z silent pipe bo standardowe chłodzenie ponoć nieźle buczy) i miał duże możliwości o/c. Dlatego ważna jest dla mnie kwestia wyboru procka ponieważ przeczytałem że 3000+ i 3200+ mają podobne mozliwości w podkręcaniu.

Sugestie dotyczące ramu też by się przydały chociaż z nimi to ponoc wielka loteria, zależy na jakie się trafi.

 

Wszelkie sugestie mile widziane. Jeśli ktoś ma inne propozycje to prosze o argumentacje albo wyniki jakiś testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Wkrótce zamierzam wymienić kompa (bez monitora i innych peryferyjnych). Ogólnie mam już pomysł na konfiguracje ale wszelkie sugestie mile widziane. Komp jak w temacie do ok. 3000zł

 

Płyta gł: Gigabyte GA-K8N SLI - 309zł (płyta ponoć dobra tylko chipset się mocno grzeje, jeśli ktoś ma sugestie to płyta z chipsetem nForce4 Ultra też może być bo drugiej grafy raczej nie zamierzam kupować, ogólnie na płyte nie zamierzam wydac więcej niż 400zł)

 

Procesor : A64 Venice 3000+ - 420zł (rozważam kupno szybszego Manchestera lub Venica 3200+) w wersji OEM - nie chce przepłacać za dłuższą gwarancje, chyba, że warto bo zamierzam mocno podkręcać

 

Chłodzenie: Arctic Freezer 64 Pro - 78zł (w tej cenie chyba nie ma nic lepszego)

 

RAM: PDP Patriot KH 2x512MB - 380zł

 

Grafa: GF7600GT Gigabyte Silent Pipe II - 750zł (grafe też chciałbym podkręcić, ale ma być również cicha dlatego wybrałem silent pipe. Nie wiem tylko o ile takie coś można podkręcić. Alternatywne sugestie ciche i dobre do o/c w podobnej cenie mile widziane)

 

Dysk: Samsung SpinPoint P120S 250GB - 350zł (rozważałem też zakup caviara z 16MB cache)

 

DVD: Lite-ON SHW-16H5S - 170zł

 

Zasilacz: Chieftec ATX-410-212 410W - 150zł

 

Obudowa: Modecom Impact - 130zł

 

Ogólnie chciałbym żeby komputer był względnie cichy (dlatego grafa z silent pipe bo standardowe chłodzenie ponoć nieźle buczy) i miał duże możliwości o/c. Dlatego ważna jest dla mnie kwestia wyboru procka ponieważ przeczytałem że 3000+ i 3200+ mają podobne mozliwości w podkręcaniu.

Sugestie dotyczące ramu też by się przydały chociaż z nimi to ponoc wielka loteria, zależy na jakie się trafi.

 

Wszelkie sugestie mile widziane. Jeśli ktoś ma inne propozycje to prosze o argumentacje albo wyniki jakiś testów.

Jak dla mnie to twój config ma pare znaczących błędów: Mobo Gigabyte GA-K8N SLI jest nie za dobre do O/C, nowe venice się już tak super nie kręcą, nagrywarki Lite-on się bardzo często sypią(podobno więcej wraca do sklepu i leci do serwisu niż jest sprzedawanych...), zasilacz można lepszy kupić. Do trzech tysięcy proponuje takie coś:

Epox EP-9NPAJ SLI cena: 381zł(Jak znajdziesz bierz Epox EP-9NPA+ULTRA)

A64 3000 Venice selekt od PITer'a cena około 600zł

BenQ DW1650 cena: 144zł

HuntKey HK-350AP cena: 199zł

Reszta zestawu taka jaką Ty podałeś ;)

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje zamiast venice pentiuma d 805 ... i do tego ta płytke asusa http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18797 do OC jak wziął ... no i dwa rdzenie ... lepszyk duzo komfort pracy pzdrawiam

Popieram! Teraz intel zrobił dobry procesor za małą cenę. Edytowane przez HucK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje zamiast venice pentiuma d 805 ... i do tego ta płytke asusa http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18797 do OC jak wziął ... no i dwa rdzenie ... lepszyk duzo komfort pracy pzdrawiam

To jak będzie brał Intela to też memki musi wziąć DDR2 :wink: GoodRamy DDR2 się ładnie kręcą i cena fajna :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

Jeśli zestaw na AMD, to zastosuj się do rad Maciag'a.

Jeśli zestaw na Inletu, to procesor PD 805, płyta Asus P5LD2 i pamięci GoodRAM

A nie lepiej pytke :P dfi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie DFI ma płytki do intela z Chpsetem i915, czyli jest już za stary.

posiada też z innymi chipsetami, ale cena.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...